Autor Wątek: Zasady Org. Dosk. Zawod. w PSP 2015 - punkty  (Przeczytany 39627 razy)

Offline hellfire67

• Początkujący
  • *
Zasady Org. Dosk. Zawod. w PSP 2015 - punkty
« dnia: Listopad 19, 2015, 18:59:00 »
Świeża wrzutka na stronie KG PSP. Teraz wszyscy mają być oceniani według punktacji : JRG, SK, system 8-godzinny. Co sądzicie? Ja zetknąłem się dziś na koniec służby wiec nie było kogo z kadry dowódczej popytać czy coś wiedzą więcej. Np. na SK co pięć lat szkolenie zakończone egzaminem na certyfikat.

Zasady Organizacji Doskonalenia Zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej 15.11.2015

http://www.straz.gov.pl/panstwowa_straz_pozarna/Doskonalenie_zawodowe

Wstęp cytat:
Ocena indywidualna strażaka, oparta o system punktowy, ewidencjonowana jest w indywidualnej karcie doskonalenia zawodowego stanowiącej załącznik nr 1. System przyznawania punktów edukacyjnych wynika z ewidencjonowania uczestnictwa lub prowadzenia różnych form doskonalenia zawodowego określonych w załączniku nr 2. Intencją wprowadzonego rozwiązania jest utrzymanie wysokiego poziomu kompetencji na zajmowanym stanowisku służbowym.
Obowiązkiem strażaka jest zgromadzenie 20 punktów edukacyjnych w 2 letnim okresie rozliczeniowym rozpoczynającym się 1 stycznia i kończącym się 31 grudnia. 
Punktacja załącznik nr 2 np.:
Zaliczenie testu sprawności fizycznej 1 pkt
Nie zaliczenie testu sprawności fizycznej -5pkt
Ukończenie 2 tygodniowego szkolenia doskonalącego prowadzonego przez ośrodki szkolenia, zgodnie z zasadami doskonalenia zawodowego w PSP 5pkt
Nie ukończenie 2 tygodniowego szkolenia doskonalącego prowadzonego przez ośrodki szkolenia, zgodnie zasadami doskonalenia zawodowego w PSP -10pkt
Można zakończyć 2 letni okres na grubym minusie   :gwiazdki:

....
Nie uzyskanie wymaganej liczby punktów edukacyjnych ma wpływ na ocenę okresową strażaka, politykę awansową oraz wysokość dodatku służbowego.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2015, 19:21:05 wysłana przez hellfire67 »

Offline samozapłon

• Bywalec
  • *
Odp: Zasady Org. Dosk. Zawod. w PSP 2015 - punkty
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2015, 19:42:06 »
czytałem to ale tak nie dokładnie wiem że to zły pomysł no ale na koniec kadencji można zamieszać

Offline SIUSIEK

• VIP
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2015, 19:43:40 »
Fajna rzecz... Myślę że wobec tego od operacyjnej poprzez prewencje kadry sekretariat no i samych komendantów będzie to samo naliczanie. Apropo.. Jutro już lecę do mojego 01 i potem jego 01 a potem naj 01 aby tego kto to zaopiniowal i wymyślił nie puścić na emeryturę przez jedną turę tego GÓWNA.

Offline fortis

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2015, 19:44:05 »
Brakuje tylko dzienniczka i wywiadówki oczywiście za rodzica żona :) a po wywiadówce hmm. A kto będzie podpisywał nieprzygotowanie lub zwolnienia :) chyba tylko tego brakuje :)

Offline wujo 2010

• Global Moderator
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2015, 20:16:09 »
Już nie mają czym motywować ludzi do pracy , więc plusy i minusy im się marzą  :tuba:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline piowo2008

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2015, 20:22:30 »
Tylko tam niema słowa o biurowych... :fiuu:
Punkty muszą zbierać tylko funkcjonariusze biorący udział w akcjach :straz: oraz obsady stanowisk kierowania.  Patrzcie załącznik pod zaświadczeniem....
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline mich

