Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2795430 razy)

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3050 dnia: Grudzień 22, 2019, 12:04:49 »
Zacznijmy oceniać ludzi po tym co sobą reprezentują a nie jaką kończą szkołę. Co do komendantów po SGSP i nie tylko - oceniając ich karierę były to osoby skazane na sukces. Uczelnia raczej nie wpłynęła na ich charakter a ten był prostu ch.....  Był w Małopolsce Pan Generał bez SGSP - od 0 do brygadiera i zapytajcie jak go wspominają.
Osobiście nie widzę przeszkód żeby aspirant i dostanie ** po studiach inżynierskich. Tylko niech zostanie jasno określone jakie to mają być studia. Bo turystyka i rekreacja i bibliotekarstwo to jakaś parodia. Oraz czy osobnik faktycznie nie miał możliwości iść na SGSP. Bo znam przypadki gdzie komuś proponowano i odmówił/uwalił semestr (nie będzie jeździł do W-wy bo tam się trzeba uczyć, a tutaj obok ma takie fajne studia mgr że tylko płaci i ma papier).
Kolega Eqinox ma jakiś uraz do Szkół w PSP - pewnie go tam skrzywdzili. Dziwne, że ma czas klikać w klawisze bo zdaje się być osoba która trzyma się stołka rękami i zębami.
Szkoły kształcą wg tego jaki jest program kształcenia zatwierdzony przez KG PSP a ten jest do d.... Po co kursy specjalistyczne skoro absolwent SP/SA/SGSP ma być omnibusem co pozjadał wszystkie rozumy.
Reforma jest potrzebna ale niech ją wprowadzą osoby które mają o tym pojecie, tzn miały do czynienia z kształceniem w PSP. I maja do tego predyspozycje inne niż nazwisko, przynależność do ZZ lub genetyczne uwarunkowania (wujek minister).

Wracając do tematu. Szybkość awansu obecnego 01 - może by w końcu wyprostować pewne sprawy - stopnie przypisane do stołka. Zostajesz 01 - nadbrygadier. Odstępstwa dla 02. Przynajmniej uzupełnia kwalifikacje. Każdy chyba zna osoby które jak im już dostały stanowisko to przestawały podnosić kwalifikacje/umiejętności.
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3051 dnia: Grudzień 22, 2019, 12:34:24 »
Kolega Eqinox ma jakiś uraz do Szkół w PSP - pewnie go tam skrzywdzili. Dziwne, że ma czas klikać w klawisze bo zdaje się być osoba która trzyma się stołka rękami i zębami.
Szkoły kształcą wg tego jaki jest program kształcenia zatwierdzony przez KG PSP a ten jest do d.... Po co kursy specjalistyczne skoro absolwent SP/SA/SGSP ma być omnibusem co pozjadał wszystkie rozumy.
Reforma jest potrzebna ale niech ją wprowadzą osoby które mają o tym pojecie, tzn miały do czynienia z kształceniem w PSP. I maja do tego predyspozycje inne niż nazwisko, przynależność do ZZ lub genetyczne uwarunkowania (wujek minister).
Jak ty sobie mnie wyobrażasz? Siedzi przed klawiaturą troll na 16 grupie uposażenia... Otóż nie  :rofl: Przez ostatnie 4 lata dostałem równo w terminie awans w stopniu (co dla mnie było szokiem bo przez całą karierę w PSP dostawałem wszystko po terminie z wyjątkiem promocji jeśli mnie pamięć nie myli to 6 lub 7 wniosków awansowych moich poległo) i 1 grupę do góry... Najsłabsze 4 lata w mojej karierze  :kwit: :kwit: Co do szkół to każdy kto przeszedł cyrk zwany szkolnictwem szczególnie dzienny to wie że to marnotrawienie pieniędzy. Zamknięcie jednej szkoły i przekazanie pieniędzy na umundurowanie i ŚOI  spowodowało by że strażacy w Polsce byli by najlepiej wyposażeni na świecie. Zamknięcie drugiej mogło by spowodować aby dodatek na zakup mieszkania (pomoc finansowa) wyniosła około 50-100 tyś zł. dla 1000 strażaków rocznie. Tylko w PSP jest taki kuriozom że ma tyle szkół a na kurs podstawowy się czeka po 100 dni bo się nie wyrabiają... Litości 1000 ludzi nie jest w stanie wykształcić 500 kursantów jednocześnie...A nadgodziny rosną  :mellow: Przy takiej skuteczności jak by zlecić audyt to by PSP została wyśmiana.
Szkolnictwo to niepełnosprawne dziecko Państwowej Straży Pożarnej... 
Wracając do tematu. Szybkość awansu obecnego 01 - może by w końcu wyprostować pewne sprawy - stopnie przypisane do stołka. Zostajesz 01 - nadbrygadier. Odstępstwa dla 02. Przynajmniej uzupełnia kwalifikacje. Każdy chyba zna osoby które jak im już dostały stanowisko to przestawały podnosić kwalifikacje/umiejętności.
Jak ty to widzisz? Bo ja mam za małą wyobraźnie... Założymy dostaje 01 KP i jestem st. bryg... A jak mnie odwołają i wracam na grupę np. 7 to mł. aspirant?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2019, 12:45:32 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3052 dnia: Grudzień 22, 2019, 15:55:35 »
Cyrk to jest raczej w szkolnictwie zaocznym i w szkółkach niedzielnych zwanych wyższymi uczelniami gdzie wystarczy zapłacić i od czasu do czasu się pokazać. Złe zapisy w przepisach kwalifikacyjnych trzeba zmieniać, a nie omijać i tłumaczyć że tak jest OK, bo to my mamy rację (władzę). Zmiany powinny być robione z głową a nie pod konkretne osoby. Wczytajcie się w to co napisał @TaniDran. Najgorzej jest jednak jak brakuje kwalifikacji i kompetencji jednocześnie (nie piszę o nikim konkretnym).

