Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 1688464 razy)

Offline Porta

• VIP
  • Zgred
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2920 dnia: Listopad 30, 2019, 11:30:41 »
Czy coś to zmieni? Przyjdą nowy turbo g.... i będzie jedna wielka impreza

Narazie ciężko o jakiekolwiek zmiany, bo wczoraj KG był na obchodach dniach podchorążego w SGSP, a dzisiaj ma mieć miejsce honorowe na balu podchorążego wraz z Ministrem. Może się dogadają?  :wacko:
I nie piszcie o jego przeszłości z tym zwiazanej, bo nie o tym temat.
:straz:

A co w tym dziwnego? Cały czas jest 01. Uwierz ze się nie dogadaj  :fiuu:

Będzie niezła bitka, przy rosole...
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #2921 dnia: Listopad 30, 2019, 11:45:41 »
Będzie niezła bitka, przy rosole...
Będzie? A po co? Przecież decyzja zapadła... Nie sądzę aby cos trafiło do mediów przed decyzją...
Teraz trwa wyniszczająca wojna na dokumenty z której wyjdzie niewielu "żywych"... Najlepszy przykład z ostatnich dni gruchnęła wieść, że generał X pojechał do MSWiA po nominację a wszystko wyszło jak z Radiem Erewań  :rofl: Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.
Bo z moich informacji wynika, że dostał tęgi opierdol gdyż ok. 50 strażaków podpisało donos jak to zarządza swoim folwarkiem Pan jenerał...
Skoro już jestem przy radiu Erewań to jeszcze jako podsumowanie:
Czy będzie wojna? Radio Erewań odpowiada: Wojny nie będzie. Będzie taka walka o pokój, że kamień na kamieniu nie zostanie.

Offline has

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2922 dnia: Grudzień 01, 2019, 17:05:57 »
Witam
Cisza co do zmiany na stanowisku KG PSP, a są dwie nowe i podobno dobrze umocowane kandydatury.....KW Toruń Janusz Halak jeden z najbardziej oddanych i mega lojalnych żołnierzy Leszka S wręcz można powiedzieć Leszek S to MENTOREM Pana Janusza. I brat bliźniak Janusza Halaka jeżeli chodzi o oddanie przełożonemu                         KW Podkarpacia Andrzej Babiec. Jeżeli tak będzie hmmm to zamienił stryjek siekierkę na kijek😞

Offline Siedem

• Strażak Sam
« Odpowiedź #2923 dnia: Grudzień 01, 2019, 18:58:19 »
Jeszcze niedawno niektórzy tutaj linczowali za krytykę władzy w PSP. Gdzie linia obrony. Gdzie podsumowanie tej pięknej rozwijającej kadencji. Jeszcze tak niedawno pożegnaliśmy wszystkich "nieudaczników" poprzedniego rozdania. Pytanie o to, co obecni, superkomendanci zmienili takiego w straży, zeby ich lepiej oceniać od poprzedników... dla mnie nastał marazm, szerzy się propaganda a interpretacje przepisów są rozpatrywane na niekorzyść strażaków. Podwyzki wywalczyli ludzie za co mają wytykane przez panów z KW i wyzej (głupie teksty z niejednej odprawy).

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #2924 dnia: Grudzień 01, 2019, 19:07:54 »
Jeszcze niedawno niektórzy tutaj linczowali za krytykę władzy w PSP. Gdzie linia obrony. Gdzie podsumowanie tej pięknej rozwijającej kadencji. Jeszcze tak niedawno pożegnaliśmy wszystkich "nieudaczników" poprzedniego rozdania. Pytanie o to, co obecni, superkomendanci zmienili takiego w straży, zeby ich lepiej oceniać od poprzedników... dla mnie nastał marazm, szerzy się propaganda a interpretacje przepisów są rozpatrywane na niekorzyść strażaków. Podwyzki wywalczyli ludzie za co mają wytykane przez panów z KW i wyzej (głupie teksty z niejednej odprawy).
Powiem tak z perspektywy mojej służby to znaczące podwyżki tylko za prawicy... Pamiętam jak stażyści mieli mniej niż 1000 zł a kuroniówka po MONie wynosiła ponad 700 zł... Co do porównania poprzednich 8 lat i tych 4 to powiem ci jedno jak by porównywać gówno z kawiorem w kwestii np. infrastruktury pożarniczej czyt. strażnice. W 4 lata wydano na to w moim województwie +/- 70 mln. zł... W tych 8 latach w sumie różne kwoty są podawane 11 do 21 mln. zł...
Co do podwyżek może nie pamiętasz ale ludzie walczyli też przez cudownych "8 ostatnich lat" i co dostali? 300 zł brutto do stopnia...
Można różnie mówić o ubraniach specjalnych... 8 lat pracowali tamci i wydali 10 mln . zł (2500 ubrań najwyższej jakości obecnie dostępnych na rynku!) na opracowanie wzoru który już w 2015 r. był archaizmem a ci to zrobili z wdrożeniem i zakupem w 4....
Jeśli tak wygląda marazm to chyba mamy odmienne poglądy tak jak zapewne na sądy...
Witam
Cisza co do zmiany na stanowisku KG PSP, a są dwie nowe i podobno dobrze umocowane kandydatury.....KW Toruń Janusz Halak jeden z najbardziej oddanych i mega lojalnych żołnierzy Leszka S wręcz można powiedzieć Leszek S to MENTOREM Pana Janusza. I brat bliźniak Janusza Halaka jeżeli chodzi o oddanie przełożonemu                         KW Podkarpacia Andrzej Babiec. Jeżeli tak będzie hmmm to zamienił stryjek siekierkę na kijek😞
Wiesz przesłuchaj utwór Kazika pt. Mars Napada... Dziwnie się miasta pokrywają...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2019, 19:22:43 wysłana przez Eqinox »

