Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2787520 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2250 dnia: Styczeń 21, 2018, 20:01:02 »
Co niektórzy myślą, że jest tylko jeden sekretarz lub podsekretarz stanu w resorcie.
Obecny premier w ministerstwie rozwoju miał (o ile dobrze pamiętam) 16 wiceministrów.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2251 dnia: Styczeń 21, 2018, 21:48:37 »
Ja myślę że i w KG do miesiąca będą zmiany.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2252 dnia: Styczeń 22, 2018, 06:53:07 »
Ja myślę że i w KG do miesiąca będą zmiany.
Do póki jest vice to nic się nie zmieni.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline captain

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2253 dnia: Styczeń 24, 2018, 19:32:14 »
Zmiany na Śląsku - "wskaźnik wymiany kadry kierowniczej"  musi iść w górę

http://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/63305-komendant-powiatowy-w-raciborzu-przechodzi-na-emeryture-.html

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2254 dnia: Styczeń 24, 2018, 20:34:00 »
na zdolnym ślonsku jeszcze tydzień i miotła zmian zamiecie wielu...... Wielu długoletnich, którzy w całym województwie uchodzili za niezatapialnych i nieodwoływalnych, a którzy od 2 lat z większym lub mniejszym obrzydzeniem starali się wejść obecnej "dobrej zmianie" w jedną z części ciała o której potocznie mówimy na literę "d".
pozdrawiam

Offline bolex

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2255 dnia: Styczeń 24, 2018, 21:39:28 »
W wielu przypadkach ta wymiana na dolnym ślasku zakończy się na podmienieniu przy korycie osobnika 02 na 01. Czyli jakby nie było zmiany..a i podmiana z gościa który ma staż 35lat na staż 35 lat...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2018, 22:05:56 wysłana przez bolex »

Offline doris

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2256 dnia: Styczeń 26, 2018, 08:39:45 »
https://weekendfm.pl/?n=69595&chojnice_-komenda_powiatowa_psp_w_chojnicach_od_dzis_2501_z_nowym_komendantem

Na Pomorzu w Chojnicach idą na rekord. Piąty Komendant w ciągu 15 miesięcy !
Cytuj
2. listopada 2016 odchodzącego na emeryturę Jacka Knutha zastąpił Dariusz Żywicki, który jednak już po 7 miesiącach został awansowany do Komendy Wojewódzkiej. Wtedy obowiązki w Chojnicach przejął Ernest Szczepański, jednak pełnił je tylko przez tydzień, by zamienić się miejscami z komendantem z Człuchowa - Tomaszem Maraszem. Teraz tego ostatniego zastąpił Błażej Chamier Cieminski.
Strach na urlop iść bo wrócisz i nie wiesz kto będzie szefem.  :rofl:

Choć to raczej nie jest śmieszne. Ale ktoś kręci tą karuzelą ...
Cytuj
- Wierzę, że ta karuzela się zatrzymała i tutaj jest taki okres próbny zawsze powierzenia obowiązków zgodnie z ustawą, więc tutaj będziemy przyglądali się pracy pana brygadiera Chamiera Cieminskiego. Miejmy nadzieję, że ten okres czasu pozwoli mi podjąć odpowiednią decyzję i powołać go na stanowisko komendanta powiatowego - powiedział mi Komendant Wojewódzki PSP Tomasz Komoszyński.


Offline captain

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2257 dnia: Styczeń 26, 2018, 17:43:19 »

Offline radek1990-r1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17

Offline captain

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2259 dnia: Styczeń 29, 2018, 18:35:56 »
następni oczekujący  w  kolejce  na "wyfedrowanie) : Bochnia i Wieliczka  (....w obu miastach są kopalnie soli ...?).

wg. oficjalnej nomenklatury "złożyli raporty"

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2260 dnia: Styczeń 29, 2018, 20:01:51 »
Mój boże. Temat tak już przerośnięty że aż rzygać się chce. A może założyć kto przychodzi za kolegów dowódców zmian, jednostek ich wszystkich zastępców.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2261 dnia: Styczeń 29, 2018, 21:20:07 »
Mój boże. Temat tak już przerośnięty że aż rzygać się chce. A może założyć kto przychodzi za kolegów dowódców zmian, jednostek ich wszystkich zastępców.
O nie nie bo zaraz się okaże, że wszystkiemu winne są ZZ :D
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2262 dnia: Styczeń 29, 2018, 23:12:38 »
W ten czy w inny sposób nawet powstaniu PSP są winne ZZ a dokładniej NSZZ Solidarność 😀.
Ktoś chciałby być strażakiem dekretowym to proszę. Ale jeśli PSP pasuje to nie fochować :rofl: :rofl: :rofl:
A zapomniałem gdyby nie Solidarność to wolnej Polski też mogłoby nie być do dziś.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2018, 23:17:36 wysłana przez radca »

Offline captain

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2263 dnia: Styczeń 30, 2018, 20:08:52 »
Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego PSP w Bochni.

