Autor Wątek: Akcja protestacyjna  (Przeczytany 11248 razy)

Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Akcja protestacyjna
« dnia: Maj 10, 2006, 14:38:55 »
Chciałbym się dowiedzieć jakie panują nastroje w PSP odnośnie awantury z nadaniem stopini oficerskich (pierwszych i następnych) Czytałem dwa przeciwstawne posty ale to chyba nie jest zdanie wszystkich strażaków. Podzielam poglądy wysłane przez NSZZ PP i ZZS Florian w wystapieniu do rzecznika. Jeśli dziś robi się bezkarnie w bambuko tą grupę strażków jutro można zrobić następną z czymś innym (dojazdami, mieszkaniami itp)! Czy nie czas ogłosić akcję protestacyjną i votum nieufności dla KG? 
każdy kij ma trzy końce

Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2006, 14:40:30 »
Może tylko wyjasnię jeszcze oficerom "po jedynie słusznej" SGSP że akurat mnie osobiście problem stopni nie dotyczy.
każdy kij ma trzy końce

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2006, 22:05:26 »
dima:
1. Nie ciągnąc tematu Twojej aroganckiej zaczepki - "jedyna słuszna szkoła SGSP" - stwierdze krótko ->dla strazaków tak, dla bankierów i marketingowców nie!
2. Akcja protestacyjna, wotum nieufności ??- większego idiotyzmu nie słyszałem?!czyś Ty głowę z du..ą miejscami zamienił? Jak to sobie wyobrażasz? Bo ja myslę, że nawet całą akcję dałoby sie zorganizować, tyle tylko, ze strona służbowa posiadajaca o wiele lepsze dojście do massmediów pchnełaby informację, że protestujący strazacy chcą likwidacji jedynej szkoły pozarniczej kształcącej inzynierów pożarnictwa i uwolnienia stopni pożarniczycyh dla wszystkich rodzajów zawodow jak : teologów, bibliotekarzy, geografów, filozofów, filologów, ekonomistów, lekarzy, weterynarzy, biologów, prawników, lesników, rzeźbiarzy, malarzy po ASP, muzyków, fotografików, aktorów, astfofizyków, fizyków, astronomów itp. itd. etc.
Wiec, skoro nie musimy w Polsce posiadac oficerów po SGSP, to może nie trzeba tez aspirantów po jedynie słusznych SA Poznań, Kraków i CSP Częstochowa? A skoro tak, to również nie potrzebujemy i podoficerów - zlikwidować szkoły pożarnicze! Idziemy na żywioł, jak duża ilość członków OSP, a co, nie da się tak gasić? tak ma wygladać PSP za kilka lat? czy może dac stopnie, ale nie wszystkim, a ilu w takim razie i wg. jakiego kryterium? Kazda decyzja jest trudna, a co najgorsze nie ma salomonowego wyjścia, ale najgłupszym wyjściem teraz byłaby akcja protestacyjna (a kto by to miał zorganizować, kto wesprzeć?), wotum nieufności dane przez kogo? przez niezadowolonych nieawansowanych? Bo chyba nie przez ZZ?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline MAKINTOSZ

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2006, 00:35:24 »
Dima to jakiś przebieraniec i prowokator !!!!!!!!!!!!

Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2006, 08:49:56 »
po pierwsze robard - określenia "jedyna słuszna SGSP" nie wymyśliłem ja tylko jest nadużywane przez obecne kierownictwo KG
po drugie robard - ja osobbiście jestem za całkowita likwidacjs stopni one nic nie odzwierciedlają, powinno być jakie masz stanowisko za to odpowiadasz  i tyle dostajesz kasy, stopnie to relikt przeszłości i służą tylko do manipulacji przez przełożonych strażakami za pomocą rozporządzeń np. o kwalifikacjach
po trzecie robard - smutne gadki o tym kto zasługuje na stopień a kto nie  wciskają oficjerowie po SGSP sami dopchali się do koryta a więcej nikogo nie chcą dopuścić. Spojrzyj na swoich kolegów z rocznika czy wszyscy zasługują na miano oficerów?
po czwatre robard- akcje powinny wprowadzić NSZZ PP i ZZS Florian przecież nie szara masa jak makintosz co sie boi wychylić poza klapki na oczach, solidarność w tej chwili też jest zajęta obsadzaniem miejsca przy korytku nawet do forum związków zawodowych służbu mundurowych do którego przystąpiły wszytskie związki nie miała czasu wstapić
po pierwsze makintosz może zdradzisz dla kogo pracujesz i na jakim stołku bo mi to pachnie gabinetem KG
każdy kij ma trzy końce

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2006, 09:29:42 »
dima pisze:
Cytuj
Spojrzyj na swoich kolegów z rocznika czy wszyscy zasługują na miano oficerów?
tylko z którego rocznika, z SChP czy SGSP? po SChP oczywiście nie wszyscy zostali oifcerami, a po SGSP nie ja mam prawo decydować czy zasługuja na miano oficerów PSP, ale skoro szkołę ukończyli i stopnie im nadano -> to tak!

