Autor Wątek: STRAJK jak ma wyglądać  (Przeczytany 93056 razy)

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 09, 2015, 15:14:41 »
Wstrzymanie szkoleń i szkolenia siebie oraz ochotników to bramka samobójcza.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 09, 2015, 15:23:56 »
Gdzie to miasteczko?? W Warszawie???? Blokowanie ulic ???
Pozdrawiam

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 10, 2015, 08:17:58 »
... czemu by nie zatrzymywać całkowicie ruchu na drogach podczas akcji r-g? Pożar budynku przy ulicy - zatrzymanie ruchu, Usuwanie plamy oleju - zatrzymanie ruchu, zdarzenie na autostradzie - zatrzymanie ruchu.
Działanie zgodne z prawem mieści się w pojęciu strajku włoskiego > wykonywanie zadań dokładnie. Jestem za.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 10, 2015, 10:08:12 »
Wstrzymanie szkoleń i szkolenia siebie oraz ochotników to bramka samobójcza.

Nic dodać, nic ująć. W naszych działaniach w dalszym ciągu brakuje prfesjonalizmu, a tu taki krok. No cóż...brnijmy dalej w złym kierunku.

Myślę, że strajk włoski mógłby być odpowiedni! 
 :straz:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 10, 2015, 18:15:49 »
Strajk jak ma wyglądać, pokazały pielęgniarki i położne.

http://www.tvn24.pl/minister-zembala-u-protestujacych-pielegniarek,576078,s.html

Cytuj
Około 10 tysięcy pielęgniarek i położnych zgromadziło się w czwartek przed kancelarią premiera w Warszawie. W południe protestujący przemieścili się przed gmach Sejmu.

Pielęgniarki domagają się 1500 zł podwyżki (po 500 zł przez trzy lata).

Ministerstwo pierwotnie proponowało 600 zł brutto w ratach po 300 zł od 1 września br. i od stycznia 2017 r. oraz stopniowe osiągnięcie łącznej docelowej kwoty podwyżki (1500 zł) do 2020 r. W wersji zaproponowanej przez ministra Zembalę w czwartek podwyżka ma wynieść łącznie 1600 zł (po 400 zł przez 4 kolejne lata).

Wymyślili, co niektóre leśne dziadki w woj., leżenie do góry ch...m, nic nie robienie, nie wychodzenie z remizy, olewanie z góry ciepłym moczem OSP itp., tylko co to da do myślenia stronie rządowej , aby zrealizowała nasze postulaty.

http://www.serwer1367414.home.pl/wp-content/uploads/2015/09/wsp%C3%B3lne-stanowisko-NSZZ-SOLIDARNO%C5%9A%C4%86-i-ZZ-FLORIAN-w-sprawie-akcji-protestacyjnej.pdf

Tu już widać, że coś się dzieje.

Cytuj
Mundurowi będą pikietować przed Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie.

http://www.nszzpwlkp.pl/aktualnosc,4503,0.htm
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2015, 13:56:49 wysłana przez grzela »

Offline maciej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 10, 2015, 20:15:46 »
Mają kobiety jaja,
natomiast  w straży - tekst w stylu np. nie naprawię spłuczki bo protestuję a kogo to obchodzi, wali to rządzących. Czas pomyśleć nad innym rozwiązaniem.  Leżenie do góry palikiem i nic nie robienie to pójście na łatwiznę, komu się szkodzi ? , przedszkole a może trzeba tupać jak w przedszkolu i wykrzykiwać " ja nie pójdę szkolić osp i nie wkręcę żarówki"
ale mają z nas polew.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 11, 2015, 00:02:07 »
U nas wymyślili, co niektóre leśne dziadki w woj., leżenie do góry ch...m, nic nie robienie, nie wychodzenie z remizy, olewanie z góry ciepłym moczem OSP itp., tylko co to da do myślenia stronie rządowej , aby zrealizowała nasze postulaty.
Od początku mojej służby to chyba najciekawsza akcja protestacyjna będzie :)
Szacunek  :straz: :straz: :straz: :straz:
Bedę napewno...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 11, 2015, 08:27:30 »
Od początku mojej służby to chyba najciekawsza akcja protestacyjna będzie :)
Szacunek  :straz: :straz: :straz: :straz:
Bedę napewno...

