Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2767133 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2025 dnia: Lipiec 14, 2017, 23:39:53 »
Czy ty widziałeś swój angaż i co tam masz napisane
Napisz wprost... wszyscy strażacy poza komendantami sa mianowani od stażystów w górę.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2026 dnia: Lipiec 20, 2017, 01:19:49 »
Ale nie wszyscy mają "dobrą zmianę" za skórą. Jest cała masa ludzi z honorem i godnością, a przede wszystkim umiejętnościami - którzy zapewniają skuteczność Służby dla obywateli. Tu chylę czoła dla wszystkich podoficerów i szeregowych ze specjalnymi umiejętnościami, którzy obserwują aktualną wymianę kadr na gwiazdy związkowców. Oni mają w dupie, kto jest szefem - ważne żeby znał się na robocie i tu myślę, że jest robota dla weteranów (pomóżcie wskazać prawdziwych liderów).

Offline goand

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2


Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2029 dnia: Lipiec 28, 2017, 12:27:21 »
Jestem zażenowany sposobem powołania. KW jak i część pozostałych (chyba strażacy KW) w KDS!!!!!!!! Panie KW gdzie pańskie obyczaje oficerskie i ceremoniał. Jak bym był KG  :'( to w tym samym dniu zameldowałbyś sie Pan u mnie w pokoju w pełnym umundurowaniu , przyjechał swoim samochodem prywatnym i dodatkowo napisał test ze znajomości ceremoniału.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2030 dnia: Lipiec 28, 2017, 19:37:21 »
Jestem zażenowany sposobem powołania. KW jak i część pozostałych (chyba strażacy KW) w KDS!!!!!!!! Panie KW gdzie pańskie obyczaje oficerskie i ceremoniał. Jak bym był KG  :'( to w tym samym dniu zameldowałbyś sie Pan u mnie w pokoju w pełnym umundurowaniu , przyjechał swoim samochodem prywatnym i dodatkowo napisał test ze znajomości ceremoniału.
anioł, to ty?

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2031 dnia: Lipiec 29, 2017, 09:52:19 »
Officer ale wiesz że pomorze walczyło z pogodą?

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2032 dnia: Sierpień 06, 2017, 22:11:15 »

Oczywiście, że masz rację. Aczkolwiek nie wszyscy są do bani. Jak z 100 osób 90% mówi że dana osoba się nie nadaje to chyba coś musi w tym być.
Kiedyś dawno temu podczas oczekiwania na zakończenie czynności policyjych miejscu wypadku zabrałem alkohol (było alkochol :) pewnie metyl) kolegom ze zmiany. Uznałęm że jako wkraczający w świat pożarnictwa młody załątwię zobie temat sam na zmianie złużbowej. Zapewniam Cię, że przeciw piciu w tym dniu byłem sam. Wszyscy na mnie do rana psy wieszali a podczas zmiany służby patrzyli tylko czy będę czy też nie będę rozmawiał z dowódcą JRG o nocnych zachowaniach. Idąc Twoim rozumowaniem ponad 90% zmiany służbowej miały do mnie pretensje znaczy że większość ma rację. Jak d-ca zmiany prowadzi ćwiczenia w celu wypracowania nawyków utrwalenia zdobytej wiedzy 90 kika % też ma te ćwiczenia w ... To znaczy że mają rację. Kolejny przykład zaproponowali strażakowi awans - 5 minut po tej propozycji jego najbliżsi koledzy stają się jego wrogami, wskazując jaki to on zły i ile podczas dotychczasowej służby miał potknięć oraz że się na ten awans nie nadaje.
Także z uwagami z cyklu miliony much nie mogą się mylić uważałbym w ich głoszeniu. Mianowanie nie jest wieczne jest pewnego rodzaju stałością ale można stanowisko obniżyć jak przełożony chce. Kilka lat już pracuję i widziałem kilka takich sytuacji.   Nikt nie powinien gmerać w bombie jak się na niej niezna. "Odwołanie" z mianowania nie powinno istnieć na jakimkolwiek stanowisku w PSP. Odwołanie z powołania na stanowiskach pochodzących z wyboru KW w stosunku do KP/M czy KG w stosunku do KW.
W przeciwnym razie niedługo dojdzie do sytuacji odwołania z mianowania starszego ratownika, bo od lat się komuś "nie podobał". Ludzie kubeł zimnej wody na głowę. Jak coś źle funkcjonuje to to zmieniajcie ale ewolucją a nie rewolucją.  Pamiętajmy że szanujemy i z prawa i zlewa ludzi tworzących ustawę o PSP to był przejaw ewolucji.   