Cytuj
solidarność w tej chwili też jest zajęta obsadzaniem miejsca przy korytku nawet do forum związków zawodowych służbu mundurowych do którego przystąpiły wszytskie związki nie miała czasu wstapić
dlazcego jestes taki pewien swojego stwierdzenia? Jak to nie miała zcasu przystapić do forum zz służb mundurowych, może poprostu nie chciała? A czy musiała? A czy zawsze wczesniej kiedy np. organizowała solidarność jakieś wotum nieufności, to reszta naszych zz popierała postulaty?
dima, z całym szacunkiem, ale rzucaj haseł, ktore nie do końca mają przełożenie na rzeczywistość
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2006, 10:13:29 »
Już kilka razy mówiłem na ten temat na tym forum. Nalezy zmienić cały system szkolenia w PSP. Od strażaka, podoficera, aspiranta na oficerach kończąc.
Dlaczego nie możnaby wprowadzić u nas dokształacania na kursach różnego typu, tak jak jest to w resorcie MON. Chcesz mieć stopień i stanowisko, prosze idziesz na rok, na dwa lub trzy na kursy dla oficerów o różnych specjalnościach i jesteś gość. I tu ogromna rola byłaby właśnie SGSP. Ktoś mądry powinien raz a dobrze uściąś wybrać kilka kierunków studiów naprawdę przydatnych w PSP, jak np. chemia itp., a następnie danedgo delikwenta wysyłać na specjalistyczne kursy. Mam kilku znajomych w MONie. CAły czas którys z nich rusza na jakiś kurs. Taam jest ciągłośc kształcenia i dokształacania. A u nas? Skończysz SA, czy SGSP i 20 albo i 30 lat nic. Nie ma ciągłośc, poszerzania wiedzy. Chcesz awansować? Dostać lepsze stanowisko, wyższy stopień? Proszę bardzo, idź na kurs. Inaczej wojna pomiędzy tymi dobrymi strażakami po SGSP, a resztą nieudaczników po cywilnych trwać będzie jeszcze długo. Bo nie liczy się to co kto ma w głowie i jakie ma doświadczenie ale papierek z uczelni jaką skończył, mimo nawet, że ani razu nie był w podziale.
Poza tym, obowiązkowe powinno być, że strażak, czy to po SA czy SGSP powinien min. 5 lat przejeździć w podziale, zanim trafi za biurko. To rozwiązałoby też problem wyższości podziału nad biurem i odwrotnie. Także niestety PSP potrzebna jest totalna reforma, reorganizacja tego starego i moim zdaniem złego systemu naboru i szkolnictwa. Bez tego dalej nie pojedziemy.

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2006, 21:16:17 »
Cytuj
Poza tym, obowiązkowe powinno być, że strażak, czy to po SA czy SGSP powinien min. 5 lat przejeździć w podziale, zanim trafi za biurko. To rozwiązałoby też problem wyższości podziału nad biurem i odwrotnie. Także niestety PSP potrzebna jest totalna reforma, reorganizacja tego starego i moim zdaniem złego systemu naboru i szkolnictwa. Bez tego dalej nie pojedziemy.
I to jest to bo można dostać kur..cy jak twoje meldunki sprawdza i wytyka niby jakieś błędy fachowiec który nigdy nie jeździł na podziale. No cóz mądrale  ^_^.
A z drugiej beczki w ustawie jest zapis - technik pożarnictwa + studia cywilne = oficer.
Chyba że się mylę bo już nie czytam poprawek do ustaw. A może dalej to obowiązuje tylko ktoś sobie wymyślił swoją interpretację. Na prawie uczono że prawo nie działa wstecz i co z tymi którzy dostali skierowanie z zakładu pracy (komendanta) na studia cywilne przed wprowadzeniem czy kierunek słuszny czy nie i dostali urlop szkolny. W umowie podpisowało się że po studiach odpracuje się trzy lata (czy ta umowa dalej obowiązuje, czy nie otrzymując stopnia oficerskiego, nie obowiązuje). Dalej już mi sie nie chce pisać bo po co ......gdyż oficerowie za biurek bez stażu w podziale zaraz na mnie siądą jak muchy.
Proszę tylko o to abyście wyraźili swoją opinię jak to jest -jestem za a nawet przeciw :)