Offline Siedem

• Strażak Sam
« Odpowiedź #2925 dnia: Grudzień 01, 2019, 20:23:08 »
Wysłany przez: Eqinox
« dnia: Dzisiaj o 19:07:54 »
Powiem tak z perspektywy mojej służby to znaczące podwyżki tylko za prawicy... Pamiętam jak stażyści mieli mniej niż 1000 zł a kuroniówka po MONie wynosiła ponad 700 zł... Co do porównania poprzednich 8 lat i tych 4 to powiem ci jedno jak by porównywać gówno z kawiorem w kwestii np. infrastruktury pożarniczej czyt. strażnice. W 4 lata wydano na to w moim województwie +/- 70 mln. zł... W tych 8 latach w sumie różne kwoty są podawane 11 do 21 mln. zł...
Co do podwyżek może nie pamiętasz ale ludzie walczyli też przez cudownych "8 ostatnich lat" i co dostali? 300 zł brutto do stopnia...
Można różnie mówić o ubraniach specjalnych... 8 lat pracowali tamci i wydali 10 mln . zł (2500 ubrań najwyższej jakości obecnie dostępnych na rynku!) na opracowanie wzoru który już w 2015 r. był archaizmem a ci to zrobili z wdrożeniem i zakupem w 4....
Jeśli tak wygląda marazm to chyba mamy odmienne poglądy tak jak zapewne na sądy...

Oooooo bardzo proszę nie zdradzaj swojej diety. Nie zamierzam jeść gówna. Nie jestem takim propagandzistą by oceniać KG z perspektywy partii rządzącej. Ty upolityczniasz, zresztą jak zwykle. W mojej ocenie kwestia podwyżek za tej kadencji to nie jest żadna zasługa KG. Wręcz oceniam, że był obrażony za przystąpienie strażaków do protestu bo posłusznie zameldował, że nikt się nie wychyli. Może chciałbyś przedstawić stanowisko S w tej sprawie?? w formie autokompromitacji. Co do OSP to fakt - zajebmy kasę z różnych źródeł (m.in. z PZU) ściśnijmy za gardło ZGOSP RP (należało im się po dupie dostać) i tą całą kasę przelewajmy inaczej. Cudownego rozmnożenia tu nie było. Ta kasa nie była z nieba. Przelana z kubka do kubka. Może sukcesem faktycznie jest że remontujemy remizy. Ale potrzeby są i to w zakresie podstawowym nawet w PSP - nowe (kupione ponad 4 lata temu wozy z 20 letnimi prądownicami i innym sprzętem gaśniczym).
Co do ubrań to wybacz. Jeżeli zmianę koloru nazywasz reformą i sukcesem - błagam to jakaś paranoja. Mam, użytkuję. To samo gówno co było.
Może jakieś zestawienie floty zakupionej za tamtych rządów i za tych?
I jeszcze jedno. Nie jestem zwolennikiem tamtego rozdania politycznego. Nie uważam jednak, że w tamtym rozdaniu strażackim służyli sami debile a teraz sami Napoleoni straży.
To samo, jak to mówisz, GÓWNO.

P.S. Wiesz dlaczego straż poszła w remontowanie strażnic? Bo to analogia do posterunków. Wstęga, polityk, komendant i sztuczne uśmiechy :)

Miałem nadzieję że wspomnisz o sukcesie, który wejdzie w życie od przyszłego roku … to dopiero za gówno wzięliśmy odpowiedzialność... powiesz tak... ale dostaliśmy etaty... odpowiem, że dostaliśmy ale nie zatrudniliśmy specjalistów tylko stażystów bez wykształcenia... i to taka profeska.... Świnie podziałowe będą się zmagać i brać odpowiedzialność za nowe, bez żadnych gratyfikacji z tego tytułu...
 Trafisz na specjalizację i nie ma dyskusji. Tydzień gadania w ośrodku szkolenia i jesteś specjalistą :) To jest traktowanie ludzi jak mięso armatnie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2019, 21:10:49 wysłana przez Siedem »

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #2926 dnia: Grudzień 01, 2019, 22:32:39 »
Fajnie że poprawiłeś wypowiedź
Miałem nadzieję że wspomnisz o sukcesie, który wejdzie w życie od przyszłego roku … to dopiero za gówno wzięliśmy odpowiedzialność... powiesz tak... ale dostaliśmy etaty... odpowiem, że dostaliśmy ale nie zatrudniliśmy specjalistów tylko stażystów bez wykształcenia... i to taka profeska.... Świnie podziałowe będą się zmagać i brać odpowiedzialność za nowe, bez żadnych gratyfikacji z tego tytułu...
 Trafisz na specjalizację i nie ma dyskusji. Tydzień gadania w ośrodku szkolenia i jesteś specjalistą :) To jest traktowanie ludzi jak mięso armatnie.
Normalnie pamiętasz trochę dalej niż ostatnie lata?
Ile etatów dostała PSP na : Chemię? Wysokościówkę? Poszukiwacze i Nurkowe? Bo to o czym piszesz wiązało się z 500 etatami... 
Historię nurków znam... wystarczy mi części ciała aby to policzyć...
Świnie podziałowe? W cudownych "8 latach PO-PSL" wprowadzono zasady ratownictwa medycznego i zobowiązano do pewnych spraw KM/KP i ile dano na to kasy?! ZERO! To dopiero świństwo.. Zapomniałeś o tym? Zapomniałeś o tym jak normatywy powstawały a KM/KP nie dostawały na nie 1 zł!!!
P.S. Wiesz dlaczego straż poszła w remontowanie strażnic? Bo to analogia do posterunków. Wstęga, polityk, komendant i sztuczne uśmiechy :)
Tak i jak przecięli wstęgi to jednostki poszły w piz.... Żałosny komentarz i tyle... Strażacy z tych remontów dekady będą kożystać.
Oooooo bardzo proszę nie zdradzaj swojej diety. Nie zamierzam jeść gówna. Nie jestem takim propagandzistą by oceniać KG z perspektywy partii rządzącej. Ty upolityczniasz, zresztą jak zwykle. W mojej ocenie kwestia podwyżek za tej kadencji to nie jest żadna zasługa KG. Wręcz oceniam, że był obrażony za przystąpienie strażaków do protestu bo posłusznie zameldował, że nikt się nie wychyli. Może chciałbyś przedstawić stanowisko S w tej sprawie?? w formie autokompromitacji. Co do OSP to fakt - zajebmy kasę z różnych źródeł (m.in. z PZU) ściśnijmy za gardło ZGOSP RP (należało im się po dupie dostać) i tą całą kasę przelewajmy inaczej. Cudownego rozmnożenia tu nie było. Ta kasa nie była z nieba. Przelana z kubka do kubka. Może sukcesem faktycznie jest że remontujemy remizy. Ale potrzeby są i to w zakresie podstawowym nawet w PSP - nowe (kupione ponad 4 lata temu wozy z 20 letnimi prądownicami i innym sprzętem gaśniczym).
Co do ubrań to wybacz. Jeżeli zmianę koloru nazywasz reformą i sukcesem - błagam to jakaś paranoja. Mam, użytkuję. To samo gówno co było.
Może jakieś zestawienie floty zakupionej za tamtych rządów i za tych?
I jeszcze jedno. Nie jestem zwolennikiem tamtego rozdania politycznego. Nie uważam jednak, że w tamtym rozdaniu strażackim służyli sami debile a teraz sami Napoleoni straży.
To samo, jak to mówisz, GÓWNO.
OSP? Ja coś o OSP pisałem? Jesteśmy w dziale Zawodowców i tym rozmawiajmy...  Flota? A żeby cię piorun trafił...
50 amfibii które nie działają i nigdy nie działałały…
280 podnośników w których po 10 latach trzeba zapłacić dodatkową ratę za przetarg! Często po 100 000zł...
Problem to kupić prądownice 1,5k zł czy za 1 000 k za gaśniczy! Dziwne masz problemy!

