Autor Wątek: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze  (Przeczytany 366314 razy)

Offline DOSIA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 10, 2003, 22:28:15 »
On na pewno, a etymologia mojej ksywy jest bardzo zawiła i ma nierozerwalny związek ze środkiem do czyszczenia Dosia.

dar

  • Gość
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 17, 2003, 17:02:58 »
Czym powinni zajmowa si strażacy Art. 1. Ust. o Ochronie Ppoż "Ochrona przeciwpożarowa polega na realizacji przedsięwzięć mających na celu ochronę życia, zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym miejscowym zagrożeniem poprzez:

  1)     zapobieganie powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia,

  2)     zapewnienie sił i środków do zwalczania pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia,

  3)     prowadzenie działań ratowniczych.

Art. 2. Ilekroć w ustawie jest mowa o:

  1)      zapobieżeniu powstawania i rozprzestrzeniania się pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia - rozumie się przez to:

a) zapewnienie koniecznych warunków ochrony technicznej nieruchomościom i ruchomościom,

B) tworzenie warunków organizacyjnych i formalnoprawnych zapewniających ochronę ludzi i mienia, a także przeciwdziałających powstawaniu lub minimalizujących skutki pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia,

  2)  działaniach ratowniczych - rozumie się przez to każdą czynność podjętą w celu ochrony życia, zdrowia, mienia lub środowiska, a także likwidację przyczyn powstania pożaru, wystąpienia klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia,

  3)  innym miejscowym zagrożeniu - rozumie się przez to inne niż pożar i klęska żywiołowa zdarzenie wynikające z rozwoju cywilizacyjnego i naturalnych praw przyrody (katastrofy techniczne, chemiczne, ekologiczne), stanowiące zagrożenie dla życia, zdrowia, mienia lub środowiska,"

 

Offline DOSIA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 17, 2003, 17:53:08 »
Dzięki Dar!!
 
Uwazam ze odpowiednio podsumowałeś naszą dyskusję, w pełni się z tobą zgadzam.
Niestety bardzo dużo zależy od ludzi, którzy często piastują stanowiska z przypadku.

Pozdrawiam i życze wesołych świąt.

Offline paczmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • OSP Lutomiersk
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 09, 2004, 21:50:08 »
Mysle, ze fakt, iz spoleczenstwo darzy nas nejwiekszym zaufaniem z posrod wszystkich sluzb jest wynikiem wlasnie tego, ze wyjezdzamy do kazdego zgloszenia.

A co do dyspozytorow to u mnie w powiecie tez mielismy podobnego cwaniaka na PSK, ktory opuznial wyjazdy OSP, zeby PSP mogla byc pierwsza na miejscu, z tym ze ten nie mial takich plecow. Wystarczyla rozmowa naszego naczelnika z komendantem powiatowy.

Offline paczmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • OSP Lutomiersk
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 09, 2004, 23:22:50 »
BTW: w zeszlym roku zdarzylo nam sie wyciagac psa (dog, zywy) ze studni (jakies 8m do lustra wody).

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 13, 2004, 15:56:42 »
Skoro to ma byc taki temat nie do konca poważny to ja tez mam dla Was jedno takie zdarzenie. Znam je z opowiesci mojego kolegi ktory pracuje w PSP w Lublinie i bral udział w tej akcji.
A było to mniej więcej tak, że w gospodarstwie rolnym chłopu uciekł duży byk. Byk jak to byk zaczął szukać sobie towarzystwa i znalazł w sąsiedniej zagródce krówkę i zaczał ją... nazwijmy to molestować seksulanie. Pewnie wszystko by się skończyło jakimś ślicznym rozbrykanym byczkiem albo jałóweczką ale pech chciał ze ta zagroda w której była krowa miała podpiwniczenie. W pewnej chwili strop nad tym podpiwniczeniem nie wytrzymał zalotów i... nasi główni bohaterowie znaleźli się piętro niżej.
Dalej to już tylko ponad 8 godzin akcji (cała niedziela w plecy) dzielnych strażaków, którzy przy pomocy weterynarza (trzeba było uspokoić zwierzęta zastrzykiem) i cieżkiego sprzętu (mędzy innymi SCRt) musieli wydobywać zalotnika i jego przyjaciółkę z piwnicy...  

