Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2788246 razy)

Offline obserwator4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1600 dnia: Grudzień 03, 2016, 12:23:28 »
Mam informacje, że tak był na p.o. z-cy naczelnika 6 m-cy dostał awans na kpt. i zrezygnował - powód ponoć za mały dodatek służbowy. W 10 letniej karierze tylko ten jeden incydent miał i raczej nikt go nie blokował bo d-cy zmian i z-cy obstawieni od kilkunastu lat przez aspirantów. Pozostaje kwestia związków zaw.....

Offline obserwator4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1601 dnia: Grudzień 03, 2016, 12:28:31 »
Według mnie takie postępowanie "naszych władz" zdrowe do końca to nie jest... Osobiście jestem za przejrzystą ścieżką awansu pionowego przez poszczególne stanowiska... Myślę, że większość z tym poglądem się zgodzi.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1602 dnia: Grudzień 03, 2016, 12:37:58 »
Mam informacje, że tak był na p.o. z-cy naczelnika 6 m-cy dostał awans na kpt. i zrezygnował - powód ponoć za mały dodatek służbowy. W 10 letniej karierze tylko ten jeden incydent miał i raczej nikt go nie blokował bo d-cy zmian i z-cy obstawieni od kilkunastu lat przez aspirantów. Pozostaje kwestia związków zaw.....
Drugi raz Ci powtarzam, że nie może mieć 10 lat służby a minimum 12! Kłania się załącznik nr 3 do rozporządzenia kwalifikacyjnego.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1603 dnia: Grudzień 03, 2016, 12:47:18 »
Według mnie takie postępowanie "naszych władz" zdrowe do końca to nie jest... Osobiście jestem za przejrzystą ścieżką awansu pionowego przez poszczególne stanowiska... Myślę, że większość z tym poglądem się zgodzi.
Jeśli jesteś za przejrzystą ścieżką awansu to jak to jest ze w tej komendzie gościu dostał stołek bez kwalifikacji - z-ca naczelnika operacyjnej. Więc nie mów mi tu o przejrzystości :zamknij:

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1604 dnia: Grudzień 03, 2016, 13:17:25 »
Nie znam człowieka bo może jest ogarnięty i się nadaje może wcześniej pełnił inne funkcje i  tylko przejściowo był d-ca zastępu.
Musiało być bo kpt. by nie został na stołku aspiranckim.
Kolego Ty w niektórych kwestiach jesteś oderwany os rzeczywistości.  Zdajesz sobie sprawę w skali kraju ile jest oficerów na stanowiskach aspiranckich.  Może koledzy napiszą  ile jest takich sytuacji.  U mnie na jednostce w maju będa dwa takie przypadki a jest to mała jednostka

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1605 dnia: Grudzień 03, 2016, 13:26:14 »
Kolego Ty w niektórych kwestiach jesteś oderwany os rzeczywistości.  Zdajesz sobie sprawę w skali kraju ile jest oficerów na stanowiskach aspiranckich.  Może koledzy napiszą  ile jest takich sytuacji.  U mnie na jednostce w maju będa dwa takie przypadki a jest to mała jednostka
Nie jestem oderwany, Ty po prostu nie potrafisz czytać ze zrozumieniem tego co Ja napisałem. Jeśli kolega Kamil był by przez całą karierę w PSP na stanowisku d-cy zastępu to bardzo mało prawdopodobne aby dostał awans na kapitana ( nie mylić z mł. kpt.).
A to, że u Ciebie 2 będzie oficerami na stołkach aspiranckich jest chore bo u Mnie brakuje co najmniej 10 oficerów aby obsadzić stołki.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2016, 13:33:16 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1606 dnia: Grudzień 03, 2016, 13:33:13 »
u mnie jeden na stanowisku aspiranckim a jeden na stanowisko podoficerskim  ^_^

