Autor Wątek: STRAJK jak ma wyglądać  (Przeczytany 93062 razy)

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
STRAJK jak ma wyglądać
« dnia: Czerwiec 28, 2015, 18:42:19 »
Mam pytanie, jak ma wyglądać ten strajk  :kwit: tylko przez oflagowanie samochodów i jednostek.  :tuba: Jak to ma wyglądać na podziale szkolenia i reszta.  :straz:

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2015, 18:44:48 »
Nie dość że szkolenie w PSP leży i kwiczy, to jeszcze zrezygnujmy z niego całkowicie w ramach protestu. Świetny pomysł. Ciekawe komu tym krzywdę zrobimy.

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2015, 20:26:34 »
Może u Ciebie leży i kwiczy :fiuu: ale ludzie powinni wiedzieć co mają robić bo strajk z oflagowaniem to trochę mało a i nasi dowodzący powinni poczuć że to strajk  a nie tylko machanie flagami  :zamknij:

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2015, 20:37:38 »
No to muszę Cię zmartwić (chyba). Na nic innego poza machaniem flagami nie ma szans niestety. I tak proponujesz swego rodzaju postęp bo flagi mają "być machane". Do tej pory wisiały sobie i powiewały. Ewentualnie zwisały jak już odpowiednio nawilgły i napęczniały.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2015, 20:48:59 »
Strajk? Jeszcze się nie dowiedzieliście że nie mamy prawa strajku?

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2015, 21:07:55 »
Strajk? Jeszcze się nie dowiedzieliście że nie mamy prawa strajku?
Prawa nie ale manifestowanie już tak , a może jednak trzeba strajkować skoro rząd łamie prawo to dlaczego nie my w swojej i naszych rodzin obronie :straz:

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 28, 2015, 21:40:13 »
A po wywaleniu ze służby jak będziesz bronił swojej rodziny? Jedna sprawa to możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności strajkujących i delegalizacja ZZ która się za tym opowiedziała, druga sprawa spadek poparcia niemal do zera  ze strony społeczeństwa, a nie daj Boże żeby ktoś zginął, przez to że nie wyjechaliśmy. Tłum nas na widłach rozniesie.

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 29, 2015, 06:32:01 »
A po wywaleniu ze służby jak będziesz bronił swojej rodziny? Jedna sprawa to możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności strajkujących i delegalizacja ZZ która się za tym opowiedziała, druga sprawa spadek poparcia niemal do zera  ze strony społeczeństwa, a nie daj Boże żeby ktoś zginął, przez to że nie wyjechaliśmy. Tłum nas na widłach rozniesie.
:gwiazdki:  mamy jedynie zaufanie ludzi jakie poparcie  :wall:

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 29, 2015, 07:45:51 »
Prawa nie ale manifestowanie już tak , a może jednak trzeba strajkować skoro rząd łamie prawo to dlaczego nie my w swojej i naszych rodzin obronie :straz:
Za łamanie praw rząd co najwyżej zostanie rozliczony przy kolejnych wyborach (na prokuraturę i sąd raczej nie ma co liczyć) natomiast strażak w krótkim postępowaniu pójdzie pod kapelusz.
...Jedna sprawa to możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności strajkujących i delegalizacja ZZ która się za tym opowiedziała, druga sprawa spadek poparcia niemal do zera  ze strony społeczeństwa, a nie daj Boże żeby ktoś zginął, przez to że nie wyjechaliśmy. ...
Z tą delegalizacją ZZ to chyba przegiąłeś, a poparcie społeczeństwa jakoś nie przekłada się na wzrost uposażenie. Wyjechać musisz, ale ile czasu będziesz jechał zgodnie z kodeksem ruchu drogowego (sprawdzając czy ustępują ci pierwszeństwa przejazdu) to już inna sprawa. I nie karna lecz moralna.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 29, 2015, 12:57:13 »
A może i tak już w ramach trwającego czasu przed pikietami i manifestacjami zacząć bardziej skrupulatnie podchodzić do wykonywania swoich czynności w ramach działań ratowniczo - gaśniczych, tak aby odczuło to społeczeństwo....mimo zaufania.

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 30, 2015, 16:43:43 »
Tak ma wyglądać strajk...przepychanki panów przewodniczących :gwiazdki:


[załącznik usunięty przez administratora]

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 04, 2015, 09:58:50 »
Tak zawsze było że nasze związki i panowie przewodniczący hałasują dotąd dokąd nie dostaną lepszych stołków  :fiuu:

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 08, 2015, 18:29:34 »
Czy prawdą jest, że KG i niektóre KW wstrzymały na czas protestu inspekcje gotowości bojowej? ( przepraszam za powielenie pytania)

leszno

  • Gość
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 08, 2015, 19:23:53 »
wcale bym sie nie zdziwił bo jak bedą jezdzić to myślę ze wszyscy co przystąpili do protestu elegancko im zameldują że w związku z akcjąprot. zmiana nie pzrystępuje do inspekcji. I tyle w temacie.W jedności siła !

