Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2791439 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1250 dnia: Maj 25, 2016, 23:49:48 »
No faktycznie masz kawałek drogi z tego lubelskiego. No ale jak będziesz komendantem będą Cię wozić albo sam mając prawo jazdy będziesz jeździł wypasioną bryką. ^_^ Mogę Ci podać najkrótszą i najszybszą trasę do Gdańska jak chcesz.
A to nie ciebie wywalili na emeryturę??
PS. może znowu moderator Was uratuje i wpisy usunie z dyskusji! PZPR (Podziemna Zjednoczona Partia Ratownicza) rządzi....
Temat z 4 stron da się zrobić na 2...
DYSKUTUJCIE NIE KASUJCIE!
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2016, 00:13:06 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kolumb 112

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1251 dnia: Maj 26, 2016, 00:58:15 »
No faktycznie masz kawałek drogi z tego lubelskiego. No ale jak będziesz komendantem będą Cię wozić albo sam mając prawo jazdy będziesz jeździł wypasioną bryką. ^_^ Mogę Ci podać najkrótszą i najszybszą trasę do Gdańska jak chcesz.
A to nie ciebie wywalili na emeryturę??
PS. może znowu moderator Was uratuje i wpisy usunie z dyskusji! PZPR (Podziemna Zjednoczona Partia Ratownicza) rządzi....
Temat z 4 stron da się zrobić na 2...
DYSKUTUJCIE NIE KASUJCIE!

Twoje informacje mimo sąsiedztwa są bardzo nieprecyzyjne albo co jest pewne, jesteś złośliwy i obca Ci jest etyka tak potrzebna w tym zawodzie. Jakbyś z uwagą i bez szyderstwa czytał fora z bliskiego Ci geograficznie powiatu to byś wiedział, że nikt mnie nie wyrzucał a procedura odejścia w mazowieckim trwa rok i odbywa się na własną prośbę. Ja ją wyczerpałem.
Z Tobą nie da się rozmawiać merytorycznie, bo zioniesz jadem a mnie taki klimat dyskusji nie odpowiada. Nie ten poziom. Doprawdy trudno znaleźć wpis w Twojej płodności piśmienniczej na forum odnoszący się do rzeczywistych problemów formacji.
PS. Nie byłem i nie jestem członkiem "PZPR (Podziemna Zjednoczona Partia Ratownicza)", czy jak tam określasz ludzi którzy chcą coś dobrego dla tej formacji zrobić. Zresztą nigdy nie było takiego tworu. Natomiast Twoja postawa, uprawianie polityki na barkach straży i wpisy tego forum bardzo mi przypominają minioną epokę i styl działania Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.
Moderator nie musi nas ratować bo sami sobie damy radę, no ale o czym tu z Tobą gadać. :wall:

Offline DobraZmiana

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1252 dnia: Maj 26, 2016, 09:48:43 »
Cenzura działa na forum i nie wygodne wpisy dla Związków są kasowane.
Nic się nie zmieniło. Zawsze z prądem jak śnięte ryby    :klol:


Poczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem REGULAMIN obowiązujący na tym forum a co najważniejsze zaakceptowany przez ciebie przy rejestracji!!!
Wtedy może rozróżnisz cenzurę od regulaminu.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2016, 07:14:38 wysłana przez Butel »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1253 dnia: Maj 26, 2016, 12:30:17 »
Cytuj
Cenzura działa na forum i nie wygodne wpisy dla Związków są kasowane
Może dlatego że to forum strażackie, nie związkowe, a ci co najbardziej krzyczą nigdy nie zabrali głosu w dyskusjach na temat taktyki czy sprzętu  :straz:

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1254 dnia: Maj 27, 2016, 14:06:50 »
.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2023, 13:31:08 wysłana przez Bambaryło »
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

leszno

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1255 dnia: Maj 27, 2016, 18:56:37 »
BANBARYŁO załóż sobie KOD w straży   co oderwali od koryta ?a może za chwilunie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1256 dnia: Maj 28, 2016, 11:01:26 »
BANBARYŁO załóż sobie KOD w straży   co oderwali od koryta ?a może za chwilunie
Niech założy dwa! Będzie weselej...
Jak głosi podawana dalej informacja pogroził przeniesieniem jednemu z najlepszych dowódców JRG w Wlkp., bo śmiał skrytykować związkowców za słabą skuteczność akcji ratowniczej. Za poprzedniej władzy pisali donosy teraz otwarcie się zbuntowali i donieśli koledze.   
Skoro już za poprzedniej władzy pisali donosy to może coś z nim nie tak? Znam kilku takich co na zewnątrz jednostki są uznawani za "gwiazdy pożarnictwa" a jak się słyszy jak się wewnątrz zachowują to pozostaje tylko powiedzieć "debil" i kilka innych mocnych słów.
- wystąpienia po IGO kierować bezpośrednio do 01 KW, jako jedynego odpowiedzialnego, nieomylnego i posiadającego władzę absolutną promującą dobro związkowców a niekoniecznie bezpieczeństwo obywateli. Tak na marginesie może należy też zlikwidować IGO , bo w końcu kontrolujący również zostaną pomówieni, jakim prawem się czepiają, a o kolegów z KW też trzeba zadbać.
Ale tak było od zawsze patrz IGO przez zespół KW PSP Wrocław za poprzedniej władzy na chemicznej JRG we Wrocławiu.  Tam KW powołał zespół do zbadania sprawy złożony ze swoich bezpośrednich podwładnych.
Cytuj
- upoważnić 01 KW do osobistego reprezentowania PSP Wlkp. przed organami ścigania i odpisywania na skargi obywateli oraz instytucji. Ciekawe czy jako były przewodniczący ZZ był, choć na jednej rozprawie strażaków oskarżonych o nieumyślne spowodowanie śmierci poszkodowanych podczas akcji na jeziorze Powidzkim. Może gdyby zapoznał się z padającymi tam pytaniami w stronę przesłuchiwanych 02 KG, 02 KW, Dyrektora KCKR dotarłoby do jego świadomości, jaką odpowiedzialność ponoszą przełożeni za wyszkolenie i nadzór nad prowadzonymi działaniami ratowniczymi.   

Straszne musieli zeznawać? Ciekawe kto siedział na ławie oskarżonych, Ci to mieli Amerykę bo mogli odmówić składania wyjaśnień. Ogólnie poziom WLKP za poprzedniej władzy pokazuje min. sprawa Jeziora Powidzkiego i śmierć młodego aspiranta.



Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1257 dnia: Maj 29, 2016, 08:18:41 »
Bambaryło rozumiem że w ślad za twoimi postulatami dodatki służbowe też  obniżyć?  :szalony: jakoś na Mazowszu potrafią doceniać ludzi z podziału. A fachowi i normalni dowódcy nie mają kłopotów z awansem. A w Wielkopolsce widzę że jest jeden nowy sprawiedliwy czyli ty. Wiesz wszystko najlepiej kochasz poprzednią ekipę i już  :rofl:
A poważnie jakie można mieć zaufanie do twoich postów. Wskoczyłeś na forum założyłeś konto i kopiesz jedną konkretną osobę? Osobistymi żalami mi to ....pachnie.

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1258 dnia: Maj 29, 2016, 10:32:09 »
.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2023, 13:31:25 wysłana przez Bambaryło »
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1259 dnia: Maj 29, 2016, 10:53:54 »
Bambo.. riposty będą po tym co Napisałeś dużego kalibru  :szalony: no i do tego ten nick, więc wystaw twarz bo troszkę prostych na nią wpadnie.

Offline Babol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1260 dnia: Maj 29, 2016, 11:10:37 »
Na tyle Was tylko stać ?
Z drugiej strony trudno się spodziewać po roszczeniowej części PSP która tu się tylko wypłakuje rozmowy na temat problemów utrzymania jakości w ratownictwie. Przerasta was ten temat  :rofl:

BANBARYŁO załóż sobie KOD w straży   co oderwali od koryta ?a może za chwilunie

Szanowny panie w sekcie żyjesz, która głupot Ci nawkładała do głowy. Pokaż mi w PSP takiego którego  ”oderwali od koryta” i na tym stracił. Niema, wręcz przeciwnie. Było tak, jest i będzie bo bardziej socjalnej firmy niema w Polsce. 