Pozdrawiam, Sylwek

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 13, 2004, 16:45:19 »
A propos zwierzyny!
Drastyczne!
Kiedyś, lat temu naście, nie za mojej kadencji, paliła się stajnia.
Jak wiadomo zwierze ciężko jest wyprowadzić przez ogień, więc któryś z genialnych rolników długo nie myśląc( chyba wcale) zaczepił linkę stalową o nogi konia i próbował go wyciągnąć.
Fakt wyciągną ale tylko nogi. Rozszarpał konia. Reszta zwierzyny chyba w bardziej humanitarny sposób poprostu się spaliła.

chen

  • Gość
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 13, 2004, 19:32:30 »
Cytuj
I mnie również wydawało się, że ściąganie kotów z drzewa to zajęcie bardziej dla służb komunalnych niż dla strażaków. Zresztą myślałem, że coś takiego na wsi (gdzie mieszkam) jest rzeczą wielce nieprawdopodobną. Tak myślałem do wczoraj. Sygnał o kotku dotarł do mnie z MSK drogą telefoniczną o godz.17, a więc już prawie o zmierzchu. W sąsiedniej miejscowości na dębie na wysokości ok.10 metrów siedzi młody kot. Właścicielce bardzo zależy aby znalazł się na dole, gdyż prawdopodobnie siedzi tam już drugi dzień, a jej dziecko bardzo przeżywa rozłąkę ze zwierzęciem.
Przyznam się, że nie najlepiej nastawiony pojechałem na tą nietypową akcję, ale już na miejscu nieco zweryfikowałem swoje poglądy. Młody kot, prawdopodobnie uciekając przed psami, faktycznie prysnął na drzewo, ale jego zejście musiało by skończyć się skokiem z 10 m. Sam znam kota, który dwa razy spierdaczył się z piętra piątego i nic mu nie było, no ale ten młodziak tego nie wiedział. Natomiast dziecko tak cierpiące z powodu nieobecności kotka w domu, okazało się być niepełnosprawnym chłopcem w wieku lat siedmiu. Podjęłem akcję, no bo co tu wiele mówić wzruszył mnie ten chłopiec i po godzinie schodziłem z kotem na dół. Wielka radość i szczęście, jakie udzieliło się wszystkim stojącym na ziemi, naprawdę warte jest tych parę złotych podatnika. Nie mówiąc już o wartości propagandowej takiej akcji (nasze notowania znowu wzrosną).
Dzisiaj w pracy odwiedził mnie ten chłopiec, aby jeszcze raz podziękować "za kotka".  Te podziękowania, to najwartościowsza nagroda jaką dotychczas dostałem.
Pewnego dnia otrzymaliśmy telefon że wybito szybę w sklepie
koleś kazał przyjechać natychmiast, stwierdził że zaraz może być gorąco

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 13, 2004, 23:34:07 »
Witam kolegów!
Może to nie akcja, ale zabawna historia.
Dawno dawno temu moja jednostka posiadał Stara 25. Cud techniki jak na owe czasy.
Niestety auto się zepsuło, wiec zostało oddane, jak to w zwyczaju bywało do "zawodówki" do remontu.
Remont poszedł sprawnie wiec kolegą z PSP zostało tylko przetestować auto. Pojechali na jazdę próbna na "dwóch gazach"(taki zwyczaj socjalistyczny).Pech chciał, że na sygnały dźwiękowe i świetlne nie reagowały rosnące na poboczu drzewa. No i doszło do zderzenia niesfornego drzewa z testującym się wozem.
Finał był taki ze jednostka moja w ramach rekompensaty otrzymała Stara 244, który służy do dziś. Pozdrawiam.
 

