Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2767946 razy)

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2225 dnia: Grudzień 07, 2017, 08:05:28 »
... To moim zdaniem wygląda jednak trochę inaczej - doszło do tego, że ten który poparcia zz nie zdobędzie (czytaj za w czasu nie uzgodni sobie tego i owego) ten przegra z tym, który to zrobi.
Jednak świadomie idzie na układ więc niech nie narzeka. Nikt nie zmusza do bycia komendantem. A móc patrzyć prosto w oczy jest chyba ważniejsze ...
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2226 dnia: Grudzień 07, 2017, 18:47:57 »
Scyzoryk, pb11 i robn widzą wiedzą i potwierdzają to co jest faktem tu i teraz, z całym szacunkiem Eqinox gdzie Ty pracujesz i z kim dzielisz poglądy że uporczywie widzisz wszystko inaczej ? Potwierdzam i ja że tak jak jest teraz (relacja ZZ - kierownictwo KP czy też KM) oraz ich wpływ na wszelaki rozdział tych czy innych stanowisk sięga dna, Dziwię się sobie po kiego ch... ja dalej tkwię w tym układzie. Na pewno nie dla pieniędzy ot tak lubię to co robię, tylko pytam się siebie - jak długo.
Dwoma rękami podpisuję się pod Twoimi słowami!!! A do kiedy Ci powiem do zmiany zasad naliczania emerytury!!!!
Eqinox ja byłem ja widziałem, a lada chwila przeżyję tą dobrą zmianę na młodych gniewnych jedynych i posłusznych!!! A jak pewnie wiesz, w mojej KP na pewno bez zdania ZZ i osób, które widzą co się dzieje i nic nie mogą zrobić. Niedługo dojdzie do tego, że z st.str na kpt. będzie można awansować jak w MON bo tez przecież "wybitne" jednostki się pojawiają z dużym "bagażem" doświadczeń !!!
niestety to prawda.
Przytakujecie jeden drugiemu a każdy z was mówi o innej sytuacji to już nawet nie jest śmieszne to jest żałosne. @Wilson piszę, że z ZZ trzeba uzgadniać każde stanowisko, @ttomipsp piszę że ZZ nie mają żadnego wpływu u niego na obsady, @sorbent im przytakuje mimo iż są to dwa odrębne zdania.
@Ttomipsp znam twojego szeryfa i wiem, że nikt mu żadnej woli nie narzuci, ma wystarczając siły aby walczyć i wygrać z każdym (na swoim podwórku) więc wychodzi na to że to zaakceptował. Nie martwiło cię jak awansowało 200 ludzi na pierwszy stopień oficerski a jak awansuje 30 to pojawiają się jakieś obawy? Może to objawy!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2227 dnia: Grudzień 08, 2017, 16:23:29 »

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2228 dnia: Grudzień 09, 2017, 22:15:38 »
Scyzoryk, pb11 i robn widzą wiedzą i potwierdzają to co jest faktem tu i teraz, z całym szacunkiem Eqinox gdzie Ty pracujesz i z kim dzielisz poglądy że uporczywie widzisz wszystko inaczej ? Potwierdzam i ja że tak jak jest teraz (relacja ZZ - kierownictwo KP czy też KM) oraz ich wpływ na wszelaki rozdział tych czy innych stanowisk sięga dna, Dziwię się sobie po kiego ch... ja dalej tkwię w tym układzie. Na pewno nie dla pieniędzy ot tak lubię to co robię, tylko pytam się siebie - jak długo.
Dwoma rękami podpisuję się pod Twoimi słowami!!! A do kiedy Ci powiem do zmiany zasad naliczania emerytury!!!!
Eqinox ja byłem ja widziałem, a lada chwila przeżyję tą dobrą zmianę na młodych gniewnych jedynych i posłusznych!!! A jak pewnie wiesz, w mojej KP na pewno bez zdania ZZ i osób, które widzą co się dzieje i nic nie mogą zrobić. Niedługo dojdzie do tego, że z st.str na kpt. będzie można awansować jak w MON bo tez przecież "wybitne" jednostki się pojawiają z dużym "bagażem" doświadczeń !!!
niestety to prawda.
Przytakujecie jeden drugiemu a każdy z was mówi o innej sytuacji to już nawet nie jest śmieszne to jest żałosne. @Wilson piszę, że z ZZ trzeba uzgadniać każde stanowisko, @ttomipsp piszę że ZZ nie mają żadnego wpływu u niego na obsady, @sorbent im przytakuje mimo iż są to dwa odrębne zdania.
@Ttomipsp znam twojego szeryfa i wiem, że nikt mu żadnej woli nie narzuci, ma wystarczając siły aby walczyć i wygrać z każdym (na swoim podwórku) więc wychodzi na to że to zaakceptował. Nie martwiło cię jak awansowało 200 ludzi na pierwszy stopień oficerski a jak awansuje 30 to pojawiają się jakieś obawy? Może to objawy!

