Autor Wątek: Wojskowa Straż Pożarna  (Przeczytany 19373 razy)

Offline strażak borian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Wojskowa Straż Pożarna
« dnia: Maj 01, 2006, 10:50:46 »
Cześć wszystkim czy ktoś z was może pracuje w WSP jeżeli tak to napiszcie  jaki posiadacie sprzet i gdzie.
Ja robie w JW 1946

Offline igokow

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2006, 20:15:16 »
1946? Co to za jednostka? Ja jestem w WSP w Gdyni. Napisz coś więcej.

Offline strażak borian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2006, 13:22:53 »
JW 1946 to jest 6 REJONOWA BAZA MATERIAŁOWA we Wrocławiu

Offline KR-1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2006, 20:20:03 »
A sprzet jaki macie?? i  :huh:

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2006, 16:47:46 »
Sprzęt mamy GBA 2,5/16 Star 244, agregat i taki tam rożny podstawowy jak i rat chemicznego

Offline Paruwka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
    • http://
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2006, 17:02:41 »
Witam..... Ja starałęm sie o WSK przydzielono mnie do Marynarki Wojennej i tam jest niby szkołka przeciw pożarowa.Niestety doszły mnie słuchy że przez pierwsze 2 miesiące wypełniam role strażaka....A potem normalna służba to prawda?

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2006, 12:15:28 »
słuchaj niewiem jak tam jest ja bylem w WSP jak sluzylem w wojsku ale do przysiegi bylem normalnym zolnierzem chodzilem potem na warty itd. ale po trzech miesiacach przeniesli mnie do WSP i tam sluzylem do konca

Offline Artis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 29, 2006, 22:54:02 »
Czołem druchowie.
Niecały miesiąc temu zgłosiłem sie jako ochotnik by odrabiac służbe wojskową. Zaczynam ją w środe ( potem będe się ubiegał o przyjęcie do PSP w pobliskiej KM ). Gdy rozmawiałem z majorem z WKU, by móc odbywać taką służbe Wojskowej Strazy Pożarnej, ten mnie rozczarował i odpowiedział ze oni niemają żadnej władzy. Po dłuższej rozmowie z kapitanem, wyjasnił mi ze powoli wycofują WSP, a ich rejon ma przejąc PSP.
Niestety nic więcej niemógł mi powiedzieć bo niemiał informacji które jednoski wojskowe mają straż.
Podobno jedynym sposobem na to by dostac się do takiej służbyi, jest proźba do dowódcy jednostki o przeniesienie na owe stanowisko na miejscu. Czy to jest możliwe - zobaczymy ( postaram się coś opowiedziec podczas przepustki ), ale najważniejszy będzie fakt ze służba będzie odrobiona i będe spełniał wszystkie kryteria do ubiegania sie o stanowisko w PSP :)
Pozdrawiam
Gdy słychać wiatr i żab kumkanie, to nie natura lecz zwiad kochanie...

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 30, 2006, 11:38:26 »
A wiecie co jest najgorsze w armii naszej kochanej najgorsze jest to że nawet jak jesteś czy byłeś strażakiem PSP czy OSP i masz przeszkolenia jakieś tam armie one nie interesują masz mieć szkolenie robione porzez nich ich to nieinteresuje a jeszcze wam powiem jak powiedział kolega ARTIS to tak wycofują WSP z Armii ale rolę strażaków tam mają pełnić cywile tak jak ja pracuję i w tym jeszcze roku ma być zrobione tak że taki pracownik który pojedzie gdzieś tam na pół roku czy trzy miechy na kurs czy to szeregowca w armii nazywany jest kursem młodszego ratownika czy dowódców to uczą cię wojskowi strażacy a egzaminować cię będą oficerowie ze szkoły pożarniczej PSP i potem masz szanse dostać się do PSP ale pytanie po co jak wsp a psp teraz to jest to samo nawet już emeryture mamy szybszą tak jak psp tylko zarobki mniejsze o te 200 zł a tak to jest wszystko to samo u nas w miescie psp wzywa nas prawie do kazdego zdarzenia i to się ceni!!

