Autor Wątek: Nowe stanowiska ratowników medycznych  (Przeczytany 47773 razy)

Offline ogniomiszcz

• KLUBOWICZ
  • Weteran
  • *
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 16, 2016, 18:28:56 »
na rcl jest to samo - czyli uzgodnienia,  Data ostatniej modyfikacji: 28-09-2016

Offline kinder

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 04, 2017, 13:31:45 »
Koledzy P/M Koordynatorzy, czy ktoś z Was rozmawiam na temat nowych stanowisk medycznych w PSP. Teraz kiedy ukazały się rozporządzeniem, możemy spróbować aby zmienili nam stanowiska służbowe. Dokładnie, aby dali nam specjalista ratownictwa medycznego służby. Te stanowisko jest rorownież zapisane w doskonaleniu zawodowym, więc musimy próbować.

Offline ratolek

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 04, 2017, 13:42:27 »
Podaj link do tego rozporządzenia!

Offline ratolek

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 04, 2017, 14:33:27 »

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 04, 2017, 22:26:18 »
Dokładnie, aby dali nam specjalista ratownictwa medycznego służby. Te stanowisko jest rorownież zapisane w doskonaleniu zawodowym, więc musimy próbować.
A znasz wymagania na to stanowisko związane z tym, że jest dla oficerów? Bo jeśli nie to się strasznie wygłupisz.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał."
"Psy patrzą na nas z szacunkiem, koty z pogardą, a świnie jak na równych sobie."
Winston Churchill

Offline kinder

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 04, 2017, 23:09:12 »
Tak znam, to na jakich zasadach podoficer może dostać stanowisko wykładowcy, gdzię rownież jest to w korpusie oficerskim.

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 05, 2017, 06:31:49 »
Tak znam, to na jakich zasadach podoficer może dostać stanowisko wykładowcy, gdzię rownież jest to w korpusie oficerskim.
A jaki warunek musi spełnić aby je dostać?
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał."
"Psy patrzą na nas z szacunkiem, koty z pogardą, a świnie jak na równych sobie."
Winston Churchill

Offline strazakos_jrg

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 06, 2017, 00:26:40 »
Czy juz wiadomo ile stanowisk specjalisty rat med na km? To jest stanowisko tylko dla koordynatora czy również dla jrg? Rosze o info. Zapewne każda komenda sama będzie ustala w zależności od kategorii no ale... :) pozdr

Offline strażak2.0

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 06, 2017, 10:52:50 »
Panowie kto powiedział że koordynator musi być stanowiskiem oficerskim, skoro podoficer zrobi to samo robote  ^_^

Offline robn

• KLUBOWICZ-MOD
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 06, 2017, 11:56:40 »
Panowie kto powiedział że koordynator musi być stanowiskiem oficerskim, skoro podoficer zrobi to samo robote  ^_^

Dla mnie też może być to dopisane do obowiązków stażysty, łącznie z pensją w postaci pochwały wzrokowej. Nie rozumiesz chyba, że lobby chciało docenić strażaków zajmujących się ratownictwem medycznym w PSP i podnieść im stanowiska (i kasę). Trzeba będzie spełnić jeszcze parę wymagań, ale to chyba na plus na przyszłość dla nowych strażaków.... Trzeba patrzeć przyszłościowo a nie tkwić w huraoptymizmie....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2017, 16:46:41 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 06, 2017, 12:32:00 »
Trzeba patrzeć przyszłościowo a nie tkwić w huraoptymizmie....
Święte słowa, ale ludzie muszą uważać bo jeżeli myślą, że będąc podoficerem należy im się 9 grupa bo mają ratownika medycznego to lepiej niech zejdą na ziemie bo inaczej się wygłupia tak, że będzie im to pamiętane do końca służby. 
Winston Churchill

Offline KaKa19

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 06, 2017, 20:21:46 »
  Droga długa i zawiła ale zawsze jest nadzieja na awans.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2017, 20:35:17 wysłana przez KaKa19 »

Offline ogniomiszcz

• KLUBOWICZ
  • Weteran
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 07, 2017, 08:18:25 »
no właśnie ... kto? spójrz w przepis kwalifikacyjny

Offline ratolek

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 08, 2017, 10:39:33 »
Teraz warto jest się zrzeszyć w związek, stowarzyszenie ratowników medycznych w Straży Pożarnej i mieć wpływ na własne działania. Jak widać ratowników medycznych w Strazy doceniono. W końcu My strażacy umiemy się zrzeszać. Co Wy na to? - Stowarzyszenie Zawodowe Ratowników Medycznych Straży Pożarnej lub jak większość woli Związek Zawodowy Ratowników Medycznych Straży Pożarnej.

Offline kinder

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 08, 2017, 14:27:10 »
Jestem za!!

Offline Ralg

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 08, 2017, 14:30:43 »
Co Wy na to? - Stowarzyszenie Zawodowe Ratowników Medycznych Straży Pożarnej lub jak większość woli Związek Zawodowy Ratowników Medycznych Straży Pożarnej.