do Robard
Cytuj
Akcja protestacyjna, wotum nieufności ??- większego idiotyzmu nie słyszałem?!czyś Ty głowę z du..ą miejscami zamienił? Jak to sobie wyobrażasz? Bo ja myslę, że nawet całą akcję dałoby sie zorganizować, tyle tylko, ze strona służbowa posiadajaca o wiele lepsze dojście do massmediów pchnełaby informację, że protestujący strazacy chcą likwidacji jedynej szkoły pozarniczej kształcącej inzynierów pożarnictwa i uwolnienia stopni pożarniczycyh dla wszystkich rodzajów zawodow jak : teologów, bibliotekarzy, geografów, filozofów, filologów, ekonomistów, lekarzy, weterynarzy, biologów, prawników, lesników, rzeźbiarzy, malarzy po ASP, muzyków, fotografików, aktorów, astfofizyków, fizyków, astronomów itp. itd. etc.
O czym ty mówisz. Koleś zwrócił się z prośbą o nagłośnieniu omawianej sytuacji, tzn. blokady należnych wg ustawy stopni oficerskich  ( chyba że funkcjonuje jeszcze nowsza o której nie wiem).
A Ty wyskakujesz z zamykaniem SGSP- ukończyłeś to można zamknąć!!!! - ty tak stwierdziłeś, a nie studenci jak zauważasz po ch.j wie czymś, jak to sam określasz.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2006, 21:54:35 wysłana przez chak »
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2006, 15:31:05 »
mam pytanie:
dlaczego strażak ze średnim wykształceniem żeby dostać pierwszy stopień podoficerski musi ukończyć kurs podoficerów ??
dlaczego podoficer (nawet jeśli ma studia cywilne bądż średnie wykształcenie techniczne) nie dostaje stopnia mł.aspiranta dopóki nie ukończy 1,5 rocznego kursu na SA PSP ??
dlaczego studia cywilne wystarczają na otrzymanie gwiazdek przez ludzi którzy nie jednokrotnie pożar widzieli tylko w Teleexpresie lub na filmach ???




Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2006, 14:11:03 »
dlatego wracam do swojego pytania po co w straży stopnie jak są stanowiska, swojego aspiranta gotów jestem poświęcić żeby dołożyli mi dodatek za stopień do grupy.
awansowanie powinno być oparte o doświadczenie strażaka, kierowanie na dalsze kształcenie powinno się odbywać w związku z przewidywanym awansem na zajmowanie konkretnego stanowiska - ale kto to miałby robić, przecież nie nasze szkoły pełne nadętych teoretyków
awans powinien być od stażysty do KG a nie fabryka oficerów szykująca "elitę"
ale jeśli już jest tak jest i ustaliło się zasady to trzeba ich przestrzegać a związki powinny stać na straży tego
jak widzę najmniej wypowiedziało się na tym forum tych co powinni być najbardziej zainteresowani tematem - to może by go zamknął moderator?

**Jak widzisz taką potrzebę sam zamknij temat, jako jego założyciel. Zerknij na belkę poniżej okna !**
dago
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2006, 20:30:09 wysłana przez dago »
każdy kij ma trzy końce

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2006, 14:26:13 »
Popieram - po takim przegięciu Krzowskiego powinien byc Dym. ZNam gościa - był komendantem wojewódzkim w Krakowie - szkoda mówić. Później załatwił papiery rzeczoznawcy i przychodził na narady prewencyjne ( jak go zdjeli z fuchy) - dano mu do przygotowania 1 temat - przeczytał dukając rozporządzenie - parodia. Można to sprawdzić - byłem świadkiem. A teraz  innych będzie gnoił ....

