Autor Wątek: Kwalifikacja wysokości budynku  (Przeczytany 1220 razy)

Offline mjskaw1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Kwalifikacja wysokości budynku
« dnia: Lipiec 22, 2015, 10:38:15 »
Witam.

Projektuje właśnie budynek, parter lokal użytkowy z wejściem z przodu i z boku na zaplecze,  obok lokalu na ścianie frontowej wejście na klatkę schodową prowadzącą do mieszkania na pierwszym piętrze i do dwupoziomowego mieszkania na drugim piętrze + poddasze. Ostatni strop kończy się na wysokości 1183cm. Czyli budynek niski. Ale wszystko wydaje mi się niskie mieszkania 2.50 czyli minimum i lokal 3m a pod gastronomię wymóg 3.30, do tego jakiś sufit podwieszany ewentualnie. Chciałbym dodać po jednym pustaku 25cm na każdej kondygnacji ale wtedy bbędzie to  już 1283cm.  Widziałem jakiś wątek na forum coś o osobnej strefie pożarowej dla lokalu i mieszkań i wtedy można budynek zakwalifikować jako niski. Nawet jeśli ma powyżej 12m. Jak to ma się do mojej sytuacji. Z góry dziękuję za pomoc.

Poniżej opis z projektu:
5. Kwalifikacja obiektu ze względu na przeznaczenie i sposób użytkowania. Budynek zawiera pomieszczenia zakwalifikowane do dwóch kategorii zagrożenia ludzi:
 ZLIII - pomieszczenia lokali usługowych - 1 lokal usługowy w kondygnacji parteru
 ZL IV - pomieszczenia lokali mieszkalnych – ogółem 2 lokale mieszkalne: 1 lokal na kondygnacji 1-go piętra oraz 1 lokale mieszkalny dwupoziomowy zlokalizowany na kondygnacjach 2-go piętra i poddasza użytkowego;
6. Ilość kondygnacji Kondygnacje nadziemne - 4 Kondygnacje podziemne - brak
7. Wysokość budynku
Wysokość budynku liczona od poziomu terenu przy wejściu głównym do budynku do poziomu najwyżej położonej krawędzi stropodachu nad pomieszczeniami mieszkalnymi poddasza – 11,83m – BUDYNEK NISKI (N).
8. Obciążenie ogniowe.
Nie dotyczy - w budynku nie projektuje się stref PM.