Autor Wątek: KRS - jakie dokumenty?  (Przeczytany 21157 razy)

Offline noris69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
    • http://www.ospstaniszcze.republika.pl/
KRS - jakie dokumenty?
« dnia: Maj 16, 2006, 19:58:02 »
Proszę o pomoc w wypełnieniu druku krs-zk który po wyborach do Zarządu trzeba złożyć w sądzie. Mianowicie mam taki broblem jak wypełnić druk na osobę która np. z prezesa została sekretarzem. Pozostaje dalej w zarządzie ale zmieniła stanowisko. Proszę o rady

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Druk krs-zk
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2006, 21:00:08 »
Witam.

Wypełniasz dwa druki, zakreślając pole - wykreślenie jednej i wstawienie nowej osoby.
1. pana X wykreślasz z funckji prezesa, a w to miejsce wstawiasz pana Y
2. wykreślasz pana Z z funkcji sekretarza, a wstawiasz w to miejscce pana X

Pozdrawiam

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Druk krs-zk
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2006, 23:20:46 »
Witam.

Nie zgadzam się z sugestią druha Krzyś Mila, choć niektórzy sędziowie akceptują tą formę.

Prawidłowo powinno być tak.

Nazwa - na pewno wiadomo

w części I I.1 zakreślamy pole 1  - organu uprawnionego do reprezentowania podmiotu.
w części I I.2 zakreślamy pole 1 - zmiany informacji o osobach wychodzących w skład organu lub wspólnikach uprawnionych do reprezentowania spółki
w części II II.1 wpisujemy nazwę organu - Zarząd
w czesci II II.2 przekreślamy to pole -- jeżeli nie ma zmian w sposobie reprezentacji
w części III III.1 zakreślamy pole 2 - zmiany danych osoby
wypełniamy pola od 2 do 7
przekreślamy pole nr 8 i 9 - jeżeli zaznaczyliśmy w polu 2 kwadrat TAK
przekreślamy pola od 10 do 17 - (osoba ta ma te same dane, chyba, że dane sie zmieniły, np zmiana nazwiska po ślubie)
w polu 18 wpisujemy nową funkcje w Zarządzie (po zmianie) np, Prezes, skarbnik, członek zarządu itp....
w polu 19 zakreślamy pole bez zmian - jeżeli status odnośnie możliwości zawieszenia się nie zmienił.
przekreślamy pole 20 - jeżeli osoba nie jest zawieszona
w części IV.1 podpisują sie wszyscy członkowie Zarządu (nowego)

i to koniec wypełniania załącznika.

Pozdrawiam.



Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: Druk krs-zk
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2006, 07:40:04 »
Ja wysyłałem do sądu tak jak Krzyś Mila.  Inaczej nie byłaby to zmiana danych osoby a zmiana pełnionej funkcji.  Każdej funkcji w zarządzie i komisji rewizyjnej poświęciłem jeden druk ZK (chyba że osoba na danej funkcji się nie zmieniła - wtedy tej osoby nie wysyłałem wcale) u góry wpisywałem np. dane poprzedniego prezesa a na dole dane nowego prezesa, i tak dalej.  Sąd to przyjął bez zastrzeżeń i wg. mnie tak powinno być.

Offline noris69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
    • http://www.ospstaniszcze.republika.pl/
Odp: Druk krs-zk
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2006, 19:56:49 »
Dzięki za pomoc. Co do tej komisji rewizyjnej - ja wystapiłem na nich z wnioskami ale sad mi je odrzucił jako niepotrzebne ze względu na to iż komisja rewizyjna jest organem nadzoru zarządu i nie podlega ujawnieniu w KRS.

Offline noris69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
    • http://www.ospstaniszcze.republika.pl/
Odp: Druk krs-zk
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2006, 20:01:19 »
Jeszcze jedno pytanie do "Straszak"
Jak robie zmiane sposobu reprezentowania do zaznaczam  to na wszystkich wnioskach na poszczególnych członków zarządu albo ylko jak robie wniosek na zmiane prezesa. Sory za kłopot proszę o odpowiedź

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Druk krs-zk
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2006, 13:08:31 »
To nie kłopot.

Zmianę sposobu reprezentacji wypisujesz tylko na jednym druku, a pozostałych drukach pole to przekreślasz.

Podobnie jest z polem I.2, tylko na jednym druku zaznaczasz kwadrat dotyczący wpisu (wpis dotyczy) na pozostałych drukach pole I.2 przekreślasz.