Offline tomipila wsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2006, 00:53:21 »
CZESC PRACUJE W WSP 1 BMT W TORUNIU SKłAD M. DOLASZEWO MAMY DWA GCBA 6/32 AGREGATY PROSZKOWE I TAKIE TAM ZECZY JEST TO SKłAD PALIW NAPISZ JAK WYGLADA U WAS STRUKTORA BO U NAS KOMENDANT WOJSKOWY CHOR. DOWóDCY SEKCJI PAP A RATOWNICY I KIEROWCY PRACOWNICY CYWILNI PRACUJEMY 24 NA 72 JEST NAS PONAD 30 PATROLE ZABEZPIECZENIA TANKOWANIA I ODPRAWY WART UDZIELAMI INSTRUKTARZU WARTą PRACUJE JUZ TAM 2 LAT NAPISZ JAK TO TAM U CIEBIE WYGLADA I ILE ZARABIACIE tomipila@poczta.onet.pl pozdrowionka

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 16, 2006, 10:36:24 »
Boże OSP MILICZ, bez ładu składu i jakiego kolwiek sensu. Gdzie tak ciężko likwidują te WSP???? Ja sł€żyłem w Mirosławcu, 12 Baza Lotnicza, i tam nikt nie słyszał i nie słyszy o likwidacji służby p-poż. Cywile pracują, to prawda, ale na stanowiskach kierowców, choć za moich czasów byli tylko wojskowi kierowcy, ze służby zasadniczej. Tak samo zamiast kompanii wartowniczych, tereny jednostek zabezpieczają cywilne agencje ochrony, ale nikt przez to nie mówi o likwidacji armii. Więc zastanów się co piszesz. Wyobrażasz sobie kiedy zastęp PSP, przy i tak nędznych stanach osobowych jaki aktualnie mają miejsce w naszych JRG wyjeżdża na całodniowe zabezpieczenie prób silników, konserwacji, rozkonserwowań i innych gadów na lotnisko???? Bzdura. A jeśli PSP jest oddalona o kilkanaście kilometrów od jednostki???? A tu trzeba jechać na każdy przylot, wylt, czy międzylądowanie. Powiesz, że wtedy zastęp zostaje oddelegowany w danym dniu do służby na lotnisku, ok, a co z sytuacją gdzie przylatują duże samoloty transportowe, i tam są odpowiednie wymogi co do zabezpieczenia drogi lądowania, kołowanek o cpps-u, i potrzebne są dwia, lub trzy zastępy??? Bo i tak się zdaża jeśli jednostka nie dysponuje pojazdami lotniskowymi, tylko zwykłymi gba, czy gcba, czy gpr. Tak więc radzę pomyśleć co się pisze. Istniej cuś takiego jak rejon pomocy wzajemnej, i tylko w  przypadkach zaistnienia dużego pożaru na terenie jednostki PSP ma prawo wjechać na jej teren, tak samo WSP zgodnie z tą umową w takim samym przypadku może wyjechać do działań po za teren jednostki.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 16, 2006, 13:49:13 »
Boże OSP MILICZ, bez ładu składu i jakiego kolwiek sensu. Gdzie tak ciężko likwidują te WSP???? Ja sł€żyłem w Mirosławcu, 12 Baza Lotnicza, i tam nikt nie słyszał i nie słyszy o likwidacji służby p-poż. Cywile pracują, to prawda, ale na stanowiskach kierowców, choć za moich czasów byli tylko wojskowi kierowcy, ze służby zasadniczej. Tak samo zamiast kompanii wartowniczych, tereny jednostek zabezpieczają cywilne agencje ochrony, ale nikt przez to nie mówi o likwidacji armii. Więc zastanów się co piszesz. Wyobrażasz sobie kiedy zastęp PSP, przy i tak nędznych stanach osobowych jaki aktualnie mają miejsce w naszych JRG wyjeżdża na całodniowe zabezpieczenie prób silników, konserwacji, rozkonserwowań i innych gadów na lotnisko???? Bzdura. A jeśli PSP jest oddalona o kilkanaście kilometrów od jednostki???? A tu trzeba jechać na każdy przylot, wylt, czy międzylądowanie. Powiesz, że wtedy zastęp zostaje oddelegowany w danym dniu do służby na lotnisku, ok, a co z sytuacją gdzie przylatują duże samoloty transportowe, i tam są odpowiednie wymogi co do zabezpieczenia drogi lądowania, kołowanek o cpps-u, i potrzebne są dwia, lub trzy zastępy??? Bo i tak się zdaża jeśli jednostka nie dysponuje pojazdami lotniskowymi, tylko zwykłymi gba, czy gcba, czy gpr. Tak więc radzę pomyśleć co się pisze. Istniej cuś takiego jak rejon pomocy wzajemnej, i tylko w  przypadkach zaistnienia dużego pożaru na terenie jednostki PSP ma prawo wjechać na jej teren, tak samo WSP zgodnie z tą umową w takim samym przypadku może wyjechać do działań po za teren jednostki.
Chłopie zastanów się co ty piszesz !!!!!!
Jak mogą zlikwidować? Już ci mówię NORMALNIE-przychodzi rozkaz o likwidacji i tyle a tak z ciekawości powiem ci ze w styczniu 2007 roku na 160 WSP w Polsce likwidują 48 więc nie bądź mądrzejszy .  :) a w reszcie tematu masz racje o tych porozumieniach, O rejonie pomocy wzajemnej itd. tak zgadzam się z tobą .
Pozdrawiam wszystkich.

