Autor Wątek: Nowe stanowiska ratowników medycznych  (Przeczytany 86746 razy)

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 19, 2017, 23:36:16 »
Panowie pytanie z innej beczki, czy po uprawomocnieniu się Rozporządzeniem płacowym grup przypisanych dla ratowników medycznych są już Komendy gdzie nastąpiły zmiany w regulaminie organizacyjnym?? Temat mnie ciekawi, bo dużo się mówi nt. grup przewidzianych dla ratowników medycznych, ale także starszych operatorach sprzętu itd. wprowadzonych Rozporządzeniem kwalifikacyjnym a nie słyszałem by ktoś te grupy już otrzymał. Proszę o odpowiedź.

Offline ratolek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 06, 2017, 21:39:09 »
No i co jest więcej osób chętnych coś robić?

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 07, 2017, 19:07:09 »
 strazakos_jrgNadto dotarłem do  zasad organizacji ratownictwa medycznego w KSRG :

3.4.    Standard kwalifikacji i liczebności ratowników.
Działania  z  zakresu  ratownictwa  medycznego  w  ramach  KSRG  mogą wykonywać:
1.  Strażacy  o  uprawnieniach  ratownika  nabytych  w  wyniku  ukończenia  kursu kwalifikowanej  pierwszej  pomocy  zgodnie  z  zasadami  określonymi  w przepisach  wykonawczych  do  ustawy  z  dnia  8  września  2006  roku  o Państwowym  Ratownictwie  Medycznym  (Dz.U.2006.191.1410),  zwani  dalej ratownikami – w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Zasady  nabywania  uprawnień  ratownika  przez  strażaków  PSP,  określa rozporządzenie  Ministra  Spraw  Wewnętrznych  i  Administracji  oraz  Ministra Obrony  Narodowej  z  dnia  12  grudnia  2008  roku  w  sprawie  szkoleń    w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, z późniejszymi zmianami.
Zasady  nabywania  uprawnień  ratownika  w  pozostałych  podmiotach  KSRG, określa    rozporządzenie  Ministra  Zdrowia  z  dnia  19  marca  2007  roku  w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. 

2.  Strażacy  posiadający  kwalifikacje  do  wykonywania  zawodu  ratownika medycznego  lub  pielęgniarki  systemu  w  rozumieniu  ustawy  o  PRM. którzy ukończyli kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy.
 

Wedle tego zapisu nie dostaje  po prostu uprawnień tylko dlatego że jest ratownikiem medycznym,musi ukończyć kurs  KPP jeśłi nie nie ma żadnych uprawnień.
Miało się to  zmienić jednak nie śledziłem tematu ale patrząc na stronę KG jest to wkleiłem.

Offline rat

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 17, 2017, 10:28:20 »
Witam, mam pytanie czy w jakiejś komendzie dostał już ktoś stanowisko z nowego rozporządzenia, chodzi mi tu o takie stanowiska jak instruktor ratownictwa medycznego lub specjalista ratownictwa medycznego służby ?

Offline Michal740

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 21, 2017, 12:00:50 »
Witam.
Ponawiam pytanie mojego "przedmówcy". Czy ktoś dostał stanowiska instruktora lub specjalisty d/s ratownictwa medycznego w swojej Komendzie?
Z tego co mi powiedziano to należy zmienić regulamin, żeby takowe stanowiska mogły być rozdane. Ale jak narazie nikt nic nie wie. Jeżeli ktoś coś wie więcej to niech się podzieli swoją cenną wiedzą i doświadczeniami.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 21, 2017, 16:43:41 »
U nas właśnie zmieniają regulamin czekają jeszcze na podpis w KW no i jeszcze musi być kasa na te stanowiska.

Offline Michal740

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 21, 2017, 21:04:01 »
A można wiedzieć Tomala7777 w jakim województwie trwają prace nad zmianą regulaminu?

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 22, 2017, 08:27:23 »
to musi twoj O1 zmienić regulamin komendy i dać do zatwierdzenia do KW.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 22, 2017, 10:40:15 »
Pytanie było o województwo a nie kto to ma robić bo wiadomym jest ze KM z KW ustalają a klepie to KW

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 22, 2017, 11:08:05 »
śląskie

Offline KaKa19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 25, 2017, 14:28:39 »
Dobrze chociaż, że na Śląsku coś się dzieje, bo jak widać w pozostałej części kraju cisza. Rozporządzenie wprowadzone zostało w życie 29 grudnia 2016 roku i do tej pory nic się nie zmieniło. Chłopaki czekaj od 2013 poczekają jeszcze  kolejne cztery lata na jakieś zmiany …

Offline marcin550755

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 18, 2017, 17:44:05 »
Wiadomo czy w którejś Z Komend wprowadzono nowe stanowiska dla ratowników medycznych w Psp, było coś pisane, że na śląsku coś się dzieje może jest tu ktoś z tamtych okolic aby naświetlić bardziej tą sprawę? Na razie widać, że chyba nigdzie nie zmienili regulaminów organizacyjnych komend.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 30, 2017, 13:24:31 »
KW na śląsku zablokowała zmiany regulaminu podobno coś chcą ujednolicić.