Offline Feuerwehrmann

• Strażak Sam
« Odpowiedź #2927 dnia: Grudzień 01, 2019, 23:48:36 »

Ale to nie Leszek będzie sobie wybierał następców, tylko garnitury po archeologii i historii. A skoro Leszek im nie leży, to raczej nie wybiorą też tych, którzy w Leszka są (lub byli) wpatrzeni.  :fiuu:

Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline strazak66

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2928 dnia: Grudzień 02, 2019, 09:32:42 »
Popieram w 100%  ---   Słuszna racja

Offline Porta

• VIP
  • Zgred
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl

Offline mish3lls

• Strażak Sam
« Odpowiedź #2930 dnia: Grudzień 02, 2019, 18:03:13 »
Koniec coraz bliżej  :klol:

Offline mulat81

• Weteran
« Odpowiedź #2931 dnia: Grudzień 02, 2019, 18:12:24 »
Koniec coraz bliżej  :klol:

Mam nadzieję że do piątku zakończy się farsa na poziomie KG i dalej niektórych KW i KP/M

Offline has

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2932 dnia: Grudzień 02, 2019, 21:36:05 »
ad vocem
Pan Halak i kolage z Rzeszowa no i jeszcze paru KW ....meldowali wręcz przysięgali Panu byłemu ministrowi Zielińskiemu lojalność do ,,grobowej deski" i obawiam się że to nie tylko gadanie..... Proponuję naprawdę dobrze się przypatrzeć Panom Komendantom bo z  dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić że będą robić Krecią Robotę.....a Pan Zieliński będzie zacierał ręce...Drodzy funkcjonariusze to naprawdę żałosne że CI najbardziej oddan Leszkowi Suskiemu są brani pod rozwagę na jego miejsce. Nie tylko oni ale jeszcze paru Wielkich Panów Komendantów Powinno podzielić miejmy nadzieję los Pana L Suskiego.

Offline has

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2933 dnia: Grudzień 02, 2019, 21:44:36 »
Tych jak to napisał Kolega ....z piosenki Kazika pt. Mars Napada... Dziwnie się miasta pokrywają...

Offline mish3lls

• Strażak Sam
« Odpowiedź #2934 dnia: Grudzień 02, 2019, 21:46:19 »
Po co te spekulacje, przecież już wiadomo kto będzie  :rofl:

Offline Gasior

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2935 dnia: Grudzień 02, 2019, 22:20:48 »

Nic nigdzie nie potwierdzone, jak masz gdzieś oficjalnie to zapodaj link, a nie zagrywasz wiedzącego  :gwiazdki:

Offline insomnia

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2936 dnia: Grudzień 04, 2019, 11:42:34 »

Nic nigdzie nie potwierdzone, jak masz gdzieś oficjalnie to zapodaj link, a nie zagrywasz wiedzącego  :gwiazdki:

Nie dość że nie ma nigdzie oficjalnej informacji, to i plotki jakoś ucichły... Czyżby zmiana miała jednak nie nastąpić? :milcz:

Offline mish3lls

• Strażak Sam
« Odpowiedź #2937 dnia: Grudzień 04, 2019, 13:46:04 »

Nie dość że nie ma nigdzie oficjalnej informacji, to i plotki jakoś ucichły... Czyżby zmiana miała jednak nie nastąpić? :milcz:

Widzies kiedyś oficjalna wiadomość ze 01 odejdzie z dniem xx.xx.xxxx? Bo ja nie. Informacja będzie w dniu odwołania..  :stop:

Offline insomnia

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2938 dnia: Grudzień 04, 2019, 14:34:40 »

Widzies kiedyś oficjalna wiadomość ze 01 odejdzie z dniem xx.xx.xxxx? Bo ja nie. Informacja będzie w dniu odwołania..  :stop:

Oczywiście, że nie widziałem i to jasne. Mówię tylko o tym, że zwiastowano zmianę "lada chwila", a tutaj wygląda na to, że sprawy idą raczej w kierunku "chwilo trwaj wiecznie".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2019, 15:09:16 wysłana przez insomnia »

Offline strazak998

• Weteran
« Odpowiedź #2939 dnia: Grudzień 04, 2019, 15:38:48 »
Oczywiście, że nie widziałem i to jasne. Mówię tylko o tym, że zwiastowano zmianę "lada chwila", a tutaj wygląda na to, że sprawy idą raczej w kierunku "chwilo trwaj wiecznie".

Wydaje się, że trwają przepychanki. Widać właśnie apolityczność tej formacji. Każdy chciałby mieć swojego na stołku 01. Stołek najbardziej pożądany jest tylko jeden chętnych wielu. Zastępcy niby też ok. ale to już nie to samo.