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 17, 2006, 19:03:35 »
Likwidują jednostki, a wraz z nimi wojskowe straże pożarne. W jednostkach lotniczych, a teraz już raczej w bazach lotniczych WSP była, jest i będzie. A w jednostkach w których służy 20 żołnierzy wystarczą 2 ap25 i parę sztuk gp6z. Mniejszy wydatek.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2006, 18:33:44 wysłana przez OSPwonski »

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 18, 2006, 14:07:29 »
Sluchaj kolegoJakie było jest i będzie co ty mówisz niewiem czy mówi ci coś nazwa Oleśnica była tam jednostka lotnicza oczywiście lotnisko duże lotnisko to lotnisko było awaryjne dla wrocławia i juz tam nie ma jednostki i zlikwidowali tez wsp więc kolego nie wciskaj ciemnoty jak sie nie znasz na rzeczy.
Pozdrawiam wszystkich.

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 18, 2006, 14:46:07 »
A o czym napisałem post wyżej????? Poczytaj mi mamo???? Może w Twoim przypadku to najlepsze wyjście. A duże, naprawdę duże lotnisko to jest w Powidzu. Przyjedź to Ci cuś nie cuś pokażę. Kolejną sprawą jest przeszkolenie ludzi pracujących na strefie, CPPSie i obsługujących loty(chodzi mi o strażaków)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2006, 18:35:41 wysłana przez OSPwonski »

Offline strażak WSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 25, 2016, 09:09:59 »
witaj
u nas nowiutki gba 2,5/30 na podwoziu scania p-360. strażnica liczy 17 pracowników wszyscy cywile oprócz komendanta (komendant 18).
Pozostały osprzęt standard motopompa tohatsu,  motopompa pływająca, szlamówka, agregat oddymiający itp., mały ( bardzo mały) zestaw holmatro tak więc oprócz auta to nie ma się czym popisać.
wszyscy się martwimy że z takimi wyjazdami jak do tej pory, czyli tylko i wyłącznie zabezpieczenie procesów technologicznych na terenie jednostki, to to nasze autko do niczego więcej się nie przyda, gdyż nasza psp w ogóle nas nie wzywa. Ostatnio to nawet jak drzewo padło 50 m od jednostki to psp zadysponowało osp oddalone o 8 km od nas. dla mnie paranoja. Jestem ciekaw czy u innych też tak jest że psp olewa nasze wyszkolenie i chęć pomocy.
Nasze wsp podlega pod 3RBLog kraków 

Offline Ratownik1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 25, 2016, 17:48:31 »
Wszystko zależy czy twoja WSP ma podpisane porozumienie z PSP i jakie chęci ma komendant do wyjazdów poza brame :) Jeżeli jesteście składem np.: z czymś łatwopalnym to raczej nigdzie nie pojeździcie, pamiętaj WSP to część  wojska a gdzie kończy się logika....

