Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2789943 razy)

Offline kafian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1900 dnia: Marzec 09, 2017, 22:02:43 »
Widać ze niektórym żal d... ściska. Czyżby zazdrość?! Gość ma 14 lat służby stałej, ma kwalifikacje to cóż w tym dziwnego? Znam pewnego komendanta, który po 6 latach służby stałej został zastępcą a po 10 latach, w wieku 34 lat Komendantem Powiatowym i co to nie ruszało nikogo tylko teraz niektórych kole tak w oczy? A znam jeszcze ciekawsze historie! Gość został powołany i kropka. Życzę mu jak najlepiej na nowym stanowisku. Nie ma ludzi niezastąpionych!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.355
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1901 dnia: Marzec 09, 2017, 22:55:36 »
Widać ze niektórym żal d... ściska. Czyżby zazdrość?! Gość ma 14 lat służby stałej, ma kwalifikacje to cóż w tym dziwnego? Znam pewnego komendanta, który po 6 latach służby stałej został zastępcą a po 10 latach, w wieku 34 lat Komendantem Powiatowym i co to nie ruszało nikogo tylko teraz niektórych kole tak w oczy? A znam jeszcze ciekawsze historie! Gość został powołany i kropka. Życzę mu jak najlepiej na nowym stanowisku. Nie ma ludzi niezastąpionych!
Szczerze nie wiem o co im chodzi? To, że ma mł. kpt?
Gdyby ukończył dziennie SGSP był by mł. bryg.... Tylko pytanie czy ilość gwiazdek na pagonie coś zmienia? Czy mniejsza ilość gwiazdek obniża doświadczenie? 15 lat stażu to wystarczająco aby zrozumieć służbę.
Panowie znam kilkadziesiąt przypadków KP/KM z mniejszym stażem służby stałej niż przypadek z Kazimierzy Wielkiej. Więc wtf?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1902 dnia: Marzec 09, 2017, 23:44:40 »
Czytam tylko te  "uzasadnienie" - tak zapewne nie było innych oficerów w komendzie strzelam, D-cy JRG, Prewentysty, Operacyjniaka. Ale cóż tam OTWP, doświadczenie życiowe jako dyżurny SK, dowódca zastępu, skądinąd w 100% zbieżne ze służbą Komendanta Powiatowego. Zapewne ma również olbrzymie doświadczenie w zarządzaniu czynnikiem ludzkim, kontaktami z instytucjami, paragrafami, księgowością itd.
Pierwsze 2 lata będzie przyjmował wszystko za pewnik, co mu podwładni podpowiedzą.

sorbent

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1903 dnia: Marzec 10, 2017, 08:49:34 »
Wynika z wpisów powyżej, że ma pełne poparcie związków - i tu jest sedno sprawy.
Życzę mu powodzenia, szczerze.

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1904 dnia: Marzec 10, 2017, 09:51:23 »
Zostałem wywołany poniekąd  z szeregu więc sprostowanie walnę a co. Nikomu żal dupy nie ściska a już wcale brak zazdrości. Przed Panem komendantem kapitanem dużo pracy i z całej duszy życzę mu super fajnej pracy na ww stanowisku. Doczepić się mam prawo do opisu który delikatnie trąci latami które doskonale pamiętam a jak mniemam nie wszyscy pamiętają. 

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 230
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1905 dnia: Marzec 10, 2017, 18:10:39 »
A ja z innej beczki, jak można zrobić podyplomówkę na kierunku budownictwo nie mając studiów związanych z budownictwem. Polskie szkolnictwo wyższe to dno.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.355
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1906 dnia: Marzec 10, 2017, 18:19:18 »
A ja z innej beczki, jak można zrobić podyplomówkę na kierunku budownictwo nie mając studiów związanych z budownictwem. Polskie szkolnictwo wyższe to dno.
Można zrobić podyplomówkę z zakresu pożarnictwa i dostać zgodę na zajmowanie stanowisk oficerskich nie mając styczności z państwową edukacją. Inżynier po Wyższej Szkole Trzęsienia Gnoju w Piździ Woli wystarczy a mgr prawa na porządnym  Uniwersytecie  to za mało. Szkolnictwo pożarnicze to dno i pół metra mułu. A SPO, SPF, SPK i inne PDFy to obraz patologi Polskiego pożarnictwa
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2017, 18:36:52 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1907 dnia: Marzec 10, 2017, 18:48:38 »
Moim zdaniem już nie od dziś chcesz być oficerem kończ SGSP, a nie jeden z drugim zrobi historię sztuki, pedagogikę lub inne bardzo przydatne w pożarnictwie studia i wielki oficer - żenada.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1908 dnia: Marzec 10, 2017, 20:30:21 »
Cytuj
Moim zdaniem już nie od dziś chcesz być oficerem kończ SGSP, a nie jeden z drugim zrobi historię sztuki, pedagogikę lub inne bardzo przydatne w pożarnictwie studia i wielki oficer - żenada.

Zgodziłbym się z Tobą pod jednym warunkiem.
Zaoczna SGSP otwarta dla wszystkich chętnych ( bez skierowania od 01) i co najważniejsze NIEODPŁATNA.
14 lat walczyłem o skierowanie na SGSP. Zawsze słyszałem cyt."nie mam funduszy" dla wszystkich chętnych. Jakoś dla przydupasów była kasa. Jak się odezwałem to usłyszałem cyt. "nie ty tu rządzisz".

Dlatego zgadzam się z przedmówcami.

Cytuj
Polskie szkolnictwo wyższe to dno.

Offline olak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1909 dnia: Marzec 10, 2017, 20:58:56 »
To nie szkolnictwo jest dnem, a brak regulacji w zakresie kierowania do szkół. Jest jeszcze więcej takich klejnotów w rękach naszych przełożonych. Jednym z nich są np. dodatkowe obowiązki. Jedni nie mają ich wcale i jak nic się nie dzieje leżą do góry ... a inni mają ich tyle że ciężko się wyrobić. Kasa taka sama. A jak zapytasz o dodatek to usłyszysz że jesteś bezczelny.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.355
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1910 dnia: Marzec 11, 2017, 11:23:49 »
14 lat walczyłem o skierowanie na SGSP. Zawsze słyszałem cyt."nie mam funduszy" dla wszystkich chętnych.
U mnie aspirant z 3-4 letnim stażem (lub większym) dostaje skierowanie młodsi dostają zgodę, ale to ich wybór bo znają zasady. Ku mojemu zaskoczeniu więcej jest zgód. Nigdy nikomu nie odmówiono.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2017, 12:10:39 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline tomekiks

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1911 dnia: Marzec 12, 2017, 16:38:22 »
Moim zdaniem już nie od dziś chcesz być oficerem kończ SGSP, a nie jeden z drugim zrobi historię sztuki, pedagogikę lub inne bardzo przydatne w pożarnictwie studia i wielki oficer - żenada.

Ok, a jak ktoś kończy np. ratownictwo chemiczne to uważasz, że już nie powinien mieć szansy zostać oficerem inaczej niż kończąc kolejne studia inżynierskie w postaci sgsp ?

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1912 dnia: Marzec 12, 2017, 16:50:49 »
wie ktoś może coś o jakiś zmianach w woj śląskim czy już zakończyli wymianę O1 ?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1913 dnia: Marzec 12, 2017, 18:19:12 »
Moim zdaniem już nie od dziś chcesz być oficerem kończ SGSP, a nie jeden z drugim zrobi historię sztuki, pedagogikę lub inne bardzo przydatne w pożarnictwie studia i wielki oficer - żenada.

Ok, a jak ktoś kończy np. ratownictwo chemiczne to uważasz, że już nie powinien mieć szansy zostać oficerem inaczej niż kończąc kolejne studia inżynierskie w postaci sgsp ?
A może Panowie zmienić dział bo tu mówimy o tym jak zmieniają się nasze władze a nie jakie szkoły mają uzupełnić..