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 02, 2017, 07:10:11 »
Panowie jak macie takie ciśnienie na stanowiska ratownik medyczny to proponuję zmianę formacji ze straży pożarnej na pogotowie ratunkowe  :wall: :wall: :wall: :gwiazdki: czasami zastanawiam się gdzie zmierzamy nie długo jeszcze strażak będzie porody odbierał :gwiazdki: zajmijmy się swoją działko medyk to tylko uzupełnienie naszych działań nie popadajmy ze skrajności w skrajność :wall: :wall: :wall:

Offline rogal87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 02, 2017, 12:32:29 »
Chodzi o to że nie ma żadnych konkretów dotyczących tych stanowisk i zakresu obowiązków. W mojej sytuacji blokuje to moją chęć rozwoju gdyż przyszedłem do służby w 2015 roku i miałem być kierowcą-ratownikiem, ze względu na to że 8 lat jeździłem na wywrotkach, ciężarówkach i autobusach w cywilu. Niestety dla mnie skończyłem kiedyś studium zawodowe i mam tytuł ratownika medycznego. Miałem teraz wdrażać się pomału jako kierowca ale moi przełożeni mówią że "ratownik medyczny im potrzebny i lepiej żebym nie był kierowcą bo moje umiejętności przydadzą się na stanowisku ratownika", no ok ale ja nadal mam ten sam zakres obowiązków i uprawnień co mam a nic z tego nie ma i nikt nie wie czy nawet stanowisko takie powstanie, a moje miejsce jako kierowca przejął młody gość co związek z prowadzeniem pojazdu ma tylko przez posiadanie prawa jazdy(co zresztą widać po jego umiejętnościach i podejściu). Pięknie?

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 02, 2017, 15:18:03 »
no ok ja w służbie jestem dużo dłużej niż Ty kolego i powiem Ci że możesz się cieszyć z tego ze jesteś ratownikem a nie kierowcą w przyszłości na pewno na tym skorzystasz  :straz: Natomiast to czy będziesz ratownikiem medycznym, wysokościowym wodnym itp. to nieistotne w straży nic za tym nie idzie zawsze tylko są obiecanki ze dodatek bedzie większy a jedyne czego przybywa to obowiązków. Za kilka lat wspomnisz moje słowa pozdrawiam serdecznie

Offline rogal87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 02, 2017, 16:53:11 »
Suchini czemu? Rozwiń myśl.

Offline ratolek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 20, 2017, 16:42:47 »
Hej.
Czy ktoś z Was próbował już rozmawiać z komendantem o próbie awansowania ze względu na ścieżkę medyczną. Wszakże bez aspirantki nie da się dostać stanowiska instruktora ratownictwa medycznego??

Offline ratolek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 25, 2017, 20:14:22 »
A widzieliście to:
https://bip.mswia.gov.pl/bip/projekty-aktow-prawnyc/2017/24724,Projekt-rozporzadzenia-Ministra-Spraw-Wewnetrznych-i-Administracji-w-sprawie-szc.html

To mi się podoba. Dostosowywanie się KSRG do innych przepisów w zakresie ratownictwa medycznego i nie tylko.

Offline ratolek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 04, 2017, 21:07:22 »
No i uchwalone ciekawe co będzie dalej:
http://dziennikustaw.gov.pl/du/2017/1319/1

Offline fjuterjat

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
    • powinien zawierać składniki łagodzące
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 06, 2017, 13:17:31 »
O stanowiskach możemy pisać i pisać. A co możemy powiedzieć o zarobkach??? :P
...

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 06, 2017, 15:48:33 »
Czyli według rozporządzenia dojdzie nam jeszcze indywidualna karta ratownika medycznego..? Ciekawe jak to rozwiążą na jednostkach :D :D (choć przyznam że może to lepsza opcja niż karta KPP, bo tam czasem coś dopisać to się człowiek zastanawia gdzie i jak, żeby "Szanowny Koordynator" nie miał "ale".

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 06, 2017, 23:01:11 »
nijak.... No może za 2-3 lata... Stanowisk nie ma do tej pory...

Offline ratolek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189

Offline marcin550755

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 19, 2017, 22:34:22 »
Ciekawe czy zabiorą się wogole za ten załącznik. A jeśli nawet to pewnie wymyśla coś żeby nie było za łatwo