Tylko, że za kilka tygodni budżet na przyszły rok będzie już ustalony, a o Naszej akcji protestacyjnej nawet w lokalnych mediach nic nie mówią chyba, że przekupki na bazarze. Strona służbowa na początku była wqurwiona, teraz chodzi i się śmieje z nieudolności działań ZZ zrzeszonych w strukturach PSP.
Większość form protestu została wymyślona przez emerytów (siedzą we władzach ZZ), którzy już dawno zatracili rzeczywistość służby jaka obecnie funkcjonuje w PSP.
Wystarczy poczytać opinię prawnika S na temat, co to są prace gospodarcze i remontowe i kto je powinien wykonywać.
Tylko czekać na opinie prawną dotyczącą bojkotowania IGO i nie wpuszczania ich na teren komend/JRG.
Co do szkoleń/zawodów OSP Ustawa o PSP art.13 pkt 6 ppkt. 15, chyba co niektórzy już zapomnieli, co oznacza nie wykonanie Rozkazu Komendanta.  :szalony: a w takiej formie (pisemnej) wyznacza się strażaków do przeprowadzenia szkoleń i zawodów dla członków OSP.   

Polecam art. 30 "Rota Ślubowania" oraz rozdział 11 Ustawy o PSP.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2015, 09:10:57 wysłana przez grzela »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 11, 2015, 11:16:19 »
Tylko, że za kilka tygodni budżet na przyszły rok będzie już ustalony, a o Naszej akcji protestacyjnej nawet w lokalnych mediach nic nie mówią chyba, że przekupki na bazarze. Strona służbowa na początku była wqurwiona, teraz chodzi i się śmieje z nieudolności działań ZZ zrzeszonych w strukturach PSP.
Większość form protestu została wymyślona przez emerytów (siedzą we władzach ZZ), którzy już dawno zatracili rzeczywistość służby jaka obecnie funkcjonuje w PSP.
Wystarczy poczytać opinię prawnika S na temat, co to są prace gospodarcze i remontowe i kto je powinien wykonywać.
Tylko czekać na opinie prawną dotyczącą bojkotowania IGO i nie wpuszczania ich na teren komend/JRG.
Co do szkoleń/zawodów OSP Ustawa o PSP art.13 pkt 6 ppkt. 15, chyba co niektórzy już zapomnieli, co oznacza nie wykonanie Rozkazu Komendanta.  :szalony: a w takiej formie (pisemnej) wyznacza się strażaków do przeprowadzenia szkoleń i zawodów dla członków OSP.   
Polecam art. 30 "Rota Ślubowania" oraz rozdział 11 Ustawy o PSP.
Nie chodzi mi o to co się działo do tej pory a to co sie wydarzy pod koniec wrzesnia :) Czyli strażackie miasteczko w Warszawie-myślę ze będziemy we wszystkich telewizjach. Pośmiać można się jak się ma w zanadrzu zwycięstwo ale też pamiętasz co sie działo na szczytach PSP po zwyciestwie PiSu ? "Trup scielił sie gęsto".... A teraz moim zdaniem bedzie bardziej hardkorowo.
PS. wiesz kim jest prawnik "Solidarności"?

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2015, 11:21:34 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 11, 2015, 12:57:35 »
Nie chodzi mi o to co się działo do tej pory a to co sie wydarzy pod koniec wrzesnia :) Czyli strażackie miasteczko w Warszawie-myślę ze będziemy we wszystkich telewizjach. Pośmiać można się jak się ma w zanadrzu zwycięstwo ale też pamiętasz co sie działo na szczytach PSP po zwyciestwie PiSu ? "Trup scielił sie gęsto".... A teraz moim zdaniem bedzie bardziej hardkorowo.
PS. wiesz kim jest prawnik "Solidarności"?

Z tym miasteczkiem, to dobry pomysł tylko razem wszystkie ZZ działające w PSP oraz pozostałe służby mundurowe.
W październiku, to możemy układać się do snu zimowego.  :szalony:

Prawnik S - kim jest? nie wiem, ale wypisuje bzdury.
Widziałem, to pismo, ale ktoś z S mógłby to wkleić, niech strażacy sobie poczytają. 

