Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2767143 razy)

Offline lukas19902

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #300 dnia: Listopad 27, 2015, 22:55:57 »
A mnie zastanowiło czy Panowie K. i S. z ankiety są dalej w służbie czy już od 8 lat na e-mce? Bo jak na e-mce to jak odbywa się ponowne zatrudnienie do służby? Przecież są zasady naboru do służby. Może ktoś wie coś na temat zasad powrotu do słuzby. jakoś nie wyobrażam ich sobie w trampkach i spodenkach na stadionie zdających testy sprawnościowe  :fiuu:

Obecnie Marek Kubiak jest Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tureckiego z ramienia PiSu

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #301 dnia: Listopad 28, 2015, 08:23:09 »
A mnie zastanowiło czy Panowie K. i S. z ankiety są dalej w służbie czy już od 8 lat na e-mce? Bo jak na e-mce to jak odbywa się ponowne zatrudnienie do służby? Przecież są zasady naboru do służby. Może ktoś wie coś na temat zasad powrotu do słuzby. jakoś nie wyobrażam ich sobie w trampkach i spodenkach na stadionie zdających testy sprawnościowe  :fiuu:

Przepisy są dla nowoprzyjmowanych :) , znane są przypadki powrotów, WKL klepie stan zdrowia, ze względu na wysoką przydatnośc do służby odstępuje sie od testów, w dolnośląskim już miały miejsce takie "wykopki". Jak masz wladzę możesz wszystko :) Komisje pod MSW podlegają :)

Offline mikesz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #302 dnia: Listopad 28, 2015, 10:10:46 »
https://remiza.com.pl/zielinski-chcemy-nagradzac-szeregowych-funkcjonariuszy/
Nie podniecajmy się za bardzo tą informacją. Po pierwsze: minister kładzie główny nacisk w tej wypowiedzi na policjantów. Po drugie: nagrody MSWiA dla funkcjonariuszy to nic nowego, były zawsze. Po trzecie: w PSP nagrody Ministra czy Komendanta Głównego zawsze były dla stanowisk PONIŻEJ naczelnika wydziału, więc bardziej dla szeregowych funkcjonariuszy. Z drugiej strony: czymś się trzeba wykazać, żeby zawnioskować o nagrodę - więc albo bohater albo lata porządnej służby. Po czwarte: milion złotych na nagrody o wartości nie mniejszej, niż 2,5 tys. każda, to około 400 nagrodzonych. W policji, straży pożarnej, BOR, straży granicznej... Acha, i w szesnastu województwach. Średnio: dla PSP może 2 na województwo.
Uczmy się filtrować i analizować informacje. Nawet jeśli tak bardzo oczekujemy zmian

Offline Lett

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #303 dnia: Listopad 28, 2015, 10:24:19 »
No i Mikesz wyprzedził mnie, gdy pisałem post... Pozdrowienia :)
A jeśli te środki będą na nagrody nie tylko dla PSP, jak pisze kolega, ale dla wszystkich podległych MSWiA to news od p. Zielińskiego ma jeszcze mniejszą wartość niż myślałem


https://remiza.com.pl/zielinski-chcemy-nagradzac-szeregowych-funkcjonariuszy/

Nie obiecujcie sobie za wiele, bo "Środki będą pochodzić z Funduszu Nagród Ministra i przeznaczona na nie zostanie kwota około miliona złotych (jednorazowa nagroda wyniesie 2,5 tys. brutto)".

Przeprowadzę małe obliczenia:
100000zł / 2500zł = 400.

Zatem p. Zieliński mówi o dużych nagrodach, ale tylko dla ok. 400 strażaków w skali całej Polski.
Kropla w morzu. Dobre i to, ale widzę w tym przede wszystkim chwyt marketingowy i tyle. Zamiast tego wolałbym usłyszeć konkretną zapowiedź podwyżki dla wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2015, 10:29:26 wysłana przez Lett »

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #304 dnia: Listopad 28, 2015, 10:44:19 »
Czy nie było by lepiej dać po 500 nagrody i większej ilości osób z podziału a nie jak zawsze dają sobie pewne osoby co podział nawet nie wie ( zz) . a co do podwyżek czy wiadomo co i ile komu ? czy wiadomo co za zebranie zz odbyło się w ostatnich dniach ?