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2015, 21:19:53 »
Bo państwo z biura nie musi, przecież oni i tak wszystko najlepiej wiedzą i robią, to te 20 punkcików w miesiąc by uzbierali

Offline fireman998998

• Strażak Sam
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2015, 21:25:45 »
Te punkty powinni właśnie zbierac 8 godzinni, no ale przeciez ten kto to wymyślił nie będzie strzelał sobie w kolano, poza tym trzeba tym nizej dowalic bo jeszcze za mało maja obowiązków. Totalna żenada!!! Niech te Lesne dziadki już ida na zasłuzona emkę bo od tego długiego siedzenia w stołkach się  :gwiazdki:

Offline leszno

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2015, 21:42:03 »
A co na to nasze związki?Ktoś to konsultował ,opiniował?To taki sam podrzutek jak z TK przed koncem kadencji odchodzacej wladzy -trzeba to zglosić  i to szybko nowemu ministrowi i exit -znowu tylko zeby podział gnębić

Offline piana1

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2015, 21:46:44 »
Kolejny bubel skupiający się na pierdołach typu wzór rozkazu czy wzór książki podziału, która i tak się zaraz zmieni. Lepiej było by po porostu wskazać co ma się znaleźć w papierach, a w jakiej formie to już zależało by od komendy. Coś na zasadach jak to jest zrobione z instrukcjami bezpieczeństwa pożarowego. Rozporządzenie mówi co się tam musi znaleźć, a w gestii autora jest forma w jaką to ubierze.

Brakuje programów szkoleń, zaplecza, poligonów, kadry i wielu innych rzeczy ale oczekiwania są żeby to realizować więc będzie jak zawsze byle jak byle by odwalić. Papier będzie się zgadzał poziom merytoryczny niekoniecznie.
Z tego co zrozumiałem to szkolenia specjalistyczne na poziomie podstawowym w ośrodkach szkolenia będą też prowadzić członkowie tych grup z uwagi na ilość ludzi do przeszkolenia wychodzi na to, że zamieszkają w tych ośrodkach. No chyba że władza zrobi spęd ludzi na narodowy i tam wszyscy razem się podszkolimy w jednym podejściu  :fiuu:
Podejrzewam, że więcej człowiek dowie się po zajęciach w "pracach w podgrupach" niż podczas godzin szkoleniowych.

Co do punktów to też sztuka dla sztuki. uważam, że przez 2 lata i 30 to spokojnie da się wyciągnąć bez większego wysiłku.
Niech każdy na zmianie poprowadzi szkolenia raz na 2 miesiące to już ma 12 pkt, 2 razy zaliczy sprawnościówkę 2 pkt, raz na dwa lata trafi się że twój zastęp pojedzie na pogadankę w przedszkolu to licząc ostrożnie 2 pkt, zapoznanie z obiektem (jako ćwiczenia powiatowe bo zaprosimy sobie OSP) 6 razy przez 2 lata (zakładam, że na wszystkich się nie będzie) to już daje 22 pkt. bez większego wysiłku

Zwróćcie uwagę, że dają punkty za Inspekcje Gotowości Bojowej cokolwiek to jest. Zakładam, że to forma kontroli wewnętrznej na poziomie KP/KM realizowana przez Operacyjną lub Dowództwo JRG więc kolejne łatwe punkty wpadną o ile nikt nic nie odwali.

