Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2786694 razy)

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1000 dnia: Marzec 09, 2016, 15:02:31 »
Panowie, jeśli nie macie nic do powiedzenia w temacie to zamilczcie.
Przedstawiłem sposób wyboru, skrytykowałem i uzasadniłem. Czy wywody osobiste to wszystko na co stać szczekające towarzystwo?
Temat jest o zmianach kadrowych. W związku z ich bardzo intensywnym przeprowadzeniem - rzucam pytanie z tym związane: Co z tego wynika?

Zmiany są konieczne, ze względu na fakt, że ludzie spod znaku koniczyny - mieli jedną zasadę, rozmawiać ze wszystkimi, zawierać pozorne porozumienia, debatować, ale nic nie robić.

Wszędzie na świecie jest tak, że jak się wybiera nowego szefa, to tenże przedstawia swój pomysł na kierowanie - co zamierza zmienić, co ulepszyć, jak to zrobi - bo po to przecież jest robiona zmiana.
Więc proszę o rzeczowe przedstawienie - na czym polega "dobra zmiana" w waszych lokalnych PSP?
Bo ja widzę zasadniczą zmianę, zero szacunku dla stopnia, wieku i podległości służbowej.
Dla mnie osobiście poprzednia władza to były nieroby - dyskutanci i pozoranci. Co wnosi nowa zmiana oprócz zemsty?

Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1001 dnia: Marzec 09, 2016, 15:39:37 »
...
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 22:35:36 wysłana przez solosar »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1002 dnia: Marzec 09, 2016, 20:47:20 »
Więc proszę o rzeczowe przedstawienie - na czym polega "dobra zmiana" w waszych lokalnych PSP?

Zapraszam na zdolny śląsk.
     Za dużo czasu by tu zajęło wymienianie zalet "dobrej zmiany" w komendach powiatowych o których było głośno w latach 2013-2015 na arenie krajowej za sprawą ZZ Solidarność (to są bardzo konkretne przypadki zgłoszone po linii społecznej, zajmowali się nimi związkowcy na szczeblu krajowym - myślisz, że gdyby to były bzdury to mieli by czas, chęci aby je pilotować ??). Przyjedz do Jawora, Dzierżoniowa porozmawiaj ze strażakami którzy doświadczyli "wszechwładzy właścicieli folwarków". Tylko nie natraf na b. nieliczne grupki strażaków zadowolonych w tych komendach (dzięki popieraniu danego 01 odnosili bardzo wymierne profity finansowe i nie tylko ze swojej służalczości).
     Zapraszam do wielu jogurtów, do strażaków z PB, którzy w ostatnich latach doświadczyli inspekcji gotowości bojowej z KW PSP. Przykład JRG 3 z W-wia był apogeum postępowania "oficerów" inspekcjonujących w bardzo złym znaczeniu tego słowa. Poproś przewodniczącego dolnośląskiego Solidarności o pismo ze wszystkimi opisanymi przypadkami, które zostało złożone na forum krajowym tego związku - możesz mieć oczywiste pytanie: Czemu po linii społecznej, a nie służbowej poszły te sprawy? A no dlatego, że o wszystkim wiedzę miał 01 KW i nie wyciągał właściwych wniosków.
    Zapraszam do jednej z KP, gdzie strażacy zostali udupieni za ocenę niedostateczną z inspekcji prowadzonej KW przez swojego komendanta. Na pewno poinformują Cię jak się potoczyła sprawa zabranych im dodatków służbowych (postępowanie strony służbowej zostało zmieszane z błotem jako bezprawne przez sąd administracyjny, a oni zostali oczyszczeni z wszystkich zarzutów).
    Zapraszam na prywatne rozmowy wśród strażaków PB w tym województwie, jakie są prowadzone od kilkunastu dni po deklaracji nowego 01 KW  dni odnośnie wyprostowania spraw wokół inspekcji i jego dalszych decyzji personalnych w tym zakresie.

