Autor Wątek: Szkolenie strażaków ratowników osp z zakresu działań przeciwpowodziowych  (Przeczytany 1505 razy)

Offline Klugos

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Witam mam pytanko gdzie najszybciej mogę zrobić taki kurs ? u mnie w komendzie niestety nigdy tego nie było i nie zapowiada się zeby coś było a potrzebuję ten kurs.
szkolenie strażaków ratowników osp z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa na wodach cała nazwa ;)

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Szkolenie strażaków ratowników osp z zakresu działań przeciwpowodziowych
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2015, 23:06:59 »
Zapewne chodzi o dodatkowe 5 pkt do naborów :)

Pytanie z jakiego regionu jesteś. Na moich terenach bez zagrożenia powodziowego w KP PSP której jestem podległy organizowany jest zimową porą kurs ratownictwa wodnego. Polega on na działaniach z wykorzystaniem sań lodowych oraz łodzi motorowych na otwartych akwenach wodnych.

Z tego co kojarzę przynajmniej na początku br były to szkolenia wymuszone przez KG/KW przynajmniej w moich rejonach.

W moim przypadku uczestniczyłem w takim kursie, jednak mój kochany naczelnik nie podał mojego nazwiska i muszę oczekiwać na kolejną zimową aurę i szkolenie (zapewne styczeń/luty 2016).

Dowiedź się dokładnie czy takie szkolenia nie są również obligatoryjne na Twoich terenach.
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline Klugos

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Szkolenie strażaków ratowników osp z zakresu działań przeciwpowodziowych
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2015, 20:18:56 »
Dokładnie o te 5 pkt ;)
Jestem z Torunia ale mogę w innych sąsiednich województwach zrobić taki kurs.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Szkolenie strażaków ratowników osp z zakresu działań przeciwpowodziowych
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2015, 18:58:36 »
jak komendant gminny OSP wyrazi zgode a niekiedy nawet dzwonia do sasiedniej KP i pytaja komendanta czy jest potrzeba,tak było w moim przypadku i dupka :)

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Szkolenie strażaków ratowników osp z zakresu działań przeciwpowodziowych
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2015, 12:36:32 »
Zastanawiam się nad sensem organizacji takiego szkolenia, skoro jego program nijak ma się do zakresu szkolenia ratownictwa wodnego w zakresie podstawowym. Po cóż nam dwa różne szkolenia do tego samego zagadnienia?