Offline mikesz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #305 dnia: Listopad 28, 2015, 11:42:53 »
Czy nie było by lepiej dać po 500 nagrody i większej ilości osób z podziału
Nie, nie byłoby. Nagroda Ministra powinna mieć swoją wartość. Na tyle dużą, by pokazać uznanie i szacunek dla wyróżnionego.
Inna sprawa, to zasady nominowania do nagród. Powinni je dostawać Ci rzeczywiście najlepsi (nawet jeśli kolejny raz ci sami). Przynależność do czegokolwiek nie powinna stanowić żadnego kryterium - ani na plus, ani na minus.

Ale może ja się mylę. Może nagrody powinny być dla wszystkich. Po równo. Co miesiąc. Przy wypłacie

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #306 dnia: Listopad 28, 2015, 12:00:41 »
Nie, nie byłoby. Nagroda Ministra powinna mieć swoją wartość. Na tyle dużą, by pokazać uznanie i szacunek dla wyróżnionego.
Inna sprawa, to zasady nominowania do nagród. Powinni je dostawać Ci rzeczywiście najlepsi (nawet jeśli kolejny raz ci sami).
No. I niedawno okazało się, że najlepszymi strażakami w kraju są sam komendant główny i jego zastępcy.  :mellow:\

A tak na poważnie, nawet dobrze prawisz. Nagroda jest po to, aby kogoś nagrodzić. Natomiast kryteria przyznawania i zasady nominowania w naszej formacji uniemożliwiają zrealizowanie drugiej części Twojego postulatu. Jeżeli odbywać się to ma na zasadzie wskazania przez komendanta (a nawet i starosty) kandydata do nagrody, to na bazie wieloletnich doświadczeń swoich i kolegów twierdzę, że tej nagrody nie dostanie strażak rzeczywiście najlepszy!  :mellow:

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #307 dnia: Listopad 28, 2015, 12:04:56 »
Jeżeli odbywać się to ma na zasadzie wskazania przez komendanta (a nawet i starosty) kandydata do nagrody, to na bazie wieloletnich doświadczeń swoich i kolegów twierdzę, że tej nagrody nie dostanie strażak rzeczywiście najlepszy!  :mellow:


no właśnie mam to na myśli są takie osoby

Offline mikesz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #308 dnia: Listopad 28, 2015, 12:22:34 »
No. I niedawno okazało się, że najlepszymi strażakami w kraju są sam komendant główny i jego zastępcy.  :mellow:\

Nie wiem, jak jest w każdej komendzie w kraju, ale w tych, które znam, z okazji Święta Niepodległości przyznaje się nagrody każdemu strażakowi (oczywiście z wyjątkiem podpadziochów). Taka tradycja. Może trochę związana z bliskością Świąt Bożego Narodzenia, z takim trochę prezentem pod choinkę. Skoro każdemu strażakowi, to dlaczego nie Komendantowi Głównemu? A jeśli tak, to pamiętajmy, że Komendantowi i jego Zastępcom warunki uposażenia, nagrody i inne takie ustala Minister Spraw Wewnętrznych, więc nie jest to nic ekstra. To samo będzie robił każdy inny Minister wobec każdego innego szefa służby. I kropka, taka tradycja.
A tak na poważnie, nawet dobrze prawisz. Nagroda jest po to, aby kogoś nagrodzić. Natomiast kryteria przyznawania i zasady nominowania w naszej formacji uniemożliwiają zrealizowanie drugiej części Twojego postulatu. Jeżeli odbywać się to ma na zasadzie wskazania przez komendanta (a nawet i starosty) kandydata do nagrody, to na bazie wieloletnich doświadczeń swoich i kolegów twierdzę, że tej nagrody nie dostanie strażak rzeczywiście najlepszy!  :mellow:
Dobry komendant powiatowy, a następnie wojewódzki, nie powinni bać się wskazać tego rzeczywiście najlepszego. Nawet jeśli nie zadowoli to starosty, związków czy wszelkich innych "lobbystów".

