Autor Wątek: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza  (Przeczytany 15023 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 27, 2015, 23:23:32 »
Pisząc " mozna by sie doszukiwać ale po co" miałem na myśli zupełnie cos innego, ale nie chcę zaogniać tematu.  Nie ma sensu przekonywać przekonanego, są ludzie dla których biuro to najgorsze co może być ale jak sa w potrzebie to ida lizać klamki, po za tym zeszliśmy z tematu.
Nadal uważam że jakieś ankiety wotum nieufności to można składac swojemu proboszczowi. Tu na tym forum weszło kilka osób i uważacie że to bedzie reprezentatywny wynik? koledzy czytają i smieją się, może załóż ankietę kto chce mieć nowy samochód,albo nową żone? skutek bedzie taki sam z tym wyjatkiem że tu nie łamiesz prawa i nie narazisz sie na śmieszność.Gdzie masz zapisane że możesz skladać jako funkcjonariusz wotum nieufności komendantowi, myślisz że 01 to jest taki Burmistrz któremu rada Gminy raz w roku udziela wotum zaufania? to coś ci się pomieszło,jako funkcjonariusz powinieneś  kto kogo i dla czego. Nie chce mi się dłużej polemizować ani sensu ani zrozumienia .
Obrócę kota ogonem  a gdzie jest zapisane, że KG, KW, KM/KP nie podlega ocenie publicznej?
Burmistrz jest organem administracji samorządowej, a komendanci administracji publicznej....
Tak więc prawo nie zabrania tego... A wiec idąc dalej....
A ja bardzo czekam na polemikę :P
A wiec referendum narodowe to to samo co cytując @firepl  co "nowa żona czy nowy samochód" przecież to wg. najwyższego aktu prawnego "KONSTYTUCJI" w tym kraju naród jest suwerenem! I twoim zdaniem nie dotyczy to strażaków?
Który art. konstytucji wyłączył funkcjonariuszy w tym strażaków z tego przywileju? 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2015, 23:47:40 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 27, 2015, 23:35:23 »
A jednak na chwilę z tych łopatek się podniosę.

Pisząc " mozna by sie doszukiwać ale po co" miałem na myśli zupełnie cos innego, ale nie chcę zaogniać tematu. 

To następnym razem udzielając się na polskojęzycznym forum, staraj się związki przyczynowo-skutkowe formułować w języku polskim i zgodnie z przemyśleniami. A może zaognij temat, żebyśmy zrozumieli o co Tobie chodzi.
Problem w postrzeganiu przez Ciebie rzeczywistości polega na tym, że to, co nas nie dotyczy, nie jest ważne. Niestety, niektórych strażaków poruszony problem nie dotyczy, a niektórych dotyczy (np. przytoczony Wrocław). Gdyby problem spotkał bezpośrednio Ciebie, miałbyś zupełnie inne zdanie.
Odwrócę więc sytuację - ktoś zrobił krzywdę komuś bardzo Tobie bliskiemu. Retorycznie się Ciebie zapytam o reakcję - tez odpowiesz, że sytuacja patologiczna, można się doszukiwać, ale po co? ???

Cytuj
Nie ma sensu przekonywać przekonanego, są ludzie dla których biuro to najgorsze co może być ale jak sa w potrzebie to ida lizać klamki, po za tym zeszliśmy z tematu.
Nie mierz wszystkich swoją miarą.

Cytuj
Nadal uważam że jakieś ankiety wotum nieufności to można składac swojemu proboszczowi.
Pan Skomra też tak uważał... a poza tym z Twojego uważania wiele nie wynika.

Cytuj
Gdzie masz zapisane że możesz skladać jako funkcjonariusz wotum nieufności komendantowi, myślisz że 01 to jest taki Burmistrz któremu rada Gminy raz w roku udziela wotum zaufania? to coś ci się pomieszło,jako funkcjonariusz powinieneś  kto kogo i dla czego. Nie chce mi się dłużej polemizować ani sensu ani zrozumienia .

Kompletnie nie rozumiesz. Wotum ma wymiar wyłącznie symboliczny, natomiast w odniesieniu do realnych skutków (i to chwilkę przed wyborami) może przechylić szalę... Uwierz, że średnio rozgarnięty funkcjonariusz wie (i tu Ciebie zacytuję) "kto kogo i dla czego".

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 28, 2015, 07:54:22 »
Skoro votum może nie pomóc to kolejne pisma skierować do Ministry..

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 31, 2015, 19:59:26 »
Zdaniem naszych jasnie panujących to służba jest wtedy kiedy pasuje przełożonym np. odpłatność za nadgodziny ale praca też jest wtedy kiedy pasuje KG czyli np. pensum wykładowców w szkołach PSP.

Niestety kolego, to nie góra tak twierdzi tylko sami strażacy do tego dążyli, a głownie ZZ. Przypomnij sobie i poczytaj na tym forum, jest wiele tego przykładów. Jak żądania podwyżek, płacenia za nadgodziny to my pracujemy i chcemy tak jak w Kodeks pracy stanowi, jak zabierali uprawnienia czy tez przywileje, to my wtedy służymy. To sam dół dokonał tego podziału, nie broniąc oczywiście góry.

Skoro votum może nie pomóc to kolejne pisma skierować do Ministry..

