Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2767596 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 30, 2015, 06:17:53 »
Może nowy coś ruszy...., a nie będzie tylko się pokazywał w TV, bo służba naprawdę wymaga przeglądu, bo przez te 8 lat to niektórzy zapomnieli że maja SŁUŻYĆ, a zaczęli uprawiać sobie folwarki  :zamknij:
Ja wolał bym aby zaczęto od:
KW Wrocław - za inspekcję
KM Białystok, KM Lublin, KP Dzierżoniów (wraz z nimi obsady KW które te KM/KP nadzorują) i jeszcze kilka by się znalazło... Powinno się audyt przeprowadzić we wszystkich Komendach od KG do najmniejszej KP, z tym że tam gdzie wiadomo że jest źle to z automatu zaprowadzać porządek...
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2015, 09:29:23 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 30, 2015, 14:39:23 »
Może nowy coś ruszy...., a nie będzie tylko się pokazywał w TV, bo służba naprawdę wymaga przeglądu, bo przez te 8 lat to niektórzy zapomnieli że maja SŁUŻYĆ, a zaczęli uprawiać sobie folwarki  :zamknij:
Ja wolał bym aby zaczęto od:
KW Wrocław - za inspekcję
KM Białystok, KM Lublin, KP Dzierżoniów (wraz z nimi obsady KW które te KM/KP nadzorują) i jeszcze kilka by się znalazło... Powinno się audyt przeprowadzić we wszystkich Komendach od KG do najmniejszej KP, z tym że tam gdzie wiadomo że jest źle to z automatu zaprowadzać porządek...
Od siebię dodał bym jeszcze KW Lódz,KP Łowicz,KP Radomsko.
bolo75

Offline Fireman59

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 31, 2015, 09:54:58 »
Może nowy coś ruszy...., a nie będzie tylko się pokazywał w TV, bo służba naprawdę wymaga przeglądu, bo przez te 8 lat to niektórzy zapomnieli że maja SŁUŻYĆ, a zaczęli uprawiać sobie folwarki  :zamknij:
Ja wolał bym aby zaczęto od:
KW Wrocław - za inspekcję
KM Białystok, KM Lublin, KP Dzierżoniów (wraz z nimi obsady KW które te KM/KP nadzorują) i jeszcze kilka by się znalazło... Powinno się audyt przeprowadzić we wszystkich Komendach od KG do najmniejszej KP, z tym że tam gdzie wiadomo że jest źle to z automatu zaprowadzać porządek...
Od siebię dodał bym jeszcze KW Lódz,KP Łowicz,KP Radomsko.
Przecież w Łowiczu strażacy wyraźnie okazali poparcie dla komendanta kiedy paru mieszaczy z innych komend chciało go wywalić. Łódzki KW też chyba pozytywnie wyróżnia się na tle kolegów z kraju więc nie rozumiem Twoich sugestii. Przybliż natomiast sytuację w Radomsku bo nie wiem o co chodzi.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 31, 2015, 10:14:56 »
Przecież w Łowiczu strażacy wyraźnie okazali poparcie dla komendanta kiedy paru mieszaczy z innych komend chciało go wywalić. Łódzki KW też chyba pozytywnie wyróżnia się na tle kolegów z kraju więc nie rozumiem Twoich sugestii. Przybliż natomiast sytuację w Radomsku bo nie wiem o co chodzi.
Szczerze sporo dobrego słyszałem o generale Witkowskim i  to jedyny chyba KW którego otwarcie nie krytykowali (z wyjątkiem Floriana ale tam sprawa ma drugie dno). :wall:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Lett

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 31, 2015, 11:40:47 »
Co będzie to będzie. Nie pierwsza to zmiana władz, po której oczekujemy dobrych zmian, i nie ostatnia.

Sugeruję także powściągnąć radość. Kilka lat temu, gdy AWS (a zatem i związek NSZZ) dostała władzę, bywało że powoływano koszmarnie niekompetentnych komendantów i dowódców. Ich głównym atutem było sprzeciwianie się wcześniejszej władzy i dobre kontakty z właściwymi ludźmi. Oraz często legitymacja związkowa.
Pewne zmiany zajść oczywiście muszą, ale nie każda zmiana będzie na lepsze.