Kolego jak znasz moją KP to wiesz zapewne, że  ZZ to nie S i może tu jest problem. Bo jak niedawno się dowiedziałem związek F jest postrzegany jako lewicowy, żebym ja to 6 lat temu wiedział!!! Ale nie po to u Nas związki powstały. 30 awansów na mł.kpt. to o 30 za dużo!!! Obaw żadnych nie mam, ale jak aspirant z 3 letnim stażem pyta się o stanowisko dowódcze dla niego bo są wolne i on by też chciał to ręce opadają!!! Ogólnie jest jak jest każda zmiana "dobra" jest oby tylko coś wnosiła i miała choć trochę sensu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2229 dnia: Grudzień 10, 2017, 13:24:20 »
Kolego jak znasz moją KP to wiesz zapewne, że  ZZ to nie S i może tu jest problem. Bo jak niedawno się dowiedziałem związek F jest postrzegany jako lewicowy, żebym ja to 6 lat temu wiedział!!!
To masz duży problem bo twój szeryf uważany jest za mocno prawicowego, o czym mogą świadczyć goście których miał na dniu strażaka  :wacko: :wacko:
Obaw żadnych nie mam, ale jak aspirant z 3 letnim stażem pyta się o stanowisko dowódcze dla niego bo są wolne i on by też chciał to ręce opadają!!! Ogólnie jest jak jest każda zmiana "dobra" jest oby tylko coś wnosiła i miała choć trochę sensu.
A to bydle, młody chłopak chce po 3 latach służby d-cę zastępu, normalnie ręce opadają, że chce awansować na aspiranta (Zgodnie z ustawą o PSP). Normalnie niewdzięczny gówniarz który chce normalnie awansować... (Żeby nie było to sarkazm)
Prawda jest taka, że powinien być na ten stołek awansowany. Po to zresztą są wprowadzone w nowym rozporządzeniu stanowiska dla "absolwentów", które są czasowe (podobnie jak stażysta). 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2230 dnia: Grudzień 10, 2017, 19:18:36 »
Co jest wg Ciebie Eqinox żałosne ? Że starsi oficerowie którzy ze słusznych struktur związkowych wypisali się szmat czasu temu chyba 2002 a teraz wracają w szeregi by jak powiedział jeden z naszych najwyższych (cyt. a mają dobre korzenie ?) by je mieć (korzenie) bo jak nie to nici z awansu. To mogę z czystym sumieniem nazwać *żałosna żenada*. Chcesz autora ? Chcesz powracających ? Więc nie nazywaj mojej wypowiedzi żałosną. Keep calm

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2231 dnia: Grudzień 10, 2017, 19:24:09 »
Co jest wg Ciebie Eqinox żałosne ? Że starsi oficerowie którzy ze słusznych struktur związkowych wypisali się szmat czasu temu chyba 2002 a teraz wracają w szeregi by jak powiedział jeden z naszych najwyższych (cyt. a mają dobre korzenie ?) by je mieć (korzenie) bo jak nie to nici z awansu. To mogę z czystym sumieniem nazwać *żałosna żenada*. Chcesz autora ? Chcesz powracających ? Więc nie nazywaj mojej wypowiedzi żałosną. Keep calm
Nie o wypowiedź mi chodziło ale połączenie 2 zupełnie odmiennych biegunów.... Twojego i @ttomipsp oraz potwierdzenia napisanego przez sorbent... Razem wyszło żałośnie, przyznaj?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2232 dnia: Grudzień 10, 2017, 20:08:59 »
To się ciągnie  ciągnie i końca nie widać..........................., żałosne pewnie i tak ale doskonale Wiesz co jest tego powodem. Znasz to: "Ryba psuje się od głowy" - podsumowanie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2233 dnia: Grudzień 10, 2017, 20:50:09 »
To się ciągnie  ciągnie i końca nie widać..........................., żałosne pewnie i tak ale doskonale Wiesz co jest tego powodem. Znasz to: "Ryba psuje się od głowy" - podsumowanie.
Wiesz na czym polega problem? Chociaż nie wiem jak sie będziesz staral to nie wskarzesz jednego winnego choroby. Bo gdyby to było taki proste służyli byśmy w najwspanialszych komendach na świecie a tak zostaje nam tylko się starać aby było jak najlepiej.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2234 dnia: Grudzień 29, 2017, 15:13:50 »
Wręczenie aktów powołania na stanowiska kierownicze.

