Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2788264 razy)

Offline strażak1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2125 dnia: Wrzesień 29, 2017, 10:30:41 »
Dodatkowo jak by nie patrzeć strażacy w powiatach to inna strefa pożarowa niż ci na świeczniku  :wacko:

Jest takie powiedzenie gó......o zawsze spada na sam dół. Więc strażacy na najniższym szczeblu drabinki na tym w końcu ucierpią. Patrząc na to kto zasiada w naszym kierownictwie (od 01 kraju do 01 powiatów) i jakie mają pomysły na naprawę PSP to wszystko zmierza ku końcowi.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2126 dnia: Wrzesień 29, 2017, 10:42:19 »
Jest takie powiedzenie gó......o zawsze spada na sam dół. Więc strażacy na najniższym szczeblu drabinki na tym w końcu ucierpią. Patrząc na to kto zasiada w naszym kierownictwie (od 01 kraju do 01 powiatów) i jakie mają pomysły na naprawę PSP to wszystko zmierza ku końcowi.
Kiedyś służył taki podoficer w PSP, który na pytanie swojego 01 "I co teraz będzie" odpowiedział "nic Panie Komendancie, gorzej było i chwalili" tak więc nie przejmował bym się zbytnio. A na ocenę 01 moim zdaniem jeszcze nie czas... Wiesz dlaczego? Bo jak 30 listopada pokaże jako pierwszy od 2006 r.  przepis, który kompleksowo pomoże podoficerom i aspirantom (i nie będzie miał ograniczenia czasowego) w awansach na stanowiska na które teraz wymaga się  kosmicznych kwalifikacji i podyplomówek to diametralnie zmieni sytuacje w PSP (mam nadzieje, że będzie on obejmował SK).  W liczbie pozyskanych etatów do PSP już jest lepszy od poprzednika który w 8 lat załatwił mniej niż on w 2 lata. Dlatego nie pojęte dla mnie są tak surowe oceny KG, ale to wasza sprawa a to jest forum dyskusyjne więc mówcie co chcecie. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

ŻARTS

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2127 dnia: Wrzesień 29, 2017, 11:37:28 »
Wrócimy do sredniowiecza gdzie etat zdobywa się głównie przez zasiedzenie. Reformą byłoby zdobycie aspiranta na zasadzie kursu dla podoficerów i zwiększenie kompetencji aspiranta do z_cy dowodcy zmiany, zastepcy dyżurnego operacyjnego i zastepcy naczelnika wydziału ale bez SGSP brak możliwości stopnia oficerskiego.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2128 dnia: Wrzesień 29, 2017, 12:27:14 »
Wrócimy do sredniowiecza gdzie etat zdobywa się głównie przez zasiedzenie. Reformą byłoby zdobycie aspiranta na zasadzie kursu dla podoficerów i zwiększenie kompetencji aspiranta do z_cy dowodcy zmiany, zastepcy dyżurnego operacyjnego i zastepcy naczelnika wydziału ale bez SGSP brak możliwości stopnia oficerskiego.
Ty patrz mój kolega asp. sztab. jest naczelnikiem drogówki podlega mu 30 funkcjonariuszy. Patrz w Policji nie trzeba Szczytna aby dowodzić zespołem wielkości małej JRG. Inny po kilkomiesięcznym kursie objął naczelnika WPI ponad 70 funkcjonariuszy podległych. Czemu na siłę mamy zmuszać strażaków do podnoszenia kwalifikacji, które są fikcją. Średniowiecze to system Panów po szkołach.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

ŻARTS

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2129 dnia: Wrzesień 29, 2017, 12:42:30 »
ZZ sa po to by dbały o interesy wszystkich funkcjonariuszy a nie wybranej grupy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2130 dnia: Wrzesień 29, 2017, 12:48:13 »
ZZ sa po to by dbały o interesy wszystkich funkcjonariuszy a nie wybranej grupy.
Dokładnie a że w ZZ jest demokracja :) To decyduje większość  :wacko: (oficerowie stanowią mały procent ZZ przynajmniej u mnie w województwie, a jak to mówią nieobecni głosu nie mają). Większość we wszystkich związkach uznała że trzeba przywrócić załącznik nr 6 (lub rozwiązanie alternatywne) KG się do tego przychylił więc prace trwają. I większość bedize zadowolona a że trafią się malkontenci to szczerze **li mnie to. Żeby nie było jestem oficerem  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline yanek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2133 dnia: Październik 03, 2017, 18:24:48 »
Bardzo dobrze, niech zamiatają. W woj. pomorskim w końcu zawitała normalność. Jak słyszałem jak jego wielmożność były powiatowy 01 bełkotał cyt"moja straż i to ja wam płacę" to mnie krew zalewała. Prywatny folwark za państwowe.