Natomiast na wszystkich drukach wpisujesz nazwę organu (pole II.1 punkt 3)

Dla mnie dziwne jest, że odrzucili wnioski o wpis organu nadzoru (komisja rewizyjna).
Na wniosku o zmianę danych w KRS w części I I.1 jest kwadrat do zaznaczenia zmiany w organie nadzoru.
We wpisie do KRS Dział 2 dotyczy organu nadzoru.

Ja składałem wnioski także o zmianę w składzie Komisji Rewizyjnej i w otrzymanym postanowieniu mam uwzględnione zmiany.

Pozdrawiam

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: Druk krs-zk
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 18, 2006, 13:42:23 »
Dla mnie to też dziwne. Też składaliśmy wniosek z komisją rewizyjną i wszystko było dobrze. Zmiany już dawno przeszły. 

Offline noris69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
    • http://www.ospstaniszcze.republika.pl/
Odp: Druk krs-zk
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 20, 2006, 18:35:48 »
dzięki za pomoc w poniedziałek robie drugie podejście do sądu - może się uda. Pozdrawiam
 :mellow:

Offline Jarek 79

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
KRS - jakie dokumenty?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 20, 2006, 19:15:33 »
Mam do was takie pytanie:
jakie dokumenty nalezy złożyć w sądzie, aby zarejestrować jednostkę OSP w Krajowym Rejestrze Sądowym,no i oczywiście jakie są koszty takiej rejestracji?

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: KRS - jakie dokumenty?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 21, 2006, 13:42:32 »
Aby to zrobć musisz iść do Sadu i pobrac odpowiednie druczki a następnie wypelnić je. Zawiera się w nich kto jest w zarządzie ich dane adresowe, gdzie mieści się siedziba a także naneży wypełnić i podać wzory podpisów zarządu co robi się u notariusza.
http://www.prawo.ngo.pl/x/51886;jsessionid=07753C92D92BCCAB6F3D71726C3C584C
na tej stronie znajdziesz ceny oraz potrzebene rzeczy powodzenia
karola998

Offline strażak21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
dokumenty do rejestracji zarządu
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 10, 2006, 09:26:15 »
Witam! Mam problem ponieważ nasz zarząd jeszcze nie jest zarejestrowany KRS. A osoba która się tym zajmowała zmarła i ja przejełem jego obowiązki.Jeżeli ktoś rejestrował to mam pytanie jakie dokumenty trzeba do rejestracji i z kąd wziąść wnioski?


Dop. moderatra: Nowy wątek strażaka21 na temat rejestracji w KRS połączyłem z już istniejącymi na ten temat. /Sylwek

« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2006, 11:52:33 wysłana przez Sylwek »

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: KRS - jakie dokumenty?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 08, 2008, 11:21:29 »
czy pod każdym wnioskiem o zmianę danych musi podpisać się cały nowy zarząd?? czy tylko osoba wybrana??

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: KRS - jakie dokumenty?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 08, 2008, 19:15:15 »
Pod wnioskami i załącznikami podpisują się osoby upoważnione do reprezentowania OSP, przeważnie prezes lub wiceprezes i skarbnik.

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: KRS - jakie dokumenty?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 15, 2009, 22:29:39 »
Witam kolegów i mam pytanie jakie co trzeba dołączyć do druków krs-zk

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: KRS - jakie dokumenty?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 16, 2009, 21:57:42 »
Oprócz formularza KRS Z 20 i odpowiedniego załącznika, oczywiście oświadczenie zarządu (prośba) o wpis do rejestru (KRS).
Następnie odpowiednie dokumenty w zależności co zmieniasz.
Np. zmiana zarządu:
Wiadomo - walne zebranie czyli:
0. program nadzwyczajnego walnego zebrania
1.protokół z walnego zebrania
2. protokół Komisji Mandatowej (ilość obecnych)
3. prot. kom. Skrutacyjnej (w sprawie głosowania -jawne /tajne)
4. protokół Komisji Skrutacyjnej (głosowanie w sprawie odwołania dot. składu)
5. prot. Kom. Mandatowej (kandydaci do zarządu)
6. prot. kom. Skrutacyjnej (ilość głos. na poszczególne kandydatury)
7. Uchwała Nadzwyczajnego Walnego zebrania (Odwołanie zarządu)
8. Uchwała Nadzwyczajnego Walnego zebr. (ukonstytuowanie Zarządu)
9. Lista obecności
Jeśli w nazwie napiszesz walne zebranie sprawozdawczo -wyborcze to dokładasz wszystkie pozostałe dokumenty sprawozdawcze czyli: sprawozdanie i plan działalności, finansowy, kom.rewizyjnej itp.

