Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2787669 razy)

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2600 dnia: Lipiec 10, 2018, 10:00:00 »
No i znowu taki elokwentny, pouczający innych nie domyślił się że chodziło koledze o sam fakt wręczania kwitów przez ministra… Doskonale wiesz że to obecna władza umiłowała sobie robienie tego typu szopek. Nie pamiętam żeby za poprzedników KP/KM gonili do Warszawy po kwity „od ministra” (być może się zdarzyło ale na pewno nie tak często jak obecnie). Napisz proszę kto płaci za te wycieczki ogólnopolskie do Warszawy? Czy KM/KP w swojej KW nie mogą kwitów odbierać? Odbieranie kwitu p.o. KW z wielką pompa to chyba też nie do końca trafione posunięcie.

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2601 dnia: Lipiec 10, 2018, 10:48:36 »
To tak zwana "wartość dodana" - godność dostąpienia obcowania z wiceministrem, bo tak ciężko go spotkać oraz niewątpliwa atrakcja jaką jest wycieczka do stolicy :rofl:

Offline blacha

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2602 dnia: Lipiec 11, 2018, 14:47:05 »
A co złego w tym, że ktoś pojedzie na wycieczkę do Warszawy? Chociaż nie wszyscy sa zapraszani - na przykład nowy po. w SA Kraków dostał powierzenie obowiązków nie wiadomo gdzie i nie wiadomo kiedy. A gdy powierzano mu w zeszłym roku był u ministra - chyba KG widzi że to jakiś obciach. Zresztą jak widać - do ministra jeżdżą wybrani. Ale czy najlepsi - pytanie raczej bez odpowiedzi.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2603 dnia: Lipiec 11, 2018, 20:38:24 »
Panowie.
Niech jadą, w końcu i tak nie mają wyjścia- rozkaz to jadą. to chwyt " marketingowy " - władza dba, władza daje, władza daje z pierwszej ręki.... a wiadomo nie gryzie się, nie kąsa ręki która karmi tak hojnie.  takiej wymiany kadry jak teraz nigdy w tej formacji nie było ( jeśli  się mylę, poprawcie mnie ) - a do czego to zmierza ? obsadza się swoimi  - z nadania, kolesiostwa ważne, decyzyjne stołki  itp.  od zarania dziejów, każdy kto u władzy, chce mieć "swoich żołnierzy " na ważnych stołkach. tylko czy w przypadku PSP nie pozbywamy się - nie pozbywają nas fachowców, ludzi doświadczonych ? do czego to zmierza ?

Dla jednych to okazja życia, dla innych drzwi się zamykają ( bo ponoć na mieście ktoś mówił, że on nie za tą partią itp ..  )
Czas pokaże czy jeden drugi  podoła wyzwaniu - patrzcie tylko na  ich owłosienie na głowie- hehehe.




Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2604 dnia: Lipiec 18, 2018, 13:17:09 »
A w krakowskiej aspirantce mały ferment, bo nowy p.o. 01 przesuwa ludzi między wydziałami. Podobno drugim zastępcą ma zostać naczelnik kształcenia.

Offline Sofokles

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2605 dnia: Lipiec 19, 2018, 11:48:49 »
Na Dolnym Śląsku karuzela się kręci
http://kppspzlotoryja.pl/p,3,kierownictwo
Z-ca Komendanta został Z-ca Dowódcy JRG ( na zdjęciu st.strażak), który jeszcze 8 miesięcy temu był mł.asp. a aktualnie mł.kpt.
Można? Oczywiście. Biroąc pod uwagę zę D-cą JRG jest oficer spełniający wszystkie kryteria (chyba tylko poza nazwiskiem).
no i jeszcze przynależność związkowa
http://www.solidarnosc.org.pl/legnica/nowa/?p=29589

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2606 dnia: Lipiec 21, 2018, 12:05:08 »
Na Dolnym Śląsku karuzela się kręci
http://kppspzlotoryja.pl/p,3,kierownictwo
Z-ca Komendanta został Z-ca Dowódcy JRG ( na zdjęciu st.strażak), który jeszcze 8 miesięcy temu był mł.asp. a aktualnie mł.kpt.
Można? Oczywiście. Biroąc pod uwagę zę D-cą JRG jest oficer spełniający wszystkie kryteria (chyba tylko poza nazwiskiem).
no i jeszcze przynależność związkowa
http://www.solidarnosc.org.pl/legnica/nowa/?p=29589
Z czystej ciekawości ile lat służby ma dowódca JRG bo na zdjęciu wygląda na 28-30 latka więc może nie miał wymaganych 10 lat a dodatkowo na stronie jest, że to kpt. inż a reszta systemu codziennego w tej KP to podoficerowie... A na 02 wymaga się magistra. Wiec może przyczyna jest inna nie tylko przynależność do "S".
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline K.erbst

