Autor Wątek: Jak z naborem dziewcząt do SGSP?  (Przeczytany 7215 razy)

Offline Firefighterr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"
Jak z naborem dziewcząt do SGSP?
« dnia: Sierpień 10, 2015, 11:18:05 »
Witam, mam 17 lat, jestem dziewczyna i planuje iść do SGSP, jest to moje marzenie więc zrobię wszystko by tam pójść. Powiedzcie mi tylko jak to wygląda? Jak to jest z dziewczynami? Jest jakaś różnica w naborze? Czy w ogóle ktoś może mi przybliżyć szczegóły? Z góry dziękuję :)
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Jak z naborem dziewcząt do SGSP?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2015, 11:41:33 »
Nie ma różnicy.  Jesteś traktowana tak jak chłopak.

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Jak z naborem dziewcząt do SGSP?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2015, 12:48:28 »
wiem, że kiedyś było przeznaczonych 5 miejsc dla kobiet, ale czy nadal tak jest to nie wiem... musiałby to ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć...

Offline Ravaka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Jak z naborem dziewcząt do SGSP?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2015, 13:08:11 »
wiem, że kiedyś było przeznaczonych 5 miejsc dla kobiet, ale czy nadal tak jest to nie wiem... musiałby to ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć...
Nic takiego nie ma. :)

Offline Firefighterr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"
Odp: Jak z naborem dziewcząt do SGSP?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2015, 13:13:21 »
Dzięki wielkie za odpowiedź.  -_- A czy ktos juz studiuje? I może powiedzieć jak to wszystko wygląda?  ^_^
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

razzor

  • Gość
Odp: Jak z naborem dziewcząt do SGSP?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2015, 14:41:51 »
Wszystko wygląda identycznie dla kobiet i mężczyzn. Kilka dziewcząt w szkole jeszcze jest, w ubiegłym roku żadna się nie dostała, w tym z tego co wiem jedna, która się dostała odpadła na psychologu. Wszystkiego potrzebnego o szkole można się dowiedzieć z tematów "Kto do sgsp ..." oraz ze strony internetowej szkoły i google.

Offline MARCHEWKA66

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Jak z naborem dziewcząt do SGSP?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2015, 00:38:32 »
Jako dzieczyna masz naturalnie duzo mniejsze szanse, niestety. Mówiąc brutanie to nie robota dla kobiet. Ale nie ma się co martwić. Jest jeszcze jakieś 5000 zawodów które mozesz wykonywać    -_-

Offline Firefighterr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"
Odp: Jak z naborem dziewcząt do SGSP?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2015, 08:09:32 »
Wiem, że może wydaje się dziwne, kobieta strażakiem. Ale od dziecka chciałam być strażakiem, jestem w OSP, dobrze daję sobie radę, prezes i naczelnik chwalą -_- W takim razie, nawet jak będę miała trudno dostac się do SGSP albo SA PSP to i tak będę próbować -_-
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

Strażak90

  • Gość
Odp: Jak z naborem dziewcząt do SGSP?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2015, 11:17:45 »
Jako dzieczyna masz naturalnie duzo mniejsze szanse, niestety. Mówiąc brutanie to nie robota dla kobiet. Ale nie ma się co martwić. Jest jeszcze jakieś 5000 zawodów które mozesz wykonywać    -_-

Oczywiście, że kobiety mogą pracować w PSP :mellow: przecież w niejednej Komendzie zajmują stanowiska biurowe. W każdej z pobliskich Komend, gdzie mieszkam są zatrudnione np. w Sekcji Finansowej, Organizacyjno Kadrowej czy to w innym Wydziale, także nic straconego  :straz:

Offline Firefighterr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"
Odp: Jak z naborem dziewcząt do SGSP?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 13, 2015, 09:26:03 »
Rozumiem, sama widziałam takie przypadki -_- Ale i tak będę próbować ^_^ Na akcje też chce jeździć więc mam zamiar dawać z siebie wszystko.  :straz:
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Jak z naborem dziewcząt do SGSP?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 14, 2015, 23:41:27 »
koleżanko, poczytaj sobie o tej babce:
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/kobiety-w-sluzbach-mundurowych-straz-pozarna-rozmowa_7194.html
myślę, że niejednego chłopa zrobiłaby na miękko, więc argumenty że się ktoś nie nadaje (patrz błyskotliwa myśl Marchewki) można włożyć między bajki. Od Ciebie będzie zależało czy się nadajesz czy nie.... Na razie dużo nauki i dużo ćwiczeń (patrz ćwiczenie elementów pod tor przeszkód - bo to jest największa przeszkoda dla dziewczyny). powodzenia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2015, 10:22:13 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline Skoczu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Jak z naborem dziewcząt do SGSP?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 15, 2015, 09:36:12 »
Dodam tylko że w tym roku do Krakowa dostała się dziewczyna, więc jest to jak najbardziej do zrobienia