https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/16827,Nominacje-dla-strazakow.html

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2235 dnia: Grudzień 29, 2017, 18:57:26 »
Cytuj
Podkreślił, że na wyrobienie pozytywnej oceny ich pracy pozwala m.in. analiza sytuacji w poszczególnych województwach i powiatach, jakiej dokonują wspólnie z Komendantem Głównym PSP.
Zdziwiłbym się gdyzby Ci nominowani mieli inne zdanie jak opcja pod którą podpina się PSP łacznie z 01. Nawet już wojewódzcy odwołują swoich kolegów bo okazuje się że na spotkaniach z parlamentarzystami Ci koledzy źle odczytali i nie w tej kolejności nazwiska....

Offline Strazak123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2236 dnia: Grudzień 29, 2017, 21:45:11 »
Mnie już te zmiany denerwują. U mnie w komendzie w marcu odwołali zastępcę Komendanta Powiatowego i do dziś nie powołali nowego mija więc 9 miesięcy. Czy na prawdę brak jest kadry?.  Przecież ktoś tą robotę musi zrobić. Mała komenda mało ludzi.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2237 dnia: Grudzień 29, 2017, 22:38:15 »
Nawet już wojewódzcy odwołują swoich kolegów bo okazuje się że na spotkaniach z parlamentarzystami Ci koledzy źle odczytali i nie w tej kolejności nazwiska....
Znam z życia taki przypadek, gdzie wieloletni 01 świadomie (żeby nie powiedzieć z premedytacją) właśnie w taki sposób "spoliczkował" obecną opcję polityczną będącą przy władzy stawiając w pierwszej kolejności posłów z PO/PSL przed ministrem. Odbiło się echem na całym województwie. Jedyne co nas dziwiło w następnych dniach/tygodniach to dlaczego jeszcze był później komendantem tak długo czyli 4 miesiące.
pozdrawiam   

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2238 dnia: Grudzień 30, 2017, 08:31:16 »
Znam z życia taki przypadek, gdzie wieloletni 01 świadomie (żeby nie powiedzieć z premedytacją) właśnie w taki sposób "spoliczkował" obecną opcję polityczną będącą przy władzy stawiając w pierwszej kolejności posłów z PO/PSL przed ministrem. Odbiło się echem na całym województwie. Jedyne co nas dziwiło w następnych dniach/tygodniach to dlaczego jeszcze był później komendantem tak długo czyli 4 miesiące.
pozdrawiam
Poglądy są jak jaja trzeba mieć własne! I za to szacunek się należy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2017, 15:52:54 wysłana przez Oggi »

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2240 dnia: Styczeń 08, 2018, 14:11:34 »
A tu takie info z komendy w Piotrkowie Tryb taka duża komenda a zmiany zmiany  https://epiotrkow.pl/m/news/czytaj,30901

i jeszcze u górali się miejsce zrobiło może jakieś typowanie miejscowych????