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 08, 2015, 19:39:00 »
Czy prawdą jest, że KG i niektóre KW wstrzymały na czas protestu inspekcje gotowości bojowej? ( przepraszam za powielenie pytania)

Nie wiem jak w innych województwach, ale pomorskie przesunęło przeglądy.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 08, 2015, 19:50:01 »
Inspekcje tez wstrzymane.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 08, 2015, 20:22:44 »
Czy prawdą jest, że KG i niektóre KW wstrzymały na czas protestu inspekcje gotowości bojowej? ( przepraszam za powielenie pytania)

Nie wiem jak w innych województwach, ale pomorskie przesunęło przeglądy.
Wiem od kolegów z pomorskiego że Przewodniczący Związków Zawodowych spotkali się z 01 i po przedstawieniu informacji o akcji protestacyjnej podjęto decyzje j.w.
Fajnie mają bo nie w całej Polsce to zatrybiło...

zyraf

  • Gość
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 08, 2015, 20:32:38 »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2016, 21:59:31 wysłana przez zyraf »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 08, 2015, 20:56:50 »
Blokowanie ulicy w ramach godzinnej manifestacji więcej da niż te wszystkie pisma i inne wypociny związkowe - takie jest moje zdanie....ciekawe czy to kolejny nie związkowiec który pisze o związkowych sprawach...To może wnieś coś do akcji i po służbie wyjdź na pasy.Po 15 żadne auto się nie zatrzyma... :tuba:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 08, 2015, 22:42:20 »
Blokowanie ulicy w ramach godzinnej manifestacji więcej da niż te wszystkie pisma i inne wypociny związkowe - takie jest moje zdanie....ciekawe czy to kolejny nie związkowiec który pisze o związkowych sprawach...To może wnieś coś do akcji i po służbie wyjdź na pasy.Po 15 żadne auto się nie zatrzyma... :tuba:
Wiesz już o nowym pomyśle "S":) ?
Myśle, że ci się bardzo spodoba... Ja będę na pewno :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 09, 2015, 06:30:48 »
Blokowanie ulicy w ramach godzinnej manifestacji więcej da niż te wszystkie pisma i inne wypociny związkowe - takie jest moje zdanie....ciekawe czy to kolejny nie związkowiec który pisze o związkowych sprawach...To może wnieś coś do akcji i po służbie wyjdź na pasy.Po 15 żadne auto się nie zatrzyma... :tuba:
Wiesz już o nowym pomyśle "S":) ?
Myśle, że ci się bardzo spodoba... Ja będę na pewno :)
I tu Cię zaskocze.... Wiem. Tylko do tego czasu napisz czy na służbie blokowałeś ulicę.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 09, 2015, 06:40:28 »
I tu Cię zaskocze.... Wiem. Tylko do tego czasu napisz czy na służbie blokowałeś ulicę.
Powiem tak uważam, że protest powinien być uciążliwy dla rządzących a nie dla zwykłych ludzi. Wiec nowo zaproponowana forma
jak najbardziej a blokowanie ulic tylko w formie bardzo mocno przemyślanej np. jak w 2012 przejścia graniczne. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 09, 2015, 14:56:53 »
A jaka jest ta nowo zaproponowana forma protestu ?????
Pozdrawiam

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: STRAJK jak ma wyglądać
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 09, 2015, 15:02:47 »
Nowy pomysł S, to zawsze jakieś rozwiązanie (gwoli ścisłości: chodzi o miasteczko, tak? -_-)... ale i tak trzeba by coś do tego dodać, żeby w telewizorni było o tym głośno, bo ludzie nie wiedzą nawet, że strajkujemy, a co dopiero żeby wiedzieli o naszych postulatach :straz:

Jeśli już idziemy w kierunku blokowania ulic (do czego ja osobiście jestem raczej sceptycznie nastawiony, bo to nie społeczeństwo jest winne zaistniałej sytuacji, a masa rządząca), to czemu by nie zatrzymywać całkowicie ruchu na drogach podczas akcji r-g? Pożar budynku przy ulicy - zatrzymanie ruchu, Usuwanie plamy oleju - zatrzymanie ruchu, zdarzenie na autostradzie - zatrzymanie ruchu.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.