Ważna uwaga wszystkie dokumenty podpisane, ostemplowane i w dwóch egzemplarzach (trzeci dla ciebie). 
Jeśli kserujesz to ksero potwierdzone notarialnie (kosztuje :gwiazdki:) proponuje sprawdzony sposób - każdą kartkę stemplujesz oddzielnie i podpisuje prezes niebieskim długopisem (Wszystkie są wtedy oryginałami  :mellow:)
Pozdro
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: KRS - jakie dokumenty?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 16, 2009, 23:18:52 »
Meku dzięki za obszerną podpowiedz ,my jesteśmy zarejestrowani w KRS-e tylko muszę zgłosić zmianę w zarządzie i jeszcze jedno pytanie czy są opłaty i czy do druków krs-zk  potrzebny jest wniosek (jaki) pozdrawiam.

Offline szybki

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
    • O.S.P Główczyce
Odp: KRS - jakie dokumenty?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 16, 2009, 23:38:51 »
Opłat niema, druk KRS-ZK jest załącznikiem do druku KRS-Z20 i niczego więcej nie będziesz potrzebował.

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: KRS - jakie dokumenty?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 17, 2009, 10:59:04 »
Potwierdzam to co napisał  @szybki.

A druki znajdziesz tutaj:  http://www.ekrs.pl/wzorypism/wzorypism.php
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: KRS - jakie dokumenty?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 17, 2009, 16:36:40 »
Meku, nie przesadzaj z tymi uchwałami i protokołami  :wacko: wystarczy protokół z walnego zebrania plus uchwała o zmianie zarządu i powołaniu nowego. My takie dokumenty daliśmy do sądu i wszystko przeszło :)

Offline witek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: KRS - jakie dokumenty?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 21, 2009, 20:12:14 »
Witam.
Mam pytanko ma może ktoś z was na kąpie wypisane druki krs w sprawie zmiany zarządu OSP.
I czy mógłbym prosić na pw taki druk na wzór, byłby mi pomocny się wypełnieniu,
Dzięki z góry.
Pozdrawiam!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: KRS - jakie dokumenty?
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 09, 2009, 22:39:28 »
Cytuj
Interpelacja nr 9931

do ministra spraw wewnętrznych i administracji

w sprawie opłat za zmianę wpisu do KRS przez stowarzyszenia

   Szanowny Panie Ministrze! Zgodnie z ustawą Prawo o stowarzyszeniach z dnia 7 kwietnia 1989 r., z późn. zm., art. 17 ust. 4, stowarzyszenia są zwolnione z opłat przy rejestracji w KRS. Jednak ustęp ten jest tylko w kontekście zakładania stowarzyszenia, dlatego sądy rejonowe mogą interpretować ten przepis tak, że przy zmianie wpisu w KRS stowarzyszenia z opłat nie są zwolnione. Jest to dla organizacji non profit dość kosztowne, ponieważ taką zmianę do wpisu w KRS muszą wykonać m.in. po każdej zmianie zarządu. Taka sytuacja jest poważną przeszkodą w działalności stowarzyszeń i w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

   W związku z tym proponuję zmianę art. 17 ust. 4 ustawy Prawo o stowarzyszeniach, tak by zwolnienie z opłat odnosiło się zarówno do rejestracji stowarzyszenia, jak i zmian we wpisie w KRS.

   Proszę także o udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy moja propozycja zostanie przez ministerstwo rozważona.

   Z poważaniem

   Poseł Michał Jaros

   Warszawa, dnia 1 czerwca 2009 r.

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: KRS - jakie dokumenty?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 28, 2009, 11:13:44 »
Cytuj
Odpowiedź na interpelację nr 9931

