Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2787090 razy)

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2725 dnia: Marzec 03, 2019, 21:06:17 »
Nie słyszałem żeby , któremukolwiek z komendantów powiatowych czy wojewódzkich stała się krzywda jeśli już odchodził na emeryturę .  :fiuu:

Pewnie i masz rację, a dlaczego, bo wykonywali ślepo nałożone na nich zdania. A co powiesz tym kolegom z KG PSP, którzy ze starszego specjalisty po 16 latach zostali zmuszeni do odejścia. Stała im się krzywda?

Offline blacha

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2726 dnia: Marzec 04, 2019, 06:02:09 »
Macie rację z tym pożegnaniem generała - trochę nie tak jak ceremoniał przewiduje. Ale z drugiej strony jeżeli generał uwierzył w to, że jest najlepszym strażakiem w Małopolsce, że wszystko robi najlepiej, że większość jego podwładnych jest niewiele wartych, że strażak OSP może tylko jego czapkę potrzymać, że panicznie bać się trzeba przełożonych to chyba coś jest nie tak. Taki człowiek powinien sobie już odpocząć. A może taki człowiek nigdy nie powinien być komendantem? A ilu mamy takich komendantów? Pożegnajmy go z honorami należnymi STOPNIOWI i dajmy spokój temu CZŁOWIEKOWI - zapewne zaszyje się gdzieś w swojej norce i zniknie z pola widzenia.

Analizując krakowską sytuację jak na dłoni widać siłę związku. Widac kto rządzi w PSP, a komu się wydaje, że rządzi. Chyba teraz pora na krakowską aspirantkę?

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161

Offline obserwator4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2728 dnia: Marzec 05, 2019, 21:39:44 »
Temu panu już podziękujemy.... Miejmy nadzieję, że po dwóch latach urzędowania Komendianta nastanie wreszcie normalność....

https://www.kppsppajeczno.pl/index.php?option=com_k2&view=itemlist&layout=category&task=category&id=8&Itemid=200

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2729 dnia: Marzec 05, 2019, 23:17:16 »
Dziękujemy za dobrą zmianę i oby nowy komendant kontynuował zapoczątkowane zmiany przez odchodzącego. Oby stare czasy nie wróciły.Pamiętamy :rofl:
https://www.kppsppajeczno.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=143:odejście-ze-służby-na-zaopatrzenie-emerytalne&Itemid=101

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2730 dnia: Marzec 07, 2019, 20:14:41 »
Ciekawe...

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2731 dnia: Marzec 07, 2019, 20:16:23 »
C.d.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline marwit

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2732 dnia: Marzec 07, 2019, 20:43:37 »
I co to zmieni? Nic. Wedle rządzących działa po ich myśli.

Offline towazysz_wieslaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2733 dnia: Marzec 07, 2019, 20:45:01 »
A do TVP INFO dlaczego nie wysłali ;-)

Ale kanał w tej KG co?!

Myślę że w niektórych KW już też tak się zaczęło dziać, tylko wszyscy siedzą jak mysz pod miotłą...

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2734 dnia: Marzec 07, 2019, 20:55:50 »
I co to zmieni? Nic. Wedle rządzących działa po ich myśli.
oddzielny post daj :)
życie jak w Madrycie

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2735 dnia: Marzec 07, 2019, 21:17:17 »
To jest list otwarty !!!!
To zwykły anonim jest.
A najważniejszy wniosek z tych wypocin dla wszystkich cywili to czytających (również tych w rządzie): Po piętnastu latach na emeryturę ?? Pojeb...ło ich ??
pozdrawiam
ps.
  Problem jest taki, że nareszcie po Leśnym ktoś wziął się za to "bizancjum" w Warszawie, rozjeb...ał układy. Jak dotychczas to jest jedyny KG w historii PSP przed którym drżą wszyscy komendanci wojewódzcy. Ich też wziął za (wiecie co - twarz ale inaczej pisana) i skończyła się w wielu wypadkach samowolka w województwach. Można jeszcze tutaj wspomnieć Skulicha, ale on chcąc za swych czasów coś dobrego zrobić szybko stał się wrogiem systemu i układów.... i pokazali mu miejsce w szeregu.     

