Autor Wątek: Kto pokrywa koszty leczenia strażaka ochotnika?  (Przeczytany 1981 razy)

Offline Vigwam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Kto pokrywa koszty leczenia strażaka ochotnika?
« dnia: Czerwiec 17, 2015, 12:35:58 »
Witam, mam pytanie jak w temacie. Przypadek jest następujący: strażak ochotnik nigdzie nie pracujący (nie posiadający ubezpieczenia zdrowotnego, posiada tylko obowiazkowe ubezpieczenie na życie które zapewnia Urzad Miejski) doznaje podtrucia na akcji rat-gaś. Po 2-3 dniach uznaje, że kaszel i inne objawy się nasilają, chciałby się przebadać (badania krwi itp.). Czy w związku z tym, że doznał wypadku podczas akcji przysluguje mu pokrycie kosztów takich badań? Przez kogo i na jakich zasadach?


Jeżeli temat był już poruszony to proszę o przeniesienie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2015, 14:43:06 wysłana przez Vigwam »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Kto pokrywa koszty leczenia strażaka ochotnika?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2015, 13:38:52 »
jedyny komentarz do tej sytuacji jaki mi na szybko wpadł do głowy: Nie, no q*wa po prostu nie, Boże, czy ty to widzisz?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

razzor

  • Gość
Odp: Kto pokrywa koszty leczenia strażaka ochotnika?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 17, 2015, 14:45:11 »
Powinniście mieć w straży np. grupowe  ubezpieczenie, które obejmuje wszystkich strażaków jednostki biorących udział w ćwiczeniach i akcjach. Najprawdopodobniej to właśnie ten ubezpieczyciel powinien wypłacić wtedy pieniądze za badania (zależnie od umowy.)

Offline Vigwam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Kto pokrywa koszty leczenia strażaka ochotnika?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 17, 2015, 14:51:09 »
Ubezpieczenie grupowe jest. Co strazak X powinien zrobic jezeli nie zglosil tego bezposrednio na akcji? Czy ktoś z Was miał doświadczenia w podobnej sprawie?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Kto pokrywa koszty leczenia strażaka ochotnika?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2015, 15:25:38 »
kolego miły -mam jedno pytanie: żeby w tym kraju nie mieć ubezpieczenia zdrowotnego, trzeba być debilem, czy wystarczy być śmierdzącym leniem, któremu nie chce się zarejestrować w PUP-ie?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Vigwam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Kto pokrywa koszty leczenia strażaka ochotnika?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 17, 2015, 16:42:43 »
słuchaj nie wiem po co tą kwestie w ogóle poruszasz... to czy sie jest debilem czy nie nie ma dla mnie nie znaczenia. Ja nie jestem jego ojcem i nie mam wplywu czy on chce sie ubezpieczac czy tez nie. wiec jezeli to chciales mi uswiadomić to Twoje slowa sa całkowicie zbędne i nic nie wnoszące do tematu.
Pozdrawiam

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Kto pokrywa koszty leczenia strażaka ochotnika?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 17, 2015, 23:22:35 »
Sam poruszyłeś te kwestie. Kwestia ubezpieczenia zdrowotnego tak jak Lang napisał to zarejestrowanie się w UP. Jeżeli chodzi o ubezpieczenie grupowe to nie jest ono po to aby pokrywać koszty leczenia, ponieważ to jest w naszym kraju bezpłatne - chyba że jakiemuś debilowi nie chciało się zarejestrować w UP... Czy zgłoszenie o wypadku lekkim zostało zgłoszone? Pewnie nie więc odpowiedź na Twoje pytanie brzmi nie. Ten chłopiec nie może dochodzić czegokolwiek.