Autor Wątek: Powrót do służby w PSP  (Przeczytany 15853 razy)

Offline makan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Powrót do służby w PSP
« dnia: Czerwiec 02, 2015, 05:02:54 »
Witam wszystkich !

Bardzo interesuje mnie kwestia ponownego przyjęcia do służby w jednostce JRG.

Czy orientujecie się jak wygląda ta kwestia od strony prawnej ? 
Czy jest szansa kontynuacji  moich lat a co za tym idzie wysokości wynagrodzenia ?

Mam za sobą 4 lata służby w PSP . Półtorej roku temu sytuacja życiowa, problemy finansowe mojej bliskiej rodziny zmusiła mnie do podjęcia pracy zarobkowej zagranicą. Pisałem do komendanta raport o przydzielenie bezpłatnego rocznego urlopu ale z negatywnym odzewem co w jakimś stopniu potrafię zrozumieć z racji blokowanego etatu. Oczywiście wszystko zostało rozwiązane za porozumieniem stron i PSP wystawiło mi bardzo dobrą opinie.

Czy ktoś z Was był w takiej samej sytuacji i może nieco więcej nakreślić temat ?
Z tego co pamiętam w trakcie mojej służby była przyjmowana ponownie osoba z innego miasta, która wcześniej została zwolniona za jazdę po pijanemu. Czyli, nie ma rzeczy niemożliwych . Nigdy nie myślałem, że znajdę się w takiej sytuacji także nawet nie wypytywałem tej osoby na jakich warunkach jest przyjmowana. Poza tym osoba ta niedługo później została przeniesiona do macierzystej jednostki.

Pozdrawiam

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Powrót do służby w PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2015, 07:10:55 »
kolega po 5 latach służby zrezygnował z jakiego powodu nie wiem, ale po kolejnych kilku latach (2-3) postanowił starac się o ponowne przyjęcie do PSP musiał przejść nabór od początku potem staż 3  latka w międzyczasie zrobił podoficerkę i po powrocie ze szkoły dostał dowódcę zastępu. Dlatego jeżeli jest nabór jak najbardziej możesz do niego przystąpić pozdrawiam

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Powrót do służby w PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2015, 07:13:23 »
Musisz stanać do castingu pokonać innych, następnie badania lekarskie i psycholigiczne i jesteś przyjęty. Wcześniejsze lata służby doliczą ci do nowych wypracowanych.Po roku możesz napisać do Komendanta Wojewódzkiego o zdjęcie stażu. To tak po krótce.
bolo75

Offline makan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Powrót do służby w PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2015, 19:06:51 »
Dziękuje bardzo za przybliżenie tematu. Myślałem po cichu, że jest jednak jakaś ciągłość służby i że lata wysłużone przynajmniej mają odzwierciedlenie w zarobkach. Cóż będzie potrzeba to zacznie się od początku. Przynajmniej, jak już pokona się wszystkich kandydatów to wchodzi opcja napisania raportu do komendanta po rocznym stażu. Pozdrawiam

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Powrót do służby w PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2015, 19:46:20 »
Nawiasem mówiąc to mogą przychylniej patrzeć w castingu.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Powrót do służby w PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 20, 2015, 14:48:22 »
nie wiem czy to aktualne ale na Twoim miejscu przeszedłbym się na rozmowę do 01. bo jak sie zwalniales to musial wplacic za Ciebie $$$ do ZUS-u za te lata ktore spedziles w PSP. wiec jak wrocisz to ZUS mu te kase znowu bedzie musial oddac a czasem to nie sa male pieniadze. u nas chlopak z 7 letnim stazem dostal wyrok w zawiasach na 2 lata. po 2 latach jak mu zawiasy zeszly kadrowa sama do niego zadzwonila kiedy moze wrocic do sluzby bo tak im zalezalo na pieniadzach...

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Powrót do służby w PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 13, 2015, 16:34:29 »
bzdura żadna kasa nie wraca, zaczyna od nowa, tylko od komendanta zalezy czy przyjmie Cię z powrotem oczywiście komisja badania psycholog to wszystko musisz przejść , 01 może wystąpić do KG o skrocenie stazu , jesli iałeś kurs podstawowy, podoficerski to przybliża cie do sukcesu , bo te kursy sa nadal ważne.

Offline makan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Powrót do służby w PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 18, 2015, 11:55:45 »
Dziękuje Wszystkim za odpowiedź !

Offline laposz45

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Powrót do służby w PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2015, 09:58:02 »
A co z aspirantem? Jesli zwolnilbym sie i chcial wrocic to jest opcja ze stopien i stsnowisko dowodcy zastepu zostanie mi przywrocone po zakonczenu stazu? Orientuje sie ktos? Mial ktos stycznosc z taka sytuacja wsrod znsjomych strazakow?