Te punkty powinni właśnie zbierac 8 godzinni, no ale przeciez ten kto to wymyślił nie będzie strzelał sobie w kolano, poza tym trzeba tym nizej dowalic bo jeszcze za mało maja obowiązków. Totalna żenada!!! Niech te Lesne dziadki już ida na zasłuzona emkę bo od tego długiego siedzenia w stołkach się  :gwiazdki:

Według mnie to uderza właśnie w biurowych Operacyjnych i Dowództwo JRG to oni te kwity będą produkować, pilnować, zbierać autografy. Pokaż mi jakie nowe obowiązki dojdą "zwykłym" ratownikom. Praktycznie większość rzeczy jest i tak przez nich juz teraz realizowana zwłaszcza w małych komendach lub jednostkach.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2015, 21:52:54 wysłana przez piana1 »
Semper Paratus

Offline fireman998998

• Strażak Sam
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2015, 21:51:30 »
Ale pytam się po co to, mało jeszcze jest roboty w PB!!!

Offline madmax29

• VIP
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 19, 2015, 22:19:04 »
może dzięki temu niektórzy ruszą dupy i uświadomią sobie że to nie jest druga robota w której mozna się wyspać po kursie tirem, ale pierwsza, od której często zależy czyjeś życie. W innym wątku mocno dyskutuje się zmiany jakie nastąpią w firmie po wyborach, że zmieni się 01 i zmieni się PSP, tylko uwaga taka. "Chcesz zmian, zacznij od siebie" Ale to już przerasta większość krzykaczy.
 PS. Policzyłem sobie te 20 punktów bez problemu jestem w stanie uzbierać w ciągu roku, robiąc to, co robię i wiem że na forum jest kilka osób w podobnej sytuacji. Zdaję sobie również sprawę, że dla większości strażaków będzie to koszmar. Tylko nie wiem, czy nazwa strażak dla nich jest adekwatna, czy raczej powinno być osoby pracujące w straży  :straz:

Offline wujo 2010

• Global Moderator
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 20, 2015, 06:59:38 »
może dzięki temu niektórzy ruszą dupy i uświadomią sobie że to nie jest druga robota w której mozna się wyspać po kursie tirem, ale pierwsza, od której często zależy czyjeś życie. W innym wątku mocno dyskutuje się zmiany jakie nastąpią w firmie po wyborach, że zmieni się 01 i zmieni się PSP, tylko uwaga taka. "Chcesz zmian, zacznij od siebie" Ale to już przerasta większość krzykaczy.
 PS. Policzyłem sobie te 20 punktów bez problemu jestem w stanie uzbierać w ciągu roku, robiąc to, co robię i wiem że na forum jest kilka osób w podobnej sytuacji. Zdaję sobie również sprawę, że dla większości strażaków będzie to koszmar. Tylko nie wiem, czy nazwa strażak dla nich jest adekwatna, czy raczej powinno być osoby pracujące w straży  :straz:
To niech dadzą ludziom na podziale zarobić !!! Chętnie odpuszczę sobie dorabianie .
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline samozapłon

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 20, 2015, 08:25:36 »
A jak ktoś zdobędzie minusowe punkty ? A dlaczego to wprowadzają czy strażacy unikają ćwiczeń szkoleń kto za to będzie płacił to jest dokładanie jeszcze więcej biurokracji papierologi. czy to wprowadzanie dodatkowych zajęć dla ośrodków szkoleń aby się utrzymały?

Offline hasici99

• Strażak Sam
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 20, 2015, 08:26:39 »

Według Ciebie praca po 200 godzin w miesiącu albo i więcej to jest za mało? Powinniśmy jeszcze drugie tyle poświęcać w czasie wolnym na doszkalanie??
Kolego wiem że każda komenda to inny świat ale uważam że zmiany powinny się zacząć właśnie od góry. Powinni najpierw wyplewić tą pieprzoną komunę z Warszawy. U mnie na jednostce nie jest nawet realizowane doskonalenie zawodowe ponieważ nie ma na to czasu - koszenie trawy, malowanie krawężników, udawanie mechaników samochodowych i inne zajęcia typu kutas żeby wojsko się nie nudziło. Więc ja mam teraz poświęcać swój czas wolny aby zbierać jakieś idiotyczne punkty??
Kolejna sprawa to sposób w jaki mamy zbierać te punkty... 5 za 2 tygodniowe szkolenie w ośrodku. Czyli żeby przez dwa lata uzbierać te punkty muszę spędzić 8 tygodni na ośrodku szkolenia. 

