Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2793270 razy)

Offline Puap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3000 dnia: Grudzień 10, 2019, 15:23:40 »
Pierwsze ruchy. Odwołanie zakazów Suskiego odnośnie dodatków i awansów. Zakazy generała padły. Czekamy na kolejne decyzję i może więcej wolnej ręki dla Komendantów. Jakaś samodzielność może 🤔

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3001 dnia: Grudzień 11, 2019, 14:12:19 »
Oby nie za dużo swobody dać tym Komendantom poniżej KG bo może to po czasie niewoli się źle skończyć  :rofl:

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3003 dnia: Grudzień 16, 2019, 12:11:35 »

Offline cowboy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3004 dnia: Grudzień 16, 2019, 13:25:07 »
Zmiany w kierownictwie KCKR KG
https://www.straz.gov.pl/kontakt/kierownictwo

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3005 dnia: Grudzień 16, 2019, 13:43:01 »
oraz w KW PSP Poznań

https://psp.wlkp.pl/?art=42

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3006 dnia: Grudzień 16, 2019, 13:52:58 »
Zmiany w kierownictwie KCKR KG
https://www.straz.gov.pl/kontakt/kierownictwo
Nie tylko tam.
Pana Dzielnickiego w Biurze Kontroli, Skarg i Wniosków też nie ma.
Si vis pacem, para bellum

Offline cowboy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3007 dnia: Grudzień 16, 2019, 14:51:59 »

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3008 dnia: Grudzień 16, 2019, 15:49:36 »
Nowy zastępca KG

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3009 dnia: Grudzień 16, 2019, 16:19:41 »
Kto?

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3010 dnia: Grudzień 16, 2019, 16:26:24 »
Wielkopolska

Offline cowboy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3011 dnia: Grudzień 16, 2019, 16:28:54 »
p. o. KW PSP Poznań

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 682
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3012 dnia: Grudzień 16, 2019, 16:44:00 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3013 dnia: Grudzień 16, 2019, 19:00:11 »
I tak można....
Z dniem 17 grudnia 2019 r. minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej powołał mł. bryg. mgr. Arkadiusza Przybyłę na stanowisko zastępcy komendanta głównego PSP.
https://www.turek.net.pl/policja/28092-arkadiusz-przybyla-nowym-zastepca-komendanta-glownego-psp

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3014 dnia: Grudzień 17, 2019, 08:07:41 »
Z dniem 17 grudnia 2019 r. komendant główny Państwowej Straży Pożarnej powierzył pełnienie obowiązków wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP mł. bryg. Dariuszowi Matczakowi.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline falarek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3015 dnia: Grudzień 18, 2019, 21:00:34 »
Pytanie zapewne zostanie zaraz usunięte, a ja przeniesiony. Czy zastępcą 01 KG może być ktoś kto nie posiada uprawnień do kierowania działaniami?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3016 dnia: Grudzień 18, 2019, 21:06:52 »
Pytanie zapewne zostanie zaraz usunięte, a ja przeniesiony. Czy zastępcą 01 KG może być ktoś kto nie posiada uprawnień do kierowania działaniami?
Powiedz mi jak kryteria o których pieszesz zmieniały się przez lata? W PSP to śliski temat... bo o tym kto może dowodzić nie decyduje ustawa o PSP A kierowanie działaniami wg ustawy o psp  to taki trik prawny
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fclp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3017 dnia: Grudzień 18, 2019, 21:35:46 »
Pytanie zapewne zostanie zaraz usunięte, a ja przeniesiony. Czy zastępcą 01 KG może być ktoś kto nie posiada uprawnień do kierowania działaniami?
Podtrzymuje zamiar taktyczny dotychczasowego KDRa

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3018 dnia: Grudzień 18, 2019, 21:43:33 »
@falarek... To że ktoś w latach 2008-15 popieprzył przepisy informuję cię że nowy zastępca może dowodzić wszelakim działaniami…
1.  Kierowanie strategiczne są obowiązani przejąć, w następującej kolejności:
1) oficer wyznaczony przez komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej do kierowania w jego imieniu i na jego polecenie;
2) komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej;
3) oficer wyznaczony przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej do kierowania w jego imieniu i na jego polecenie;
4) Komendant Główny Państwowej Straży
A to o czym piszesz to kadrowy wymysł pasożytów pożarniczych...
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3019 dnia: Grudzień 18, 2019, 21:50:12 »
Myślę, że fakt obecności nowego z-cy KG na podyplomówce w SGSP to bardzo dobry znak. Chce sobie odświeżyć wiedzę żeby być "na bieżąco". Jest to przy okazj dowód odwagi z jego strony .