I artykulik w sieci dotykający tematu dyskusji pt. "Szykują się masowe „gieneralskie” dymisje w służbach mundurowych w Polsce?": http://pressmania.pl/?p=21021
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2015, 11:45:37 wysłana przez Lett »

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 31, 2015, 11:53:36 »
" szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego" to prawda ale chyba od niektórych już być gorszy nie może, a ich sylwetki były na forum przedstawiane, wiem też że "Jeszcze taki się nie narodził co by wszystkim dogodził", ale "nadzieja umiera ostatnia" i kto jak nie strażacy wiedzą o tym najlepiej, "A gdzie drwa rąbią wióra lecą" i pewno podczas pis-porządków niesłyszenie komuś się dostanie, bo jak zawsze kompetencje będą na 3 lub 4 miejscu, tak jak przy przetargach cena to często 100%, a później widzimy jaka jakość  :wall:

Offline Lett

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 31, 2015, 12:05:52 »
Mulat81, zgadzam się niestety ze wszystkim, co napisałeś.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 31, 2015, 12:12:18 »
" szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego"
Problem zaczyna się wtedy gdy szef (KW) nie szanuje podwładnych i pozwala "kierownikom" (KM/KP) na łamanie prawa patrz...KM Lublin KP Dzierżoniów. Cięzko tłumaczyć strażakom że maja 100 zł dodatku po 6 latach a w biurze po 2 latach ma 1300. Wiec ten argument do mnie nie przemawia! Może poczekajmy aż zespól inspekcyjny wyśle strażaków do kostnicy...
Poczekajmy jak strażacy w ramach czasu wolnego będą jeździć do działań w PSP. Szanować dla zasady KW który robi takie jaja jak we Wrocłąwiu czy w Lublinie bo przyjdzie gorszy? Jaja sobie robicie!
"A gdzie drwa rąbią wióra lecą" i pewno podczas pis-porządków niesłyszenie komuś się dostanie, bo jak zawsze kompetencje będą na 3 lub 4 miejscu, tak jak przy przetargach cena to często 100%, a później widzimy jaka jakość  :wall:
Co będzie lepsze dla dobra ogółu 1 łajza w przyszłości czy 40 (liczba przypadkowa) ludzi którzy piastują stołki teraz a do tego się nie nadają i nie szanuja strażaków!
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2015, 12:26:33 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 31, 2015, 13:09:49 »
Eqinox masz rację jest kilku 01 którzy już dawno powinni być w......ni bez słów,  mało po dochodzeniu prokuratorskim o i gdyby się okazało że łamali prawo to cywil  bez praw, a te przypadki o których mówisz powinien rozwiązać 01 KG, już dawno ale skoro nic nie robi to może być również w tym umoczony, albo mają jakiegoś haka skoro jest bierny, ja nie chcę spekulować, chodzi mi tylko o to że czystki nie do końca są dobre a robione są niestety dla zasady, i wymienią 10 w tym 3 mendy, a wprowadzą kolejnych wówczas może 4mendy, a system mianowania jest nie przejrzysty, a to boli i tak jest od samej góry niestety, jak ja widzę kto w moim rejonie zaciera ręce bo może zyskać to naprawdę zaczynam się bać, bo wiem że liczą na wdzięczność za pomoc w kampanii

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 31, 2015, 16:17:43 »
Eqinox masz rację jest kilku 01 którzy już dawno powinni być w......ni bez słów,  mało po dochodzeniu prokuratorskim o i gdyby się okazało że łamali prawo to cywil  bez praw, a te przypadki o których mówisz powinien rozwiązać 01 KG, już dawno ale skoro nic nie robi to może być również w tym umoczony, albo mają jakiegoś haka skoro jest bierny, ja nie chcę spekulować, chodzi mi tylko o to że czystki nie do końca są dobre a robione są niestety dla zasady, i wymienią 10 w tym 3 mendy, a wprowadzą kolejnych wówczas może 4mendy, a system mianowania jest nie przejrzysty, a to boli i tak jest od samej góry niestety, jak ja widzę kto w moim rejonie zaciera ręce bo może zyskać to naprawdę zaczynam się bać, bo wiem że liczą na wdzięczność za pomoc w kampanii
Ale bedzie to kara dla trzech odwołanych mend? Wiec samo w sobie już to bedzie dobre :)  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Lett

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 31, 2015, 19:04:24 »
(...)chodzi mi tylko o to że czystki nie do końca są dobre a robione są niestety dla zasady, i wymienią 10 w tym 3 mendy, a wprowadzą kolejnych wówczas może 4mendy, a system mianowania jest nie przejrzysty, a to boli i tak jest od samej góry niestety, jak ja widzę kto w moim rejonie zaciera ręce bo może zyskać to naprawdę zaczynam się bać, bo wiem że liczą na wdzięczność za pomoc w kampanii
Ale bedzie to kara dla trzech odwołanych mend? Wiec samo w sobie już to bedzie dobre :)  :rofl:

Jeśli ktokolwiek przekracza prawo, nie szanuje podkomendnych/przełożonych, etc. powinien ponieść konsekwencje - bez względu na to, czy jest komendantem, czy strażakiem ratownikiem. Sprawiedliwość taka, by wszystkich wykosić, bo trafi się winnych, nie jest mądra.
A wśród moich przełożonych byli mądrzy ludzie i głupi. Niestety to właśnie w czasie roszad po wyborach najczęściej ci drudzy obejmowali władzę.