Offline obserwator4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1607 dnia: Grudzień 03, 2016, 17:17:23 »
Panowie to może najlepsze jest rozwiązanie z Policji nie ma etatu nie ma stopnia jest etat to po skończeniu odpowiedniego przeszkolenia egzamin oficerski lub aspirancki i można zajmować stanowisko. A tam gdzie brakuje kadry chętnie przyjemną.
A w PSP mamy bardzo chory system szkolnictwa.... Jeśli kogoś kieruje się do szkoły powinno mu się zapewnić odpowiedni do etat do danego korpusu. Jeszce trochę i poniżej aspiranta w jednostkach nie uświadczysz i co wtedy... gdzie tych ludzi pomianuje się na jakie stanowiska...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1608 dnia: Grudzień 03, 2016, 17:57:59 »
A w PSP mamy bardzo chory system szkolnictwa....
O tym wiedzą chyba wszyscy w PSP poza szkołami, które mają niesamowite wpływy dlatego się świetnie trzymają.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1609 dnia: Grudzień 03, 2016, 19:25:08 »
Jeszce trochę i poniżej aspiranta w jednostkach nie uświadczysz i co wtedy... gdzie tych ludzi pomianuje się na jakie stanowiska...
tutaj się z Tobą nie zgodzę. Moim zdaniem przez najbliższe kilkanaście lat będziemy mieli jeszcze od zatrzęsienia podoficerów zwłaszcza na PB bez perspektyw rozwoju zawodowego, obserwujących z coraz większym zażenowaniem przychodzących młodych aspirantów po dziennej SA, którzy będą awansowali na stanowiska poza ich zasięgiem. Oby tylko ci młodzi aspiranci wiedzą, nabytymi umiejętnościami praktycznymi (bo doświadczeniem to nie) szybko zdobywali uznanie załogi na zmianach służbowych ......, bo nikt nie chce być dowodzonym przez nieuków, pozerów i wszystkowiedzących cwaniaków.
pozdrawiam
ps.
a w tej policji to wcale nie jest wesoło z tym ich systemem awansu. wielu miałem i mam znajomych, kolegów w ich formacji i dużo się nasłuchałem negatywnych opisów zajmowania wyższych stanowisk czy awansów przez "przyjaciół króliczka". U nas to jest przedszkole porównując zachowania pomiędzy policjantami jak jest do objęcia atrakcyjne stanowisko.   

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1610 dnia: Grudzień 03, 2016, 22:35:07 »
Skoro d-ca zmiany może zostać KW, to dlaczego d-ca zastępu nie może zostać KP. Sorry za uszczypliwość ale nie mogłem się powstrzymać.  :gwiazdki:

Offline Ciacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1611 dnia: Grudzień 03, 2016, 23:58:19 »
W Krakowie nowy p.o. KM PSP mł.bryg. Artur Nosek
http://www.psp.krakow.pl/index.php?news=469

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1612 dnia: Grudzień 04, 2016, 01:45:37 »
Skoro d-ca zmiany może zostać KW, to dlaczego d-ca zastępu nie może zostać KP. Sorry za uszczypliwość ale nie mogłem się powstrzymać.  :gwiazdki:
Popieram słowa kolegi odnośnie d-cy zmiany i zastępu  :mellow:
A pro po tego d-cy zmiany to chyba to było w Wielkopolsce i ładnie czystki ten pan poczynił, oczywiście na plus.  :tuba:

Offline Strazak123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1613 dnia: Grudzień 04, 2016, 22:18:20 »
Pomorskie KP Bytów  2.12.2016 zmiana Komendanta Powiatowego który był nieprzerwanie na tym stanowisku  od 1989 r. a wcześniej od 1987 po  ukończeniu SGSP przyjęty jako zastępca komendanta.
Nowy Komendany Powiatowy mł.bryg. Służbę rozpoczął w 2002 r. po ukończeniu SGSP. Przyjęty jako specjalista by po ok  toku zostać KP w Chojnicach. - komendantem był do 2006 r. Od tego czasu dowódca zmiany do 2.12.2016

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1614 dnia: Grudzień 05, 2016, 08:49:08 »
Pomorskie KP Bytów  2.12.2016 zmiana Komendanta Powiatowego który był nieprzerwanie na tym stanowisku  od 1989 r. a wcześniej od 1987 po  ukończeniu SGSP przyjęty jako zastępca komendanta.
Nowy Komendany Powiatowy mł.bryg. Służbę rozpoczął w 2002 r. po ukończeniu SGSP. Przyjęty jako specjalista by po ok  toku zostać KP w Chojnicach. - komendantem był do 2006 r. Od tego czasu dowódca zmiany do 2.12.2016
Czyli doświadczenie posiada i jest właściwy politycznie. :straz:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1615 dnia: Grudzień 05, 2016, 13:32:42 »
Pomorskie KP Bytów  2.12.2016 zmiana Komendanta Powiatowego który był nieprzerwanie na tym stanowisku  od 1989 r. a wcześniej od 1987 po  ukończeniu SGSP przyjęty jako zastępca komendanta.
Nowy Komendany Powiatowy mł.bryg. Służbę rozpoczął w 2002 r. po ukończeniu SGSP. Przyjęty jako specjalista by po ok  toku zostać KP w Chojnicach. - komendantem był do 2006 r. Od tego czasu dowódca zmiany do 2.12.2016
Czyli doświadczenie posiada i jest właściwy politycznie. :straz:
Został KP mając 4 lata służby?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1616 dnia: Grudzień 05, 2016, 18:11:52 »
Bo to Chojnice co zorientowanym powinno wiele wyjaśnić.