Offline samozapłon

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 20, 2015, 08:32:31 »
Malujecie krawężniki bawicie się w mechaników w psp są już nowe wozy tam tylko z kompem podchodzisz albo serwis bo na gwarancji

Offline kapi1

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 20, 2015, 08:34:31 »
Zupełnie inną kwestią jest fakt że poziom zarobków zarówno na podziale jak i w biurze jest niezadawalający. Natomiast wydaje się, że wprost proporcjonalny do naszego profesjonalizmu i podejścia do służby. Celowo podkreślam do służby bo większość traktuje straż tylko jako dodatkowe zarobkowanie. Może postarajcie się spojrzeć na te zasady jako na szansę na wyrównanie umiejętności zawodowych w całej PSP, bo poziom niektórych strażaków jest przerażający. Widzę, że forum dyskusyjne całkowicie przekształciło się w forum krytykanckie i to na dosyć niskim i wulgarnym poziomie. Powodzenia.

Offline SIUSIEK

• VIP
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 20, 2015, 08:56:56 »
Zupełnie inną kwestią jest fakt że poziom zarobków zarówno na podziale jak i w biurze jest niezadawalający. Natomiast wydaje się, że wprost proporcjonalny do naszego profesjonalizmu i podejścia do służby. Celowo podkreślam do służby bo większość traktuje straż tylko jako dodatkowe zarobkowanie. Może postarajcie się spojrzeć na te zasady jako na szansę na wyrównanie umiejętności zawodowych w całej PSP, bo poziom niektórych strażaków jest przerażający. Widzę, że forum dyskusyjne całkowicie przekształciło się w forum krytykanckie i to na dosyć niskim i wulgarnym poziomie. Powodzenia.
Kolejny rozgoryczony się odezwał, który ma chęć naprawić straż.To nie jest krytyka.Poza 13 wyjazdami na służbie mają mi odebrać punkty bo czegoś ze zmęczenia nie zaliczę?

Offline samozapłon

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 20, 2015, 09:04:50 »
W takim razie zabierzmy się za szkolenia organizujmy ćwiczenia a pozostawmy prace tak jak kolega pisał malowanie mechanika itp.

Offline Oxandrolon

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 20, 2015, 09:32:12 »
Zupełnie inną kwestią jest fakt że poziom zarobków zarówno na podziale jak i w biurze jest niezadawalający. Natomiast wydaje się, że wprost proporcjonalny do naszego profesjonalizmu i podejścia do służby.
Nie wierzę w to co czytam, nie wierzę po prostu.

Celowo podkreślam do służby bo większość traktuje straż tylko jako dodatkowe zarobkowanie. Może postarajcie się spojrzeć na te zasady jako na szansę na wyrównanie umiejętności zawodowych w całej PSP, bo poziom niektórych strażaków jest przerażający.
Twoja uwaga o "poziomie niektórych strażaków" nie nadaje się do skomentowania w sposób kulturalny.
A wracając do wytycznych, czytałeś w ogóle te banialuki? Jaka szansa na wyrównanie umiejętności? Wg tabeli punktowej zawartej w wytycznych, zapisuję się na byle jakie studia z szydełkowania (5 punktów za każdy semestr) i mam w du... wasze wytyczne. A nawet jak się nie zapisze, to:
Nie uzyskanie wymaganej liczby punktów edukacyjnych ma wpływ na ocenę okresową strażaka, politykę awansową oraz wysokość dodatku służbowego.
Czyli nikt mnie nie zwolni :mellow:

Tak tendencyjnej tabeli punktowej szczerze już nie widziałem dawno w żadnym opracowaniu. I mam głęboką nadzieję, że wytyczne odejdą w niepamięć wraz z dotychczasową kadrą kierowniczą...
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2015, 09:35:24 wysłana przez Oxandrolon »