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 11, 2015, 13:57:06 »
Wstrzymanie szkoleń - szkolimy się dla siebie
wstrzymanie prac porządkowych - pewnie nie sprzątajmy i spędzajmy czas służby w brudzie
wstrzymanie prac gospodarczych - zarośniemy trawą itd.
bojkot IGO -jedno JRG przystąpi drugie nie minie protest przyjadą upier...ą
wstrzymanie szkoleń OSP strzał sobie w kolano - w wielu przypadkach są dla nas dużym wsparciem
i ostatnie protestujcie sobie powiedzą nam nic do tego  :wall: :wall: :wall: :gwiazdki:
jak dla mnie ten protest do niczego nie prowadzi

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 11, 2015, 15:30:14 »
Ale pieniążki chętnie byś przytulił większe na wypłatę... Ciekawe co do tej pory zrobiłeś w kierunku akcji protestacyjnej... Chyba i to napewno nie w kierunku jej poparcia. A czy zapisaleś się na listę?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 11, 2015, 16:31:49 »
Rzeczone pismo  :kwit:

Nie wiem tylko, jak to się ma do zakresu obowiązków, które każdy ze strażaków podpisał.   :fiuu:

Cytuj
W zakres obowiązków strażaków wchodzą także zadania związane ze szkoleniem, samokształceniem, ćwiczeniami, naprawą sprzętu oraz zajęciami gospodarczymi na terenie jednostki.

Obawiam się skutków prawnych, jeżeli strażak odmówi wykonania polecenia, rozkazu wydanego przez Komendanta.
Tym, co wymyślili te formy protestu nic nie zrobią, bo są już dawno na "zasłużonej" EM.  :klol:

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2015, 16:42:57 wysłana przez grzela »

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 11, 2015, 21:42:19 »
A może od 1 października nie zabezpieczamy imprez masowych {meczy,koncertów} i np nie odbieramy nowych obiektów to może zrobiło by się głośno o proteście strażaków?

Offline neonerpin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 11, 2015, 21:47:07 »
Też się zastanawiałem nad inną formą, która odniosłaby realne skutki. Pomysł ze zwiększeniem stanów osobowych również zaświtał mi do głowy i wydaje się być całkiem logiczny. Analizując skutki takiego posunięcia co moglibyśmy zyskać...
- piszemy pismo do naszych przełożonych typu...: ( w związku z sytuacją, meteo a co za tym związane większą ilością zdarzeń, przemęczeniem ratowników co stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia.. podczas akcji r-g zwracamy uwagę iż stan osobowy zmiany jest drastycznie niski, a przeprowadzane akcje często nie są zgodne z literą BHP i sztuką pożarniczą. Stanowi to ogromne zagrożenie dla ratowników oraz znacząco obniża jakość prowadzonych działań. Jako osoba sprawująca nadzór nad..... bla, bla, bla. ).
- oczywiście odpowiedź będzie w stylu: stany osobowe ustala....., na podstawie....
- mając taką odpowiedź w ręku możemy każdą akcję w której coś poszło nie tak , w przypadku parcia mediów okazać w/w pismo i wyjaśnić że dzieje się tak w związku ze byt niskimi stanami osobowymi, które ustalił itd. 
- w Hamerykanckim filmie też było podobnie tyle, że tam burmistrz zamykał strażnice co w konsekwencji przełożyło się na wyższą śmiertelność strażaków w działaniach. O ile dobrze pamiętam ;)
- wypadek strażaka - okazujemy pismo jak wyżej
- analiza zdarzenia - wnioski: na rozwój pożaru miał miejsce fakt zbyt małej ilości sił w początkowej fazie (zbyt niskie stany osobowe na zmianie)
- każda komenda (ktoś mógłby stworzyć wzór, podeprzeć się przepisem itd.) składa takie pismo do przełożonych, zaznaczając że przełożony zdaje sobie sprawę z faktu zbyt niskich stanów i bierze pełną odpowiedzialność za skutki takiej polityki kadrowej..
- pismo takie osobiście woziłbym w teczce z dokumentami na bojowym
- pismem takim możemy zaangażować stronę służbową, która delikatnie mówiąc jest wycofana i odkąd pamiętam pełni rolę biernego obserwatora
- w przypadku podniesienia stanów osobowych będziemy generować nadgodziny $$$ co może w jakimś stopniu wpłynie na większe zaangażowanie biurowych..( Zdaję sobie sprawę że znaczna część funkcjonariuszy wypracowuje maxy)
- przełożeni będą musieli znaleźć środki, co powinno uruchomić łańcuszek do samego jaśnie nam panującego
Co o takiej formie myślicie?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 11, 2015, 23:00:50 »
A może od 1 października nie zabezpieczamy imprez masowych {meczy,koncertów} i np nie odbieramy nowych obiektów to może zrobiło by się głośno o proteście strażaków?
Obiekty bedą odbierać sie same.... I to nie żart, jesli PSP nie zajmie stanowiska w określonym czasie to uznaje się to za "milczący akcept".
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 12, 2015, 07:47:34 »
Ale wystarczy jak będą odbierać naprawdę skrupulatnie wszystko sprawdzając do wyeliminowania każdego zastrzeżenia... Oczywiście na papierze.