PS: Nie na temat, ale skojarzyła mi się historyjka: W czasie wypraw krzyżowych na początku XIII wieku krzyżowcy mieli spytać papieskiego przedstawiciela, jak mają odróżnić katolików od katarów (heretyków). Otrzymali od legata papieskiego taką odpowiedź „Zabijcie wszystkich! Bóg rozpozna swoich.”

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 31, 2015, 20:32:35 »
Może nowy coś ruszy...., a nie będzie tylko się pokazywał w TV, bo służba naprawdę wymaga przeglądu, bo przez te 8 lat to niektórzy zapomnieli że maja SŁUŻYĆ, a zaczęli uprawiać sobie folwarki  :zamknij:
Ja wolał bym aby zaczęto od:
KW Wrocław - za inspekcję
KM Białystok, KM Lublin, KP Dzierżoniów (wraz z nimi obsady KW które te KM/KP nadzorują) i jeszcze kilka by się znalazło... Powinno się audyt przeprowadzić we wszystkich Komendach od KG do najmniejszej KP, z tym że tam gdzie wiadomo że jest źle to z automatu zaprowadzać porządek...

Tak, to nie ty jeden czeksz na tą zmianę, dzierzoniów tęsknie spoglada na nowego 01 i wojewodą  -_-
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2015, 20:36:14 wysłana przez firepl »

Offline fireproof

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 01, 2015, 10:01:26 »
Ujednolicenie systemu pracy na SK  (24) a nie każde województwo inaczej wedle odgórnie narzuconych widzimisi  :gwiazdki: przecież jesteśmy jedną firmą i jak można tak różnicować systemy pracy

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 01, 2015, 10:04:15 »
Ujednolicenie systemu pracy na SK  (24) a nie każde województwo inaczej wedle odgórnie narzuconych widzimisi  :gwiazdki: przecież jesteśmy jedną firmą i jak można tak różnicować systemy pracy
Powiem tak to powinien być podstawowy postulat ZZ.  :kwit:
tylko trzeba to z głową zrobić...
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2015, 10:18:34 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 01, 2015, 10:28:38 »
Może nowy coś ruszy...., a nie będzie tylko się pokazywał w TV, bo służba naprawdę wymaga przeglądu, bo przez te 8 lat to niektórzy zapomnieli że maja SŁUŻYĆ, a zaczęli uprawiać sobie folwarki  :zamknij:
Ja wolał bym aby zaczęto od:
KW Wrocław - za inspekcję
KM Białystok, KM Lublin, KP Dzierżoniów (wraz z nimi obsady KW które te KM/KP nadzorują) i jeszcze kilka by się znalazło... Powinno się audyt przeprowadzić we wszystkich Komendach od KG do najmniejszej KP, z tym że tam gdzie wiadomo że jest źle to z automatu zaprowadzać porządek...
Od siebię dodał bym jeszcze KW Lódz,KP Łowicz,KP Radomsko.
Przecież w Łowiczu strażacy wyraźnie okazali poparcie dla komendanta kiedy paru mieszaczy z innych komend chciało go wywalić. Łódzki KW też chyba pozytywnie wyróżnia się na tle kolegów z kraju więc nie rozumiem Twoich sugestii. Przybliż natomiast sytuację w Radomsku bo nie wiem o co chodzi.
1.Jeżeli chodzi o Łowicz mógłbym tu się rozpisać ale dnia by nie wystarczyło.
2.Jeżeli ludzi, którzy bronią praw pracowniczych nazywasz  mieszaczami  to życzę ci powodzenia w dalszej karierze.
3.Dowiedz się najpierw u żródła kto te poparcie Panu Komendantowi udziela a następnie komentuj.
4.ps. do sprawy Łowicza a i również wspaniałego Pana KW:
jeżeli uważa się za normalne ,że w KP dowódca jest od roku zawieszony( przewodniczący Floriana),jego zastępca był zawieszony( przewodniczący S)( sprawa w  prokuraturze dotycząca rzekomego przyjęcia korzyści majątkowej na tzw. wnuczka )a Pan Komendant Powiatowy stoi na wokandzie jako oskarżony w sześciu sprawach w sądzie administracyjnym i cywilnym i przy tym nie był nawet na chwilę zawieszony w czynnościach służbowych :gwiazdki:a wszystko firmuje KW , który notabene również przegrywał sprawy w sądzie administracyjnym dotyczące podejmowania błędnych decyzji to ja za taką służbę dziękuję.
4.Może tego nie wiesz ale ZZ nie mogą  fizycznie Komendantów zwalniać a pikieta w Łowiczu miała na celu nagłośnienie tej rozległej sprawy w mediach.Dzięki temu między innymi KG przeprowadzi o co przez cały czas wnioskowały ZZ kontroli kaskadowej w KP w Łowiczu.
5.W Radomsku chodzi między innymi o wypożyczanie sprzętu pożarniczego prywatnym firmą . Ta sprawa też jest dosyć skomplikowana żeby w kilku zdaniach ją przedstawiać.