A są np 01 i 02 z pięknej miejcowości na mazurach! ZER cofnął im emeryturę. Myślę że niedługo będą następne. Czekamy na uprawomocnienia wyroków jednego ze strażaków gdzie będzie wobec funkcjonariusza (już jest ) kilkukrotne rażące naruszenie prawa ze strony KW i KP. Dla wtajemniczonych powiem że szlak odpowiedzialności przetarla prokuratura z Ostródy pociągające do 12 pensji pracownika administracji. Tak więc wcześniej czy później sprawiedliwości stanie się zadość.  Niektórzy przy korytach już czują oddech sprawiedliwości.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2016, 11:19:49 wysłana przez Babol »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1261 dnia: Maj 29, 2016, 11:26:24 »
@Bambaryło, czy mógłbyś się zdecydować bo najpierw jedziesz na ludzi co miedzy innymi na forum wypowiadają się o słabej jakości w polskiej straży, a w codziennej służbie starają się to zmienić
Cytuj
Z drugiej strony trudno się spodziewać po roszczeniowej części PSP która tu się tylko wypłakuje rozmowy na temat problemów utrzymania jakości w ratownictwie
Z drugiej przyznajesz im racje pisząc o braku profesjonalizmu
Cytuj
Spieszyło się na tapczaniki i  chłopak zginął. Zero wiedzy i profesjonalizmu
Więc o co kaman? Mógłbyś się zdecydować, chyba że to tylko TY jeden jesteś tym oświeconym mesjaszem polskiego pożarnictwa?   :straz:

Offline strazak343

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1262 dnia: Maj 29, 2016, 12:25:08 »
Panowie! Szkoda dyskutować z Bambaryło.  My sobie poczekamy co będzie dalej w WLKP, a on niech wylewa sobie żale. Generalnie widać, że mu ten układ nie odpowiada i ma bóle :)
Kolego Bambaryło! Wrzuć na luz bo Ci żyłka pęknie i dopiero będzie ;)  :straz:

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1263 dnia: Maj 29, 2016, 12:26:47 »
Witam Panowie
Taka informacja , wczoraj wrócił na stanowisko odwołany zastępca komendanta KP Dzierżonów, kto śledził temat wie o co chodziło , warto było czekać, został powitany przez podwładnych długimi oklaskami, niestety trudno było zauważyć radość na twarzach tych którzy łgali, kopali  i przyczynili się do sytuacji.
 

Offline GnieznoFire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1264 dnia: Maj 29, 2016, 14:32:31 »
Bambaryło za dużo wersalu i ideologi

Gość wypłyną za poprzednich rządów PiS i szybko awansowa, miał kwalifikacje i mu się chciało. Po zmianie u steru, gnębił go Kufa i jego następca w efekcie zrezygnował z 02 i przeszedł na 11
Co z tym związane miał wszelkie predyspozycje by zostać dziś 01. Ale nie pasował do chorągwi bo robotą się zajmował a nie dłubaniem w nosie na spotkaniach ZZ. Do tego stołek już zaplanowano dla innego kolegi z Wągrowca.
Więc uknuli prowokacje i skasowali z stawiki pretendentów do fotela.
Proste nie trzeba nic więcej pisać.   

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1265 dnia: Maj 29, 2016, 14:35:30 »
[
Skoro już za poprzedniej władzy pisali donosy to może coś z nim nie tak? Znam kilku takich co na zewnątrz jednostki są uznawani za "gwiazdy pożarnictwa" a jak się słyszy jak się wewnątrz zachowują to pozostaje tylko powiedzieć "debil" i kilka innych mocnych słów.

Co trzeba mieć w głowie, żeby wnioskować o człowieku na podstawie donosów i plotek?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1266 dnia: Maj 29, 2016, 15:32:45 »


A są np 01 i 02 z pięknej miejcowości na mazurach! ZER cofnął im emeryturę. Myślę że niedługo będą następne.

domyślam się, że chodzi o "kolegów" z Augustowa :rotfl: stąd mam pytanie, gdyż przepis stanowi:
Cytuj
2. Skazanie emeryta albo rencisty prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne lub przestępstwo skarbowe umyślne, ścigane z oskarżenia publicznego, popełnione w związku z wyko­nywaniem czynności służbowych i w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, albo za przestępstwo określone w art. 258 Kodeksu karnego lub wobec którego orzeczono prawomocnie środek karny pozbawienia praw publicznych za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe popełnione przed zwolnieniem ze służby, powoduje utratę prawa do zaopatrzenia emerytalnego na podstawie ustawy.