@GordonShumway "Jak się ktoś nie nadaje to nie powinien być mianowany na dane stanowisko." - no święte słowa - niestety jak przychodzisz do danej grupy na 100 % ktoś z mianowanych Ci nie zapasuje i co wtedy zwolnić odmianować :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2017, 23:36:14 wysłana przez fireman »

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2033 dnia: Sierpień 07, 2017, 10:02:52 »

Oczywiście, że masz rację. Aczkolwiek nie wszyscy są do bani. Jak z 100 osób 90% mówi że dana osoba się nie nadaje to chyba coś musi w tym być.
Kiedyś dawno temu podczas oczekiwania na zakończenie czynności policyjych miejscu wypadku zabrałem alkochol kolegom ze zmiany. Uznałęm że jako wkraczający w świat pożarnictwa młody załątwię zobie temat sam na zmianie złużbowej. Zapewniam Cię, że przeciw piciu w tym dniu byłem sam. Wszyscy na mnie do rana psy wieszali a podczas zmiany służby patrzyli tylko czy będę czy też nie będę rozmawiał z dowódcą JRG o nocnych zachowaniach. Idąc Twoim rozumowaniem ponad 90% zmiany służbowej miały do mnie pretensje znaczy że większość ma rację. Jak d-ca zmiany prowadzi ćwiczenia w celu wypracowania nawyków utrwalenia zdobytej wiedzy 90 kika % też ma te ćwiczenia w ... To znaczy że mają rację. Kolejny przykład zaproponowali strażakowi awans - 5 minut po tej propozycji jego najbliżsi koledzy stają się jego wrogami, wskazując jaki to on zły i ile podczas dotychczasowej służby miał potknięć oraz że się na ten awans nie nadaje.
Także z uwagami z cyklu miliony much nie mogą się mylić uważałbym w ich głoszeniu. Mianowanie nie jest wieczne jest pewnego rodzaju stałością ale można stanowisko obniżyć jak przełożony chce. Kilka lat już pracuję i widziałem kilka takich sytuacji.   Nikt nie powinien gmerać w bombie jak się na niej niezna. "Odwołanie" z mianowania nie powinno istnieć na jakimkolwiek stanowisku w PSP. Odwołanie z powołania na stanowiskach pochodzących z wyboru KW w stosunku do KP/M czy KG w stosunku do KW.
W przeciwnym razie niedługo dojdzie do sytuacji odwołania z mianowania starszego ratownika, bo od lat się komuś "nie podobał". Ludzie kubeł zimnej wody na głowę. Jak coś źle funkcjonuje to to zmieniajcie ale ewolucją a nie rewolucją.  Pamiętajmy że szanujemy i z prawa i zlewa ludzi tworzących ustawę o PSP to był przejaw ewolucji.   

@GordonShumway "Jak się ktoś nie nadaje to nie powinien być mianowany na dane stanowisko." - no święte słowa - niestety jak przychodzisz do danej grupy na 100 % ktoś z mianowanych Ci nie zapasuje i co wtedy zwolnić odmianować :).
Opisuje tu dany przykład patologii z mojej jednostki. Facet się nie nadaje, stroni od akcji i ćwiczeń, jedyne co potrafi sprawdzić to kurz na garażu czy plamki od wody. Jak już na akcje pojedzie to zmywa się z niej o 15.30 gdyż o tej właśnie godzinie kończy prace. Podajesz przykład alkoholu (tak się poprawnie pisze) powinieneś wylecieć zaraz za załogą co piła dlatego że tego nie zgłosiłeś. Na stanowiska dowódcze powoływać osoby kompetentne a nie kolesi od wspólnego imprezowania. Tyle w temacie.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2034 dnia: Sierpień 07, 2017, 23:35:18 »

Opisuje tu dany przykład patologii z mojej jednostki. Facet się nie nadaje, stroni od akcji i ćwiczeń, jedyne co potrafi sprawdzić to kurz na garażu czy plamki od wody. Jak już na akcje pojedzie to zmywa się z niej o 15.30 gdyż o tej właśnie godzinie kończy prace. Podajesz przykład alkoholu (tak się poprawnie pisze) powinieneś wylecieć zaraz za załogą co piła dlatego że tego nie zgłosiłeś. Na stanowiska dowódcze powoływać osoby kompetentne a nie kolesi od wspólnego imprezowania. Tyle w temacie.
Zostając przy działaniach jak Ci się dowódca zmywa o 15.30 to albo jest tam niepotrzebny, a jak jest Ci potrzebny to zgłoś na SK, że go potrzebujesz. Tak jak napisałeś to patologia tylko z drugiej strony jak mu pozwalacie odjeżdżać to też jakiś chory układ. On odjeżdża, zostajesz w funkcji KDR-a i przez SK ściągasz go na miejsce, albo może nie ma kto z nim pogadać że wali w ...
Dziękuję za poprawę ortografa wstyd, no ale biorę to na kanwę szybkiego pisania.
Co do alkoholu to był to czas w straży, że gdybyś zgłosił przełożonym to do rana byłbyś napojony na siłę i wyszłoby że tylko ty piłeś. Takie czasy taka jednostka - coś mi się wydaje, że kolega cięty na dowódcę, a doświadczenia życiowego to niewiele za to kipisz emocjami - choć mogę się mylić w końcu pomyliłem pisownię alkoholu :).
Na stanowiska dowódcze przełożony powinien powoływać osoby kompetentne, a i owszem tylko na całe szczęście to Twój komendant ocenił "jego" kompetencje na wystarczające. No nie może być tak, że od samego dołu stażysta będzie oceniał kompetencje swoich przełożonych. Przecież to chore.  Już widzę jak od Ciebie zależy mianowanie - powołanie na stanowiska dla których jesteś przełożonym i gdzie szukasz kompetentnych. Może konkurs rozpiszesz :) . Obdzwonisz - spotkasz się z najbliższymi kolegami - znajomymi, do których masz zaufanie i te stanowiska powołasz - mianujesz właśnie z pośród tych ludzi. Każdy tak robi - Ty wybawicielem systemu też nie będziesz. No ale to tyle poznałem Twoje zdanie i tymczasowo mi starczy.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2035 dnia: Sierpień 28, 2017, 14:23:10 »