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1617 dnia: Grudzień 05, 2016, 21:39:08 »
i dlatego że Chojnice tak szybko jak został tak przestał.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1618 dnia: Grudzień 05, 2016, 21:53:42 »
Cytuj
Pomorskie KP Bytów  2.12.2016 zmiana Komendanta Powiatowego który był nieprzerwanie na tym stanowisku  od 1989 r
żaden rekordzista  :rofl:

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1619 dnia: Grudzień 05, 2016, 22:05:20 »
27 lat 01 to nie rekord  ?  :o

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1620 dnia: Grudzień 05, 2016, 22:46:05 »
a co w Kartuzach ? 27 lat czy więcej ? nie starczyło by już ? Widać pana Edmunda na pożegnaniu w Bytowie. Tak swoją drogą jaki przepych i Wersal - cała odprawa pana komendanta pewnie poszła. Kaszubska gościnność.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1621 dnia: Grudzień 08, 2016, 11:38:25 »

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1622 dnia: Grudzień 08, 2016, 14:34:59 »
Jestem troszkę za i troszkę przeciw, modyfikuje klasyka a Panowie Generałowie teraz się obudzili?? Jak im kolegów sprzątają? I odcinają od obiegu informacji, wielu z nich nigdy nie powino mieć generalskich szlifów, za to co napsuli w PSP, natomiast przykre jest ze  są obecnie tak żegnani..chociaż myślę że gdyby byli na miejscu obecnej władzy nie było by lepiej 😞

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1623 dnia: Grudzień 08, 2016, 16:27:33 »
Jestem troszkę za i troszkę przeciw, modyfikuje klasyka a Panowie Generałowie teraz się obudzili?? Jak im kolegów sprzątają? I odcinają od obiegu informacji, wielu z nich nigdy nie powino mieć generalskich szlifów, za to co napsuli w PSP, natomiast przykre jest ze  są obecnie tak żegnani..chociaż myślę że gdyby byli na miejscu obecnej władzy nie było by lepiej 😞
No jak gdzie za swoich kadencji znakomita większość sygnatariuszy listu zabrała wszystkie sensowne możliwości awansu na PB dla:
- podoficerów (brak możliwości awansu na powyżej 5 grupy)
- aspirantom (max. 7)
- oficerom bez SGSP (bez milona podyplomówek)
Kontynuowali chory system kształcenia a nawet go rozbudowali, uznaniowo traktowali ludzi przy awansach min. oficerskich.
Piszą o Komendantach Wojewódzkich którzy awansowali dwa razy w roku a Ja mogę wymienić niższych szarżą ludzi których za Ich kadencji pchano na przyspieszaczu.
A co do ceremoniału to sygnatariusze chyba mają strażaków za idiotów, którzy nie pamiętają jak na początku kadencji PO-PSL potraktowano kilku KM/KP.  Znam kilka przypadków gdzie odwołania wręczano w obecności starosty (bez sztandaru i szyku) a KM/KP zostawał Dyzma (3 miesiące -z-ca d-cy JRG a wcześniej d-ca zastępu, 10 lat służby)  z układami u zielonych. 
Więc wkurwia mnie takie gadanie bo każdy z nich robił to samo i dla wszystkich takie przesłanie:
"Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? (Łk 6,41 Mt 7,3)"
PS. Wstydzić się powinien każdy ZZ który umieszcza ich list na swoich stronach i go dalej kolportuje.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2016, 16:49:24 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1624 dnia: Grudzień 08, 2016, 16:35:19 »
Czyżby w zz załamywał się zwarty szyk wyznawców"dobrej zmiany".A co na to "komandos" Kacperek .