jak widać warunkiem pozbawienia emeryta prawa do zaopatrzenia jest związek czynu ze służbą (to niewątpliwie miało miejsce) jak również osiągnięcie korzyści majątkowej lub osobistej; a tutaj już mam wątpliwości, gdyż w tamtej sprawie chyba nie było o tym mowy, chociaż oczywiście mogę się mylić; ktoś zna tą sprawę bliżej i jest w stanie potwierdzić ten wątek korzyści osiąganych przez wspomnianych "kolegów", czy też ZER poszedł po bandzie?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Babol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1267 dnia: Maj 29, 2016, 16:53:08 »
Do Lang.

Nie jestem prawnikiem tylko podziałowcem, ale z tego co się interesowałem to wystarczy aby zaszła zależność. Po pierwsze czyn zabroniony prawem musi być ścigany z urzędu ( oskarżenie publiczne) po drugie  musi zachodzić ścisła zależność ze służbą. Nie tylko obowiązują nas przepisy ustawy o psp. Jak czegoś nie na w naszych przepisach trzeba szukać np kpk, kk czy inne rozporządzenia w tym zakresie. Wiem jedno to ze jakiś KP z Lęborka  zapłacił ponad 100 tyś pln strażakowi będzie niczym po uprawomocnienia się tych wyroków które administrator skasował z forum.  Podobno w KG tylko w ubiegłym roku KW i KP trzy krotnie błagali 01 aby tego gościa z którym przegrali wszystkie sprawy w SA zwolnić natychmiast ze służby. W tym roku po kolejnym ukazaniu się w bazie orzeczeń sądów  pokazujących mierność naszym ''komediantów'' kolejne wnioski o zwolnienie spłyneły.  Bin Laden w porównując do tego strażaka to taki mały szczeniaczek. Najbardziej ich boli że to człek z PB ich męczy.

Odnośnie Augustowa były zarzuty o wykorzystywaniu mienia do prywatnych celów. A to też korzyść.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2016, 17:06:45 wysłana przez Babol »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1268 dnia: Maj 29, 2016, 17:13:49 »
problem właśnie w tym, że do utraty prawa do uposażenia prowadzi spełnienie łącznie poniższych warunków:
- przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego
- popełnione w związku ze służbą
- popełnione w celu osiągnięcia korzyści materialnej lub osobistej

inna droga to skazanie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym;

jeśli ci "koledzy" dopuścili się "tylko" mobbingu, to ciężko mówić o działaniu w celu osiągnięcia korzyści; dlatego uważam, że jest to plotka, lub ZER naruszył prawo; inną możliwością jest okoliczność, że w sprawie mogły przewijać się wątki uzyskania korzyści, np. w postaci nieodpłatnie świadczeń ze strony podległych strażaków po służbie, a nawet w jej trakcie; dlatego właśnie drążę temat, gdyż sprawa nie jest tak oczywista, jak np. skazanie za kradzież walorów pieniężnych czy przedmiotów wartościowych poszkodowanemu w wypadku w trakcie wykonywanych czynności służbowych; ktoś jest w stanie przytoczyć potwierdzone w wyroku zarzuty w sprawie augustowskiej?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Babol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1269 dnia: Maj 29, 2016, 17:29:30 »
Toć tłumacze że posługiwali się  sop-em  jako taxi. Tego tam było więcej na kilkanaście zarzutów tylko dwa padły. Miałem tam kolegę to coś tan zawsze wspomniał 😉

Ciekawe na czyj wniosek utajnili sprawę? 😊

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1270 dnia: Maj 29, 2016, 22:51:13 »
wożenie się sopem to chyba jednak trochę za mało... oficerów by zabrakło :lol:
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1271 dnia: Maj 30, 2016, 00:34:04 »
Tu gdzieś jest o tym wątek. O ile pamiętam z czytania to było wysyłanie z zakupami do domu jakiś naprawy. Ale nie pamiętam dokładnie. Można coś wygooglać na temat.
P.s. czy na forum działa ignor?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1272 dnia: Maj 30, 2016, 08:47:53 »
zarzuty stawiane komendantom są znane; kwestią nieoczywistą jest, które z nich się potwierdziły procesowo;