Offline strażak WSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 26, 2016, 09:34:37 »
Rzecz w tym że porozumienie jest tylko że chłopak z psp który u nas pracuje twierdzi że w jego wytycznych co do wzywania jednostek straży pożarnej to wsp jest na szarym końcu. I w rzaden sposób nie idzie przeskoczyć tematu bo oprócz jego wytycznych podpuerają się tym że do wyjazdu jest max 4 a powinno być 6. Nasz komendant nie robi wielkiego problemu co do wyjazdów tylko cały czas odbijamy się o ścianę psp. A wiem dobrze że są jednostki wsp które mimo małego stanu osobowego to regularnie wyjeżdżają do akcji.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 26, 2016, 14:33:27 »
U nas jest porozumienie niegdyś wyjeżdżaliśmy tylko od tablicy miasta do tablicy miasta tylko w terenie administracyjnym miasta, teraz podpisane jest porozumienie na teren całego powiatu jesteśmy w trakcie włączenia do KSRG a roboty hoho bardzo dużo jeździmy wszędzie i często rocznie ok 150 wyjazdów poza teren MON.

Offline strażak WSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 26, 2016, 18:43:15 »
A skąd jesteś?
Jak byś mógł to napisz ilu was jest na strażnicy jaki sprzęt posiadacie i pod jaki wop podlegacie. A jeśli byś był taki miły to powiedz co zrobiliście że wchodzicie do systemu i jak wygląda wasze porozumienie z psp. Jak by dało radę to był bym wdzięczny za elektroniczną formę waszego porozumienia. Może jest coś co można by było zmienić u nas aby coś się ruszyło. Będę naprawdę wdzięczny za okazaną pomoc.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 08, 2017, 23:04:36 »
Chciałbym odświeżyć temat służby w WSP:
1. Jak wygląda nabór do WSP? Ciężko się dostać?
2. Dostać się lepiej z cywila czy jako żołnierz zawodowy?
3. Jakie wynagrodzenie dla takiego strażaka WSP? Przysługują przywileje?
4. Jaki jest czas trwania kursu w Grupie? 
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 23, 2017, 11:56:14 »
Proszę polecam lekturę
 http://wop.wp.mil.pl/pl/32.html

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 23, 2017, 15:54:19 »
Proszę polecam lekturę
 http://wop.wp.mil.pl/pl/32.html
Tak czytałem ale to nie jest odpowiedź na wszystkie zadane pytania.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 24, 2017, 13:50:44 »
1. Jak wygląda nabór do WSP? Ciężko się dostać?
2. Dostać się lepiej z cywila czy jako żołnierz zawodowy?
3. Jakie wynagrodzenie dla takiego strażaka WSP? Przysługują przywileje?
4. Jaki jest czas trwania kursu w Grupie? 

ad.1. Nabór do WSP jest opisany w stronce którą ci podałem. Czy ciężko się dostać?...hmmmm zależy musisz się zdecydować czy idziesz jako żołnierz, jako pracownik cywilny czy jako strażak PSP.
ad.2. Nie ma reguły różnica jest tylko finansowa.
ad.3. dla cywila na etacie ratownika na rękę ok 1900 zł., strażacy PSP którzy pełnią służbę w WSP posiadają uposażenie zgodne z wytycznymi dla PSP, żołnierz dostaje więcej bo zwykły szeregowy na etacie ratownika ok 2800 zł.
ad.4. przy przyjęciu do pracy zostajesz wysłany na kurs do Szkoły Specjalistów w m.Grupa k.Grudziądza kurs trwa 6 miesiecy (to ten sam kurs co PSP)