Reasumując: twierdzenia wielu strażaków, forumowiczów że odejścia komendantów wojewódzkich, głównych to czystka polityczna jest można powiedzieć uzasadnione i dla mnie zrozumiałe. Nowa władza chce mieć swoich ludzi na wysokich stanowiskach - tak było przy każdych zmianach opcji władzy od 1989 roku. Natomiast twierdzenie takie odnośnie 01 KM, KP jest moim zdaniem nieuzasadnione w naszej formacji (w policji schodzi do powiatów, ale oni mają inną ,,pragmatykę" w tym zakresie). Na zdolnym sląsku na 26 komend może w bardzo nielicznych doszło i dojdzie do zmian spowodowanych działalnością 01 jakby byli "nadzorcami niewolników od czarnej roboty". Raczej to samo będzie w całej Polsce. Myślę, że maksymalnie w kilku w danym województwie miały miejsce jakieś patologiczne sprawy, które rzutują w oczach obecnej władzy politycznej na sposób postrzegania postępowania komendanta przez pryzmat jego dalszej służby w PSP na dotychczasowym stanowisku.
pozdrawiam   
       
   

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1003 dnia: Marzec 11, 2016, 14:49:13 »
Wojewoda lubuski chce odwołania komendanta lubuskich strażaków

http://gorzow.com/informacje/56785/
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2016, 15:18:10 wysłana przez grom@ »

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1004 dnia: Marzec 12, 2016, 19:06:55 »
Po opublikowniu informacji o odwołaniu 01 w Dzierżoniowie , na "czyjeś" polecenie usunięto komentarze  , było ich bardzo dużo. Oto oficjalna przyczyna odwołania:
- Przyczyną odwołania ze stanowiska jest brak umiejętności rozwiązywania sporów i konfliktów w kierowanej przez bryg. mgr inż. Marka Hajduka jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej. Potrzeba odwołania podyktowana jest koniecznością zapewnienia właściwej realizacji zadań służbowych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie. Termin powołania nowego Komendanta nie jest jeszcze znany - poinformował Doba.pl mł. bryg. mgr inż. Krzysztof Gielsa, Oficer Prasowy Dolnoślaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu

Offline wydz408

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1005 dnia: Marzec 16, 2016, 05:06:26 »
Czy ktoś słyszał o wiesciach z Mazowsza? Plotka niesie że 01 został urlopowany, po czym nastąpi zmiana. Dodatkowo brak od stycznia 03, fajnie się dzieje.


Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1007 dnia: Marzec 18, 2016, 21:36:17 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1008 dnia: Marzec 18, 2016, 22:04:48 »
Cytuj
Podczas uroczystości komendant główny PSP st. bryg. Leszek Suski  wręczył także akty powołania pięciu nowym zastępcom komendantów wojewódzkich PSP. Decyzją komendanta głównego PSP na stanowisko zastępcy łódzkiego komendanta wojewódzkiego PSP powołany został mł. bryg. mgr inż. Grzegorz Janowski, na stanowisko zastępcy małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP – bryg. mgr Marek Bębenek, na stanowisko zastępcy lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP – bryg. mgr inż. Szczepan Goławski, na stanowisko zastępcy zachodniopomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP – bryg. mgr inż. Jacek Rudziński, na stanowisko zastępcy świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP – st. bryg. mgr inż. Robert Sabat.

https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/14302,Powolanie-kujawsko-pomorskiego-komendanta-wojewodzkiego-PSP.html

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1009 dnia: Marzec 19, 2016, 18:59:52 »
Dużo jeszcze zostało do wymiany!!! Skończcie to wymianę jak najszybciej i weźcie się za problematykę zwykłych strażaków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1010 dnia: Marzec 20, 2016, 22:18:29 »
Witam. Którego zastępce wymienili w Łodzi, bo info jest tylko o powołaniu, a o odwołaniu nic. POZDRAWIAM

Offline mikesz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1011 dnia: Marzec 21, 2016, 08:44:23 »
Witam. Którego zastępce wymienili w Łodzi, bo info jest tylko o powołaniu, a o odwołaniu nic. POZDRAWIAM
Czytać!
http://www.straz.lodz.pl/page/42,aktualnosci.html?id=4786

sorbent

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1012 dnia: Marzec 21, 2016, 09:50:47 »
Takie kłótnie i przekomarzanie - dobre zmiany czy złe??
Ludzie poczekajmy - okaże się samo po co toczyć wojny??
Dajmy nowym Komendantom chociaż to 100 dni - potem będziemy krytykować (oby konstruktywnie) albo chwalić (oby nie przesadnie).
Pozdrawiam.

