Autor Wątek: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW  (Przeczytany 95517 razy)

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« dnia: Lipiec 25, 2015, 23:07:26 »
odgrzewam wątek (chyba w dobrym miejscu)

Na Śląsku (z przedrostkiem Dolnym) odbywają się tak jak w innych województwach inspekcje z KW w jogurtach.
Jednak nie spotkałem się na tym forum z następującym przykładem:
Najmądrzejsi oficerowie z KW - co to im strażacy z PB w zakresie teoretycznym i praktycznym nawet do pięt nie dorastają - ostatnio doprowadzili do wycofania jednostki z dysponowania przez SK, bo........ w największy upał z ćwiczącej zmiany większość strażaków wymagała udzielenia pomocy medycznej, a niektórzy zostali zabrani do szpitala przez wezwane kilka karetek pogotowia :gwiazdki: :wall:
Na Dolnym Śląsku aż huczy. Z ust do ust (ze smartfona na smartfona :rofl:) rozchodzą się informacje o różnych "kwiatkach" jakie podczas inspekcji są dziełem nieomylnych z KW. W myśl zasady "panie komendancie, melduję że znalazłem błąd krytyczny" chłopaki PB na D. Śląsku znaleźli się w Orwellowskim świecie, w którym głupota pogania głupotę. Panowie "życia i śmierci" z KW decydują nierzadko o losach strażaków tych z "niższej półki jak i z tej wyższej".

Proszę forumowiczów o wybaczenie sarkastycznego tonu, bo sprawy są jednak b. poważne.

Koledzy strażacy (zwłaszcza z tego województwa) - apeluję o podawanie takich "kwiatków" które wam się osobiście przytrafiły podczas tych niewątpliwie niesamowitych, pouczających chwil w obcowaniu z oficerami KW podczas inspekcji  ( piszcie tylko to co osobiście doświadczyliście, bez przekazów z trzeciej ręki ). Oczywiście humor mile widziany w Waszych relacjach - na powagę służby to nieraz najlepszy sposób, aby została ona ośmieszona. 
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2015, 14:11:14 wysłana przez Butel »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2015, 23:25:55 »
To są moje słowa :
Naprawdę szkoda, że maja takiego komed****a nie komendanta nawet stażysta wie, że samochody pożarnicze maja zabudowe a  nie obudowę! A co do władz KW to uważam, że duży bład przy nominacjach generalskich w PSP to lampasy dla wrocławskiego 01!
Z ciekawości czy podczas cwiczeń była obecna karetka ?? Bo mam pomysł jak to ugryść formalnie że oficerowie z KW popełnili bład :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2015, 11:39:21 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

piter74

  • Gość
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2015, 17:53:46 »
Cóż można powiedzieć.... pracuję na dolnymśląsku może w nie dużej komendzie więc i styczność z KW Wrocław nie jest duża ale sytuacja robi się coraz bardziej groteskowa i coraz bardziej niebezpieczna. Jeżeli się nie zmienią ludzie w KW to dojdzie kiedyś do dużej afery. Nie chodzi żeby kogoś obrażać itd. ale gdyby głupota mogła latać....

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 489
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2015, 18:44:35 »
Ja pracuje na górnym śląsku i kontrole mamy co miesiąc jedna,założenia i testy i podobno teraz maja to nawet nagrywać chore ludzie żeby tylko uwalić i może jeszcze coś z dodatku wziąć za kare.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2015, 20:25:59 »
Nie wiem jak innych regionach Polski, ale jeżeli chodzi o Warszawę, to na każdej kontroli na której byłem była używana kamera. Oczywiście w celu wspomnianym przez Tomala7777.
 :straz:

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 489
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2015, 20:42:00 »
Wiem na pewno że w innych wojew. tak źle nie mają bo z tego co gadali chłopaki na kursach to mają 1-2 kontrole na pół roku.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 26, 2015, 21:52:17 »
tak źle nie mają bo z tego co gadali chłopaki na kursach to mają 1-2 kontrole na pół roku.
Powiem tak 1-2 kontrole na półroku to dużo! a to piszecie o KW "WROCŁAF" przechodzi ludzkie pojęcie po jednym takim numerze każdy oficer spowiadał by się z głupoty  co najmniej w 2 miejscach. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 26, 2015, 23:19:06 »
tak źle nie mają bo z tego co gadali chłopaki na kursach to mają 1-2 kontrole na pół roku.
Powiem tak 1-2 kontrole na półroku to dużo! a to piszecie o KW "WROCŁAF" przechodzi ludzkie pojęcie po jednym takim numerze każdy oficer spowiadał by się z głupoty  co najmniej w 2 miejscach.

Eqinox możesz trochę jaśniej? Piszesz strasznie tajemniczo.
 :straz:

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 489
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 27, 2015, 09:56:42 »
Nam kiedyś zrobili pełne rozwiniecie SCD 37 pożar na drugi piętrze + jeszcze z pierwszego jedną nitkę na mokro i w czasie założenia faktyczne zgłoszenie pożar na 4 piętrze to wyjazd opóźnił się o 7 minut to byli zesrani mieli szczęście że to było tylko mięso na gazie!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 27, 2015, 10:07:34 »
Eqinox możesz trochę jaśniej? Piszesz strasznie tajemniczo.
 :straz:
Za wysanie kilku strażaków do szpitala to nagroda się należy ?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 489
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 27, 2015, 12:10:25 »
Kolego Eqinox  a po akcji w Katowicach[wybuch gazu} kto dostał awanse i nagrody głównie oficerowie i góra, tak to już jest w PSP