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 15, 2006, 21:58:07 »
A co powiecie o apelu Policjantów do pozostałych służb MSWiA o przyłączenie się do akcji protestacyjnej?
 http://wiadomosci.onet.pl/1322897,11,item.html
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline wisielec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 15, 2006, 22:52:12 »
ftp://http://zzsflorian.pl/
Z ostatniej chwili: Komunikat 02/04/06 
co o tym sądzicie :huh:

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 16, 2006, 00:05:07 »
Nie zauważyłem żeby Policjanci protestowali żeby mieć więcej oficerów.... ???
To zupełnie inna sprawa, i bardzo słuszne postulaty



Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 16, 2006, 18:51:31 »
No i oczywiście Policjanci górą !!!!!!
A nasze ZZ śpią. O nich teraz będzie się mówić i swoje wywalczą a my na szarym końcu. Dlaczego tak zawsze musi być. Jest porozumienie miedzyzwiązkowe aby wszystkie związki mundurowe mówiły jednym głosem !!!!  Ach szkoda gadać ............
Znowu do tyłu!!!
Mają w głowie pierwsze stopnie oficerskie ,gdzie sprawa dotyczy może 5% strażaków, a płace dotyczą 100%,więc lepiej jak by się zajęli tym. Chyba że walczą o stopnie dla SIEBIE ???? Były przewodniczący FLORIANA sobie załatwił i odszedł na emeryturę . To tylko potrafią !!!!!!!!
Pozdrawiam

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 16, 2006, 19:49:36 »
daj spokoj chlopie to nie ta opcja

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 16, 2006, 21:07:28 »
"daj spokoj chlopie to nie ta opcja"
W straży nie ma opcji, "jak wiatr zawieje" tam są związki.
Wciąż CI SAMI .
Od kiedy pracujesz w straży . Każda opcja jest dla NICH odpowiednia,oby swoje prywatne sprawy(kasa i awanse) załatwić a reszta .....................
Pozdrawiam

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 17, 2006, 08:44:25 »
My tu gadu gadu, a policja robi swoje - chcą kasy.Brak jedności  w straży spowodowany jest niezdrowymi zasadami przyjęć.Za komuny dół zawsze trzymał się razem(ci co mieli plecy nie pchali sie do SP), a teraz plecaki  dbają o swoje interesy po układach i tak g.... dostają, a my razem z nimi.

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 17, 2006, 09:52:06 »
Podesłane:
===================================
Warszawa, dnia 11.05.2006 r.

Członkowie Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych MSWiA i MS

   W nawiązaniu do treści Uchwały Nr 101/IV/2006 z dnia 10.05.2006r. zwracam się do Krajowej Komisji Wykonawczej NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej, Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Strażaków „FLORIAN”, Zarządu Głównego NSZZ Pracowników Pożarnictwa oraz Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa o podjęcie decyzji przystąpienia i poparcia akcji protestacyjnej.
   Wobec braku perspektywy na 2007 rok poprawy sytuacji materialnej i realizacji porozumień płacowych podjęcie akcji na etapie założeń przyszłorocznego budżetu jest w pełni uzasadnione.
     
 Przewodniczący
Zarządu Głównego NSZZ Policjantów
 /-/ Antoni DUDA

W załączeniu
Treść Uchwały Nr 101/IV/2006
z dnia 10.05.2006 r. 

---------------------------------------------------------------------------------
                        
Warszawa, dnia 10.05.2006 r.