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Jak z naborem dziewcząt do SGSP?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 15, 2015, 09:52:11 »
W skrajnych przypadkach kobieta dorównuje mężczyznom pod względem fizycznym. Oczywiście są wyjątki, ja osobiście takiego nie spotkałem. Widziałem wiele kobiet w OSP i z jedną Panią kapitan miałem nieprzyjemność pracować na akcjach w pewnej szkole.
W dużych jednostkach kobieta może wykonywać inne czynności, jakoś zgubi się w tłumie. Ale na JRG, gdzie mamy zmianę 7 osobową - może być ciężko.

Offline nhospp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jak z naborem dziewcząt do SGSP?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 17, 2015, 21:56:58 »
A czy ktoś z was orientuje się jak mniej więcej wygląda już potem życie takiej dziewczyny przyjętej do szkoły ? Chodzi mi głównie o to czy szkoła jest odpowiednio przystosowana ?

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Jak z naborem dziewcząt do SGSP?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 17, 2015, 22:07:49 »
A czy ktoś z was orientuje się jak mniej więcej wygląda już potem życie takiej dziewczyny przyjętej do szkoły ? Chodzi mi głównie o to czy szkoła jest odpowiednio przystosowana ?
Tak. Tak, Szkoła czyt. kompanie spełniają odpowiednie wymagania.
 :straz:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Jak z naborem dziewcząt do SGSP?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 17, 2015, 22:15:05 »
Co masz na myśli przez "odpowiednio przystosowana"? Osobne toalety itp.?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Jak z naborem dziewcząt do SGSP?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 17, 2015, 23:12:49 »
Co masz na myśli przez "odpowiednio przystosowana"? Osobne toalety itp.?

@sheldon po Zamczysku wszystko im bedzie odpowiadac  :D
 :straz:

Offline SzklanaDama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Jak z naborem dziewcząt do SGSP?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 17, 2015, 23:21:45 »
Tak z ciekawości zapytam. Na Zamczysku np prysznice są te same dla mężczyzn i dla kobiet, prawda? I są one jakby otwarte, bez kabin?

Offline nhospp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jak z naborem dziewcząt do SGSP?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 18, 2015, 13:25:40 »
Dokładnie chodzi mi o łazienki, toalety, sypialnie i takie sprawy :P
I chciałam się jeszcze dopytać czy studenci z wydziału inżynierii bezpieczeństwa cywilnego i wydziału inżynierii bezpieczeństwa pożarowego maja jakieś wspólne zajęcia i itp ?

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Jak z naborem dziewcząt do SGSP?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 19, 2015, 15:32:34 »
Tak z ciekawości zapytam. Na Zamczysku np prysznice są te same dla mężczyzn i dla kobiet, prawda? I są one jakby otwarte, bez kabin?

@SzklanaDama
Na Zamczysku łazienka dla wszystkich jest wspólna. Jeżeli chodzi o prysznice, to dla kobiet są wydzielone osobno - zamykane na klucz.

Dokładnie chodzi mi o łazienki, toalety, sypialnie i takie sprawy :P
I chciałam się jeszcze dopytać czy studenci z wydziału inżynierii bezpieczeństwa cywilnego i wydziału inżynierii bezpieczeństwa pożarowego maja jakieś wspólne zajęcia i itp ?

@nhospp
Wszystko zależy od kompanii. Za rok będzie do zajęcia przez pierwszą kompanię rejon zakwaterowania, który posiada łazienki w pokojach. Dokładniej - parter wyposażony jest w łazienki w każdym z pokoi, natomiast na pierwszym piętrze jest łazienka wspólna. Dla kobiet wydzielone jest inne pomieszczenie w którym na pewno się zakwaterują.

Z tego co wiem zajęcia wspólne prowadzone są dla tych samych wydziałów/kierunków.

Nie martwcie się o takie szczegóły. Przeżyjecie Zamczysko to docenicie wszystko.
 :straz: