Autor Wątek: Zasady Org. Dosk. Zawod. w PSP 2015 - punkty  (Przeczytany 34660 razy)

Offline adam998

• Strażak Sam
    • http://
Odp: Zasady Org. Dosk. Zawod. w PSP 2015 - punkty
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 30, 2015, 17:18:18 »
Mam nadzieję że jednak nie wejdzie to w życie z data późniejszą...

Offline Levy

• Per aspera ad astra
  • VIP
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 30, 2015, 17:30:32 »
Pomysł sam w sobie dobry bo sprzęt się zmienia a niestety starsi strażacy nie chcą się  przygotowywać i szkolić do coraz to nowszych technik i pojawiającego sprzętu.
Sposób w jaki to miało zostać zrobione czyli na łapu capu odpada.
Od bardzo dawna zauważyłem że ośrodek szkolenia w Olsztynie prowadzi ciekawe zajęcia na temat pożarów i nowych technik podawania prądów wody, lecz niestety u mnie w mieście a jest to jedno z miast wojewódzkich myślę ze mało kto o tym wie.

A gdzie tam dobre rozwiązanie... Szkolenia jak najbardziej, ale nie w takiej formie jak zostało to przedstawione w tym rozporządzeniu! Tyle niedociągnięć i wątpliwości, że aż przykro się robi.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline firemn

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 30, 2015, 17:45:53 »
Lepiej zrobić od nowa plany na starych zasadach niż wprowadzać w życie te nowe chore zasady. Dobra wiadomość w końcu jakaś na koniec roku ;-). A nie wiem jak w innych jrg, ale u nas strażacy bardzo się przykładają do nowych technik i sprzętu i nikt straszyć punktami w dzienniczku nie musi jak dziecka.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2015, 17:49:45 wysłana przez firemn »

Offline fireman998998

• Strażak Sam
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 30, 2015, 20:26:28 »
W żadnej formacji nie ma takich głupot z doskonaleniem i szkoleniem jak w PSP, osoby, które to wymyśliły był oderwane chyba od rzeczywistośći!!!  :gwiazdki:

Offline leszno

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 30, 2015, 21:21:55 »
kto to opracował to jest podpisane moze nasz nowy KG powinien sie zapytac autorow czemu nie bylo konsultacji z zz ani samymi zainteresowanymi - pb ? np

Offline robn

• KLUBOWICZ-MOD
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 30, 2015, 21:25:34 »
A z którym PB się ma konsultować? Z jrg które ma 3 samochody i dwie pompy czy z jrg z 2 grupami? Z dziadkami z jrg czy z młodymi? Z wąsatymi czy z grubasami? Durne pytanie - durna odpowiedź....
Nie jestem tolerancyjny dla nygusów ortograficznych i "pseudodyslektyków". Człowiek uczy się przez całe życie ;P

Offline piowo2008

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 30, 2015, 21:41:48 »
PB jest jeden w całym kraju...
od stażysty do dowódcy zmiany w każdej jednostce... A cała reszta PSP jest właśnie dla nich, im powinna organizować pracę, im ją ułatwiać, doposażać, stwarzać maximum i optimum... Bez PB niema reszty PSP...

Tylko, że to wszystko się odwróciło... :'(
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 30, 2015, 22:17:39 »
Pierwsze pismo które widziałem podpisane przez naszego nowego Komendanta Głównego i jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem. Mam nadzieje, że dalej będzie tylko lepiej, jeszcze kilka gniotów trzeba poprawić w tym zapisy ustawy o PSP :)
Motto na najbliższe 12 miesięcy:
"Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć przynoszą czasem smutek i żal, nie żałuje się." Andrzej Sapkowski

Offline piowo2008

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 30, 2015, 22:25:01 »
naprawdę nic do  Ciebie nie mam.... szanuję Cię... szanuję Twoje zdanie i rację...
ALe zawsze piszesz enigmatycznie... robisz tajemnicę... po co pisać o jakimś piśmie jak nikt nie wie o co chodzi...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline adam998

• Strażak Sam
    • http://
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 30, 2015, 22:40:12 »
naprawdę nic do  Ciebie nie mam.... szanuję Cię... szanuję Twoje zdanie i rację...
ALe zawsze piszesz enigmatycznie... robisz tajemnicę... po co pisać o jakimś piśmie jak nikt nie wie o co chodzi...

