Autor Wątek: Zmiany regulaminu umundurowania ZOSP RP  (Przeczytany 6915 razy)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Zmiany regulaminu umundurowania ZOSP RP
« dnia: Styczeń 08, 2016, 16:04:50 »
Cytuj
Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Uchwałą Nr 28/XI/2015 z dnia 15 października 2015 r. wprowadził zmiany do REGULAMINU umundurowania Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.
http://www.rzeszow.zosprp.pl/index.php/nowosci
link do uchwały: http://m.zarzadosp.malanow.pl/aktualnosci/zmiany-regualminu-umundurowania-zosp-rp
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

zyraf

  • Gość
Odp: Zmiany regulaminu umundurowania ZOSP RP
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2016, 16:38:58 »

Offline sinobrody

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zmiany regulaminu umundurowania ZOSP RP
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2016, 16:46:14 »
W polarze i kurtce przydałoby się miejsce na emblemat jednostki np ba ramieniu jak jest w koszarówkach

Offline OSP1978

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Zmiany regulaminu umundurowania ZOSP RP
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2016, 17:22:49 »
No to teraz będzie jazda! Ciekawe ile będzie kosztował polar, softshell i połówka. Czyżby WUS rozszerzyła działalność o szycie tych elementów?  Polar i softshell ok ale ciekawe czy za ceną (pewnie sporą) pójdzie też jakość?  Zobaczymy. Mam nadzieję, że nikt OSP nie będzie narzucać noszenia tych rzeczy. Ehhh półśrodki.... Denerwuje mnie to trochę. Ciągle tylko kupowanie ciuchów. Wiem, że powinniśmy wyglądać w miarę jednakowo ale kurde jeszcze dużo wody upłynie zanim to osiągniemy. Jeśli poszczególny ochotnik chce sobie kupić to niech kupi. Byle tego nie narzucali!  Bo takie odnoszę wrażenie. A z tymi paskami na polówkach to już w ogóle odjazd mocno w chmury. Pewnie trzeba będzie wprowadzić Nowy temat do szkolenia z musztry. Dramat. Nie mówię żeby tych spraw nie zmieniać. Trzeba iść z duchem czasów ale nie lepiej było dostosować koszarówkę do realiów obecnego wieku?  Poza tym czy ktoś mnie rozliczy jak nie będę miał związkowego polaru?  Ehhhh. .....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2016, 18:11:41 wysłana przez OSP1978 »

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Zmiany regulaminu umundurowania ZOSP RP
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2016, 13:36:57 »
Mam nadzieję, że nikt OSP nie będzie narzucać noszenia tych rzeczy

Jak sobie jednostka ustanowi w statucie tak będzie miała... OSP to stowarzyszenie z własnym statutem - przypominam. :kwit:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Zmiany regulaminu umundurowania ZOSP RP
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2016, 18:06:23 »
ważne że szorty dla MDP zostały i podkolanówki. Bo nadal dzieciaki będą wyglądać jak z XIX wieku. A tradycja to podstawa w ZOSP.

Podstawowa zasada w wojsku brzmiała - "ch...wo, ale jednakowo". Często tę zasadę powtarzamy z naczelnikiem w jednostce pozostałym druhom i działa. Zawsze staramy się żeby nikt z ekipy za bardzo się nie odróżniał od innych - głównie to widać przy akcjach jak zdejmuje się bluzę z bojówki czy podczas zabezpieczenia jakichś imprez jak dojeżdżają do pomocy inne jednostki i każdy ma inny strój. Ale samym regulaminem nic nie zmienimy - musi się mentalność zmienić i superbohaterowie czasami ukryć się w cień innych.

Odnośnie koszulek POLO - mam nadzieję że dla prezesa ZG będzie zamiast pasków ten galonik generalski bo ten to się już całkiem urwał z choinki. Nie mam pojęcia po co klasyfikuje się członków na jakieś podklasy. Czy ludzie w zarządach czują się naprawdę tak niedowartościowani ??? Może tym co jeszcze nie zapłacili składki za dany rok przekreślmy znak OSP czarnym kirem żeby ich napiętnować.
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline sinobrody

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zmiany regulaminu umundurowania ZOSP RP
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2016, 19:25:52 »
W polarze i kurtce przydałoby się miejsce na emblemat jednostki np ba ramieniu jak jest w koszarówkach


No i kolor średnio pasuje do reszty. Powinien być wg mnie czarny.