http://straz.bochnia.pl/?p=4799

Offline captain

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2265 dnia: Styczeń 30, 2018, 20:40:34 »
Ciekawy jestem komentarza kol Eqinoxa.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2266 dnia: Styczeń 30, 2018, 20:54:49 »
Ciekawy jestem komentarza kol Eqinoxa.
Kolejny mandat wygasiłeś... Gratuluje 4500 ludzi ma 8 reprezentantów w Radzie KSP... 53% już nawet nie ma 33% członków Rady...
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2267 dnia: Styczeń 30, 2018, 20:56:02 »
O matko kolejny z Platformy. Wstydu nie mają  :wall:

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2268 dnia: Styczeń 30, 2018, 21:00:29 »

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2269 dnia: Styczeń 30, 2018, 21:01:00 »
http://www.bochnianin.pl/n/wydarzenia/23274/zmiana-komendanta-strazy-pozarnej-w-bochni-nowym-szefem-robert-ciesla
Noooo... zaczyna się robić w PSP nieprzyjemnie... proszę czytać całość artykułu. Nie interesuje mnie zmiana personalna ale wypowiedź starosty

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2270 dnia: Styczeń 30, 2018, 22:25:27 »
historia, zwłaszcza w dzisiejszych czasach (czasach pamięci elektronicznej), ma to do siebie, że nie zapomina i trudno ją "zakłamać".
Kiedyś ci, którzy dziś są tak aktywni będą musieli zmierzyć się z tymi faktami ........

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2271 dnia: Styczeń 30, 2018, 23:10:40 »
http://www.bochnianin.pl/n/wydarzenia/23274/zmiana-komendanta-strazy-pozarnej-w-bochni-nowym-szefem-robert-ciesla
Noooo... zaczyna się robić w PSP nieprzyjemnie... proszę czytać całość artykułu. Nie interesuje mnie zmiana personalna ale wypowiedź starosty
pan starosta w kilkuletniej przerwie na tym stanowisku bo dość długo był przed nową kadencją - chyba stąd znają się z odwołanym 01: http://krakow.naszemiasto.pl/tag/ludwik-wegrzyn.html
dla wszystkich zbulwersowanych:
1. można być słusznie zdziwionym gdyby pan starosta był np. wieloletnim samorządowcem prawicowym np. PiS, a nie jest. Opcja tego pana to: "za poprzedniej koalicji POPSL".
2. wieloletnia znajomość 01KP z takim starostą skutkuje tym, że taki 01 idzie do starosty i mówi: "Ludwiczku, jakiś h...j z wojewódzkiej chce mnie odwołać, a ja taki dobry jestem, tak dbałem przez wiele lat o nasze relacje, a pamiętasz jak ci odśnieżałem dachy na budynkach za darmo, no to teraz ty mi się odwdzięcz". I starosta robi to nawet z przekonaniem bo wie że następca pisowski nie będzie jego popychadłem za marne kilkanaście tysięcy dofinansowania do operacyjnego autka.
3. takich starostów i powiązanych z nimi układami na powiecie komendantów było dziesiątki w Polsce. Wielu z nich wyleciało na zbity .... pomimo, że starosta rozdzierał szaty w obronie tzw. władców prywatnych folwarków.
4. na zdolnym slonsku niemal w każdej komendzie gdzie były i są zmiany wieloletnich nieodwoływalnych i niezastąpionych takich starostów jest mnóstwo - starostów z opcji PO lub oględnie mówiąc antypisowskiej. I jak w wielu komendach do 2015 roku nie było problemu np. ze "sprzątaniem dróg" to obecnie po zmianie komendantów takie problemy już są i starostowie mają problem - darmowa siła robocza frajerów się skończyła i wniosek idzie taki że obecni 01KP są źli bo nie chcą "współpracować".
5. taki "biedaczek" odwołany komendant będzie się żalił nad swoim losem. Zapomniał tylko że odchodzi a nie musiał, mógł się oddać do dyspozycji 01KW. A przepraszam jak mógł iść na poprzednie zajmowane stanowisko lub do KW jak tam trzeba pracować, trzeba wykonywać polecenia, a tu nie jest się nawykłym do takich rzeczy. On przecież przez tyle lat nauczył się wydawać polecenia i on przecież tyle poświęcił dla formacji. Jak żyć.
pozdrawiam
ps. osoba pana komendanta bocheńskiego jest tylko przykładem, proszę nie traktować powyższych punktów jako pisanych przeciwko temu strażakowi. Nie mamy wiedzy na forum jaki był dla swoich chłopaków. Takie zapisy dotyczą prawie wszystkich odwoływanych w ostatnich latach 01KM/KP.     

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2272 dnia: Styczeń 30, 2018, 23:16:03 »
http://elka.pl/content/view/87429/77/

zmiany w KP PSP Góra
machina zmian na zdolnym slonsku ruszyła. Jeszcze kilka ich bedzie
pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2273 dnia: Styczeń 31, 2018, 06:46:38 »
Normalnie sądząc po artykułach i komentarzach w internecie to Pan Starosta to wzór cnut jak na członka partii o której mowa w artykule powyżej.
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2274 dnia: Styczeń 31, 2018, 08:41:35 »
Ja nie analizuje czy Komendant czy Starosta są w porządku bo żadnego nie znam. Robi się tylko trochę mało przyjemnie. Obynz fajnej służby nie zrobiła się masakra :/ z 20 osób na miejsce będzie 0.3