Autor Wątek: coroczne testy sprawnościowe  (Przeczytany 10732 razy)

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 352
coroczne testy sprawnościowe
« dnia: Listopad 10, 2015, 15:45:24 »
Witam. Chciałbym się zorientować jak w Waszych jednostkach wyglądają testy sprawnościowe? Wszyscy zaliczają? Co ze strażakami biurowymi? Co jeśli jesteś na urlopie w czasie ich przeprowadzania? Kto idzie na termin poprawkowy?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2015, 15:48:22 »
Witam. Chciałbym się zorientować jak w Waszych jednostkach wyglądają testy sprawnościowe? Wszyscy zaliczają? Co ze strażakami biurowymi? Co jeśli jesteś na urlopie w czasie ich przeprowadzania? Kto idzie na termin poprawkowy?

A u ciebie jak jest  :fiuu:

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 520
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2015, 15:50:26 »
U mnie w papierach się wszystko zgadza :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2015, 16:07:26 »
U mnie od jakichś 5 może 6 lat wszyscy uczciwie biegają nawet funkcjonariusze kobiety.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 352
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2015, 16:29:19 »
U mnie biega podział bojowy plus dyspozytorzy. Jeśli jesteś na wolnym to albo termin poprawkowy, albo nie biegasz w ogóle. Interesuje mnie jak jest faktycznie, a nie w papierach...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2015, 16:36:05 »
U mnie biega podział bojowy plus dyspozytorzy. Jeśli jesteś na wolnym to albo termin poprawkowy, albo nie biegasz w ogóle. Interesuje mnie jak jest faktycznie, a nie w papierach...

Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA  :kwit: i może więcej nie zadawaj niemądrych pytań, na które nie ma mądrych odpowiedzi  :stop:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2015, 16:38:15 »
U mnie biega podział bojowy plus dyspozytorzy. Jeśli jesteś na wolnym to albo termin poprawkowy, albo nie biegasz w ogóle. Interesuje mnie jak jest faktycznie, a nie w papierach...
Zdają wszyscy ale pkt. preferencyjne większości biura i dyspozytorów spowodowały to, że ostatnio kwatermistrz zdał po samym podciąganiu:P
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline neonerpin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 10, 2015, 16:45:54 »
Wystarczyłoby zmienić punktację adekwatnie do wieku, zlikwidować punkty preferencyjne i wszyscy musieliby zaliczać każdą konkurencję. Coś czuje że wielu by się to nie spodobało :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 10, 2015, 16:49:14 »
Wystarczyłoby zmienić punktację adekwatnie do wieku, zlikwidować punkty preferencyjne i wszyscy musieliby zaliczać każdą konkurencję. Coś czuje że wielu by się to nie spodobało :rofl:
Być może ale teraz ludzi pow. 35 lat aby trochę się ruszali i zdają test na dobry albo wyżej. Punktacja preferencyjna mi osobiście się podoba :) I nic bym w niej nie zmieniał bo zawsze mam dobrą ocenę :P
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline neonerpin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 10, 2015, 16:56:46 »
No tak..., ale są tacy co drążek z betonem powyrywają, a 1000 m to tylko pooglądać w telewizorze - najlepiej olimpiadę. Później niestety wychodzi "w boju"...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 10, 2015, 17:06:31 »
No tak..., ale są tacy co drążek z betonem powyrywają, a 1000 m to tylko pooglądać w telewizorze - najlepiej olimpiadę. Później niestety wychodzi "w boju"...
U mnie PB zdaje tak samo a starych naprawde coraz mniej sie robi a jesli juz są to albo d-cy albo kierowcy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 10, 2015, 17:07:47 »
U nas jeszcze oprócz d-dztwa JRG z biurowych przez 17 lat nikogo nie widziałem na testach!!! :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 10, 2015, 17:10:57 »
U nas jeszcze oprócz d-dztwa JRG z biurowych przez 17 lat nikogo nie widziałem na testach!!! :gwiazdki:
To u was dziwne obyczaje są u mnie kupa śmiechu jak dziadek dyżurny zasuwa 1000m. D-dztwo zdaje razem ze zmianami. A dyspozytorzy razem z biurem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline neonerpin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 10, 2015, 17:12:28 »
Sam już niestety jestem w trzeciej grupie i SKS powoli zaczyna dawać o sobie znać. Ale swoim na zmianie powtarzam: przebiec te 1000 m dla zdrowotności własnej chociażby

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 10, 2015, 17:16:58 »
Sam już niestety jestem w trzeciej grupie i SKS powoli zaczyna dawać o sobie znać. Ale swoim na zmianie powtarzam: przebiec te 1000 m dla zdrowotności własnej chociażby
Ej no nie przesadzaj z tym niestety! III grupa jest fajna  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline siema

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 10, 2015, 18:39:31 »
Ale co komu chcemy udowodnić. Jak się przyjąłem do służby to 3,4grupa  na 1000 słabo biegła a dzisiaj z 45 latków chcą robić olimpijczyków bo jak nie to może dodatek mniejszy . Pozdrawiam
Ps. a biura to oddzielna historia. A jak Wf w waszej jednostce ile godzin i gdzie?.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 520
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 10, 2015, 20:30:54 »
U mnie w tygodniu orlik a w soboty i niedziele piłka na sali. Wydaje mi się, że pod tym względem sumiennie jest. Często po zajęciach bojowych jedziemy na orlik a wieczorem jeszcze siatkówka na salce w JRG. Zdecydowanie częściej wybierana jest jedna z gier zespołowych. Siłownia indywidualnie. Pomijam ekipy, które osobno trenują do sportu pożarniczego i na zawody wysokościowe. Ogólnie poza 45-latkami (choć i oni w kometkę czasem zagrają) to raczej nikogo bieganie nie omija. Uważamy, że bieganie za piłką jest o wiele przyjemniejsze niż latanie w kółko, a i jakąś jedność się czuje drużynową, bo zazwyczaj gramy JRG na JRG. U mnie raczej nie ma nikt problemu z tym, że są testy sprawnościowe bo każdy ma świadomość, że sprawność jest ważna. Jednakże terminy testów są dla mnie skandaliczne bo często odbywają się w mega słońcu na ekstra patelni.

