Autor Wątek: Fakt celowego niewywieszania flagi narodowej w święta państwowe na remizach OSP  (Przeczytany 2182 razy)

Offline Hydrant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Witam.
Czy jest akt prawny, który reguluje obowiązek wywieszania flagi państwowej na remizach OSP w święta narodowe?
Dodam, że taki fakt (notoryczny w niektórych miejscowościach - zwłaszcza z okazji 11.11.) zastał dostrzeżony przeze mnie na Śląsku Opolskim i moim mniemaniu jest faktem celowego niewywieszania flagi narodowej w święta państwowe, który to jest związany z anty narodowościowym postrzeganiem rzeczywistości polityczno - etnicznej w Polsce (Zarządy OSP z opcji "Mniejszość Niemiecka"). Dodam, że druhowie z MN powinni pamiętać, jakie godło noszą na czapkach - to orzeł koloru białego, nie czarnego...Pozdrawiam.

Offline Cieciorka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
W święta państwowe flagi powinny wywieszać instytacje państwowe i urzędy. OSP funkcjonuje w oparciu o ustawę o stowarzyszeniach, więc nie jest instytucją państwową. Zresztą, nawet gdy instytucja państwowa nie wywiesi flagi, to nic nikomu nie można zrobić, bo żaden przepis prawny nie przewiduje za to sankcji.

Nie wiem czy na opolszczyźnie flagi nie są wywieszane z powodu mniejszości niemieckiej, ale na Mazowszu na wielu remizach też nie widziałem w święto państwowe flag. Tam też są Niemcy?
Więcej rozwagi, a mniej judzenia i szukania nowego wroga. To dobre w polityce a nie w straży.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2015, 17:42:59 wysłana przez Cieciorka »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Witam.
Czy jest akt prawny, który reguluje obowiązek wywieszania flagi państwowej na remizach OSP w święta narodowe?
Dodam, że taki fakt (notoryczny w niektórych miejscowościach - zwłaszcza z okazji 11.11.) zastał dostrzeżony przeze mnie na Śląsku Opolskim i moim mniemaniu jest faktem celowego niewywieszania flagi narodowej w święta państwowe, który to jest związany z anty narodowościowym postrzeganiem rzeczywistości polityczno - etnicznej w Polsce (Zarządy OSP z opcji "Mniejszość Niemiecka"). Dodam, że druhowie z MN powinni pamiętać, jakie godło noszą na czapkach - to orzeł koloru białego, nie czarnego...Pozdrawiam.
OSP jako stowarzyszenie może propagować nawet zasady mniejszości islamskiej to tylko ich sprawa....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Fakt celowego niewywieszania flagi narodowej w święta państwowe
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2015, 20:40:52 »
w woj. Opolskim nawet auta strażackie malują na czerwono, a powinny być  biało-czerwone. To Ci przewrotowcy. A opony mają w autach czarne jak wąs wodza. Myślicie że to przypadek ???
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Hydrant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Myślałem, że strażacy OSP noszą na mundurach symbole narodowe RP i żadne inne...
Przypominam, że wielu strażaków zawodowych i ochotników oddało życie za niepodległość RP i zwykła przyzwoitość nakazuje by ich następcy uhonorowali ich w godny sposób min. poprzez wywieszanie flagi narodowej w święta państwowe bo po to min. Ci ludzie ginęli by biało-czerwoną flagę można było wieszać bez konsekwencji ...
Naród, który nie szanuje świąt i symboli narodowych skazany jest na eksterminację przez inne nacje, to powinniście wiedzieć z historii...
Na szczęście nowa  ustawa dotycząca tych tematów niedługo wejdzie w życie :mellow:
Pozdrawiam patriotów.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Myślałem, że strażacy OSP noszą na mundurach symbole narodowe RP i żadne inne...
Przypominam, że wielu strażaków zawodowych i ochotników oddało życie za niepodległość RP i zwykła przyzwoitość nakazuje by ich następcy uhonorowali ich w godny sposób min. poprzez wywieszanie flagi narodowej w święta państwowe bo po to min. Ci ludzie ginęli by biało-czerwoną flagę można było wieszać bez konsekwencji ...
Naród, który nie szanuje świąt i symboli narodowych skazany jest na eksterminację przez inne nacje, to powinniście wiedzieć z historii...
Na szczęście nowa  ustawa dotycząca tych tematów niedługo wejdzie w życie :mellow:
Pozdrawiam patriotów.
Ej na tamtych terenach cześć z nich oddała życie w innej armii oraz w nie w AK a w Werwolfie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Myślałem, że strażacy OSP noszą na mundurach symbole narodowe RP i żadne inne...
Przypominam, że wielu strażaków zawodowych i ochotników oddało życie za niepodległość RP i zwykła przyzwoitość nakazuje by ich następcy uhonorowali ich w godny sposób min. poprzez wywieszanie flagi narodowej w święta państwowe bo po to min. Ci ludzie ginęli by biało-czerwoną flagę można było wieszać bez konsekwencji ...
W mojej miejscowości akurat kilka druhów stało już pod ścianą, bo wyzwoliciele znaleźli ich mundury z Freiwillige Feuerwehr. Mieli szczęście, bo zainterweniował jakiś polski podoficer, z którym się w końcu gwarą dogadali. Historia nie jest biało-czarna.
Btw, flag nie wywieszamy, w MN ani ja ani nikt z naszej OSP nie jest. Czy jest to
Cytuj
faktem celowego niewywieszania flagi narodowej w święta państwowe, który to jest związany z anty narodowościowym postrzeganiem rzeczywistości polityczno - etnicznej w Polsce
? Qrde, nie wiem, może jak to zdanie jeszcze kilka razy przeczytam i zrozumiem, to napiszę.

Offline Hydrant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Już niedługo będzie taki obowiązek. PiS przygotował już ustawę więc radzę odnaleźć w remizach biało-czerwone flagi bądź wygospodarować pieniążki na zakup takowych.
Tak więc zamykam wątek.
Pozdrawiam wszystkich.