Autor Wątek: Zespół Gilberta a OSP  (Przeczytany 3432 razy)

Offline raito34

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Zespół Gilberta a OSP
« dnia: Styczeń 06, 2016, 18:21:00 »
Cześć wszystkim.

Wiem, że podwyższony poziom bilirubiny eliminuje ze służby w PSP. Zostaje mi bycie ochotnikiem, i tu moje pytanie: czy lekarz dopuści mnie do służby w OSP z podwyższoną bilirubiną? Nie mam kłopotów ze zdrowiem: jestem w MDP, uprawiam lekkoatletykę i piłkę ręczną, a sam zespół Gilberta przebiega bezobjawowo (zalecana jest tylko dieta).

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2016, 18:29:18 wysłana przez raito34 »

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Zespół Gilberta a OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2016, 18:34:06 »
Nie jestem do końca pewien, czy na pewno Cię to eliminuje ze służby w PSP.
Pracowałem swego czasu z kolegą, który cierpi na Zespół Gilberta. Chłopak skończył dziennie SGSP, a więc przez komisję musiał przejść.
Najważniejsze to, żeby udokumentować, że jesteś pod nadzorem specjalisty. Ważne są kwity od lekarza, że możesz z tym pracować w PSP.
Sam piszesz, że choroba przebiega bezobjawowo.
Powodzenia i nie rezyguj z marzeń o służbie w PSP.
Poza tym jak nie spróbujesz, to nie będziesz wiedział.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2016, 19:13:01 wysłana przez Mroovka »
Si vis pacem, para bellum

Offline raito34

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zespół Gilberta a OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2016, 18:50:37 »
Hmm... gdzieś właśnie przeczytałem, że Zespół Gilberta eliminuje ze służenia w jakichkolwiek służbach mundurowych. Dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu, w takim razie postaram się o zostanie zawodowym strażakiem.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zespół Gilberta a OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2016, 19:40:46 »
Spokojnie możesz dążyć do psp, a pilnując diety jesteś wstanie badania przejść bez zauwarzenia to przed komisję lekarska, mała dietetyka i badania do przodu!

Offline Marcin__955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 238
Odp: Zespół Gilberta a OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2016, 21:12:05 »
W "RozporządzeniU Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 19 grudnia 2014 r. w sprawie wykazu chorób i ułomności, wraz z kategoriami zdolności do służby w Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Biurze Ochrony Rządu" Znikł zapis o hiperbilirubinemii(choroba Gilberta), który we wcześniejszym rozporządzeniu znajdował się w dziale o układzie trawiennym i według niego ta choroba dawała "niezdolny" teraz tego zapisu nie ma więc możesz się starać o służbę w PSP.
"Nie bój się dużego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi." David Lloyd George

Offline raito34

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zespół Gilberta a OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2016, 00:23:07 »
Dzięki za utwierdzenie w przekonaniu! :)
W sumie dość chore prawo... nadaję się, żeby być strażakiem, ale żeby żołnierzem już nie?