bolo75

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 01, 2015, 13:51:14 »
4.ps. do sprawy Łowicza a i również wspaniałego Pana KW:
jeżeli uważa się za normalne ,że w KP dowódca jest od roku zawieszony( przewodniczący Floriana),jego zastępca był zawieszony( przewodniczący S)( sprawa w  prokuraturze dotycząca rzekomego przyjęcia korzyści majątkowej na tzw. wnuczka )a Pan Komendant Powiatowy stoi na wokandzie jako oskarżony w sześciu sprawach w sądzie administracyjnym i cywilnym i przy tym nie był nawet na chwilę zawieszony w czynnościach służbowych :gwiazdki:a wszystko firmuje KW , który notabene również przegrywał sprawy w sądzie administracyjnym dotyczące podejmowania błędnych decyzji to ja za taką służbę dziękuję.
5.W Radomsku chodzi między innymi o wypożyczanie sprzętu pożarniczego prywatnym firmą . Ta sprawa też jest dosyć skomplikowana żeby w kilku zdaniach ją przedstawiać.
Ad. 4 Powiem wprost jeśli sprawa "na wnuczka" okaże się prawdą wywalił bym gościa bez prawa do emerytury! 
KP nie jest zawieszony ponieważ przy sprawach cywilnych i administracyjnych nie zawiesza się ludzi...
Ad 5. Jeśli są dowody na wypożyczanie tego sprzętu prywatnym firmom to wystarczy dać do prasy, i macie temat załatwiony,
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 01, 2015, 14:37:42 »
4.ps. do sprawy Łowicza a i również wspaniałego Pana KW:
jeżeli uważa się za normalne ,że w KP dowódca jest od roku zawieszony( przewodniczący Floriana),jego zastępca był zawieszony( przewodniczący S)( sprawa w  prokuraturze dotycząca rzekomego przyjęcia korzyści majątkowej na tzw. wnuczka )a Pan Komendant Powiatowy stoi na wokandzie jako oskarżony w sześciu sprawach w sądzie administracyjnym i cywilnym i przy tym nie był nawet na chwilę zawieszony w czynnościach służbowych :gwiazdki:a wszystko firmuje KW , który notabene również przegrywał sprawy w sądzie administracyjnym dotyczące podejmowania błędnych decyzji to ja za taką służbę dziękuję.
5.W Radomsku chodzi między innymi o wypożyczanie sprzętu pożarniczego prywatnym firmą . Ta sprawa też jest dosyć skomplikowana żeby w kilku zdaniach ją przedstawiać.
Ad. 4 Powiem wprost jeśli sprawa "na wnuczka" okaże się prawdą wywalił bym gościa bez prawa do emerytury! 
KP nie jest zawieszony ponieważ przy sprawach cywilnych i administracyjnych nie zawiesza się ludzi...
Ad 5. Jeśli są dowody na wypożyczanie tego sprzętu prywatnym firmom to wystarczy dać do prasy, i macie temat załatwiony,
To,że się ludzi nie zawiesza to ja o tym wiem pytanie brzmi: co powinien zrobić KW gdy te sprawy dotyczą strikto naszej służby(np. relacji strażak- komendant, nieprawne niewypłacanie wynagrodzenia strażakowi itd.) ?
Tak jak wcześniej napisałem w Łowiczu nagromadziło się wiele spraw , które to dawno powinny być załatwione.
bolo75

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 09, 2015, 14:25:46 »
Na 90% szefostwo MSW obejmie Jarosław Zieliński, z MSW miał do czynienia tyle, że był wiceministrem około 2006 - teraz odpowiedzcie sobie na pytanie kto z PSP go zna i jest z nim w komitywie a będziecie mieli skład nowego kierownictwa KG. Z kolei kto jest w komitywie z tymi co są w komitywie może się spodziewać powołania na stołek komendanta wojewódzkiego i tak dalej.

