Autor Wątek: Aplikacja do znajdywania hydrantów  (Przeczytany 1407 razy)

Offline Kangoor

• Bywalec
  • *
  • niby strażak ;)
Aplikacja do znajdywania hydrantów
« dnia: Lipiec 27, 2015, 18:08:50 »
Witam.
Taka nietypowa sprawa - mamy zamiar na powiecie zrobić jakąś bazę danych z hydrantami - znalazłem w necie coś takiego jak strażakosm - tylko że to jest abakusa i nie do końca o to mi chodzi ale zasada działania jest podobna do tego co mi potrzeba, tylko najlepiej jakby te współrzędne nanosiły się na mapę gisowską. Zna ktoś może podobny program w którym stojąc obok hydrantu klikasz guziczek na telefonie i zapisują się dane odnośnie hydrantu m.in. lokalizacja (gps) ?
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

Offline robn

• KLUBOWICZ-MOD
  • VIP
  • *
Odp: Aplikacja do znajdywania hydrantów
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2015, 00:02:07 »
Korzystam z tej aplikacji StrazakOSM - bardzo przejrzysta, tym bardziej że już nauczyliśmy się z niej korzystać w symbiozie z stanowiskiem kierowania (też na oprogramowaniu Abakusa - szkoda że tablety samochodów nie są z tym systemem kompatybilne - ale jak to w Polsce, ktoś musi wziąć, żeby było co poprawiać...). Jeśli później będziesz chciał wyciągnąć współrzędne z aplikacji skorzystaj z pomocy (email podany w pomocy) osoby odpowiedzialnej  za tą aplikację lub zadzwoń do abakusa. Mi dużo pomogli, w tym jak wyciągnąć dane i wiele innych rzeczy.

Dlaczego chcesz korzystać z mapy GIS? o wiele gorzej się ładuje, trzeba posiadać mocny komp (grafikę), co prawda GIS ma wiele zalet ale czasami przy działaniach potrzeba szybko coś znaleźć a nie wyszukiwać danych w wielu innych zaśmiecających obraz informacji.
pozdr,
Nie jestem tolerancyjny dla nygusów ortograficznych i "pseudodyslektyków". Człowiek uczy się przez całe życie ;P