edit:
okazuje się, że zarzuty sprowadzające się do osiągania korzyści osobistych i przysporzeń majątkowych zostały prawomocnie stwierdzone, a ZER faktycznie zasadnie i zgodnie z prawem pozbawił tych "panów" prawa do uposażenia emerytalnego; sprawa rzec by się chciało przełomowa, która powinna dac do myślenia wszystkim przełożonym, zwłaszcza tym, którzy podejmują rozstrzygnięcia administracyjne dotyczące w konsekwencji bytu materialnego strażaków; również w odniesieniu do prowadzenia polityki kadrowej, której często nadrzędnym celem nie jest dobro służby, ale dobre relacje z samorządowcami i innymi lokalnymi szychami;
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2016, 13:46:03 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1273 dnia: Maj 30, 2016, 16:51:47 »
Do Lang.

Nie jestem prawnikiem tylko podziałowcem, ale z tego co się interesowałem to wystarczy aby zaszła zależność. Po pierwsze czyn zabroniony prawem musi być ścigany z urzędu ( oskarżenie publiczne) po drugie  musi zachodzić ścisła zależność ze służbą. Nie tylko obowiązują nas przepisy ustawy o psp. Jak czegoś nie na w naszych przepisach trzeba szukać np kpk, kk czy inne rozporządzenia w tym zakresie. Wiem jedno to ze jakiś KP z Lęborka  zapłacił ponad 100 tyś pln strażakowi będzie niczym po uprawomocnienia się tych wyroków które administrator skasował z forum.  Podobno w KG tylko w ubiegłym roku KW i KP trzy krotnie błagali 01 aby tego gościa z którym przegrali wszystkie sprawy w SA zwolnić natychmiast ze służby. W tym roku po kolejnym ukazaniu się w bazie orzeczeń sądów  pokazujących mierność naszym ''komediantów'' kolejne wnioski o zwolnienie spłyneły.  Bin Laden w porównując do tego strażaka to taki mały szczeniaczek. Najbardziej ich boli że to człek z PB ich męczy.

Odnośnie Augustowa były zarzuty o wykorzystywaniu mienia do prywatnych celów. A to też korzyść.
Podobno w KG tylko w ubiegłym roku KW i KP trzy krotnie błagali 01 aby tego gościa z którym przegrali wszystkie sprawy w SA zwolnić natychmiast ze służby....
Kolego piszesz podobno..a to dużo znaczy. Wiesz że Twój IP jest widoczny...

Offline Babol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1274 dnia: Maj 30, 2016, 17:45:54 »
Do Lang.

Nie jestem prawnikiem tylko podziałowcem, ale z tego co się interesowałem to wystarczy aby zaszła zależność. Po pierwsze czyn zabroniony prawem musi być ścigany z urzędu ( oskarżenie publiczne) po drugie  musi zachodzić ścisła zależność ze służbą. Nie tylko obowiązują nas przepisy ustawy o psp. Jak czegoś nie na w naszych przepisach trzeba szukać np kpk, kk czy inne rozporządzenia w tym zakresie. Wiem jedno to ze jakiś KP z Lęborka  zapłacił ponad 100 tyś pln strażakowi będzie niczym po uprawomocnienia się tych wyroków które administrator skasował z forum.  Podobno w KG tylko w ubiegłym roku KW i KP trzy krotnie błagali 01 aby tego gościa z którym przegrali wszystkie sprawy w SA zwolnić natychmiast ze służby. W tym roku po kolejnym ukazaniu się w bazie orzeczeń sądów  pokazujących mierność naszym ''komediantów'' kolejne wnioski o zwolnienie spłyneły.  Bin Laden w porównując do tego strażaka to taki mały szczeniaczek. Najbardziej ich boli że to człek z PB ich męczy.

Odnośnie Augustowa były zarzuty o wykorzystywaniu mienia do prywatnych celów. A to też korzyść.
Podobno w KG tylko w ubiegłym roku KW i KP trzy krotnie błagali 01 aby tego gościa z którym przegrali wszystkie sprawy w SA zwolnić natychmiast ze służby....
Kolego piszesz podobno..a to dużo znaczy. Wiesz że Twój IP jest widoczny...

Widziałem te wnioski i czytałem......zadowolony!