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2607 dnia: Lipiec 21, 2018, 12:33:38 »
D-ca JRG w Złotoryi ma ponad 10 lat służby i mgr pożarnictwa.  Pozdr

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2608 dnia: Lipiec 21, 2018, 12:41:11 »
D-ca JRG w Złotoryi ma ponad 10 lat służby i mgr pożarnictwa.  Pozdr
To naprawdę rzadko tą stronę aktualizują bo 02 w starszym strażaku a 11 wygląda jak trochę starszy kadet i wykształcenie się nie zgadza :p
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2609 dnia: Lipiec 21, 2018, 13:27:41 »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2610 dnia: Lipiec 21, 2018, 13:40:12 »
Na Dowódce JRG wymagane jest staż służby 8 lat.
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20160000724/O/D20160724.pdf
Cofnij się o trzy posty i zrozumiesz że rozmowa dotyczy zastępcy komendanta powiatowego! A staż wymagany to 10 lat i magister.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2611 dnia: Lipiec 22, 2018, 14:15:32 »
Na Dolnym Śląsku karuzela się kręci
http://kppspzlotoryja.pl/p,3,kierownictwo
Z-ca Komendanta został Z-ca Dowódcy JRG ( na zdjęciu st.strażak), który jeszcze 8 miesięcy temu był mł.asp. a aktualnie mł.kpt.
Można? Oczywiście. Biroąc pod uwagę zę D-cą JRG jest oficer spełniający wszystkie kryteria (chyba tylko poza nazwiskiem).
no i jeszcze przynależność związkowa
http://www.solidarnosc.org.pl/legnica/nowa/?p=29589
Panie Eqinox tak jak kiedyś pisałeś o jedynym słusznym ZZ. Powiedz, że ZZ "S" działają na korzyść wszystkich strażaków. Takie awansowanie to zabija ambicje 90% kadry jednostki. Nowy przepis kwalifikacyjny zrodzi jeszcze więcej takich patologi. Skrócony staż, aspirantka i ciach prach i mamy dowódcę zmiany, a może i jednostki. Szybkie SPO i mamy oficera :wall:
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2612 dnia: Lipiec 22, 2018, 16:24:05 »
Panie Eqinox tak jak kiedyś pisałeś o jedynym słusznym ZZ. Powiedz, że ZZ "S" działają na korzyść wszystkich strażaków. Takie awansowanie to zabija ambicje 90% kadry jednostki. Nowy przepis kwalifikacyjny zrodzi jeszcze więcej takich patologi. Skrócony staż, aspirantka i ciach prach i mamy dowódcę zmiany, a może i jednostki. Szybkie SPO i mamy oficera :wall:
W ogóle patrzyłeś na ten link? Tam poza 01 strażacy w wiekszości są podoficerami (sekcyjnymi) i jest dwóch młodszych oficerów więc kogo ma to de-motywować?
Jak solidarność protestuje to podwyżki dostają wszyscy prawda? czy nie?
Skrócenie stażu wymaga zgody MSWiA... Gra nie warta świeczki.
Co do produkcji oficerów to w ciągu ostatnich lat zatrzymano masową produkcję która w najlepsze szła od co najmniej dekady.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2613 dnia: Lipiec 22, 2018, 17:07:59 »
Chyba każdy w PSP zna nazwisko 11, tyle że jeśli chłopaki są dobrze wykształceni to czemu nie maja awansowac? 02 to jakaś kwestia niezrozumiala i niewyobrażalna w Polsce południowej i wschodniej- biorąc pod uwagę normalny, standardowy tryb awansów. Pomijam zdjęcie st. str. ... trochę żenada