Offline ArTuS

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 11, 2015, 20:16:44 »
U nas organizowane są w czerwcu przez 4 kolejne dni dla każdej zmiany służbowej i biura. Zaliczają wszyscy bez wyjątków. W październiku termin poprawkowy dla tych co nie zaliczyli i nieobecnych. Nieusprawiedliwiona nieobecnosc to oczywiscie ocena ndst, co obecnie ma wpływ np. na wielkość nagrody.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 11, 2015, 23:39:01 »
A jeśli ktoś w tych terminach jest na L4, urlopie, delegacji itp? Też ocena ndst?

Offline ArTuS

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 12, 2015, 14:19:40 »
Sprawa jest dosyć problematyczna, gdyż Rozporządzenie nakazuje wprost zaliczenie testu każdemu (z małymi wyjątkami dot. wieku), jednak nie przewiduje takiej sytuacji gdy ktoś ma usprawiedliwione nieobecności - oceniający nie ma prawa do wystawienia w tym przypadku oceny niedostatecznej. W pierwszym terminie stawiają się prawie wszyscy na zaliczeniu (nawet z wolnych służb), reszta (urlopy, zwolnienia) w terminie jesiennym.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 12, 2015, 20:25:54 »
No ale Panowie, teraz tak szczerze- co te testy wnoszą? Mamy niby trzy konkurencje i czy one świadczą o naszej sprawności? 50m ma sprawdzić czy szybko dobieramy do palacego się domu... ups zapomniałem o sprzęcie  :zamknij: 1000m latanie wkoło tego domu z niewiedzą co robić? A drążek o czym ma świadczyć?
Wiem ze jest to forma mobilizacji Ale nie świadczy o niczym. W biegach jestem dobry poniżej 3 min 50m 6.8-6.9 a drążka nienawidzę i klapa.
Fikcja, fikcja, fikcja... Jak dużo kwestii PSP.
Pzdr

sorbent

  • Gość
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 13, 2015, 14:31:54 »
U nas zaliczają próbę wydolnościową wszyscy, a sprawnościowe prawie wszyscy (zwolnione są osoby w słusznym wieku - zgodnie z przepisami zresztą - i funkcjonariusze, którzy w żaden sposób nie uczestniczą w działaniach i nie mają dodatkowego urlopu - głównie finanse ). Każdy musi przystąpić do każdej konkurencji i niezależnie od pkt. preferencyjnych musi ją ukończyć (może ją ukończyć na 0 pkt.). 
O końcowej ocenie oczywiście decyduje średnia.
Nie ma podziału na biura i nie biura - są trzy terminy podstawowe i trzy poprawkowe - jeśli ktoś z jakiegoś powodu nie mógł być (chorobowe, kurs, urlop) - ustala mu się indywidualny termin zaliczenia. Jak ktoś nie zaliczy to ma ndst. i mniejszą nagrodę roczną. Kwota od ndst. trafia do wybitnych. Są robione klasyfikacje rekordzistów - w sumie to działa dość nieźle. ) 02 w tym roku np. szarpnął wybitną (pkt. preferencyjne + całkiem niezłe wyniki - lepsze od niektórych 10 latków stażem).

Od jakiegoś czasu zainteresowanie zdaniem testów znacząco rośnie  :straz:

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 13, 2015, 14:51:00 »
W jakim wieku są osoby zwolnione ??? Jaki to przepis reguluje. Ma ktoś odpowiedni przepis ?????

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 13, 2015, 16:01:32 »
No ale Panowie, teraz tak szczerze- co te testy wnoszą? Mamy niby trzy konkurencje i czy one świadczą o naszej sprawności? 50m ma sprawdzić czy szybko dobieramy do palacego się domu... ups zapomniałem o sprzęcie  :zamknij: 1000m latanie wkoło tego domu z niewiedzą co robić? A drążek o czym ma świadczyć?
Wiem ze jest to forma mobilizacji Ale nie świadczy o niczym. W biegach jestem dobry poniżej 3 min 50m 6.8-6.9 a drążka nienawidzę i klapa.
Fikcja, fikcja, fikcja... Jak dużo kwestii PSP.
Pzdr
Jakieś konkurencje trzeba było kiedyś ustanowić i ustanowione właśnie te. Czy one muszą mieć przełożenie na działania ratownicze? Pewnie i tak jakieś mają: szybkość, kondycja i siła - uważasz, że to Ci się w pracy nie przydaje? A czemu akurat takie konkurencje.... jak napisałem, jakieś trzeba było kiedyś wybrać.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline censured

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: coroczne testy sprawnościowe
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 14, 2015, 14:58:25 »
Rozpisujecie się jakie to złe i w ogóle. Jednak, gdybyście zadbali o swoją kondycję to drążek, 50 i 1000 było by niczym, i nie zawracali byście sobie nią głowy. Zadajcie sobie pytanie, jaki procent zmiany chodzi na siłownie lub biega? U mnie z-ca dowódcy zmiany gra w piłkę z nami i z uśmiechem zalicza sprawnościówkę, a chłop ma 50 lat. Więc, nikt mi nie powie że jest za stary czy za dużo stażu ma żeby się błaźnić na bieżni. Chcecie robić w straży, to sory  winetu