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 20, 2011, 19:19:16 »
Prawie umarłem ze śmiechu  :rofl:
http://www.youtube.com/watch?v=D4IvInX7TSI
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 20, 2011, 19:29:40 »
Hm ciekawe czy dzwonił ktoś już w sprawie przybicia obrazka

Offline mieszko

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 22, 2011, 20:18:31 »
Ściąganie czyżyka z rynny na 2 piętrze zaplątanego w żyłkę. Wyciąganie bobra ze studni. Transport bardzo grubej kobiety waga ok 280 kg aby dowieść ją do szpitala trzeba było zrobić w GBA"Atego" stelaż z drewnianych belek (było ciężko)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 23, 2011, 21:34:24 »
Kot wkręcony w rozrząd osobówki. O dziwo przeżył  :mellow:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 24, 2011, 15:52:47 »

Offline tomek2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 27, 2011, 10:01:23 »
Cudownie jest:powietrze jest! Dwie ręce mam,Dwie nogi mam.W chlebaku chleb, do chleba ser, do picia deszcz...

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 27, 2011, 16:21:24 »
haha -czy jest straż pożarna na miejscu -na miejscu ja jestem. -a staraż ?. - no syna nie ma w domu
Panowie dysponenci, ja was podziwiam za ten spokój, współpraca z takimi ludźmi powinna być specjalnie nagradzana.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 22, 2011, 11:42:56 »
Do akcji tego nie zaliczymy, ale roboty mieli co nie miara :klol:
 
Szalik dla chorzowskiej Żyrafy

http://wiadomosci.wp.pl/gid,14105830,gpage,2,img,14106061,title,Szalik-dla-chorzowskiej-Zyrafy,galeria.html

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 09, 2012, 19:21:23 »
Nie wiem czy dla Was wystarczająco nietypowe ale:

http://nos.nl/video/329079-familie-vast-in-modder.html

wyciąganie dziewczynki z błota. Całkiem słusznie użyto do tego węża aby bardziej rozłożyć naprężenia i przy okazji nie brudzono  i oszczędzono linki ratownicze.

Swoją drogą kiedyś była akcja  z wyciąganiem konia (<<brakło tego wyrazu jak pisałem posta:)) za pomocą węży.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2012, 11:11:29 wysłana przez Fistach »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 10, 2012, 10:48:10 »
W powiecie mamy w roku po kilka zgłoszeń o zwierzętach (najczęściej konie i krowy) tonących w bagnach i patent z wężem jest zazwyczaj stosowany z powodów o jakich pisał Fistach. http://kartuzy.info/wiadomosc,zdjecie,35252,Kielpino-Strazacy-wyciagneli-konia-z-bagna.html przykład z zeszłego roku.

strazak1982

  • Gość
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 10, 2012, 13:25:32 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 16:54:53 wysłana przez strazak1982 »

Offline piterOSRG

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 25, 2012, 13:06:58 »
Koledzy strażacy narzekacie że jeździcie do kotków na  drzewach to co powiecie na Psa który utknął na szczycie wieży wyciągowej kopalni  żeby go zdjąć ściągaliśmy wyciąg  ratowniczy z Bytomia
Więc nie narzekać  na kotki      :kask:

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 25, 2012, 13:38:07 »
piterOSRG masz może jakieś zdjęcia z tej akcji? Na pewno większe grono użytkowników chętnie by zobaczyło takowe.
Sądząc po nicku pracujesz w Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego. Mogę zapytać w której?
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline piterOSRG

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 25, 2012, 13:48:09 »
Niestety zdjęc nie mam wszystkie zdjęcia z akcji publikuje na galeriach CzerwoneSamochody oraz FireBrigadeSielsia  (mam nadzieje że nie potraktujecie  tego jako reklamę)
Co do stacji jasne Okręgowa Jaworzno

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 26, 2012, 12:30:57 »
Skoro o psach mowa... ten Husky dość nieszczęśliwie wpadł do rury odprowadzającej wodę deszczową. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.198619340179910.45673.127127920662386&type=3

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 28, 2012, 07:04:54 »
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...