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2614 dnia: Lipiec 22, 2018, 17:37:37 »
Panie Eqinox tak jak kiedyś pisałeś o jedynym słusznym ZZ. Powiedz, że ZZ "S" działają na korzyść wszystkich strażaków. Takie awansowanie to zabija ambicje 90% kadry jednostki. Nowy przepis kwalifikacyjny zrodzi jeszcze więcej takich patologi. Skrócony staż, aspirantka i ciach prach i mamy dowódcę zmiany, a może i jednostki. Szybkie SPO i mamy oficera :wall:
W ogóle patrzyłeś na ten link? Tam poza 01 strażacy w wiekszości są podoficerami (sekcyjnymi) i jest dwóch młodszych oficerów więc kogo ma to de-motywować?
Jak solidarność protestuje to podwyżki dostają wszyscy prawda? czy nie?
Skrócenie stażu wymaga zgody MSWiA... Gra nie warta świeczki.
Co do produkcji oficerów to w ciągu ostatnich lat zatrzymano masową produkcję która w najlepsze szła od co najmniej dekady.
Kolego Eqinox w tym przypadku może to i rozsądne wyjście ale niestety jest wiele przypadków awansowania na 11, 12 lub nawet 01, 02 ludzi z minimalnym wymaganym stażem np. 02 z 10 lub 12 letnim stażem i to tak po cichu bez żadnej wzmianki o powołaniu na stronie KP czy KW. W KP gdzie jest kilku innych spełniających wymagania ze stażem prawie lub ponad dwa razy większym i co najważniejsze z doświadczeniem oraz wiedzą i umiejętnościami w o wiele większym zakresie a ich jedynym "grzechem" jest brak przynależności do jednego ze ZZ. I to właśnie ludzi boli bo skoro można pomijać oficerów, którzy faktycznie przez lata wykazują się ciężką pracą to tych z niższych korpusów ktoś będzie traktował poważnie? Niestety takie awanse to zabijanie pasji, z którą każdy w szeregi PSP wstępuje. Nie zrozum mnie źle, nie piszę że Ci awansowani są źli bo z pewnością spełniają wymagania i zrobią wszystko co mogą aby pokazać, że to był dobry wybór. Być może okaże się że będą bardzo dobrymi przełożonymi ale nawet szeregowi widzą kto do tej pory jak pełni służbę i jakie ma do niej podejście a kto jest awansowany. Na szacunek podwładnych pracuje się latami a niektórym się wydaje, że jak mają stopień i stanowisko to już się im należy szacunek - w zasadzie mają rację biorąc pod uwagę czwartą zasadę etyki zawodowej funkcjonariuszy PSP, tylko o tych zasadach niestety mało kto pamięta a mam wrażenie, że niektórzy młodzi stażem wcale ich nie znają. Dla jasności obrazu ja też jestem jeszcze młody  -_- 
W różnych wątkach na forum koledzy często Ciebie atakują tylko dlatego, że jesteś po stronie jednego ze związków to też jest przykre bo niewielu tu taki jak Ty, którzy tak merytorycznie starają się tłumaczyć różne niejasności a do tego masz odwagę przyznać się do przynależności do konkretnego ZZ co uważam za duży plus.


Offline doris

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2616 dnia: Lipiec 23, 2018, 11:40:58 »
http://www.straz.gda.pl/aktualnosci/wydarzenia/kw-psp/aktualnosci-2018/780-powierzenie-pelnienia-obowiazkow-komendanta-powiatowego-psp-w-kwidzynie

Jeszcze nigdy w historii PSP woj. pomorskiego nie było tylu zmian na stanowiskach komendantów. Co chwila p.o. potem następny p.o. i tak w kółko. Świadczy to o tym, że obecny Pomorski KW działa chyba na oślep i nie ma żadnego rozeznania wśród oficerów. Albo ma za dużo innych czynników wokół które decydują za niego i jego decyzje personalne nie przechodzą i nic nie znaczą  :gwiazdki:

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2617 dnia: Lipiec 23, 2018, 12:00:54 »
http://www.straz.gda.pl/aktualnosci/wydarzenia/kw-psp/aktualnosci-2018/780-powierzenie-pelnienia-obowiazkow-komendanta-powiatowego-psp-w-kwidzynie

Jeszcze nigdy w historii PSP woj. pomorskiego nie było tylu zmian na stanowiskach komendantów. Co chwila p.o. potem następny p.o. i tak w kółko. Świadczy to o tym, że obecny Pomorski KW działa chyba na oślep i nie ma żadnego rozeznania wśród oficerów. Albo ma za dużo innych czynników wokół które decydują za niego i jego decyzje personalne nie przechodzą i nic nie znaczą  :gwiazdki:

Nie jestem z pomorskiego więc ciężko mi się wypowiadać. Natomiast mam kolegów z tego województwa i każdy z nich twierdzi, że lepiej nie było w tym województwie jak jest teraz. Powoli nastaje normalność. Zapewne są jeszcze pseudo fachowcy, co dowódcami są na koszarach, komendach a na zdarzeniach miękkie faje, ale dlatego są te zmiany.

Offline doris

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2618 dnia: Lipiec 23, 2018, 12:22:39 »
Cytuj
Nie jestem z pomorskiego więc ciężko mi się wypowiadać. Natomiast mam kolegów z tego województwa i każdy z nich twierdzi, że lepiej nie było w tym województwie jak jest teraz. Powoli nastaje normalność. Zapewne są jeszcze pseudo fachowcy, co dowódcami są na koszarach, komendach a na zdarzeniach miękkie faje, ale dlatego są te zmiany.