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3053 dnia: Grudzień 22, 2019, 16:39:33 »
Myślę, ze problem ni lezy w tym kto jakie szkoły skończył. jestem już "starym strażakiem" i pamiętam czasy kiedy 02 odpowiedzialnym za działania operacyjne był Groset, facet bez SGSP, ale wszyscy go kochali bo był uczciwy do bólu i dbał o strażaków w p.b. jak własny ojciec. 01 i 02 powinni po prostu miec i wiedzę i "jaja", a nie koniecznie skończone SGSP :straz: :straz: :straz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3054 dnia: Grudzień 22, 2019, 17:53:08 »
Cyrk to jest raczej w szkolnictwie zaocznym i w szkółkach niedzielnych zwanych wyższymi uczelniami gdzie wystarczy zapłacić i od czasu do czasu się pokazać. Złe zapisy w przepisach kwalifikacyjnych trzeba zmieniać, a nie omijać i tłumaczyć że tak jest OK, bo to my mamy rację (władzę). Zmiany powinny być robione z głową a nie pod konkretne osoby. Wczytajcie się w to co napisał @TaniDran. Najgorzej jest jednak jak brakuje kwalifikacji i kompetencji jednocześnie (nie piszę o nikim konkretnym).
Dokładnie tak jak piszesz i oczywiście zmiany te powinne uwzględniać światowe trendy pożarnicze w wykonaniu liderów w tym swoistym "wyścigu zbrojeń" pożarniczych. Jako, że my dalej idziemy w kierunku wschodnim i mentalnie jesteśmy na poziomie Afryki subsaharyjskiej. To musimy nadal kontynuować ten kierunek szczególnie w szkolnictwie przecież Rosjanie Ukraińcy i Białorusini czy też Kazachowie nie mogą się mylić natomiast wzorce Brytyjskie czy Amerykańskie to śmietnik.     
Trzeba zmiany robić tak aby nic się nie zmieniło! Mentalne DNO!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3055 dnia: Grudzień 22, 2019, 23:07:42 »
Eqinox, ile przepracowałeś w Szkole PSP że masz takie wiadomości? Ile osób liczy wydział kształcenia zawodowego, jakie maja obłożenie, jakie maja kwalifikacje pracownicy wydziału, jak wyglądają nadgodziny, co maja pracę w warunkach szkodliwych (komora rozgorzeniowa, praca na wysokości).
Proszę o dane za 2019 rok, merytorycznie, rzeczowo.

