Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2767654 razy)

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2975 dnia: Grudzień 05, 2019, 18:51:44 »
radca nie wierzę w to co czytam na twoich postach  :gwiazdki:jak to się ludzie zmieniają, piszesz pozytywnie o nowym KG a jeszcze nie dawno było jak było doskonale wiesz o czym piszę.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2976 dnia: Grudzień 05, 2019, 19:47:14 »
A Ja po prostu poczekam na efekty nowego KG, bo miałem z nim tylko raz do czynienia. Tak czy inaczej:
Jeżeli jest taki wspaniały jak pisze większość i jest urodzonym podzialowcem to myślę że w końcu skończy się narzekanie na PB.
@Miko może w końcu wprowadzi m.in. Twój regulamin rozwinięć bojowych?
Może @kolumb który nie wypowiada się od pewnego czasu na forum zostanie odpowiedzialny za SOI?
I jeszcze wiele innych rzeczy...
Bez szydery - życzę mu powodzenia i odpowiedzialnych decyzji, gdyż niektóre mogą pociągnąc PSP na dno - czas pokaże, szybciej niż się domyślamy.
:straz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2977 dnia: Grudzień 05, 2019, 20:13:32 »
radca nie wierzę w to co czytam na twoich postach  :gwiazdki:jak to się ludzie zmieniają, piszesz pozytywnie o nowym KG a jeszcze nie dawno było jak było doskonale wiesz o czym piszę.
Czepiasz się @radcy a ty po której stoisz stronie jako województwo bo coś czuję, że stoisz tam gdzie stało ZOMO  :rofl: :rofl:
Co za czasy żebym ja bronił @radcy  :wacko:
Mam nadzieję że zajmie się dodatkami w województwach żeby były drabinki płacowe a nie że ktoś ma 150 zł dodatku a drugi na mniejszej grupie kilkakrotnie więcej, bo jest kolegą tego czy tamtego albo wujka ma ;) Bo na razie to nie idzie to w dobrym kierunku ;/
W dodatku sytuacja biura- podział żeby przejście do biura wiązało się z wyróżnieniem a nie jak do tej pory jest postrzegane w obecnych czasach głównie dzięki systemowi jako "kara". :straz: :cooo:
Niestety nie da się tego zrobić można próbować ale to się źle skończy. Krzyku będzie co niemiara.

Nowemu KG życzę samych dobrych pomysłów i jak  najszybszego rozwiązania problemów płacowych i pozapłacowych strażaków.

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2978 dnia: Grudzień 05, 2019, 20:47:11 »
radca nie wierzę w to co czytam na twoich postach  :gwiazdki:jak to się ludzie zmieniają, piszesz pozytywnie o nowym KG a jeszcze nie dawno było jak było doskonale wiesz o czym piszę.

No właśnie nie? Nie za bardzo Cię znam bo krótko tu jesteś. O obecnym KG raczej się nie wypowiadałem. Bo go lubię a taka moja wypowiedź za Suskiego mogła tylko zaszkodzić.
Widzę natomiast z Twoich postów że lubisz puszczać tzw brzydkie bąki jak mawiał klasyk. Tylko nie wiem po co. Bo w którym kierunku to widać po Twojej wcześniejszej aktywności...

Offline marwit

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2979 dnia: Grudzień 05, 2019, 21:03:20 »
W przeciągu tego roku decyzją komendanta Bartkowiaka odwołano 15 z 31 komendantów powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w Wielkopolsce. Na ich miejsce powołuje się ludzi związanych ze środowiskiem związkowym, z którego wywodzi się pan komendant. Do tej pory w 7 komendach nie powołano zastępców komendanta powiatowego (ma to miejsce w Turku, Kępnie, Ostrowie Wielkopolskim, Gostyniu, Grodzisku, Nowym Tomyślu oraz Wągrowcu). Zmienieni zostali także naczelnicy najważniejszych wydziałów w KW PSP.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2980 dnia: Grudzień 05, 2019, 21:08:21 »
W przeciągu tego roku decyzją komendanta Bartkowiaka odwołano 15 z 31 komendantów powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w Wielkopolsce. Na ich miejsce powołuje się ludzi związanych ze środowiskiem związkowym, z którego wywodzi się pan komendant. Do tej pory w 7 komendach nie powołano zastępców komendanta powiatowego (ma to miejsce w Turku, Kępnie, Ostrowie Wielkopolskim, Gostyniu, Grodzisku, Nowym Tomyślu oraz Wągrowcu). Zmienieni zostali także naczelnicy najważniejszych wydziałów w KW PSP.
Decyzja o zastępcach należała do tej pory do KG.... A nowy KG jest od dzisiaj... Wiec za atak dżumy w 14 wieku i brak zastępców w 7 KM/KP bym go nie winił... Naczelnicy są mianowani... Wiec nie da się ich zmieniać jak komendantów!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2981 dnia: Grudzień 05, 2019, 21:21:48 »
W przeciągu tego roku decyzją komendanta Bartkowiaka odwołano 15 z 31 komendantów powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w Wielkopolsce. Na ich miejsce powołuje się ludzi związanych ze środowiskiem związkowym, z którego wywodzi się pan komendant. Do tej pory w 7 komendach nie powołano zastępców komendanta powiatowego (ma to miejsce w Turku, Kępnie, Ostrowie Wielkopolskim, Gostyniu, Grodzisku, Nowym Tomyślu oraz Wągrowcu). Zmienieni zostali także naczelnicy najważniejszych wydziałów w KW PSP.