A moi koledzy mówią że tak źle jeszcze nigdy nie było. A mam ich tam wielu i możesz być pewny że na Pomorzu jest jeszcze wielu fachowców. Jeszcze ... bo niestety odchodzą bo nie mogą patrzeć na to co się dzieje. Jak związkowiec może więcej od dowódcy jrg albo komendanta powiatowego to wszystko stanęło na głowie. Tak niestety się dzieje. A zapytaj swoich kolegów kto jest w stanie najwięcej załatwić u Turbogenerała. To pewnie ci powiedzą że pierwszy związkowiec dla którego juz od ponad roku czeka wakat na stanowisku d-cy jrg, bo jeszcze nie ma przepisu kwalifikacyjnego który pozwoli na awans aspirantów na d-cę jrg. On sam zresztą chyba tworzy ten przepis w zespole KG. Za poprzedniego KW jakby przez miesiąc nie było obsadzone stanowisko d-cy jrg to KP by był na dywaniku i się gęsto tłumaczył, a teraz od roku piją razem kawusie i wspólnie czekają na zmianę przepisu. A oficerowie z krwi i kości którzy zęby zjedli na pożarnictiwe odchodzą bo nie mogą na to patrzeć. Tak wygląda dziś PSP na Pomorzu

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2619 dnia: Lipiec 23, 2018, 12:53:21 »
Doris, czyli słowo moich kolegów przeciwko słowom twoich kolegów. 100% nigdy nie będzie zadowolonych. O poprzednim KW nawet nie wspominaj. Miałem z nim do czynienia i nie tylko ja. Oby nigdy nie został powołany do służby z emerytury dla dobra wszystkich.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2620 dnia: Lipiec 24, 2018, 23:05:03 »

Offline Triman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2621 dnia: Lipiec 24, 2018, 23:24:02 »
Upadek pożarnictwa. Całkowita demotywacja młodych ludzi w tym mojej osoby. Kiedyś miałem poczucie, że warto być ambitnym, rozwijać się etc. Dzisiaj czekam na 15 lat bo szkoda tych już przepracowanych. W temacie związków na literę S to taka "kuźnia" talentów.  :gwiazdki: :gwiazdki:

Online pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2622 dnia: Lipiec 24, 2018, 23:55:19 »
Panowie, że wam chce się jeszcze wyszukiwać i śledzić te karuzelę, jakie to ma znaczenie, prędzej czy później po nich przyjdą równie godni następcy a oni jak poprzednicy będą beczeć, że fachowców odwołują.
Jedyne, co mnie zaskakuje to, że ciągle są chętni na te nieraz jakże słuszne powołania.  Jednocześnie ciekawi mnie, że przełożeni nie widzą, iż niektórymi powołaniami ( mimo wszystko dużo, dużo za wczesnymi) po prostu ośmieszają te formację ( tak wiem zaraz ktoś się odezwie, że za PO też tak było), i zgoda, że tak było, ale nie w tej skali i nie z takim anturażem. Każdy przełożony ma prawo do własnych nominacji kadrowych, ale poziom śmieszności w niektórych sytuacjach już dawno został przekroczony i wypadałoby wreszcie przestać.
Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia mianowicie, że ta młodzież nie zastanawia się, co będzie dalej, i czy tak po ludzku nie czują, że im się nie należny.

Od razu uprzedzam że nie aspiruję więc mi też się nie należy  :mellow:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2018, 12:20:44 wysłana przez pb11 »

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2623 dnia: Lipiec 26, 2018, 12:01:53 »
pb11 podzielam twoje zdanie o obecnych nominacjach. Jeżeli jesteś z większym stażem to myślę, że też zgodzisz się że taka karuzela nastąpiła od momentu "wolnej Polski", która do PSP "dotarła" w II połowie lat 90 tych. Wówczas rozpoczęły się odgórne szybkie awanse generalskie (i to po parę), mł. kpt. zaczeli być KW, a w KP do władzy dochodzić członkowie związkowi. Wówczas młodzi strażacy zaczęli patrzeć na łatwą ścieżkę awansową- co trzeba zrobić aby sie nie narobić. Zaczął się pojawiać brak szacunku dla oficera, chorązego i starego podoficera. Młody strażak zaczął rządzić starym, a Po 20 latach mamy pokłosie tego na całej linni. Cieszę się, że na ten chłam nie patrzę bezpośrednio.
Pozdrawiam

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2624 dnia: Lipiec 26, 2018, 13:44:23 »
Jeśli w przyszłym roku zmieni się władza to nie chcę być w skórze niektórych komendantów. Takiej czystki jeszcze PSP nie widziała. Obecna władza pokazała jak upodlić ludzi więc następcy zrobią to samo tylko na większą skalę. Biedni Ci co nie będą mieli choć 15 lat. Pytanie tylko czy pozwolą odejść?
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)