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #309 dnia: Listopad 28, 2015, 13:25:41 »
Cytuj
Zatem p. Zieliński mówi o dużych nagrodach, ale tylko dla ok. 400 strażaków w skali całej Polski.
Kropla w morzu. Dobre i to, ale widzę w tym przede wszystkim chwyt marketingowy i tyle. Zamiast tego wolałbym usłyszeć konkretną zapowiedź podwyżki dla wszystkich.
jakich 400 strażaków. 400 ludzi z wszystkich służb

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #310 dnia: Listopad 28, 2015, 14:13:38 »
Nie wiem, jak jest w każdej komendzie w kraju, ale w tych, które znam, z okazji Święta Niepodległości przyznaje się nagrody każdemu strażakowi (oczywiście z wyjątkiem podpadziochów). Taka tradycja. Może trochę związana z bliskością Świąt Bożego Narodzenia, z takim trochę prezentem pod choinkę. Skoro każdemu strażakowi, to dlaczego nie Komendantowi Głównemu? A jeśli tak, to pamiętajmy, że Komendantowi i jego Zastępcom warunki uposażenia, nagrody i inne takie ustala Minister Spraw Wewnętrznych, więc nie jest to nic ekstra. To samo będzie robił każdy inny Minister wobec każdego innego szefa służby. I kropka, taka tradycja.
Kompletnie nie zrozumiałeś przesłania mojego poprzedniego postu. Ale jeżeli temat idzie w tym kierunku to posłuchaj. Ja do tej pory trwałem w świadomości, że Święto Niepodległości przypada na dzień 11 listopada. Wobec zaistniałych miesiąc temu faktów zmuszony jestem stwierdzić, że panowie komendanci dostali gratyfikację od byłej szefowej MSW z okazji Święta Zmarłych.  ^_^
Cytuj
Dobry komendant powiatowy, a następnie wojewódzki, nie powinni bać się wskazać tego rzeczywiście najlepszego. Nawet jeśli nie zadowoli to starosty, związków czy wszelkich innych "lobbystów".
A tu już idealizujesz. Dopóki w ustawie pragmatycznej będą zapisy uzależniające powołanie i odwołanie komendanta powiatowego od opinii starosty (i odpowiednio KW - wojewody), dopóty zadowolenie starosty będzie w tym przypadku istotnym czynnikiem. Stąd moje obawy, czy samo wskazanie przez przełożonego (w żaden sposób nieweryfikowalne) będzie obiektywnym kryterium.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #311 dnia: Listopad 28, 2015, 19:01:43 »
Panowie tematy wam sie pomyliły, proszę admina o zrobienie roszady.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #312 dnia: Listopad 29, 2015, 20:12:19 »
mam wrażenie że są wpisy usuwane?

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #313 dnia: Listopad 30, 2015, 07:38:19 »
mam wrażenie że są wpisy usuwane?

Ostatnia usunięta wiadomość w tym temacie:
dnia: 22-11-2015, 21:50:10 »
Cytuj
Popieram Pana st.bryg. Marka kubiaka
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #314 dnia: Listopad 30, 2015, 08:26:55 »
Dyskusja Panom trochę zboczyła stad moje głupie pytanie o usuwanie
czytam z boku wpisy i generalnie nic merytorycznego z tego nie wynika
w PSP jest cały czas za duży procent strażaków biurkowych do pb
żeby zreformować straż trzeba mieć
- czas
- wizję
- konsekwencję realizowania wizji
bo to nie tylko kwestia płac

życzę jak najlepszego szefostwa

ps
Pan Marek Kubiak już 2 tygodnie temu przeszedł testy lekarskie ( zresztą nie tylko on )

Offline KingsOfMetal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #315 dnia: Listopad 30, 2015, 11:57:13 »
jeżeli chodzi o tych 6 KW to między innymi warmińsko-mazurski złożył raport o zwolnienie z dniem 5 stycznia
"W piekle diabeł jest postacią pozytywną" ;-)

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #316 dnia: Listopad 30, 2015, 14:31:59 »
woj. wielkopolskie
woj. zachodniopomorskie,
woj. warmińsko – mazurskie,
woj. dolnośląskie,
woj. świętokrzyskie.