Aaaa byłbym zapomniał: z wykształcenia nauczyciel, konkretniej polonista. Z Suwałk.

tak. że tego noo... mamy ministra że hohohoh

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 09, 2015, 17:43:30 »
Cóż. To moja informacja się jednak sprawdziła...

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 09, 2015, 19:07:14 »
Na 90% szefostwo MSW obejmie Jarosław Zieliński, z MSW miał do czynienia tyle, że był wiceministrem około 2006 - teraz odpowiedzcie sobie na pytanie kto z PSP go zna i jest z nim w komitywie a będziecie mieli skład nowego kierownictwa KG. Z kolei kto jest w komitywie z tymi co są w komitywie może się spodziewać powołania na stołek komendanta wojewódzkiego i tak dalej.

Aaaa byłbym zapomniał: z wykształcenia nauczyciel, konkretniej polonista. Z Suwałk.

tak. że tego noo... mamy ministra że hohohoh

No i pudło   :gwiazdki: Twoje przewidywania się nie spełniły . Wielki brat Jarosław wyznaczył na  naszego wodza p. Błaszczyka . Facet  nic do tej pory nie miał wspólnego z służbami . :straz: Z wykształcenia historyk.  :straz: Podejrzewam , że będzie tańczył jak mu Jarek z Antkiem zagrają.
 :straz: A na dolnym śląsku po cichu od dłuższego czasu już się mówi  , że na swoje stanowisko z przed 8 lat jako KW  wróci "szalony kwatermistrz" - wtajemniczeni znają i wiedzą o kogo chodzi... Jako jedyny i wówczas i obecnie jest blisko z nową władzą. :gwiazdki:
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2015, 19:24:09 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 09, 2015, 20:01:57 »
Na 90% szefostwo MSW obejmie Jarosław Zieliński, z MSW miał do czynienia tyle, że był wiceministrem około 2006 - teraz odpowiedzcie sobie na pytanie kto z PSP go zna i jest z nim w komitywie a będziecie mieli skład nowego kierownictwa KG. Z kolei kto jest w komitywie z tymi co są w komitywie może się spodziewać powołania na stołek komendanta wojewódzkiego i tak dalej.

Aaaa byłbym zapomniał: z wykształcenia nauczyciel, konkretniej polonista. Z Suwałk.

tak. że tego noo... mamy ministra że hohohoh

No i pudło   :gwiazdki: Twoje przewidywania się nie spełniły . Wielki brat Jarosław wyznaczył na  naszego wodza p. Błaszczyka . Facet  nic do tej pory nie miał wspólnego z służbami . :straz: Z wykształcenia historyk.  :straz: Podejrzewam , że będzie tańczył jak mu Jarek z Antkiem zagrają.
 :straz: A na dolnym śląsku po cichu od dłuższego czasu już się mówi  , że na swoje stanowisko z przed 8 lat jako KW  wróci "szalony kwatermistrz" - wtajemniczeni znają i wiedzą o kogo chodzi... Jako jedyny i wówczas i obecnie jest blisko z nową władzą. :gwiazdki:
No i nic złego by się nie stało przynajmniej powymiatał by śmieci , a z nim z pewnością wrócili by ci którzy musieli odejść :)
bo niepodobali się POpaprańcom.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 09, 2015, 21:25:56 »
No i nic złego by się nie stało przynajmniej powymiatał by śmieci , a z nim z pewnością wrócili by ci którzy musieli odejść :)
bo niepodobali się POpaprańcom.
Czyli nie wszystkim przeszkadza :)
Ciekawostka: może pora na wielką weryfikację KM/KP
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 09, 2015, 21:31:49 »
Weryfikacja weryfikacji nierówna. Marzy mi się weryfikacja pod względem wiedzy i zdolności komendantów, a nie poglądów politycznych. Ale chyba na to nie ma co liczyć...

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 09, 2015, 23:03:11 »
Na kompetencje nie ma co liczyć, chyba ze przez przypadek trafi się zgodny politycznie i do tego  manager, myślę ze będzie sprzątanie i to może nawet GRUBE, jak szydło przedstawiła swoją drużynę -_-, myślę że nie zagrożeni są tylko CI, których wspiera kuria,

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 09, 2015, 23:25:26 »
myślę że nie zagrożeni są tylko CI, których wspiera kuria,

Ale ile takich jest w skali kraju? Jednostki :straz:
Oj, będzie się działo :gwiazdki:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.