To nie są informacje aktualne. Mógłbyś dopisać jakiego okresu to dotyczy.

Offline 1966

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2982 dnia: Grudzień 05, 2019, 22:36:45 »
Jak czytam co niektóre posty, to śmiać mi się chce, jak co nie którzy są naiwni i zaślepieni. KG wybrał obecny rząd, tak jak i poprzedniego, jak mu zagrają tak będzie tańczył. A jak nie będzie tańczył to przyjdzie następny i będzie tańczył. Jenerałem dobrze być.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2983 dnia: Grudzień 05, 2019, 22:59:14 »
Jak czytam co niektóre posty, to śmiać mi się chce, jak co nie którzy są naiwni i zaślepieni. KG wybrał obecny rząd, tak jak i poprzedniego, jak mu zagrają tak będzie tańczył. A jak nie będzie tańczył to przyjdzie następny i będzie tańczył. Jenerałem dobrze być.
Ty a zaskocz wszystkich od ilu lat w PSP komendanci są powoływani... ??? Tylko za obecnie rządzącej partii?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2984 dnia: Grudzień 06, 2019, 07:56:58 »
Cytuj
No właśnie nie? Nie za bardzo Cię znam bo krótko tu jesteś. O obecnym KG raczej się nie wypowiadałem. Bo go lubię a taka moja wypowiedź za Suskiego mogła tylko zaszkodzić. Widzę natomiast z Twoich postów że lubisz puszczać tzw brzydkie bąki jak mawiał klasyk. Tylko nie wiem po co. Bo w którym kierunku to widać po Twojej wcześniejszej aktywności.

Wskaż mi miejsce gdzie napisałem że go nie lubisz ? krętacz z ciebie, ale tak mają mecenasi.  A twoje zdanie dziś jest zupełnie odmienne niż cztery lata temu, za chwilę będziesz zapewne gratulował nowym zastępcą ponieważ tez ich lubisz, tak stwierdzisz ale nie dziwię się tobie trzeba wrócić do łask.
Miło że cytujesz słowa z pewnego filmu wypowiedziane przez mojego ulubieńca. :rofl:

Offline wydz408

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2985 dnia: Grudzień 06, 2019, 10:12:51 »
Panowie, nie podniecajcie się za bardzo. Nowy o1 będzie wykonywał polecenia nawet jakby miał inne zdanie.Tak było już za rzadów 2005-2007 też byli komendanci którzy chcieli zrobić coś dobrego, ale nie dali rady...bo nie mogli wystąpić przeciwko przełożonym. Ponadto trzeba pamiętać że budżet kuleje i z kasą będzie cienko. Poprzednik chwalił się że pieniędzy w PSP nie brakuje a prawda jest taka że niektóre nawet duże komendy wstrzymują wypłaty równoważników z braku środków.
Wesoło i łatwo nie będzie .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2019, 10:17:31 wysłana przez wydz408 »

Offline hacap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2986 dnia: Grudzień 06, 2019, 10:40:03 »
Mam podobny pogląd jak wydz 408 ale mam też nadzieję że nowy kg zrobi coś ze spłaszczoną siatką w grupach i że skończy się załatwianie stanowisk za donosicielstwo i rycie ogródków u swoich przełożonych a komendanci którzy, to praktykowali pofruną. Patrząc jednak na karierę nowego k to może być jeszcze gorzej bo mgr geolodzy już się cieszą że nie trzeba słusznej szkoły by piastować funkcje kierownicze.