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3020 dnia: Grudzień 18, 2019, 22:39:42 »
Zastępca KG w 2017 skończył SPO-2 a teraz skończy SPK i ma pełne kwalifikacje wg przepisu kwalifikacyjnego z 2016r

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3021 dnia: Grudzień 19, 2019, 14:07:46 »
zasadniczo nie mam nic przeciwko :-)
tylko że piszecie że "skończy" - czas przyszły
czyli w momencie powołania na 02 KG (i wcześniej powierzenia KW) nie spełniał kwalifikacji o których mowa w rozporządzeniu kwalifikacyjnym
o ile pamiętam przy tych stanowiskach jest w indeksie 1 czyli powinien spełniać kryteria określone w art. 36 ust. 4 ustawy o PSP a ta mówi: wyższe, aspiranckie;  ukończone przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej oraz przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi;
o ile pamiętam (choć mogę się mylić) do tego przepisu nie przewiduje się odstępstw;
wielka szkoda że "sanację" po "wielkim poprzedniku" 01 KG zaczynałby od "falandyzacji" czy łamania prawa

do kolegi eqinox-a:
nie wiem po co przytaczać rozporządzenie skoro w ustawie o ochronie przeciwpożarowej stoi jak byk: na poziomie strategicznym – strażacy Państwowej Straży Pożarnej
posiadający kwalifikacje do zajmowania stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi - czyli jak w akapicie wyżej :-)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2019, 14:16:26 wysłana przez j.o.blush »

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3022 dnia: Grudzień 19, 2019, 17:27:50 »
Eqinox, teraz nie szczekasz?
A ta próba zamydlenia z podstawą prawną, to dlatego, że obecne kierownictwo KG to związkowi karierowicze?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2019, 17:46:50 wysłana przez Maxx »
Tricks are for kids.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3023 dnia: Grudzień 19, 2019, 18:48:11 »
Eqinox, teraz nie szczekasz?
A ta próba zamydlenia z podstawą prawną, to dlatego, że obecne kierownictwo KG to związkowi karierowicze?
Hau Hau Hau wystarczy? Dawajcie podstawy prawne... A nie fanaberie… Bo ja już powiedziałem co myślę o art. 36 ust. 4 że to przepis kadrowy a nie pożarniczy...
Powiem ci, że statystycznie mało prawdopodobne jest aby dopiero teraz działacz NSZZ "S" został KG  :rofl: Przez prawie 30 lat istnienia PSP... ZZ którego członkowie stanowią 30% PSP...
Co do karierowiczów… To może się policytujemy ja wystawiam generała który nim został mając 18 lat służby stałej a jak miał 10 to został zastępcą KW...  Albo kolejnego bombardiera który został KW 18lat od skończenia szkoły... 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2019, 20:55:27 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3024 dnia: Grudzień 20, 2019, 09:27:52 »
do Eqinox'a:
naprawdę nie bardzo rozumiem przyjętą narrację "kradniemy, ale oni kradli więcej"
pamiętam kilka naszych dyskusji z początku panowania "wielkiego poprzednika" obecnego 01 - kiedyś trzeba chyba zrobić "grubą kreskę" i wyznaczyć nowe, lepsze standardy
nie mam nic przeciwko awansowaniu działaczy związkowych czy innych, ale skoro ktoś jest funkcjonariuszem publicznym i decyduje się zajmować eksponowane stanowisko powinien jednak szanować obowiązujący ład prawny, ewentualnie dążyć do jego zmiany;
 
Cytuj
co myślę o art. 36 ust. 4 że to przepis kadrowy a nie pożarniczy...

no tu mnie wyrwałeś z butów
czyli w PSP mamy przepisy pożarnicze (to są te dobre kiedy nam pasują); kadrowe, kwatermistrzowskie, księgowe, operacyjne itd. - stosujemy je lub nie rozumiem wedle uznania
jeśli możesz odpowiedz na pytanie poniżej TAK lub NIE:
czy w sytuacji opisywanej w postach powyżej przy SPO z 2017 i braku (na chwilę powołania) ukończonego SPK mianowanie, powołanie (lub powierzenie obowiązków) na stanowiska związane z kierowaniem działaniem ratowniczym (art 36 ust. 4) narusza obowiązujący porządek prawny?