Kolego pismo jest wyżej oraz link do oryginału  :-)   
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2015, 09:21:40 wysłana przez adam998 »

Offline robn

• KLUBOWICZ-MOD
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 30, 2015, 23:02:40 »
piowo a w ilu PB (lub jednostkach) pracowałeś? Każda z jednostek będzie inne miała stosunki, system międzyludzki, system awansowy, system zależności, system kształcenia, itp, itd...
I dlatego nie ma jedności że PB to PB. Zasady organizacji doskonalenia zawodowego byłby do przełknięcia - bo byłyby jednolite w systemie dla całego kraju - pod względem papierologii. Nawet nowe zasady uwzględniały i dopuszczały zróżnicowanie sprzętowe, techniczne, wiedzę i specyfikację jednostek/Komend, co dawało pewną odmienność dla jednostek o większym obciążeniu wynikającej np ze specyfikacji - specjalizacji...
Zasady poległy w dwóch punktach:
1. za późno weszły - nie było czasu ma merytoryczne przedstawienie zasad i procesu doskonalenia zawodowego - po prostu jak zawsze odchodząca ekipa wrzuciła gniota na koniec i odeszła (jak z przysłowiowym pierdnięciem w sali bankietowej i ostentacyjnym przeproszeniu uczestników i wyjściu na świeże powietrze - pozostawiając pozostałych w smrodzie), oraz
2 (najważniejsze wg mnie) z bezsensownym systemem oceny - punktów. Inaczej trzeba to rozdzielić - dla PB inny system zdobywania punktów i co za tym idzie ocena do opinii, dla biur inny system oceny pracy zawodowej (doskonalenia zawodowego); dla SK inaczej....
Nie jestem tolerancyjny dla nygusów ortograficznych i "pseudodyslektyków". Człowiek uczy się przez całe życie ;P

Offline szybki177

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 31, 2015, 17:58:18 »
Jak na razie decyzja godna 01 zobaczymy co dalej Wszystkiego dobrego w 2016  :kwit: :straz:

Offline thebester

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 02, 2016, 23:59:20 »
Pomysł sam w sobie dobry bo sprzęt się zmienia a niestety starsi strażacy nie chcą się  przygotowywać i szkolić do coraz to nowszych technik i pojawiającego sprzętu.
Sposób w jaki to miało zostać zrobione czyli na łapu capu odpada.
Od bardzo dawna zauważyłem że ośrodek szkolenia w Olsztynie prowadzi ciekawe zajęcia na temat pożarów i nowych technik podawania prądów wody, lecz niestety u mnie w mieście a jest to jedno z miast wojewódzkich myślę ze mało kto o tym wie.

A gdzie tam dobre rozwiązanie... Szkolenia jak najbardziej, ale nie w takiej formie jak zostało to przedstawione w tym rozporządzeniu! Tyle niedociągnięć i wątpliwości, że aż przykro się robi.
Jeśli byś doczytał dokładnie to napisałem że sposób w jaki miało zostać to wprowadzone nie jest dobry czyli że jest niedokończony i są niedociągnięcia a pomysł sam w sobie dobry. Bo żeby uzbierać przez dwa lata 20 punktów to trzeba być naprawdę leserem. I nie jestem osobą pracującą w biurze tylko na podziale, żeby nie było że biurowec się opowiada.

Offline 998poz

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 04, 2016, 17:22:03 »
Widać jaki porządek mamy w PSP, KG zawiesza stosowanie zasad a w Poznaniu nikt o tym oficjalnie nie wie oficjalnie i działa się zgodnie z wytycznymi opracowanymi w tych zasadach. Na PB nie wpłynęła informacja w komendzie cisza. 

Offline SIUSIEK

• VIP
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 07, 2016, 13:27:55 »
Widać jaki porządek mamy w PSP, KG zawiesza stosowanie zasad a w Poznaniu nikt o tym oficjalnie nie wie oficjalnie i działa się zgodnie z wytycznymi opracowanymi w tych zasadach. Na PB nie wpłynęła informacja w komendzie cisza.
Szczerze powiem że jest ogólna dezorientacja w sprawie szkoleniowki. Wielu Komendantów nic sobie nie zrobiło z pisma KG i wprowadzili nowe wytyczne. Aby nie podpaść wyrzucili jedynie dokument ze zbieraniem punktów. A żeby było jeszcze ciekawiej tak porozbijali godziny szkolenia że odbywa się ono od poniedziałku do włącznie... Żenada

Offline ogniomiszcz

• KLUBOWICZ
  • Weteran
  • *
    • Bocznica