Uważam, że to świetny i przyszłościowy pomysł

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 08, 2017, 15:06:41 »
Co Wy na to? - Stowarzyszenie Zawodowe Ratowników Medycznych Straży Pożarnej lub jak większość woli Związek Zawodowy Ratowników Medycznych Straży Pożarnej.
Uważam, że to świetny i przyszłościowy pomysł
Nierealny, jeśli chcecie coś takiego robić podepnijcie się pod istniejącą organizację. Bo uważam, że maks 100 osób się was zbierze. Na przykładzie swojej komendy mam 6 rat. med. z czego 4 jest już w ZZ a dwóch nic nie będzie w stanie założyć. Moim zdaniem rat. med. jest za mało aby ktoś się liczył z takim stowarzyszeniem a poza tym aby uzyskać prawo funkcjonowania jako ZZ trzeba być organizacją reprezentatywną w myśl ustawy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2017, 15:10:35 wysłana przez Eqinox »
Winston Churchill

Offline jgk

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 08, 2017, 17:51:19 »
Nie wiem co potrzeba do ZZ ale do stowarzyszenia zwykłego wystarczy 3 osoby a stowarzyszenia min 7 osób.
Wytłumaczcie mi po co formacjach mundurowych są jakiekolwiek ZZ, skoro na potrzeby ich funkcjonowania stworzono masę dodatkowych specjalnych przepisów i nie tylko ,które określają co i jak powinno się odbywać? 
Mogę zrozumieć że cywilny pracodawca niejednokrotnie  nagina prawo do granic możliwości bo nie ma owych specjalnych wymagań które musiałby realizować  to jedno.
Druga rzecz która  mnie zastanawia to to że ZZ powinny być  tworzone w zakładach pracy których najogólniej ujmując podstawowym zadaniem  jest produkowanie dóbr i pełnienie usług z myślą o zaspokajaniu potrzeb społeczeństwa.
Zastanawiam się jakie dobra są produkowane w PSP oraz pokażcie mi społeczeństwo które świadomie chciało by aby straż pożarna miała  zaspokajać ich potrzeby usługami  nazywającymi się działaniami ratowniczymi, kiedy społeczeństwo nie dopuszcza nawet takich rzeczy we własnych myślach a co dopiero w realu. W sumie PSP powołano na podstawie ustaw itd zatem jaki to zakład pracy, jakie to ZZ.
Coś te związki chyba zostały na siłę wprowadzone do tych formacji. Jak ktoś chce mogę rozszyfrować skrót nazwy ZZ jak kiedyś rozszyfrowano PZPR.

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 08, 2017, 18:17:29 »
Druga rzecz która  mnie zastanawia to to że ZZ powinny być  tworzone w zakładach pracy których najogólniej ujmując podstawowym zadaniem  jest produkowanie dóbr i pełnienie usług z myślą o zaspokajaniu potrzeb społeczeństwa.
Zastanawiam się jakie dobra są produkowane w PSP oraz pokażcie mi społeczeństwo które świadomie chciało by aby straż pożarna miała  zaspokajać ich potrzeby usługami  nazywającymi się działaniami ratowniczymi, kiedy społeczeństwo nie dopuszcza nawet takich rzeczy we własnych myślach a co dopiero w realu. W sumie PSP powołano na podstawie ustaw itd zatem jaki to zakład pracy, jakie to ZZ.
Coś te związki chyba zostały na siłę wprowadzone do tych formacji. Jak ktoś chce mogę rozszyfrować skrót nazwy ZZ jak kiedyś rozszyfrowano PZPR.
Rozszyfruj....
Swoją drogą wiesz, że w wielu krajach są ZZ strażaków, w Europie na pewno w większości jeśli nie we wszystkich. Więc chyba po prostu zrobiono w Polsce jak w innych krajach. A idąc twoim tokiem rozumowania to nawet lekarze i pielęgniarki nie mogli by się zrzeszać.... Nauczyciele i urzędnicy też. W końcu nikt kogo zatrudnia państwo.
Winston Churchill

Offline jgk

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 08, 2017, 18:43:34 »
Dlaczego mamy  porównywać się do innych krajów.Jeśli będziemy mieli identyczne przepisy jak one itd możemy to robić a nawet trzeba jeśli są z tego korzyści, Natomiast rozmawiajmy o tym co mamy na własnym podwórku.Na naszym  musi być pracodawca który zatrudnia w zakładzie pracy.Zatem Państwo jest zakładem pracy cz lub pracodawcą skoro nie zatrudnia, tylko powołuje a formacje podlegają.
Nie jestem przeciwnikiem ZZ ale jak widzę działania na zasadzie Załatwić Związkowcowi a innym będącym w tej samej sytuacji nie bo nie są to zastanawia mnie sens ich zawiązywania.