Są to nieoficjalne informacje


Dokładnie, dotarłem do nieoficjalnych, ale według mnie "pewnych" informacji.

 https://remiza.com.pl/szesciu-komendantow-wojewodzkich-podalo-sie-do-dymisji-znamy-wojewodztwa/

Coraz większe szanse na 01 ma Pan Leszek Suski.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2015, 17:21:07 wysłana przez Porta »
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline michalfirefighter

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #317 dnia: Grudzień 01, 2015, 10:22:49 »
Czemu usuneliscie wpis; ,, brawo Swietokrzyskie"
To jakies przestepstwo  ze jestem zadowolony ze wkoncu bedzie zmiana 01 w KW.
I mam nadzieje ze 02 tez odejdzie, takie moje zdanie.



9.   Pamiętaj, aby Twoje wypowiedzi były sensowne i związane z tematem.
10.   Staraj się nie umieszczać postów jednozdaniowych, a tym bardziej jednowyrazowych
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2015, 12:07:52 wysłana przez Butel »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #318 dnia: Grudzień 01, 2015, 10:52:58 »
Może i położyli raporty ale minister podejmie decyzję końcową. Narazie wstrzymał się z nią...

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #319 dnia: Grudzień 01, 2015, 15:41:25 »
Rozmawiałem z rzecznikiem KG. Sześciu komendantów napisało raport o odwołanie. Dopóki jest ona opiniowana, nie została przyjęta - nikt nie odejdzie, a zatem póki co, są jedynie pogłoski, nieoficjalne informacje kto chce odwołać się z tej funkcji.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #320 dnia: Grudzień 01, 2015, 16:01:59 »
Rozmawiałem z rzecznikiem KG. Sześciu komendantów napisało raport o odwołanie. Dopóki jest ona opiniowana, nie została przyjęta - nikt nie odejdzie, a zatem póki co, są jedynie pogłoski, nieoficjalne informacje kto chce odwołać się z tej funkcji.
Trochę dziwnie piszesz...Nieoficjalne informacje kto chce odwołać się z tej funkcji...
To oni sami chcą się odwołać? Może od decyzji odwołania się z tej funkcji.. :szalony:

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #321 dnia: Grudzień 01, 2015, 16:25:07 »
Inaczej. Bo to przez pośpiech. Dopóki wniosek, raport o odejście jest opiniowany nie dowiemy się kto dokładnie złożył taki wniosek, raport :) :D
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #323 dnia: Grudzień 02, 2015, 07:24:38 »
Odejście musi klepnąć każdemu wojewoda.

Offline remi28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #324 dnia: Grudzień 02, 2015, 11:31:11 »
Ponownie witam wszystkich. Ostatnio pojawiły się wpisy wyrażające obawę dotyczącą przyznawania,  a właściwie nie podwyższania dodatków strażakom np. przechodzących na emeryturę. Moim zdaniem najtrafniej ujął to w swojej wypowiedzi Oxandrolon. Całkowicie podzielam Jego zdanie, tym bardziej, że już w przeszłości były próby, wprawdzie nieformalne, zablokowania takich możliwości. Obecnie  mogą one zostać sformalizowane, zwłaszcza, iż może się to spotkać z akceptacją tzw. opinii publicznej. Boję się także, że nowe, ale również stare kierownictwa wszystkich szczebli ze względu na nie do końca właściwie pojętą lojalność  czy też strachu,  ani na milimetr nie wychylą się od nakazanej linii postępowania. Najbardziej na tym stracą  strażacy PB, jako że Dowódcy, czy kadra kierownicza komend mają stosunkowo wysokie dodatki. Inna sprawa, że nie powinni dostawać  maxa strażacy nie posiadający odpowiednio wysokiego stażu służby. Natomiast, moim zdaniem,  strażacy na każdym stanowisku, powinni mieć zwiększane razem ze wzrostem stażu służby dodatki (służbowe), tak aby po  osiągnięciu pełnej wysługi,  mieć maxa. I po problemie.
Na koniec jedna uwaga. Jeżeli nie jestem w błędzie to w pierwszej ustawie modernizacyjnej pominięto  strażaków. Dopiero w jej nowelizacji, już za PO, wprowadzono zapisy nas  dotyczące.