Jestem po dziennej SA. I nauczyłem się tam sporo. Szacunku dla ludzi którzy mnie uczyli, szacunku dla pracy która wykonują. Nauczyli mnie że jak chcę wymagać od innych to pierwsze mam wymagać  siebie. Tylko ja się chciałem uczyć, a nie być skazanym na sukces. A Ty jakie kursy/szkolenia specjalistyczne ostatnio ukończyłeś? Pożary wewnętrzne, RWZP, RIT, szkolenie taktyczne?

Ty za każdym razem o całe zło w PSP obwiniasz Szkoły. I negatywnie oceniasz ich pracę. Ktoś zrobił Ci tam coś złego? Coś cię boli?

System z Anglii - napisz więcej. Ile zamknęli jednostek podczas przemian? Jak wygląda praca w USA, jak w GB. Jest to służba czy zawód. Przywileje emerytalne, napisz jak to tam wygląda jak się już powołujesz. Merytorycznie, rzeczowo.

Jak masz receptę na poprawę PSP to rozwiń temat. Kto wie może nawet przyznam Ci rację. Napisz jak kupić dobre SOI zgodne z nowym wzorem w PSP i zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych.

Przepraszam moderatora za odbieganie od tematu.
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3056 dnia: Grudzień 23, 2019, 07:37:45 »
Chyba im podpadłeś MagnusFF i przypuszczam, że Cię wykasują. Ale masz w pełni rację. Equinox i jemu podobni popierają betonowy jedyny słuszny ZZ, którym kierują emerytowani  strażacy z - nierzadko - kilkuletnim lub dłuższym stażem na emeryturze, dla których PSP ograniczała się do plotek na jadalni. I ci emeryci majacy wpływ na obsady kadrowe w PSP wpływają na jej funkcjonowanie poprzez właśnie swoich noninatów. A tezy tej chyba nie trzeba udowadniać - dowodem są ostatnie czystki oraz skład osobowy jedynie słusznego ZZ w regionach. I mam takie przypuszczenie, że jeszcze zatęsknimy za poprzednim KG, który nie bał sie uderzyć w jedyny słuszny ZZ i między innymi przez to go puknęli. Wielu mu zarzucało, że ręcznie steruje nagrodami dla komendantów i naczelników w KW - a on im po prostu nie ufał, bo dobrze wiedział kogo ci z województw stawiaja na szceble kierownicze.

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140

Offline man

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3058 dnia: Grudzień 23, 2019, 22:50:38 »
pamiętam czasy kiedy 02 odpowiedzialnym za działania operacyjne był Groset, facet bez SGSP, ale wszyscy go kochali bo był uczciwy do bólu :straz: :straz: :straz:

Tylko że gen. Grosset ukończył jedną z najlepszych uczelni w Polsce i wiele więcej, jest cenionym fachowcem w kraju i za granicą, i ma się to nijak do jakiś "dziewięciomiesięcznych przyzakładówek"

https://www.youtube.com/watch?v=wRfPajJosHA

które kończy cała rzesza strażaków, którym albo się nie chciało jeździć do SGSP albo sobie nie poradzili.
Chylę czoła przed absolwentami najlepszych polskich uczelni, którzy trafili do naszej służby, ale jest ich naprawdę garstka.
SGSP nie jest elitarną uczelnią w porównaniu z najlepszymi politechnikami, ale i tak puki co kształci w tym konkretnym zawodzie najlepiej w kraju.
Po wielu latach służby moja ocena jest jednoznaczna: największą wiedzę dysponują absolwenci dzienni SGSP a potem zaoczni, podobnie absolwenci dzienni SAP maja większą wiedzę od zaocznych. Można oczywiście rzucać obelgami i inwektywami na tym forum ale taka jest rzeczywistość. Inną rzeczą jest czy wszyscy z nich mają predyspozycje do dowodzenia czy zarządzania zasobami ludzkimi, oczywiście nie, ale czy każdy absolwent cywilnych uczelni  o których nikt nie słyszał to fachowiec, mało prawdopodobne.