Offline SzklanaDama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Zmiany regulaminu umundurowania ZOSP RP
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2016, 19:58:08 »
W polarze i kurtce przydałoby się miejsce na emblemat jednostki np ba ramieniu jak jest w koszarówkach


No i kolor średnio pasuje do reszty. Powinien być wg mnie czarny.
Mi przypomina takie jak w policji :P

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Zmiany regulaminu umundurowania ZOSP RP
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2016, 20:12:27 »
W polarze i kurtce przydałoby się miejsce na emblemat jednostki np ba ramieniu jak jest w koszarówkach


No i kolor średnio pasuje do reszty. Powinien być wg mnie czarny.
Mi przypomina takie jak w policji :P
Nowy projekt koszarówek dla PSP też podobne troszkę jak do policji  ^_^
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Zmiany regulaminu umundurowania ZOSP RP
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2016, 21:58:42 »
W polarze i kurtce przydałoby się miejsce na emblemat jednostki np ba ramieniu jak jest w koszarówkach


No i kolor średnio pasuje do reszty. Powinien być wg mnie czarny.
Mi przypomina takie jak w policji :P
Nowy projekt koszarówek dla PSP też podobne troszkę jak do policji  ^_^

Jak na moje to są one po prostu zerżnięte od policji :rolleyes:

Moderator: Nie zagnieżdżaj cytatów. Cytuj tylko fragment, do którego się odnosisz. Nie jest konieczne cytowanie wiadomości jeśli odpowiedź znajduje się bezpośrednio pod nią./  Sylwek
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2016, 08:01:21 wysłana przez Sylwek »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline straz22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
  • I ósmego Dnia Bóg stworzył strażaka
Odp: Zmiany regulaminu umundurowania ZOSP RP
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2016, 12:33:29 »
W mojej jednostce już dawno zaczęliśmy odchodzić od bluz z munduru koszarowego i w ich miejsce kupujemy polary obszyte marki "Helikon" nieporównywalna jakość, ostatni dyskutując z chłopakami na temat tej aktualizacji regulaminu mundurowego wszyscy stwierdziliśmy że WUS traci udział w szyciu SOI i musi jakoś tą dziurę załatać.
straz22

Offline Malinowylol

  • Naczos
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Zmiany regulaminu umundurowania ZOSP RP
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 25, 2016, 00:08:26 »
Właśnie zosp zasłania się tradycją tylko jeżeli zg jest to na rękę. Popatrzcie  na te polówki. Ktoś ma jakieś marzenia marinistyczne?  Brak pagonów pali moje serce. Do głębi. Generalnie wstyd.nie sposób określić żalu który wywołuje we mnie patrzenie na to.

Offline Malinowylol

  • Naczos
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Zmiany regulaminu umundurowania ZOSP RP
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 25, 2016, 23:57:52 »
W mojej jednostce już dawno zaczęliśmy odchodzić od bluz z munduru koszarowego i w ich miejsce kupujemy polary obszyte marki "Helikon" nieporównywalna jakość, ostatni dyskutując z chłopakami na temat tej aktualizacji regulaminu mundurowego wszyscy stwierdziliśmy że WUS traci udział w szyciu SOI i musi jakoś tą dziurę załatać.
dzięki zamówiłem w zeszły piątek, cena boli, ale utwierdziłeś mnie że było warto.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Zmiany regulaminu umundurowania ZOSP RP
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 28, 2016, 15:11:47 »
My zamiast koszarówek i polarów wybraliśmy bluzy z przewagą bawełny w składzie. Oprócz parametrów czysto użytkowych (bez polaru zimno, w polarze gorąco), dodatkowo ma lepsze właściwości antyelektrostatyczne (polar to jednak polietylen)

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Kamillos

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Zmiany regulaminu umundurowania ZOSP RP
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 30, 2016, 18:29:16 »
rafal podrzucisz jakiś namiar? ;)

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Zmiany regulaminu umundurowania ZOSP RP
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 01, 2016, 14:37:13 »
To akurat jest bluza Adler Adventure, na pewno da się kupić lepsze.
My kupujemy czyste bluzy u lokalnego dostawcy po czym oddajemy do jednej z popularnych firm zajmujących się haftem mundurowym.