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 12, 2015, 12:34:39 »
Cytuj
W zakres obowiązków strażaków wchodzą także zadania związane ze szkoleniem, samokształceniem, ćwiczeniami, naprawą sprzętu oraz zajęciami gospodarczymi na terenie jednostki.

Obawiam się skutków prawnych, jeżeli strażak odmówi wykonania polecenia, rozkazu wydanego przez Komendanta.
Tym, co wymyślili te formy protestu nic nie zrobią, bo są już dawno na "zasłużonej" EM.  :klol:
[/quote]

A z czego wynika co ma być w zakresie obowiązków? Czy nie z przepisów prawa. Inaczej mówiąc, bezprawnego polecenia służbowego nie musisz wykonywać (przypominam wyroki dla ludzi z CBA).
Jak komendant wyda ci rozkaz podsłuchiwania kolegów lub ich śledzenia to też wykonasz taki rozkaz?
Pismo rozumiem w ten sposób, że zadania JRG to działania ratownicze. Organizowanie szkoleń, utrzymanie gotowości sprzętu itp to problem szkoleniowy lub kwatermistrzowski.
Tak tłumaczył nam to prawnik S w MOZ warszawskim (chyba to ta sama osoba).



Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 12, 2015, 13:00:10 »
Kij ma zawsze dwa końce.

Cytuj
Jak komendant wyda ci rozkaz podsłuchiwania kolegów lub ich śledzenia to też wykonasz taki rozkaz?

Nie mówimy o takich rozkazach.
Jak pracujesz w PSP, to chyba powinieneś wiedzieć o jakich rozkazach pisałem powyżej, jak w temacie (patrz postulaty).

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 12, 2015, 15:07:18 »
Kij ma zawsze dwa końce.
Cytuj
Jak komendant wyda ci rozkaz podsłuchiwania kolegów lub ich śledzenia to też wykonasz taki rozkaz?

Nie mówimy o takich rozkazach.
Jak pracujesz w PSP, to chyba powinieneś wiedzieć o jakich rozkazach pisałem powyżej, jak w temacie (patrz postulaty).
Przerabiałem odmowe wykonania rozkazu, komisja dyscyplinarna wobec d-cy zmiany.
Odmówił "prywaty" i trafił na komisje bo uzasadniono to jako "wykonywanie innych poleceń przełożonych".
A komisja na to że regulamin organizacyjny jasno określa zakres działań JRG i nie można podciągnąć tego typu prac pod działalnośc opisaną regulaminem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2015, 15:11:52 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 14, 2015, 20:21:25 »
Mam pytanie w komendzie jadą chłopaki na ćwiczenia 21-25 .09 na poligon
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2015, 06:50:53 wysłana przez maniek1981 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 14, 2015, 22:53:41 »
Mam pytanie w komendzie jadą chłopaki na ćwiczenia 21-25 .09 na poligon i z-ca dowódcy wybrał do tego ludzi z małym stażem i nikt mu się nie sprzeciwia co z tym zrobić
4 dni? A ile mają stażu? I co mają robić?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 15, 2015, 09:29:14 »
Coraz bardziej mam wrażenie, że obrane formy protestu najbardziej dokopują dowództwu JRG i kierownictwu komendy, zaraz potem samym strażakom, a najmniej obchodzą KG i rząd, które patrzą na to co się dzieje z uśmiechem politowania na twarzy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 15, 2015, 09:40:11 »
Coraz bardziej mam wrażenie, że obrane formy protestu najbardziej dokopują dowództwu JRG i kierownictwu komendy, zaraz potem samym strażakom...
W jaki sposób kopani są strażacy bo ja tego nie widzę? 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline maciey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 15, 2015, 09:46:23 »
Coraz bardziej mam wrażenie, że obrane formy protestu najbardziej dokopują dowództwu JRG i kierownictwu komendy, zaraz potem samym strażakom, a najmniej obchodzą KG i rząd, które patrzą na to co się dzieje z uśmiechem politowania na twarzy.

dowództwo JRG i komendanci dostają tylko argumenty żeby zgłaszać wyżej, że ten system nie działa, więc raczej trzeba stwierdzić że im zz pomagają. Jeżeli natomiast mówimy o karierowiczach, którzy boją się przyznać, że jest źle i wtedy zamiast poprzeć protest "dokopują" strażakom to faktycznie nie ruszy to KG i rządu. Akcja protestacyjna jest więc sprawdzianem komu naprawdę zależy na dobrze formacji.