Użyj modyfikuj i proszę wprowadzić poprawny link !!! 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2018, 21:51:45 wysłana przez wujo 2010 »

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2241 dnia: Styczeń 09, 2018, 10:36:47 »
Słuchy chodzą, że z Bielska ktoś  do Żywca na 01, a z Żywca 01 na 02 do Bielska :fiuu: :tuba:

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2242 dnia: Styczeń 09, 2018, 11:08:58 »
Wystarczy spojrzeć na wybory gdzie zmieniały się partie rządzące.. Lecieli przede wszystkim wojewódzcy i główni. Myślę że zmiany będą i u nas a czy z korzyścią dla formacji to zobaczymy.
Odwołałem się do 2 postu w temacie z przed ponad 2 lat. Wymaina kadry trwa od wyborów, po woli i rządzący i opozycja szykuje się do kolejnych wyborów. Wg mnie obecnie w KP i KM dorobiliśmy się w większości zmian kadrowych cz z korzyścią? Smutne jest obecna sytuacja, że nowo powołani na stanowiska po prostu boją się odezwać w sprawach bieżących do swoich przełożonych z obawy przed odwołaniem - tłumaczenia są zawsze takie same z cyklu: "Wiecie ja tu dopiero rok na stanowisku ....". (zawsze byłą taka zależność dotycząca odwołań ale obecnie przechodzi chyba swoje apogeum) Pamiętam czasy, że sprawy niedograne lub nie jednolicie rozumiane w naszej formacji były zawsze konsultowane w relacjach KM/KP ->KW.

Obecnie mam wrażenie, że osoby objęte zmianami kadrowymi to koledzy, któzy po powołaniach na swoje obecne stanowiska zaprzestają rozmów tylko czekając jakie decyzje spłyną z góry, jakby tym powołąnym komendantom momentalnie myślenie wyłączono. Wydaje mi się, że powoli komendanci komend powiatowych i miejskich stają się nie potrzebni (przynajmniej w niektórych aspektach). Decyja w postaci polecenia, prośby wykonania jakiejś czynności spływa z W-w i jest do wykonania zatem na niższych szczeblach komendanci nie do końca są potrzebni. Jak inaczej odebrać konsultowanie np. osoby na stanowisko w KP KM z KG, decyzje o akceptacji czy nie otrzymuje się telefonem możesz/niemożesz, żadnego dokumnetu. W tym zakresie przypomina mi to działalność organizacji podziemnych :) 
________________________________________________________
W związku ze zmianą ministra MSWiA jakieś zmiany :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2018, 12:11:12 wysłana przez fireman »

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2243 dnia: Styczeń 09, 2018, 12:40:45 »
Oj chyba karuzela znów przyspieszy, większość dziadków rzadu poleciała , to i pora sprzątać u nas.... mam taką nadzieję

Offline captain

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Zmiany w małopolskiej PSP
« Odpowiedź #2244 dnia: Styczeń 15, 2018, 16:46:47 »
Ruszyła nowa tura zmian w KP PSP woj. małopolskiego.  Odwołany 01 w Zakopanem. Wróble ćwierkają że następni w kolejce to : 01 - Bochnia, Wieliczka, Olkusz   oraz  02 - Miechów, Proszowice oraz Gorlice.

http://www.psp.zakopane.pl/uroczysta-zbi%C3%B3rka-z-okazji-zmiany-na-stanowisku-komendanta-powiatowego-psp-w-zakopanem-0

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2245 dnia: Styczeń 19, 2018, 12:25:05 »

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2246 dnia: Styczeń 21, 2018, 11:47:15 »
Zieliński pożegna się ze stanowiskiem, ciekawe czy dalej będę nowe zmiany nowych zmian  :fiuu:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/brudzinski-zwrocilem-sie-do-premiera-o-powolanie-woj-zachodniopomorskiego-na/df3lfsm

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2247 dnia: Styczeń 21, 2018, 11:56:15 »
Zieliński pożegna się ze stanowiskiem, ciekawe czy dalej będę nowe zmiany nowych zmian  :fiuu:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/brudzinski-zwrocilem-sie-do-premiera-o-powolanie-woj-zachodniopomorskiego-na/df3lfsm
wojewoda zachodniopomorski będzie odpowiadał z departament prawny a Zieliński odpowiada za służby mundurowe. Więc w linku nic nie ma o jego odwolaniu
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline panas9

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2248 dnia: Styczeń 21, 2018, 17:04:12 »
Co niektórzy myślą, że jest tylko jeden sekretarz lub podsekretarz stanu w resorcie.

Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2249 dnia: Styczeń 21, 2018, 17:22:04 »
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2018, 17:27:43 wysłana przez Oggi »