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2736 dnia: Marzec 07, 2019, 21:45:54 »
Bueheheh nie wiem kto to pisał ale chyba chciał zrobić jakąś straszną tragedię z niczego. Żenada !!!

Tak naprawdę wystarczyłoby żebym zobaczył jakie telewizje otrzymały do wiadomości ten tekst i by było wszystko jasne :)

pracownicy zmuszani są "zamykają okna, gaszą światło, wyrzucają śmieci". Czynności naprawdę niecodzienne, wręcz upokarzające dla każdego porządnego Polaka który po prostu po sobie to robi (może jeszcze mówił żeby zdejmowali majtki jak idą walć ku...e  :mellow:)

"Mało kto potrafi się postawić i powiedzieć własne zdanie. Wszyscy są zastraszani" - zapewne każdy kto jest pewny swojej wiedzy powie swoje zdanie i to bez żadnego strachu. Ci co nie mówią to widoczni jakieś nieudaczniki i gamonie. Miejcie pretensje do siebie lub do nich.

Mydlenie oczu o marnotrawieniu budżetu jest dosyć śmieszne. Zjadł obiad za 15 zł (rozpasanie w h...j), bo pewnie siedział w robocie przez 36 godzin. Myślę że Polacy nie udźwigną tej kwoty - śmieszne. Każdy wie jak wyglądają wszystkie obchody we wszystkich komendach. Biesiada na całego a tu wypominki o 15 zł. Mocne.

"Ludzi z kilkunastoletnim doświadczeniem odwołuje się na emeryturę" - ja myślałem że można dopiero kogoś odwołać bez jego zgody jak ma 30 lat służby, ale może się nie znam, lub to kolejne bzdury.

Delegowanie aspirantów i oficerów do KG - każdy kto się poświęcił służbie wie że Komendant ma takie prawo delegować każdego na 6 miesięcy rocznie. Podjęliśmy się takiej służbie, znaliśmy przepisy, nie można teraz nikogo winić. Z tego co słyszałem delegowanie sieje głosy pozytywne jak i negatywne.

to też mocne. Zwolniła się firma sprzątająca bo (przykoloryzuje) Komendant latał po wszystkich pokojach robił syf w całej komendzie a do tego we wszystkich toaletach sikał na deske i srał po płytkach. Ludzie tam pracuje trochę więcej osób niż jedna.
Jak z powodu braku sprzątaczek raz na tydzień każdy ogarnie w 10 minut swoje biuro (bo chyba na co dzień sobie bałaganu nie robi) to nikomu korona z głowy nie spadnie. Na podziale to norma i dużo więcej.

Tekst długi, bez żadnych konkretów. Jak ktoś tam coś będzie chciał znaleźć na siłę to znajdzie. Dla mnie szkoda papieru i robienia z igły widły.



"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2737 dnia: Marzec 07, 2019, 22:18:38 »
Widać że panowie oficerowie z KG to nawet swojego miejsca pracy nie mogą posprzątać, zapraszam tych panów na podział bojowy tam strażacy wszystko robią od wypełniania durnowatych tabel z kg poprzez sprzątanie koszar do pompowania gó....

Offline marian15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2738 dnia: Marzec 07, 2019, 22:43:22 »
No straszne tragedie się tam dzieją. Naprawdę już niektóre tematy poruszone w tym piśmie to totalna żenada. Bo oddelegują, bo nie ma kto sprzątać... Nie no tak zrobić wszystkie szkoły eksternistycznie albo ewentualnie jakiś spf i dostać min. dowódcę zmiany, naczelnika lub dowódcę JRG no to może będzie dobrze. Albo posiedzieć 4 latka jak zwykły student, któremu jeszcze dadzą kasę i jeść (no może zrobi 2 służby na podziale lub innej dyżurce w miesiącu) no i wrócić do komendy obok domu, ewentulanie 30km ale jak oddelegować to tragedia, zapomnieli co podpisywali, Komendant Główny im krzywdę robi i trzeba pisać petycję do wszystkich świętych.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 828
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2739 dnia: Marzec 07, 2019, 23:02:06 »
Jeszcze pod tym anonimem brakuje podpisu Związku OSP i całego PSL  a przepraszam całego Poko  :rofl: żenada