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1914 dnia: Marzec 12, 2017, 19:30:56 »
wie ktoś może coś o jakiś zmianach w woj śląskim czy już zakończyli wymianę O1 ?

Zobacz, czy jeszcze ktoś został i sobie odpowiedz. Przykładem innych województw, wymieniają wszystkich. Chyba, że ludzi im brakło. :klol: :klol:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.355
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1915 dnia: Marzec 12, 2017, 19:33:17 »
Zobacz, czy jeszcze ktoś został i sobie odpowiedz. Przykładem innych województw, wymieniają wszystkich. Chyba, że ludzi im brakło. :klol: :klol:
Przesadzasz! Chyba tylko w jednym województwie wymieniono praktycznie wszystkich, w pozostałych jest bardzo różnie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1916 dnia: Marzec 12, 2017, 20:38:16 »
Każda zmiana rządu do tej pory skutkowała zmianami w kierownictwie PSP - nic w tym dziwnego. Zmiana kierownictwa PSP zawsze przekładała się na zmiany w województwach, a te w powiatach (wielu, nie wszystkich). To prawidłowość, którą można zaobserwować. Z szacunkiem jednak dla wszystkich powoływanych od półtora roku komendantów, nie mogę się dopatrzeć wśród nich osób o poważnych dokonaniach, kolegów którzy dokonaliby czegoś ponadprzeciętnego, znanych w skali kraju. Chlubnym wyjątkiem jest Komendant-Rektor SGSP. A pozostali? Nie chcę nikogo obrażać, daleki jestem od złych intencji, ale zazwyczaj komendantami zostawały osoby "znane".

Dlaczego teraz jest inaczej? Widzę dwa powody:
1. Kierownictwo PSP (niestety) obawia się mocnych osobowości.
2. Są to przygotowania do obniżenia rangi PSP i powolnego przekazania do samorządów. Potwierdzeniem tego mogła być akcja ze zmianą logo oraz pomysł zmiany nazwy formacji w celu usunięcia wyrazu "państwowa".

A co Koledzy myślą na ten temat?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.355
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1917 dnia: Marzec 12, 2017, 21:07:44 »
Mam 100% odmienne zdanie gdyż patrzę na tendencje obecnej władzy to raczej chcą zwiększyć wpływy rządu kosztem samorządu. Np.WFOSiGW.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1918 dnia: Marzec 12, 2017, 22:35:49 »
Zobacz, czy jeszcze ktoś został i sobie odpowiedz. Przykładem innych województw, wymieniają wszystkich. Chyba, że ludzi im brakło. :klol: :klol:
Przesadzasz! Chyba tylko w jednym województwie wymieniono praktycznie wszystkich, w pozostałych jest bardzo różnie.

Sorry, jeśli kogoś uraziłem. Piszę na podstawie swojego województwa, ale tak wynika z  wypowiedzi kolegów z innych KW, KM, i KP

Offline raflik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1919 dnia: Marzec 13, 2017, 08:40:03 »
W Śląskim w środę Tychy i to jeszcze nie koniec. Póki co odchodzą Komendanci z naprawdę dużym stażem.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1920 dnia: Marzec 14, 2017, 09:54:44 »
jest też nowy p.o. w Końskich (świętokrzyskie).

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1921 dnia: Marzec 15, 2017, 10:36:50 »
Jest też nowy zastępca w Kazimierzy Wielkiej (świętokrzyskie). To zostało chyba jeszcze tylko 2 zastępców do wymiany w  świętokrzyskim.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1922 dnia: Marzec 16, 2017, 16:25:11 »
wróble ćwierkają że Warszawa już nie ma 01.

Offline Straz-ak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1923 dnia: Marzec 16, 2017, 17:20:07 »
Miejski czy Wojewodzki?