Offline Thor998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • St.ogn.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2135 dnia: Październik 24, 2017, 17:09:20 »
Chodzą plotki, że od stycznia kilku powiatowych na Małopolsce do zmiany ? jeden na pewno u mnie w komendzie a więcej ktoś coś wie czy to niepotwierdzone + 2 (3)? :krzyk: a może już jakieś wieści kto z namaszczenia ?
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2017, 17:12:30 wysłana przez Thor998 »

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2136 dnia: Październik 24, 2017, 17:18:10 »
Od stycznia będą nowe budżety, więc będzie kolejna fala zmian. Teraz nie ma z czego płacić odpraw. Są wojewodztwa w kraju gdzie jeszcze wiele powiatów nie zostało wziętych przez "dobra zmianę".

Offline Thor998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • St.ogn.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2137 dnia: Październik 24, 2017, 17:29:58 »
Dlatego chodzą słuchy że nie tylko Nasz ale i kilku innych było wezwanych w trybie pilnym do KW PSP w Krakowie. Nasz oznajmił wczoraj na naradzie że odchodzi od stycznia a kto jeszcze to już niepotwierdzone wiec może któryś z kolegów z małopolski wie co i jak ?

Offline Bania

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2138 dnia: Październik 24, 2017, 20:32:54 »
"Nasz" czyli?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2139 dnia: Październik 24, 2017, 20:55:13 »
"Nasz" czyli?
"Mój 01" to za każdej władzy 01 rządzący "moją" komendą... Nie wiem jak ty to odbierasz ale to dla mnie taki skrót myślowy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2140 dnia: Październik 25, 2017, 22:29:12 »
Od stycznia będą nowe budżety, więc będzie kolejna fala zmian. Teraz nie ma z czego płacić odpraw. Są wojewodztwa w kraju gdzie jeszcze wiele powiatów nie zostało wziętych przez "dobra zmianę".
Ale są też takie powiaty gdzie  już zmiany nastąpiły 2 i 3 raz w zakresie 01 i 02... Chyba tylko po to aby "koledzy" odeszli z "odpowiednich grup uposażenia" ... .
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Czerwony666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2141 dnia: Październik 27, 2017, 09:21:56 »
Wie może ktoś z Panów kiedy bedą dalej czyścić skorumpowany ślask?

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2142 dnia: Październik 27, 2017, 10:23:16 »
 Hmm, zostań "sygnalistą". Nowy program sztandarowej partii , sygnalista+ , nie zwolnią Ciebie przecież, nawet po wyjaśnieniu sprawy.
 Zgłoś przestępstwo jeśli masz taką wiedzę. Osoba wiedząca o przestępstwie, nie ujawniające tego , sama popełnia przestępstwo.
 Czy szukasz porady na forum?
 

Offline Czerwony666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2143 dnia: Październik 27, 2017, 11:55:19 »
Juz zgloszone ,przesluchania sie odbywaja od dawna ,widze ze dosyc nie poinformowany jestes ,5min dla pozarnictwa haha

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2144 dnia: Październik 27, 2017, 12:45:57 »
Nie mieszkam i nie pracuje na śląsku , wiec nie znam sprawy , napisałem jak to powinno wyglądać z formalnego punktu widzenia. Wiesz , że człowiek jest niewinny ( w tej sytuacji ),dopóki nie zostanie skazany.

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2145 dnia: Październik 27, 2017, 12:54:00 »
Jest podobno jeden oficer na śląsku w którego kierownictwo kw wierzy ze wszystko uzdrowi. :wall:

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2146 dnia: Październik 28, 2017, 10:26:44 »
Hmm, zostań "sygnalistą". Nowy program sztandarowej partii , sygnalista+ , nie zwolnią Ciebie przecież, nawet po wyjaśnieniu sprawy.
 Zgłoś przestępstwo jeśli masz taką wiedzę. Osoba wiedząca o przestępstwie, nie ujawniające tego , sama popełnia przestępstwo.
 Czy szukasz porady na forum?
 

No popatrz... Twój Komendant chyba o tym nie wie :rofl: Uściślając Twoją wypowiedź, to takie szaraczki jak my, nie powiadamiając organów ścigania, nie popełniają przestępstwa, gdyż mają tylko obywatelski obowiązek. Ale już Komendant ma obowiązek prawny i jeśli dowiaduje się, że podlegli mu strażacy popełnili przestępstwo, np. przeciw dokumentom, tzw. poświadczenie nieprawdy w dokumencie urzędowym, to nie zgłaszając tego sam popełnia przestępstwo niedopełnienia obowiązków ze szkodą dla interesu publicznego. Chyba sobie sprawy z tego nie zdaje, gdyż w przeciwnym razie robił wszystko, żeby ze wszystkimi odchodzącymi z komendy rozstawać się w jak największej zgodzie :)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie


Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2148 dnia: Październik 28, 2017, 17:24:56 »
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2149 dnia: Październik 28, 2017, 18:15:11 »
http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Wreczenie-aktu-powolania-lubuskiemu-komendantowi-wojewodzkiemu-PSP/idn:36457

12 lat służby stałej. Ciekawe co zrobi jak się zmieni opcja i przyjdzie polityczna miotła.  :gwiazdki:

Obawiam się, że jak nie będzie grzecznie wykonywał poleceń, to nie dotrzyma do zmiany opcji  :-\ Jego poprzednik miał swoje zdanie na różne tematy zupełnie nie zbieżne z tym co chciał KG i długo nie pobył.