UCHWAŁA Nr 101/IV/2006
Zarządu Głównego NSZZ Policjantów

W roku 2006 przypada 10. rocznica zawarcia przez związek zawodowy policjantów porozumienia z rządem RP i komendantem głównym Policji, przewidującego w ciągu 3 lat, tzn. do roku 1999 zrównanie płac i świadczeń ustawowych funkcjonariuszy Policji z żołnierzami zawodowymi MON. Porozumienie, a także kolejne podobne umowy społeczne, w tym nowy system płac policjantów, nie zostały zrealizowane. Do chwili obecnej minister spraw wewnętrznych i administracji nie wydał rozporządzenia płacowego, obejmującego regulację płac policjantów od 1 stycznia 2006 roku. Pomimo wyraźnego żądania naszego związku, minister SWiA nie przedstawił projektu ustawy o modernizacji służb państwowych, w tym Policji w latach 2007 – 2009 wraz z gwarancjami rządowymi jej wprowadzenia w życie od
1 stycznia 2007 roku. Ponadto komendant główny Policji bez konsultacji z NSZZ Policjantów wydał decyzję Nr 107, ewidentnie naruszającą prawa pracownicze, nie udzielił odpowiedzi na stanowisko Zarządu Głównego NSZZ Policjantów z dnia
29 marca 2006 r. Próby podjęcia przez Związek dialogu społecznego, nie dały oczekiwanego rezultatu, a stronę związkową oskarża się o przyjęcie wygodnej roli recenzenta.
Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów rozumie i akceptuje protesty, podejmowane w chwili obecnej przez różne grupy zawodowe, zmierzające do poprawy warunków materialnych reprezentowanych przez nie pracowników. Jednak aktualny status materialny policjantów i Policji wymaga podjęcia działań zgodnych z oczekiwaniami członków Związku i gwarantujących zmianę tej niekorzystnej sytuacji.
W tym stanie rzeczy NSZZ Policjantów postanawia:
1.odwiesić z dniem 15 maja 2006 roku akcję protestacyjną zawieszoną w dniu
3 lutego 2004 roku;
2.z dniem 15 maja 2006 roku oflagować siedziby jednostek Policji i organów statutowych NSZZ Policjantów;
3.zwrócić się do związków zawodowych tworzących federację związków służb mundurowych MSWiA i MS o przystąpienie do wspólnej akcji protestacyjnej z NSZZP w terminie do 17 maja 2006 roku;
4.zorganizować do końca czerwca 2006 roku w Warszawie wspólną ogólnopolską manifestację;
5.ustanowić Prezydium ZG NSZZP jako Komitet Protestacyjny;
6.zobowiązać Komitet Protestacyjny do sformułowania żądań i sporządzania bieżących komunikatów;
7.zwrócić się do Forum Związków Zawodowych o poparcie naszych żądań i przeprowadzenie solidarnościowej akcji protestacyjnej;
8.poinformować o akcji protestacyjnej środki masowego przekazu.

NSZZ P zastrzega sobie prawo złożenia skargi do Rady Europy, Parlamentu Europejskiego i innych organów UE w sprawie nieprzestrzegania ratyfikowanej przez Polskę Europejskiej Karty Praw Socjalnych na każdym etapie akcji protestacyjnej.
Związek domaga się też, aby środkami z tytułu niepełnego zatrudnienia dysponowali komendanci wojewódzcy, szkół Policji.

  Wiceprzewodniczący                  Przewodniczący
ZG NSZZ Policjantów                                 ZG NSZZ Policjantów

     Adam Chyliński                      Antoni Duda

Do wiadomości:
1)Prezydent RP – Pan Lech Kaczyński
2)Marszałek Sejmu – Pan Marek Jurek
3)Marszałek Senatu – Pan Bogdan Borusewicz
4)Premier RP – Pan Kazimierz Marcinkiewicz
5)Wicepremier, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Pan Ludwik Dorn
6)Komendant Główny Policji – Pan Marek Bieńkowski
7)Europejska Rada Związków Zawodowych Policji CESP
8)KKW NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej
9)ZZ Strażaków „FLORIAN”
10)ZG NSZZ Pracowników Pożarnictwa
11)NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa
12)Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych
13)Forum Związków Zawodowych
14)Zarządy Wojewódzkie i Szkolne NSZZ Policjantów 

Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 26, 2006, 11:47:19 »
dla wszystkich zainteresowanych akcją protestacyjną, polecam ta forme, podobno skuteczna:

http://www.20minutos.es/galeria/1052/0/0/
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Scubapro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 26, 2006, 14:06:39 »
A unas panie same karakany i brzuchacze strach sie pokaza z takim wygldem.
Pozdrawiam

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 07, 2006, 10:01:43 »
robard link 1-klasa  !!
Polecam wszystkim protestującym a nie strajkującym !!
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 15, 2006, 19:46:33 »
kamo001
Czy mógłbyś wyjaśnić, co sobie załatwił były przewodniczący FLORIANA przed odejściem na emeryturę. Wg moich informacji odszedł ze stopniem aspiranta sztabowego, który miał od kilku lat oraz ze stanowiska zajmownego od 5 lat. ???
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 16, 2006, 06:35:24 »
"daj spokoj chlopie to nie ta opcja"
W straży nie ma opcji, "jak wiatr zawieje" tam są związki.
Wciąż CI SAMI .
Od kiedy pracujesz w straży . Każda opcja jest dla NICH odpowiednia,oby swoje prywatne sprawy(kasa i awanse) załatwić a reszta .....................
Pozdrawiam
POPIERAM CIE , TEN WIATR JEST DZIS Z SWIETOKRZYSKIEGO

Offline warior

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 16, 2006, 11:27:22 »
A o związkowcu ze świętokrzyskiego i jego współpracy z komuchami już pisano dość obszernie.......]http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=2011.60]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2006, 11:29:48 wysłana przez warior »