Autor Wątek: IBP kościół  (Przeczytany 6653 razy)

Offline wisla84

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
IBP kościół
« dnia: Październik 14, 2015, 08:17:56 »
Pierwszy raz będę pisał instrukcje do tego typu obiektu nie chce zrobić jakiś babloi. Podrzucie jak możecie jakiś wzór linka itp. pomóżcie, a nie rzucajcie komentarzy typu ,,wiedza kosztuje". dodam ze to nie jest moja pierwsza instrukcja, kilkadziesiąt już napisałem więc to nie chodzi o to aby ściągnąć tylko rzucić na to okiem. W internecie nic nie moge na ten temat zaleź. z góry dzięki za pomoc

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: IBP kościół
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2015, 19:03:12 »
instrukcja dla kościoła niczym nie różni się od instrukcji dla innego budynku - robisz normalnie.

Offline mariusz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
Odp: IBP kościół
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2015, 10:32:19 »
kościół traktujesz jak dużą salę widowiskową

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: IBP kościół
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2015, 14:49:10 »
Mam wrażenie, że każdy by chciał gotowca. Bierzesz za to kasę to wykaż się trochę i popracuj, tym bardziej jeśli zrobiłes już kilkadziesiąt instrukcji.
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline NERYNG

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: IBP kościół
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2015, 18:41:03 »
Nie będe zakładał nowego tematu, czy hala PM przed odbiorem budowlanym musi posiadać IBP ? Inspektor uprał się , chcę dla hali która jeszcze nie jest oddana , w żaden sposób użytkowana i do końca nie jest jasne co będzie w niej.
Jest jakis przepis nakazujący posiadać taką instrukcję ?

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: IBP kościół
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2015, 19:04:35 »
Przed odbiorem przez KM/KP PSP musi być opracowana IBP.

Offline NERYNG

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: IBP kościół
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2015, 19:43:23 »
Póki co odbiera ins. budowlany a PSP może kiedyś  -_-
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2015, 19:46:28 wysłana przez NERYNG »

Offline mariusz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
Odp: IBP kościół
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2015, 19:48:41 »
IBP musi być sporządzona na pierwszy dzień użytkowania więc do odbioru nie jest potrzebna. W projekcie przeważnie jest wpis, że na dzień użytkowania należy zapewnić IBP.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.359
Odp: IBP kościół
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2015, 19:54:39 »
IBP musi być sporządzona na pierwszy dzień użytkowania więc do odbioru nie jest potrzebna. W projekcie przeważnie jest wpis, że na dzień użytkowania należy zapewnić IBP.
Zdarzały mi się "odbiory" gdzie w dokumentacji projektowej w częsci pożarowej wśród niezbędnych dokumentów rzeczoznawca wpisywał IBP.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: IBP kościół
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2015, 20:35:11 »
Do odbioru nie jest potrzebna instrukcja.
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline NERYNG

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: IBP kościół
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 21, 2015, 22:09:38 »
Panowie uściślijmy, do odbioru budynku nie jest potrzebna czy nie można jej  wymagać ?Jest na to jakiś przepis ?
Dodam, że inspektor budowlany każe zatwierdzić ją przez rzeczoznawcę. Ogólnie sporo wymogów jest dla nas absurdalnych , często służą tylko wyciągnięciu pieniędzy.

Offline mariusz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
Odp: IBP kościół
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 21, 2015, 22:34:21 »
Niech w takim razie inspektor przedstawi podstawę prawną na to, że ibp ma być klepnięta przez rzeczoznawcę ppoż - nie znajdzie takiej podstawy - to jest jakiś idiota, który albo chce nagrać robotę znajomemu, albo jest burakiem co myśli, że ma władzę.
Do odbioru nie jest potrzebna ibp - przepis stanowi "§ 6. 1. Właściciele, zarządcy lub użytkownicy obiektów bądź ich części stanowiących odrębne strefy
pożarowe, przeznaczonych do wykonywania funkcji użyteczności publicznej, zamieszkania zbiorowego, produkcyjnych, magazynowych oraz inwentarskich, zapewniają i wdrażają instrukcję bezpieczeństwa pożarowego zawierającą: [...]". Jeżeli jesteś wykonawcą robót to ten przepis Ciebie nie dotyczy.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: IBP kościół
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2015, 13:33:20 »
Inspektor nadzoru reprezentuje inwestora. Jeżeli inwestor zapłacił  za przygotowanie IBP (jest to w umowie z wykonawcą) to co Was interesuje podstawa prawna konieczności jej wykonania? IBP nie jest konieczna do odbioru a mimo tego często strażacy jej wymagają i zwykle dostają. Natomiast w tym przypadku myślę że bardziej istotne czy wykonawca miał to w zakresie czy nie. Pisanie że opracowania IBP nie dotyczy wykonawcy, nie znając treści umowy, jest zbyt pochopne. Bardzo często wykonawca ma zrobić "full service" włącznie z wszystkimi możliwymi opracowaniami, pozwoleniami itd.

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: IBP kościół
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 22, 2015, 17:53:28 »
Jeżeli inwestor zgłosił (obowiązkowy) fakt użytkowania obiektu do PSP  ( min. 14 dni przed chęcią użytkowania obiektu) to na ten dzień musi być opracowana IBP.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: IBP kościół
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 23, 2015, 21:57:06 »
Jeżeli inwestor zgłosił (obowiązkowy) fakt użytkowania obiektu do PSP  ( min. 14 dni przed chęcią użytkowania obiektu) to na ten dzień musi być opracowana IBP.

Nie musi - co najwyżej może mieć. Musi mieć przy użytkowaniu budynku. Zgłoszenie do odbioru to nie jest początek użytkowania, szczególnie że to nie PSP dopuszcza obiekt do użytkowania. Pomijam fakt że można dostać sprzeciw i bujać się jeszcze długi czas z oddaniem do użytkowania.

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: IBP kościół
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 24, 2015, 11:53:36 »
Widzę Ofi że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem bo napisałem że:  "Jeżeli inwestor zgłosił (obowiązkowy) fakt użytkowania obiektu do PSP to musi mieć"

Offline szuwarek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: IBP kościół
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 24, 2015, 19:56:50 »
Wedug mnie to zgłasza się  ZAMIAR użytkowania. A od zamiaru do faktu użytkowania czasem daleka droga...

Offline NERYNG

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: IBP kościół
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 25, 2015, 09:18:39 »
Więc tak, budynek odbiera inspektor budowlany i instrukcji żąda ponieważ jest wpisana w projekcie budowlanym. OD oddania do użytkowania jeszcze daleka droga niemniej jednak nie ma co walczyć i sporządziliśmy ,,instrukcję,, jakiej świat nie widział  :rolleyes:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.359
Odp: IBP kościół
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 25, 2015, 09:34:19 »
Więc tak, budynek odbiera inspektor budowlany i instrukcji żąda ponieważ jest wpisana w projekcie budowlanym. OD oddania do użytkowania jeszcze daleka droga niemniej jednak nie ma co walczyć i sporządziliśmy ,,instrukcję,, jakiej świat nie widział  :rolleyes:
Już mówiłem że się z tym spotkałem kilka razy
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: IBP kościół
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 25, 2015, 22:31:46 »
Widzę Ofi że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem bo napisałem że:  "Jeżeli inwestor zgłosił (obowiązkowy) fakt użytkowania obiektu do PSP to musi mieć"

a ja widzę że nie masz pojęcia o czym piszesz. Co to jest "obowiązkowy fakt użytkowanie obiektu"??? Co najwyżej inwestor ma obowiązek uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu, a to coś zupełnie innego. Więc kolego zanim posuniesz się do oceny mojej umiejętności czytania, polecam zajrzeć do prawa budowlanego w którym jak widzę ekspertem nie jesteś...