Czytając to forum,  ogarnia minie przerażenie, ledwie 30 tys. strażaków rozrzuconych po całym kraju, zionie do siebie nienawiścią, wykopuje podziały, których nie da się zasypać prze wiele lat.
Czemu albo komu to ma służyć?? tworzymy takie strażackie piekiełko, które już zawitało do prawie każdej komendy...

pojawiają się głosy, że trzeba zmian i reform, oczywiście tak, ale kto to ma zrobić?
Może to zrobić osoba,-by, która ma wiedzę, wizję i charyzmę, znacie taką ? pochwalcie się , że np. w woj. takim i takim jest facet, który da radę.
Obawiam się jednak, że tacy faceci są masowo wycinani przez tych, o których szkoda gadać...

p.s.
jeżeli moderator usunie ten wpis to proszę na priva rzeczowe uzasadnienie


Nie na temat wątku. Wpis do usunięcia. Reszta priv

Piszesz by nie tworzyć podziałów a sam na wstępie zachwalasz jedyny znany Ci stan umysłu i wiedzy. robn


« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2019, 08:36:52 wysłana przez robn »

Offline aspirator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3059 dnia: Grudzień 24, 2019, 01:45:14 »
Primum non nocere
Ta maksyma charakterystyczna dla innego zawodu powinna być i dla Nas. Słusznie twierdzi przedmówca, że temat oraz forum stał się miejscem wylewania tylko naszej żółci i naszych problemów. Co zatem chcemy tu udowodnić? Że jesteśmy lepsi od jednego czy drugiego Komendanta? Były narzekania na jednego,teraz na kolejnego... Jeden działał na zmiany w PSP jak proszek gaśniczy na płomienie,teraz jest przyśpieszenie różnych niedoskonałości w miesiąc...i też nie pasuje. Nie ma się co podniecać. To przełożeni w ministerstwie wybrali naszego Szefa i trzeba się z tym pogodzić. To jednocześnie ogromy kredyt zaufania dla wszystkich strażaków PSP i OSP wobec oczekiwań, spełniania obietnic różnych stron... który kiedyś zostanie przez nas wszystkich oceniony tak czy siak. Kwalifikacje? Doświadczenie? Może to wszystko jest zbędne gdy na tym poziomie nie ma porozumienia i chęci współpracy. Jeśli tak zatem się stało to możemy wymagać zmian na lepsze dla Całej Formacji PSP i pewnie wszyscy tego,co normalne, oczekujemy. Ktoś przywołuje tu innych byłych przedłożonych.  Dla jednych byli autorytetami,innym przeszkadzali. Jak zawsze. Gdyby ten awans był w atmosferze pokłosia nagłośnionych działań ( jak to bywało) pewnie było by to dla niektórych bardziej zrozumiałe. Każdy ma inne kryteria ,, lepiej" dla jednego to więcej nadgodzin, 50,500 PLN więcej,czy żeby ten że zmiany miał gorzej ode mnie...
Ktoś wylewa żale, ktoś chciałby coś doradzić. Dla wielu strażaków nowe oznacza lepsze. Może tak się stanie i oby. Są jednak pewne warunki brzegowe jak budżet... Ktoś prowadzi tu dyskusję o roszczeniach, niesprawiedliwości. I ten komendant tego może nie wyrównać.
Możemy ktoś to robi specjalnie,ale pewne dyskusje napędzane przez niektórych użytkowników mają znamiona psychomanipulacji zmierzającej do ogłuszenia zrozumienia tematu innych użytkowników forum. Może to jak zwykle wybadanie nastrojów, tendencji, przeciwników.
Te spory i kąśliwe uwagi są oznaką naszej słabości, która tworzona przez niewielu szkodzi może wszystkim, chyba nie o to chodzi... Szanujmy się..


Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3060 dnia: Grudzień 24, 2019, 09:52:05 »
Najbardziej śmieszą mnie młode wilki .... myślą że do końca służby będą na podziale  :wall: :wall: :wall:
Ogarnijcie się, z czasem się awansuje i tak być powinno z biegiem lat służby, a zmieniając stołek zmienicie i punkt widzenia na 99 %. Niestety w mojej długoletniej służbie może 2-3 potrafiło obiektywnie oceniać i nie dzielić funkcjonariuszy na kategorie i pamiętali skąd się wywodzili.
Dzisiaj plujesz na MSK, ośmiogodzinnych, a za lat parę tam dołączysz i będziesz ten mód spijał  :fiuu:
Chyba byłoby nieporozumieniem aby z wiekiem służby, stopniem czy stanowiskiem mniej zarabiać, a tak niektórych zrozumiałem  :gwiazdki:
Młodość przemija, a wraz z nią sprawność fizyczna więc do MSK czy biura by się zdało, ale niestety nie dla wszystkich miejsce jest oraz nie wszyscy się nadają  :szalony:
Zdrowia na święta wszystkim i dobroci życzę  :straz:

Offline hacap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3061 dnia: Grudzień 24, 2019, 10:59:22 »
Przestańcie w końcu p....ć i trzymajcie się tematu czyli zmian kadrowych w PSP. Same płaczki i żale, proponuję udać się do psychologa. Wesołych Świąt!!!

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3062 dnia: Styczeń 03, 2020, 11:45:43 »
Poprzedniego 01 KG oskarżano o wiele negatywnych cech w tym o sterowanie centralne, niejasną politykę kadrową i brak szacunku do współpracowników co mogłem obserwować z bliska i było to żenującym obrazem formacji tamtego okresu.

Nowy 01 KG uwolnił decyzyjność na niższych szczeblach.  Ale sam może być jedynie inicjatorem i bez zespołu w KG nic nie zrobi. Po zmieniających się nazwiskach na stronie kierownictwa widać że postawił na wielu doświadczonych funkcjonariusz, Ludzi którzy pracowali już w tych biurach KG i nie będą się tam poruszać po omacku.  Trzeba poczekać jeszcze chwilę aż ten zespół powstanie i pod kierownictwem 01 KG który pamięta  jeszcze jak wygląda Podział Bojowy zacznie działać.  Wydaje mi się że może to być twórcze i ciekawe.


Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3063 dnia: Styczeń 03, 2020, 13:27:12 »
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2020, 18:01:09 wysłana przez bombeiro »

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3064 dnia: Styczeń 03, 2020, 18:11:59 »
Nowy 01 i 02 SA PSP Poznań

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3067 dnia: Styczeń 09, 2020, 16:15:20 »
Karuzela się kręci, trochę wolniej niż w latach 2015-2019 ale jednak. Smutne to jest. Zamiast merytoryki tak długo wyczekiwanej po byłym komendancie, mamy znowu obsadzanie kolegów, tylko że w swoim województwie, wielkopolskim. Jest szansa, że podwyżka wejdzie w miarę szybko bo budżet musi być zatwierdzony ale inne tematy zamarzły? Czekamy... oby chociaż po obecnym komendancie zostały miłe wspomnienia...

Offline IRON

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3068 dnia: Styczeń 11, 2020, 15:26:00 »

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3069 dnia: Styczeń 13, 2020, 01:34:40 »
Wydaje mi się że akurat Dyrektor Gabinetu to takie stanowisko gdzie trzeba mieć 100% zaufania i trudno się dziwić że jest to osoba z otoczenie nowego 01 KG

A tak co do tych Expresów z WLKP  to rozumiem że KCKR też przyjechał z Poznania - nowy Dyrektor Kadr również   :tuba:

Podobno w KG jest tyle wakatów że wszyscy czekają na wasze CV ale jakoś ich nie widać.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3070 dnia: Styczeń 13, 2020, 06:31:04 »
Podobno w KG jest tyle wakatów że wszyscy czekają na wasze CV ale jakoś ich nie widać.
Coś w tym chyba jest mówią że zastał kg drewnianą a teraz robi murowaną"

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3071 dnia: Styczeń 13, 2020, 08:09:21 »
Przypominam : trzymajcie się tematu czyli merytorycznych wypowiedzi na temat zmian kadrowych w PSP!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Puap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3072 dnia: Styczeń 15, 2020, 12:38:30 »

Offline lesny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3073 dnia: Styczeń 15, 2020, 17:51:07 »
https://remiza.com.pl/lubuskie-komendanci-odchodza-na-emeryture/
Myślę, że znajdą się godni następcy, w szczególności np. z sąsiedniego województwa😀.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.927
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3074 dnia: Styczeń 15, 2020, 19:04:11 »