Szanowny Panie Marszałku! W odpowiedzi na interpelację pana posła Michała Jarosa, przekazaną przy piśmie Pana Marszałka z dnia 16 czerwca 2009 r., w sprawie zwolnienia stowarzyszeń z obowiązku uiszczania opłat za dokonanie wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym uprzejmie przedstawiam następujące stanowisko. Postulat zwolnienia stowarzyszeń z obowiązku uiszczania opłat sądowych za pierwszy wpis dokonany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) został zrealizowany poprzez uchwalenie w dniu 24 kwietnia 2003 r. ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 874). Na mocy art. 5 tej ustawy w ustawie z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach (Dz. U. z 2001 r. Nr 79, poz. 855, z późn. zm.) w art. 17 dodano ust. 4, zgodnie z którym z dniem 29 czerwca 2003 r. postępowanie w sprawach o wpis stowarzyszenia do rejestru sądowego jest wolne od opłat sądowych. Ponadto każde stowarzyszenie, które uzyska status organizacji pożytku publicznego w rozumieniu przepisów  ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873, z późn. zm.), w sprawach dotyczących realizacji zleconego zadania publicznego na podstawie przepisów o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, zwolnione jest od ponoszenia opłat sądowych (art. 104 ust. 1 ustawy z dnia 28 lipca 2005r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych – Dz. U. z 2005 r. Nr 167, poz. 1398, z późn. zm.). Powyższe normy oznaczają, iż stowarzyszenia są zwolnione nie tylko z obowiązku uiszczenia opłat sądowych w sprawach o pierwszy wpis do KRS, ale także w sprawach o zmianę wpisu, jeżeli zmiany te odnoszą się do prowadzonej działalności pożytku publicznego. Dodatkowo można wskazać,  że stowarzyszeniom, których zadanie nie polega na prowadzeniu działalności gospodarczej, sąd może przyznać zwolnienie od kosztów sądowych w ich własnych sprawach prowadzonych w związku z działalnością społeczną, naukową, oświatową, kulturalną, sportową, dobroczynną, samopomocową, w zakresie ochrony  konsumenta, ochrony środowiska i opieki społecznej (art. 104 ust. 2 powołanej ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych). Istnieje ponadto możliwość przyznania zwolnienia od kosztów sądowych na zasadzie ogólnej wyrażonej w art. 103 tej ustawy, jeżeli stowarzyszenie wykaże, że nie ma dostatecznych środków na ich uiszczenie.  W świetle omówionych wyżej regulacji nie znajduję uzasadnienia dla zmian w obowiązujących przepisach, a zwłaszcza całkowitego zwolnienia stowarzyszeń od ponoszenia opłat sądowych w postępowaniu przed Krajowym Rejestrem Sądowym. Jeżeli bowiem stowarzyszenie prowadzi działalność gospodarczą (art. 34 Prawa o stowarzyszeniach), uzyskuje dochody i ma możliwość poniesienia kosztów sądowych, to nie powinno być uprzywilejowane w stosunku do innych organizacji społecznych, na których ciąży obowiązek ponoszenia takich opłat. Dla porównania należy wskazać, że fundacje, których cel powstania jest zbliżony do stowarzyszeń, w obecnym stanie prawnym mogą jedynie korzystać ze zwolnienia od opłat sądowych tylko na zasadzie określonej w art. 104 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Uprzejmie nadmieniam, że obecnie nie są prowadzone prace zmierzające do obniżenia opłat związanych z rejestracją przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym, zaś w dalszej perspektywie wprowadzenie ewentualnych zmian musiałoby zostać poprzedzone analizą wydatków i dochodów budżetowych oraz odpowiednimi uzgodnieniami z resortem finansów.
Z wyrazami szacunku

Widać poseł Jaros niezbyt jasno się wyraził, że wątpliwości dotyczą opłat za zgłaszanie zmian do rejestru, że część sądów pobiera opłaty, a część nie. Kolejna wymijająca odpowiedź.  :angry:

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: KRS - jakie dokumenty?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 26, 2011, 10:17:21 »
Jako, że termin zebrań sprawozdawczo - wyborczych powoli zbliża się ku końcowi chcę się upewnić czy nie zaszły żadne zmiany odnośnie zgłaszania nowego zarządu (druk KRS ZK). Pobrałem go z http://www.druki-krs.pl/ i wygląda na to, że wszystko jest tak jak było, więc śmiało można wypełnić to według opisu podanego powyżej.
Może mi ktoś przypomnieć, czy trzeba zgłaszać np. Komisję Rewizyjną jeżeli została w tym samym składzie?
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: KRS - jakie dokumenty?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 09, 2011, 12:37:58 »
Do  @Antonio998  w  KRS  dokonujesz  zmian= aktualizacji  czyli  jak  komisja  pozostaje  ta  sama  lub  prezes  to  wypisujesz  druk  ZK  tylko  na  osoby  które  się  zmieniły  (po  jednym  na  osobę).

Chciałbym  podpowiedzieć  pozostałym  zainteresowanym  że  zmieniły  się  druki  Z20.
W  sieci  znajdziecie  wiele druków  do  pobrania  lecz  nie  wszystkie  są  aktualne!
Subtelna  różnica  polega  na:  w  aktualnym  Z20 jest  okienko  o  podanie  numeru NIP  (stare  tego  nie  mają) reszta  bez  zmian.
Sam  dałem  się  na to  złapać  więc  musiałem  przepisywać.  :ksmut:
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline FireF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: KRS - jakie dokumenty?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 12, 2017, 16:14:25 »
Witam. Jeśli w zarządzie zmieniły się tylko dwie osoby tj. naczelnik i sekretarz to druk KRS ZK wypełniam tylko dla nich, a dla pozostałych nic?