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2036 dnia: Wrzesień 01, 2017, 07:52:37 »

Offline insomnia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2017, 08:57:14 wysłana przez insomnia »

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2038 dnia: Wrzesień 01, 2017, 09:18:28 »

Offline bronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2039 dnia: Wrzesień 01, 2017, 14:17:14 »
Walka frakcji,bez brania jeńców.

Offline tadek7210

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2040 dnia: Wrzesień 06, 2017, 20:10:23 »
A tym czasem w Kuj- pom . ,, Dziękczynienie za lampasy"
http://www.kujawy.psp.gov.pl/news.php?readmore=1010


Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2042 dnia: Wrzesień 18, 2017, 20:56:53 »
A tym czasem w Kuj- pom . ,, Dziękczynienie za lampasy"
http://www.kujawy.psp.gov.pl/news.php?readmore=1010
Pod wskazanym linkiem czytamy:
Cytuj
W sobotę, 2 września, w dawnym Porcie Drzewnym w Toruniu przy ul. Droga Starotoruńska odbyła się IX edycja
„Dziękczynienie w Rodzinie”. Wydarzenie każdego roku skupia tysiące sympatyków Radia Maryja. Ta rzesza pozwoliła strażakom realizować zadania prewencji społecznej, bowiem dla odwiedzających Toruń i świątynie. (...) – Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej przygotowała szereg atrakcji, związanych z profesją i bezpieczeństwem.
Teraz przed meczem reprezentacji piłkarskiej na narodowym będą obowiązkowe lub dobrowolne pogadanki na tematy pożarnicze. To i inne takie kwiatki pokazuje jaką kadrą jesteśmy. Niby nic złego, a jednak dalekie od normalności. Nasze realizacje zadań nawet przestają być śmieszne.

Offline insomnia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2043 dnia: Wrzesień 19, 2017, 08:42:39 »
Kolejne zmiany. Dzisiaj nowy komendant wojewódzki w Warszawie - st. bryg. Adam Czajka. Będzie się działo...

Offline potraski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2044 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:12:37 »
Kolejne zmiany. Dzisiaj nowy komendant wojewódzki w Warszawie - st. bryg. Adam Czajka. Będzie się działo...

Nigdzie nie ma jeszcze o tym informacji...

Offline NickName

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2045 dnia: Wrzesień 19, 2017, 14:19:27 »
W kuj-pom to jeszcze nic, robi się coraz ciekawiej:

http://www.kujawy.psp.gov.pl/news.php?readmore=1014

Niedługo zmiana będzie zaczynać się od obowiązkowej mszy.

Offline Model

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2046 dnia: Wrzesień 19, 2017, 15:58:57 »
Czajnik mazowieckim?
Od kiedy?
Bo nic nie można znaleźć.

Offline Wilk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2047 dnia: Wrzesień 19, 2017, 16:32:20 »
Nowy p.o. Komendant Miejski PSP we Wrocławiu

bryg. mgr inż. Piotr Znamirowski. Ciekawe co to za człowiek.

http://www.kmpsp.wroclaw.pl/index.php?str=kierownictwo

Offline franklinn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2048 dnia: Wrzesień 19, 2017, 17:44:16 »
Były zastępca i komendant z KP PSP Oława sąsiadującą z KM PSP Wrocław. Bardziej ciekawe jest to co się stanie z dotychczasowym P.O. 

Offline bronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2049 dnia: Wrzesień 19, 2017, 20:34:58 »
Jaja panie w tych toruńskich stronach.Czytam i nie mogę wyjść z podziwu.Chyba wpływ bliskości papy tadka.