Autor Wątek: Karta KPP (wypełnianie)  (Przeczytany 10032 razy)

Offline kaziu24

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Karta KPP (wypełnianie)
« dnia: Grudzień 16, 2015, 22:28:54 »
Witam. Odnosze się od razu bez potrzebnego pisania.
Karta kpp . Odmawia odzielenia pomocy . Czy w tym przypadku muszę pisać godziny(zaznaczone) przyjazd,udzielenie,przekazanie?
I czy musze ja wypisać (zaznaczone) Wezwanie: godzina data.
Czy te o to informacje wypisuje dyspozytor na SK PSP ponieważ on te godziny ma  , czy ja je muszę wypisać sam ?

[załącznik usunięty przez administratora]
"Nie znasz dnia ani godziny"

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Karta KPP (wypełnianie)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2015, 23:57:48 »
Zdarzało Ci się już wypełniać tę kartę z opcją odmówienia udzielenia pomocy? W jakich przypadkach? Czy nie zdarzyło, a zastanawiasz się tylko na przyszłość?
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Karta KPP (wypełnianie)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2015, 06:40:19 »
A dlaczego sadzisz, że kolega potrzebuje tych danych tylko w przypadku odmowienia pomocy? ??
Ja te godziny co ma PSP to biorę od nich po  działaniach resztę z rozsądkiem rozpisuje.

Offline kaziu24

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Karta KPP (wypełnianie)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2015, 11:00:44 »
Wypełniłem właśnie wczoraj wszystkie dane karte odmowy udzielenia pomocy i pytam sie czy te godziny mam sam wpisac czy dyspozytor sobie wpisze ??.  Ja mam tylko godziny przyjazdu . a przecież udzielenia pomocy nie robiłem no  i przekazania też nie . Wiec co tylko wpisac ten przyjazd czy dyspozytor wpisze ? I czy wpisać date i godz w tym wezwaniu na górze czy też dysp. wpisze ?
"Nie znasz dnia ani godziny"

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Karta KPP (wypełnianie)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2015, 12:40:13 »
A dlaczego sadzisz, że kolega potrzebuje tych danych tylko w przypadku odmowienia pomocy? ??
Ja te godziny co ma PSP to biorę od nich po  działaniach resztę z rozsądkiem rozpisuje.

Nie sądzę tak, źle mnie zrozumiałeś. Korzystając z okazji zapytałem czy miał już okoliczności wypisania karty w wersji odmówienia pomocy medycznej  -_- Ja zawsze potencjalnego poszkodowanego kieruję do PR i sprawę mam czystą.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline kaziu24

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Karta KPP (wypełnianie)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2015, 13:11:58 »
sprawa nie jest czysta zawsze jest jakiś haczyk pamiętaj. To jak z tymi godzinami strażacy bo widzę że sami dokładnie nie wiecie ?
"Nie znasz dnia ani godziny"

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Karta KPP (wypełnianie)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 17, 2015, 15:50:23 »
sprawa nie jest czysta zawsze jest jakiś haczyk pamiętaj.

Ale jaki haczyk? Rozwiń proszę.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Karta KPP (wypełnianie)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 17, 2015, 17:07:16 »
W ogóle to są dwa wzory karty KPP i do końca nie wiem, który jest aktualny...

Offline kaziu24

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Karta KPP (wypełnianie)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 17, 2015, 21:26:30 »
Skupmy się na tym co wrzuciłem :)
"Nie znasz dnia ani godziny"

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Karta KPP (wypełnianie)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 17, 2015, 22:59:06 »
Ale masz problem.... Ja wpisuję godziny przybycia - resztę skreślam....

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Karta KPP (wypełnianie)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 18, 2015, 03:06:41 »
Należy wypełnić godziny i taki same same podać do dyżurnego,  no chyba że tak skrupulatnie podajecie wszystkie informacje podczas działań, mało tego wyobraź sobie jak będzie kilku poszkodowanych to skąd na stanowisku będzie wiedział o której godzinie co jak gdzie i który?  I pamiętaj że nie zawsze czas przybycia zrm jest taki sam jak przekazania. Ja pamiętam nie tak dawno przy dzwonie było 3 poszkodowanych 2 zrm zajęły się po jednym po 20 min dojechał 3, DOP zaznaczył czas przekazania wszystkich poszkodowanych z chwilą przybycia pierwszych ambulansów. Niestety ten 3 poszkodowany (zresztą jedyny) zmarł w drodze do szpitala i było dochodzenie  i prokurator wychaczył że w jego ocenie przez 20 min nikt nie zajmował się poszkodowanym gdyż obie karetki zajmowały się swoimi pacjentami i lekarz oraz rat. Med na przesłuchaniu jasno powiedzieli ze skupili się na dwóch poszkodowanych a od strażaków mieli informacje ze ten 3 jest w dobrym stanie i się nim zaopiekują do czasu przybycia zrm, a żadna dokumentacja takiej informacji nie zawierała, tutaj tylko + było to że"podobno " sekcja wykazała że gość nie był do uratowania? I postępowanie zostało umorzene i nikt dalej nie brnoł.... Teraz mamy takie zalecenie aby na karcie była pieczątką kierownika zrm (nie zawsze się udaje, aczkolwiek jak dajemy kartę i mówimy, że musimy mieć potwierdzenie jej odbioru to biją) który przejmuje pacjenta w okolicach godziny i naprawdę STARAMY się kartę wypełniać na miejscu zdarzenia nie wpisujemy tylko numeru.
A jeżeli uczestnik zdarzenia odmawia udzielenia pomocy to wpisujemy godzinę odmowy i zawsze chcemy jego podpis, 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2015, 03:10:10 wysłana przez mulat81 »

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Karta KPP (wypełnianie)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 18, 2015, 08:20:31 »
@mulat81 a gdzie wpisujecie odmowe na karcie? W którym miejscu?

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Karta KPP (wypełnianie)
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 18, 2015, 09:27:38 »
Uwagi obok danych personalnych

Offline kaziu24

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Karta KPP (wypełnianie)
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 18, 2015, 16:51:10 »
OKI ZAMYKAM TEMAT
"Nie znasz dnia ani godziny"