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2987 dnia: Grudzień 06, 2019, 10:59:27 »
Jeżeli system kształcenia w PSP dopuszcza zdobycie pelnych kwalifikacji nie kończąc inż pożarnictwa to dla mnie osobiście 01 może być nawet mgr gotowania na gazie.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2988 dnia: Grudzień 06, 2019, 11:05:09 »
Fajnie gdyby zawód strażaka odzyskał prestiż wśród strażaków tzn. Aby awans z podziału na 8 godzin (grupy pow. 10) nie był karą a prawdziwym awansem, cieszącym się prestiżem. Aby już nie było np. Dwuletnich starań o zdegradowanie się z 12 lub nawet 13 grupy do 10 na 24h (historia najnowsza zna takie przypadki), aby nie było masowych zwolnień, chowania po kątach itp. Spraw, gdy 01 wzywa bo trzeba operacyjnego albo prewentyste obsadzić. Miło by było, ale zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2019, 12:15:43 wysłana przez sorbent »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2989 dnia: Grudzień 06, 2019, 11:10:52 »
Fajnie gdyby zawód strażaka odzyskał prestiż wśród strażaków tzn. Aby awans z podziału na 8 godzin (grupy pow. 10) nie był karą a prawdziwym awansem, cieszącym się prestiżem. Aby już nie było np. Dwuletnich starań o zdegradowanie się z 12 lub nawet 13 grupy do 10 na 24h (historia najnowsza zna takie przypadki), aby nie było masowych zwolnień, chowania po kątach itp. Spraw, gdy 01 wzywa po trzeba operacyjnego albo prewentyste o sądzić. Miło by było, ale zobaczymy.
Żeby to zrobić, musiały by być podwyżki dla grup od 12 w górę. Dobrze wiesz, że dla niższych grup oznaczało by to co najmniej zamach stanu, więc tu trzeba kogoś naprawdę odważnego. Aczkolwiek jest to nieuniknione, bo inaczej to kiedyś jebnie.
I piszę to jako jeden z tych przypadków (z gr.12 na gr.10)

Offline Czerwony666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2990 dnia: Grudzień 06, 2019, 12:58:36 »
A wiadomo co z zastępcami?
Kleszczu i Biskup ziomale

Offline hacap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2991 dnia: Grudzień 06, 2019, 13:01:31 »
Nie wiem gdzie ty pracujesz ale w moich stronach awans z 10 na 12 teraz trzeba w kw załatwiać  i nikt z 8 godzinnych nawet z 10 lub 11 grupy na 24 h nie chce.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2992 dnia: Grudzień 06, 2019, 13:10:06 »
Nie wiem gdzie ty pracujesz ale w moich stronach awans z 10 na 12 teraz trzeba w kw załatwiać  i nikt z 8 godzinnych nawet z 10 lub 11 grupy na 24 h nie chce.
Mam wielu znajomych z różnych miejsc w kraju, u których jest podobnie, więc to nie moje lokalne uwarunkowania. Ale ciekawe jest to o czym piszesz. Widocznie w Twoich stronach w biurze dodatki są ok.2000, bo inaczej nie wiem jak zrekompensować brak nadgodzin (chyba że macie mało nadgodzin, to też może mieć znaczenie, u mnie zawsze blisko max) i codzienne dojazdy.

Offline hacap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2993 dnia: Grudzień 06, 2019, 13:36:26 »
Dodatki w biurze może nie 2000 ale na pewno powyżej 1600 a nadgodziny na pb w większości do odbioru i tak jest w prawie wszystkich komendach na województwie (wyjątek 2 małe KP max płatne nadgodziny). Wiem że różnie bywa w poszczególnych województwach ale takie są realia na południu.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2994 dnia: Grudzień 06, 2019, 13:43:56 »
Z pewnego konta społecznościowego.

"

Odnośnie nowego komendanta głównego KG, to właśnie przyszło pismo i podjął naprawdę bardzo dobrą decyzję. Anulował decyzje poprzednika.

Nie trzeba już uzgadniać z KG powołań na stanowiska dowódcze, wysokości dodatków motywacyjnych, służbowych i nagród.

Bo za poprzednika wszystko trzeba było uzgadniać, on kontrolował nawet to, kto zostaje dowódcą JRG, czy naczelnikiem wydziału.

"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2995 dnia: Grudzień 06, 2019, 14:48:33 »
Odnośnie nowego komendanta głównego KG, to właśnie przyszło pismo i podjął naprawdę bardzo dobrą decyzję. Anulował decyzje poprzednika.

Nie trzeba już uzgadniać z KG powołań na stanowiska dowódcze, wysokości dodatków motywacyjnych, służbowych i nagród.

Bo za poprzednika wszystko trzeba było uzgadniać, on kontrolował nawet to, kto zostaje dowódcą JRG, czy naczelnikiem wydziału.
Już u mnie też jest to pismo.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.


Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline Artur0888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2998 dnia: Grudzień 07, 2019, 10:47:32 »
Sporo awansów dla informatyków. W końcu ktoś zauważył ich wkład w funkcjonowanie PSP?

Offline mari_2005

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2999 dnia: Grudzień 07, 2019, 20:22:46 »
Na lepszego szefa trafić nie mogłem :)  :tuba: klasa