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Powrót do służby w PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 27, 2015, 10:23:25 »
bzdura żadna kasa nie wraca, zaczyna od nowa, tylko od komendanta zalezy czy przyjmie Cię z powrotem oczywiście komisja badania psycholog to wszystko musisz przejść , 01 może wystąpić do KG o skrocenie stazu , jesli iałeś kurs podstawowy, podoficerski to przybliża cie do sukcesu , bo te kursy sa nadal ważne.
albo nie umiesz czytac albo kiepsko rozumujesz, kasa z komendy idzie do zusu za skladki tego czlowieka za lata ktore spedzil w psp a jesli spowrotem wroci do psp to spowrotem kasa z zusu. i dlatego komendatowi zalezy na powrocie takiego czlowieka bo dostaje spowrotem zastrzyk gotowki z zusu. i nie twierdze ze ten czlowiek nie musi przejsc calej procedury tj. testy badania etc. rozumiesz?
do aspiranta: stopień to od razu powinineś dostać a stanowisko najwczesniej po stazu. choc raczej Cie doceni komendant i bedziesz do tego dowodcy zastepu wracal przez wiele lat o ile w ogole.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2015, 10:31:40 wysłana przez seksyjny »

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Powrót do służby w PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 27, 2015, 11:06:20 »

 albo nie umiesz czytac albo kiepsko rozumujesz, kasa z komendy idzie do zusu za skladki tego czlowieka za lata ktore spedzil w psp a jesli spowrotem wroci do psp to spowrotem kasa z zusu. i dlatego komendatowi zalezy na powrocie takiego czlowieka bo dostaje spowrotem zastrzyk gotowki z zusu. i nie twierdze ze ten czlowiek nie musi przejsc calej procedury tj. testy badania etc. rozumiesz?
do aspiranta: stopień to od razu powinineś dostać a stanowisko najwczesniej po stazu. choc raczej Cie doceni komendant i bedziesz do tego dowodcy zastepu wracal przez wiele lat o ile w ogole.
Bzdura!!! Polecam lekturę ustawy emerytalnej naszej jak i cywilnej . / a tak w szybkim skrócie : wpłacone składki pozostają na IKE/
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Powrót do służby w PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2015, 11:55:26 »
zwracam honor w takim razie, widocznie zostalem wprowadzony w blad przez kolege ktory sie zwolnil ze sluzby a po 3 latach wrocil. pozdrawiam.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Powrót do służby w PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2015, 12:08:45 »
A co z aspirantem? Jesli zwolnilbym sie i chcial wrocic to jest opcja ze stopien i stsnowisko dowodcy zastepu zostanie mi przywrocone po zakonczenu stazu? Orientuje sie ktos? Mial ktos stycznosc z taka sytuacja wsrod znsjomych strazakow?
Po odbyciu minimum  roku stażu, powracający do służby  może zwrócić się o jego  skrócenie  i przywrócenie stopnia . Gdy ta procedura się zakończy to uprawniony do mianowania może mianować go na stanowisko stosownie do posiadanych kwalifikacji i czasookresów zaliczanych do wysługi oraz  posiadanych przez komendę nie obsadzonych etatów funkcyjnych.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Powrót do służby w PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 09, 2018, 16:58:42 »
Witam. Przepraszam za odgrzanego kotleta ale chciałbym dowiedzieć się  czegoś. Gość zatrudnił się w PSP. Po 4 latach zrezygnował. Następnie po kolejnych 4 latach wystartował w naborze i wrócił do służby. Pytanie: ile lat potrzebuje ta osoba, licząc od dnia powrotu do PSP by osiągnąć minimalny wiek emerytalny  (15 lat) ?? Czy jest to 11 lat od powrotu czy 15 od powrotu... bo te wcześniejsze lata zostały wypłacone do zusu na IKE? ? Czy może mnie ktoś przybliżyć do jakiegoś konkretnego przepisu dla tej sprawy ???

Offline wydz408

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Powrót do służby w PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 13, 2018, 16:13:45 »
jeśli wróciła do służby po 2012 r to min wiek emerytalny wynosi 25 lat  słuzby (nie 15) i wiek min.55 lat życia. Są to warunki minimalne konieczne oba do spełnienia.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Powrót do służby w PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 13, 2018, 17:04:20 »
Nie jest istotne, kiedy powrócił. Znaczenie ma jedynie data nawiązania stosunku służby pi raz pierwszy. Jeśli było to przed 1999 rokiem, to naliczanie z art. 15.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Powrót do służby w PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 13, 2018, 17:40:08 »
To jest osoba zatrudniona przez 99. Czyli wszystkie okresy mu się sumują. Jakby czytając ustawę po łepkach można dojąść do takich wniosków. Jednakże myślałem, że może jest tam jakiś kruczek. Dzięki

Offline sundej1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Powrót do służby w PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 06, 2019, 13:25:01 »
Witam, czy jest tu jakaś osoba która ponownie przyjmowała się do PSP?

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Powrót do służby w PSP
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 06, 2019, 18:38:55 »
Czy na forum to nie wiem ale wiem że jest jedna osoba na Podchorążych 38 W-wa.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Powrót do służby w PSP
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 06, 2019, 21:35:37 »
Nie przejmuj się pensja teraz napewno więcej dostatniej niż wtedy po tych 4 latach służby ile wtedy mogłeś mięs? 2300?teraz na start będziesz miał 2600 :fiuu:

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Powrót do służby w PSP
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 07, 2019, 10:43:43 »
witam
jak będzie w przypadku mojego kolegi.
Odszedł na emke w 2014 w wieku 36lat  w tym roku wrócił z Ameryki urodziło mu się dziecko, kolejne w drodze.
W ubiegłym miesiącu był u 01 i padła propozycja powrotu do służby, on twierdzi,że przed nim tylko psycholog,badania lekarskie i wraca na swoje stanowisko  ( dowódca zastępu).
Nie musi zaliczać sprawnościowego? Stanowisko również otrzyma - dw.zastepu?

Offline groszki75-73

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Powrót do służby w PSP
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 07, 2019, 11:48:15 »
Zapomniał ten kolega dodać że jeszcze  musi przejść nabór.
No chyba że to oficer to może KG go przywróci.