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2740 dnia: Marzec 08, 2019, 06:16:37 »
Tak mdłego listu nigdy nie czytałem. Znam strażaków z PB którzy operują paragrafami jak z rękawa a to musiało napisać jakieś dziecko.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 828
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2741 dnia: Marzec 08, 2019, 10:01:52 »
Tak mdłego listu nigdy nie czytałem. Znam strażaków z PB którzy operują paragrafami jak z rękawa a to musiało napisać jakieś dziecko.

Raczej zemsta firmy sprzątającej za to ze ktoś bez odpowiednich kwalifikacji obsługuje ich maszynę  :rofl:

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2742 dnia: Marzec 08, 2019, 10:23:26 »
Widzę że posty niezgodne z przyjętą linią są szybko usuwane – mój pewnie też poleci.
Odnosząc się do krytycznych a czasem wręcz szyderczych komentarzy dotyczących listu, który faktycznie napisany jest kiepsko, momentami nawet bardzo kiepsko – widać u autora dużą frustrację sytuacją, życzę Wam koledzy takich warunków pracy i służby, takiego podejścia jakie obecnie panuje w KG, tylko tyle i aż tyle (dla jasności ja tam nie służę – na szczęście, niestety z tego co wiem to w liście jest napisana prawda).

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2743 dnia: Marzec 08, 2019, 10:27:03 »
Potwierdzam. Także nie pełnię służby w KG.

Offline fclp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2744 dnia: Marzec 08, 2019, 10:32:49 »
Jak ktoś awansuje na 01KW z D-cy zmiany i stopień bryg. to jak ma nie być wiernym?!
Czyli według Was 01 KG to w końcu dobry Komendant. Brawo Wy S.

Offline jancio_wodnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2745 dnia: Marzec 08, 2019, 23:18:05 »
nie mam zdania co lepsze.... Jedni stracili to narzekają, innym kariera ruszyła z kopyta to chwalą. Narzekać zawsze można, ale...
patrząc na to ile wplywa na konto to osobiście odczuwam zmiane na plus, ktoś powie ze "ktos kogoś kupił"...
cóż patrze na to wszystko ze dzieki tej kasie i większym zarobkom mogę sobie na wiecej pozwolić i nie latać z jęzorem w układzie
/służba-dom-robota-dom-robota-dom-słuzba-dom-..../ i tak w kółko. pewno że dorabiam ale nie łapie byle czego i byle jak, mam wiecej czasu na rodzinę
patrze na wszytsko przez lepsze zycie mojej rodziny a według mnie jest lepiej (jesli chodzi o zarobki), co do klimatu i atmosfery za wiele nie dodam, może tylko tyle że zminiło się na lepsze,  ale daleko do moich oczekiwań. Zawsze można zrobić coś by było lepiej. Czy zapewnią to zmiany na samej górze...? Oby...
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2019, 23:22:21 wysłana przez jancio_wodnik »

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2746 dnia: Marzec 10, 2019, 19:22:41 »
Nawet nasze media nie nadążają z awansami dla 01 KW w Wielkopolsce :D:D:D Pasek z wydarzeń z dzisiaj ;)  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline blacha

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2747 dnia: Marzec 21, 2019, 18:11:42 »

Offline gwiand

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2

Offline spicy_man

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2749 dnia: Marzec 31, 2019, 11:05:40 »
Może mi ktoś wyjaśni bo ja już chyba czegoś nie pojmuję. Na stanowisko naczelnika i  d-cy jrg stawia się wymagania co najmniej inżynier po SGSP a komendant wojewódzki przechodzi z magistrem "włókiennictwa" o co tu chodzi ? Gdzie tu logika i zasady ? :gwiazdki: