Autor Wątek: Szkoła Główna-umowa z Komendantem  (Przeczytany 8316 razy)

Offline MateuszOsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Szkoła Główna-umowa z Komendantem
« dnia: Wrzesień 29, 2015, 20:31:21 »
Witam, mam dylemat odnośnie umowy którą podpisałem. W umowie mam zawarte ,że po ukoczeniu SGSP muszę minimum trzy lata pracować w Komendzie ponieważ w innym wypadku będę musiał zwracać za naukę, szkołe- delegacje, polowe czesnego itp. Czy jest to zgodne z  prawem?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2016, 09:26:12 wysłana przez robn »
" Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia " [Albert Einstein]
"To brak wiary w siebie sprawia, że ludzie boją się podejmować wyzwania. Ja w siebie wierzę." - Muhammad Ali. http://www.youtube.com/watch?v=JDq4rHzPYv4
Dostrzeganie najmniejszych.... Cecha odróżniająca zawód od powołania

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Głowna-umowa z Komendantem
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2015, 21:42:12 »
tak, o ile dotyczy jedynie sytuacji, gdy sam się zwolnisz bez nabycia prawa do zaopatrzenia emerytalnego; w przypadku odejścia na emeryturę, zwolnienia z innych przyczyn, przeniesienia służbowego itp. to nie działa;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline LUKAS 34

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Szkoła Głowna-umowa z Komendantem
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2016, 21:06:12 »
Czyli istnieje możliwość przeniesienia po podpisaniu takiej umowy? ?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Szkoła Główna-umowa z Komendantem
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2016, 21:36:52 »
Tak, ale komendant będzie musiał popełnić stosowny aneks do umowy.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline AlonsoF150

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Szkoła Główna-umowa z Komendantem
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2017, 10:52:01 »
Witam !
Odświeżam temat i proszę was o pomoc.
Otóż mam pytanie czy w przypadku gdy dostałem skierowanie na SGSP ( Komenda płaci mi tylko czesne) jestem zobowiązany do podpisania umowy z Komendantem? I czy może mi nakazać podpisanie takiej umowy ? I czy ona może być podpisana dopiero po jakimś okresie czasu a nie przed rozpoczęciem nauki? Czy jest w ogóle jakiś akt prawny, który mówi, że muszę podpisać taką umowę w przypadku studiowania ze skierowaniem czy mogę odmówić?
Jak to się ma do urlopu szkoleniowego? czy mogę pisać raport o taki urlop nie mając umowy?
Proszę o pomoc

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Szkoła Główna-umowa z Komendantem
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2017, 14:22:27 »
Licząc się z ewentualnym banem od admina, napiszę tak Komendant popełnia błąd, powinien skierować kogoś innego.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szkoła Główna-umowa z Komendantem
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2017, 14:37:28 »
Witam !
Odświeżam temat i proszę was o pomoc.
Otóż mam pytanie czy w przypadku gdy dostałem skierowanie na SGSP ( Komenda płaci mi tylko czesne) jestem zobowiązany do podpisania umowy z Komendantem? I czy może mi nakazać podpisanie takiej umowy ? I czy ona może być podpisana dopiero po jakimś okresie czasu a nie przed rozpoczęciem nauki? Czy jest w ogóle jakiś akt prawny, który mówi, że muszę podpisać taką umowę w przypadku studiowania ze skierowaniem czy mogę odmówić?
Jak to się ma do urlopu szkoleniowego? czy mogę pisać raport o taki urlop nie mając umowy?
Proszę o pomoc
Taki sam jak ten że skierowanie można wycofać :P Albo go w ogóle nie dać to dobra wola 01.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Szkoła Główna-umowa z Komendantem
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 20, 2017, 17:21:48 »
Art. 71d. U o PSP

Offline AlonsoF150

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Szkoła Główna-umowa z Komendantem
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2017, 19:17:50 »
Licząc się z ewentualnym banem od admina, napiszę tak Komendant popełnia błąd, powinien skierować kogoś innego.
Dlaczego od razu ban od admina? Wyraziłeś swoją opinię i być może masz akurat rację, kto wie. Ale jednak chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tą umową między mną a Komendantem. Pozdrawiam !

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Szkoła Główna-umowa z Komendantem
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2017, 19:59:53 »

Pierwszą podpowiedź już masz wyżej. Ja proponuje szersze zapoznanie się z powyższym aktem prawnym. 

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Główna-umowa z Komendantem
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 20, 2017, 22:13:09 »
kg877 - mi się podoba Twój tok rozumowania. O żadnym banie nie może być mowy.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szkoła Główna-umowa z Komendantem
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2017, 22:26:59 »
kg877 - mi się podoba Twój tok rozumowania. O żadnym banie nie może być mowy.
Bo ty z natury jesteś buntownikiem  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline AlonsoF150

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Szkoła Główna-umowa z Komendantem
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2017, 23:14:04 »

Pierwszą podpowiedź już masz wyżej. Ja proponuje szersze zapoznanie się z powyższym aktem prawnym.
W/w Art. ustawy o PSP  już dawno wiele razy przestudiowałem. To, że mam możliwość otrzymania urlopu szkoleniowego wiem od dawna, ale bardziej interesuje mnie to jakie warunki mogą być zawarte w umowie między mną i Komendantem i czy może mi całkowicie odmówić udzielenia tego urlopu. Oczywiście nie biorąc pod uwagę Art. 71 pkt 4 Pozdrawiam !
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2017, 23:21:17 wysłana przez AlonsoF150 »

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Szkoła Główna-umowa z Komendantem
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 20, 2017, 23:20:38 »

Pierwszą podpowiedź już masz wyżej. Ja proponuje szersze zapoznanie się z powyższym aktem prawnym.
W/w Art. ustawy o PSP  już dawno wiele razy przestudiowałem, ale bardziej interesuje mnie to jakie warunki mogą być zawarte w umowie między mną i Komendantem. To, że należy mi się urlop szkoleniowy jak psu buda wiem od dawna. Pozdrawiam !
Zawarte mogą być takie, jakie podpiszesz Ty i Twój Komendant i których nie zabrania prawo. Skonsultuj z radcą jak masz chęć poszczególne zapisy.  Masz prawo negocjować a w ostateczności nie podpisywać umowy - szkoła to nie obowiązek - to przywilej.
Miałem taką umowę i nie dziwię się, że wykładając pieniądze (w moim przypadku połowa kosztów czesnego i ryczałt za dojazdy) Komendant zastrzega sobie ileś lat pracy w danej KP (nie dotyczy renty i czegoś tam jeszcze).

Offline AlonsoF150

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Szkoła Główna-umowa z Komendantem
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 21, 2017, 10:02:50 »
Dzięki sorbent ! Właśnie o takie wyjaśnienie mi chodziło. Pozdrawiam !

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Szkoła Główna-umowa z Komendantem
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 21, 2017, 10:34:37 »
Miałem taką umowę i nie dziwię się, że wykładając pieniądze (w moim przypadku połowa kosztów czesnego i ryczałt za dojazdy) Komendant zastrzega sobie ileś lat pracy w danej KP (nie dotyczy renty i czegoś tam jeszcze).

Przeniesienia do innej jednostki też nie dotyczy