Offline Matrix1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1013 dnia: Marzec 21, 2016, 19:53:58 »
Jutro AB przestaje być p.o. Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP i zostaje... Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim PSP  :mellow:

Offline strazak_poznan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1014 dnia: Marzec 21, 2016, 20:15:23 »
To akurat dobra zmiana może być aleeee dopóki nie ma papieru w ręku to... Czekamy do jutra  :straz:

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1015 dnia: Marzec 22, 2016, 11:23:34 »
Panowie z Wielkopolski poczekajcie z tym zachwalaniem 01 chociaż z pół roku. Rozumię, że jest to "wasz" człowiek (czyt. ZZ), ale czy będzie teraz.
W tym miejscu dobra sposobność do podsumowania chociaż jeszcze nie wszystkie karty rozłożone (u mnie w województwie na razie bez zmian) dlatego zachęcam do wpisów na pytanie:
1. Nominacja komendancka a funkcja i rola ZZ?
I jeszcze jedna rzecz, z którą się spotkałem (zasłyszałem od ochotnika z tamtego terenu i nie wiem do końca czy to prawda) a może bulwersować (chociaż nie chce mi się wierzyć, że na takie sprawy pozwoli KG). Otóż na jednego z zastępców KW powołano oficera z powiatówki w celu "udrożnienia" w tejże komendzie drogi dla członka ZZ i jeszcze większe jaja podobno ma objąć stanowisko bez odpowiednich kwalifikacji. Czy to prawda to będę wiedział po świętach jak pojadę w te strony.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1016 dnia: Marzec 22, 2016, 13:20:15 »
Dziwne że opierasz się o informacje zasłyszane od ochotników...

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1017 dnia: Marzec 22, 2016, 13:55:53 »
... I jeszcze jedna rzecz, z którą się spotkałem (zasłyszałem od ochotnika z tamtego terenu i nie wiem do końca czy to prawda) a może bulwersować (chociaż nie chce mi się wierzyć, że na takie sprawy pozwoli KG). Otóż ... podobno ma objąć stanowisko bez odpowiednich kwalifikacji. ...
Zasłyszałem, nie chce mi się wierzyć, podobno - rozumiem, że chcesz nabić sobie liczbę postów i bawisz się w plotkarza.  :rofl:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1018 dnia: Marzec 22, 2016, 14:03:46 »
Jutro AB przestaje być p.o. Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP i zostaje... Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim PSP  :mellow:
No i masz Pan rację: http://www.straz.gov.pl/kontakt/komendanci_wojewodzcy_psp
Zniknęło to p. o.  :mellow:
Si vis pacem, para bellum

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1019 dnia: Marzec 22, 2016, 14:48:24 »
Widzę że kogoś boli że jest nowy komendant w Wielkopolsce.... nawet posty z życzeniami i gratulacjami zostają usuwane  :tuba: :tuba: :tuba:


Mi naprawdę nie przeszkadza "NOWY KOMENDANT" tylko egzekwuję przestrzeganie REGULAMINU którego w ogóle chyba nie czytałeś! Jeżeli uważasz, że to życzenia i gratulacje i sensowna merytoryczna wypowiedź to..... zostawiam bez komentarza.
:brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

:dance: :dance: :dance: :dance: :dance:
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2016, 07:23:43 wysłana przez Butel »

Offline vonvorman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1020 dnia: Marzec 22, 2016, 14:51:29 »
Ciekawe co z pomorskim? Szykują się jakieś zmiany?

Offline strazak_poznan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1021 dnia: Marzec 22, 2016, 15:30:03 »

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1022 dnia: Marzec 22, 2016, 18:09:55 »
To co niektórzy pewnie pójdą  w WLKP na zasłużoną  emkę  -_-

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1023 dnia: Marzec 22, 2016, 18:50:41 »
Ciekawe co z pomorskim? Szykują się jakieś zmiany?
Skoro dotąd nic się nie zmieniło to po co pytasz...

Offline Babol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1024 dnia: Marzec 22, 2016, 18:59:28 »
Ciekawe co z pomorskim? Szykują się jakieś zmiany?
Skoro dotąd nic się nie zmieniło to po co pytasz...

W pomorskim raczej nic się nie zmieni. Wieść niesie że spawy mocno trzymają i od koryta nie da rady oderwać 😊