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 27, 2015, 12:54:09 »
Szkoda, ze nie pojechali, bo mogliby sami sobie pomoc. Dzieki za wyjasnienie.
Tomala777 tak bylo, jest i bedzie i nic na to nie poradzimy :/
 :straz:

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 27, 2015, 15:17:01 »
Dlaczego tych owych pseudo niespełnionych oficerów z KW bo tak można ich tylko nazwać nie zdegradowano na nizsze stanowiska w PB lub SKKP ( niech zobaczą jak jest "Łatwo" na PB podczas prawdziwych zdarzeń), durnote należy tępić w zarodku. Brak słów ( nie do pomyślenia jest w innych krajach aby strażak przepierd...ł innego strazaka. Nie dorośli do swych stanowisk. A co na to KW????? Zapewne nic się nie stało?!

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 489
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 27, 2015, 15:40:14 »
Panowie będzie coraz gorzej u nas w śląskim teraz robią taki projekt  że każdy podaje swojego emaila i dwa razy do roku przez kompa będzie trzeba testy z ratownictwa medycznego rozwiązywać a kto nie zaliczy to będzie do KW jeździć zaliczać do tego dyżury domowe i nic tylko straż i to na wolnym.

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 28, 2015, 01:07:15 »
......
Podczas owej kontroli zjechało 6 strażaków, na miejscu pojawił się ZRM. Po przebadaniu ratownicy postanowili pozostań na jednostce, nie pojechali do szpitala. Niestety.
siedmiu, reszta się zgadza. Myślę, że pobyt w szpitalu i tak by nic nie zmienił ->szybka podmianka i już. JRG i tak była wycofana...
wnioski pokontrolne->konieczny udział BHP-owca w inspekcjach gotwości operacyjnej :huh:
aha no i za długie nogawki w spodniach "nomexu" ^_^ także chłopaki z D.Śląska podciągamy szeleczki :klol:

Offline franklinn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 28, 2015, 09:07:27 »
Czy sytuacja, która miała miejsce przy tej kontroli na JRG-3 Wrocław zostanie gdzieś poruszona przez ZZ?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 28, 2015, 09:35:26 »
Tam jest dość prężna organizacja związkowa Floriana, nawet chyba wojewódzka. Może do nich powinni się zwrócić albo sam zarząd poinformować główną.Oni uwielbiają kontrole więc skontrolują kontrolujących...

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 28, 2015, 11:11:33 »
Strazacy , którzy przepier.....ą strazaków na inspekcjach gotowości bojowej i tym się później w KW podniecają , nie powinni pracować w naszych szeregach, bo nie o to chyba chodzi by się pastwić i pokazywać ze to ja jestem z KW. Totalna żenada, ZZ już powinny działać i pokazać miejsce na jakie zasługują!!! :gwiazdki:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 28, 2015, 11:56:47 »
W dobie przepisów i ich przestrzegania sugeruję podczas kolejnych inspekcji w jednostkach na terenie kraju wziąć pod uwagę przy wystąpieniu upałów przegrzanie organizmu... Wiadomo do czego nadają się nasze ubrania bojowe... Ustalić sobie z chłopakami ilu pada na ryj i dalej wszystko jasne. Koledzy ratownicy z ZRM będą już wiedzieli jak to opisać.. Żenujące jest to że ludzie z operacyjnej KW... bo nie nazwę ich strażakami w dobie walki o podwyżki, nadgodziny, nowe mundury tak się zachowują.

Offline franklinn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 06, 2015, 10:37:20 »
Czy jest tu ktoś, kto ma w posiadaniu List Otwarty NSZZ Solidarność i NSZZ Pracowników Pożarnictwa w sprawie kontroli gotowości operacyjnej KW PSP Wrocław? Wiem, że taki jest napisany i skierowany do Komendanta Wojewódzkiego we Wrocławiu i chyba też do Komendanta Głównego...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 06, 2015, 10:49:48 »
Skontaktuj się z Wiesławem Wojciechowskim z KM PSP Wrocław, na pewno ci odpowie na wszystkie pytania :) Miejsce pracy masz w necie jak wpiszesz dane :P
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline franklinn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 06, 2015, 11:07:48 »
Wiem kim jest... i wiem też (a raczej gorąco w to wierzę), że nie popuści  KW za to jak jego chłopaków potraktowali w czasie tej słynnej kontroli... :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 06, 2015, 11:20:42 »
Wiem kim jest... i wiem też (a raczej gorąco w to wierzę), że nie popuści  KW za to jak jego chłopaków potraktowali w czasie tej słynnej kontroli... :)
Tego możesz być raczej pewien :P Ponieważ u Was w województwie wisi kilka poważniejszych spraw.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 06, 2015, 11:26:09 »
czytałem pismo
Nooooooo , ciekawe czy "nad brygadier-ami , przełożony" z wrocka też zamiecie ten problem pod dywan ? :wall:.
 Oj, już z pod tego dywanu z każdej strony wychodzą wałki i wałeczki, które za jego wiedzą są pod tym dywanem.
pozdrawiam

straz98

  • Gość
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 06, 2015, 11:38:33 »
Pomijając kwestie zespołu inspekcyjnego. Historycznie znane są przypadki zasłabnięcia przy działaniach w trudnych warunkach pojedynczych strażaków i to jest normalne. Ale tu dotyczy to jak piszecie 6 czy 7 na raz, albo moja wyobraźnia jest za słaba albo problem polega na czym innym niż się go przedstawia.