I co w tym votum napiszesz, że 01 wykonuje polecenia przełożonych, patrz MSW? To będzie raczej votum zaufania. Możemy sobie ponarzekać, ale każdy jeden tu piszący będąc na stołku 01 niestety robił by to samo. Oczywiście zaraz wyleje się fala tych sprawiedliwych, co to tylko dla dobra strażaka by działali, a jak nie to podali by się do dymisji. Tak t już jest, że pomimo tzw. apolityczności robi się to co wierchuszka chce. i tak od 01 kraju po niższe szczeble. Życie. 

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 01, 2015, 09:20:19 »
Zdaniem naszych jasnie panujących to służba jest wtedy kiedy pasuje przełożonym np. odpłatność za nadgodziny ale praca też jest wtedy kiedy pasuje KG czyli np. pensum wykładowców w szkołach PSP.

Niestety kolego, to nie góra tak twierdzi tylko sami strażacy do tego dążyli, a głownie ZZ. Przypomnij sobie i poczytaj na tym forum, jest wiele tego przykładów. Jak żądania podwyżek, płacenia za nadgodziny to my pracujemy i chcemy tak jak w Kodeks pracy stanowi, jak zabierali uprawnienia czy tez przywileje, to my wtedy służymy. To sam dół dokonał tego podziału, nie broniąc oczywiście góry.

Skoro votum może nie pomóc to kolejne pisma skierować do Ministry..

I co w tym votum napiszesz, że 01 wykonuje polecenia przełożonych, patrz MSW? To będzie raczej votum zaufania. Możemy sobie ponarzekać, ale każdy jeden tu piszący będąc na stołku 01 niestety robił by to samo. Oczywiście zaraz wyleje się fala tych sprawiedliwych, co to tylko dla dobra strażaka by działali, a jak nie to podali by się do dymisji. Tak t już jest, że pomimo tzw. apolityczności robi się to co wierchuszka chce. i tak od 01 kraju po niższe szczeble. Życie.

Bingo bardzo trafnie ujęte , nie wszyscy chcą pamietać, lub tych pamietajacych na forum juz nie ma, co do punku patrzenia zależnego od punktu siedzenia ;) pamietamy pamietamy bywało ze po zmianie (grupy ,funkcji) delikwenci robili zupełnie cos innego niz obiecywali , ale dziś juz nie będę o tym pisał było minęło.

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 01, 2015, 12:57:26 »
Ciekawe że pomysł z tym wotum nieufności pojawił się w toku kampanii wyborczej. Wszelkie wymienione zaniechania to już od początku "kadencji" obecnego KG trwają. Dlaczego  wcześniej nie było tego wotum ? Kolejne pytanie brzmi: kto odniesie korzyść ?


Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 01, 2015, 16:00:46 »
Ciekawe że pomysł z tym wotum nieufności pojawił się w toku kampanii wyborczej. Wszelkie wymienione zaniechania to już od początku "kadencji" obecnego KG trwają. Dlaczego  wcześniej nie było tego wotum ? Kolejne pytanie brzmi: kto odniesie korzyść ?

Kolego nikt żadnej korzyści nie odniesie, bo takie wotum nieufności w stosunku do KG PSP nie ma podstaw prawnych a co za tym idzie żadnego sensu.

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 01, 2015, 16:25:05 »
Formalnie oczywiście masz rację. Zwróć jednak uwagę na podteksty polityczne. Nowy minister SW (założenie że takowy będzie jest myślę uprawnione) od razu może pana generała odesłać na odpoczynek z powodu owego wotum. Stąd moje pytanie kto odniesie korzyść. Kto jest autorem (a raczej podpisał się pod tym tekstem) ? Przykład właśnie obecnego KG dowodzi że można wrócić do służby z niebytu. Kto powiedział że nie można tego przerobić jeszcze raz ?

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 01, 2015, 17:19:36 »
Formalnie oczywiście masz rację. Zwróć jednak uwagę na podteksty polityczne. Nowy minister SW (założenie że takowy będzie jest myślę uprawnione) od razu może pana generała odesłać na odpoczynek z powodu owego wotum. Stąd moje pytanie kto odniesie korzyść. Kto jest autorem (a raczej podpisał się pod tym tekstem) ? Przykład właśnie obecnego KG dowodzi że można wrócić do służby z niebytu. Kto powiedział że nie można tego przerobić jeszcze raz ?
Kolego, myślę,  że nasz 01 mając na uwadze poprzednie formy odwoływania Komendantów przez rządy PiS-u oraz wizję ich wygranej w wyborach jesiennych sam niedługo poda się do dymisji,  żeby móc odejść z pełnymi honorami tak jak poniekąd powinno to być praktykowane,  ale wtedy niestety nie było.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ankieta - wotum nieufności dla gen. Leśniakiewicza
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 01, 2015, 17:43:31 »
Formalnie oczywiście masz rację. Zwróć jednak uwagę na podteksty polityczne. Nowy minister SW (założenie że takowy będzie jest myślę uprawnione) od razu może pana generała odesłać na odpoczynek z powodu owego wotum. Stąd moje pytanie kto odniesie korzyść. Kto jest autorem (a raczej podpisał się pod tym tekstem) ? Przykład właśnie obecnego KG dowodzi że można wrócić do służby z niebytu. Kto powiedział że nie można tego przerobić jeszcze raz ?

Masz rację kolego , pamiętam swego czasu powołano dolnośląskiego 01 z emerytury powrócił był jakiś czas 01 potem pokusił sie na rok za posła, Można?
a co do korzyści, hm ten co najwięcej krzyczy zawsze ma najdalej idące plany ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2015, 19:46:24 wysłana przez Butel »