Autor Wątek: Zakładowa OSP  (Przeczytany 1325 razy)

Offline NERYNG

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Zakładowa OSP
« dnia: Maj 19, 2015, 22:25:58 »
Spadł na mnie obowiązek zajęcia się OSP zakładową. Nasz statut nie przewiduje żadnego finansowania poza zakładem pracy, nic nigdy nie dostaliśmy od nikogo, wszystko sami sobie organizujemy . To chyba ważne w moim pytaniu, ktore brzmi czy muszę składać jakieś sprawozdania z działalności do powiatowego sekretarza OSP ?
Wiem o US, komisji rewizyjnej, sprawozdaniach finansowych , planach finansowych ale księgowa zaczeła pytać i włąśnie takowy sekretarz stwierdził, że nie ma sprawozdania za ubiegły rok. Oczywiscie za lata wcześniejsze też nie ma .....bo nikt nie składał :)
Dodam , że nie należymy do KSRG. Nie uczestniczylismy nigdy w zadnych akcjach poza zakładem pracy.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2015, 23:22:47 wysłana przez NERYNG »

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Zakładowa OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2015, 07:31:18 »
Cześć,
przypuszczam, że chodzi o sekretarza powiatowego oddziału ZOSP RP. Pytanie, czy Wy należycie do ZOSP RP? Bo to nie jest jakiś oczywisty automat. Czy Wasz statut przewiduje, że jesteście członkiem ZOSP RP?

Jeśli należycie to składacie po każdym walnym zebraniu dokumenty do oddz. gminnego a ten przekazuje to dalej.
Przykładowe druki do pobrania np tu: http://www.zosprp.lublin.pl/zosprp.php?show=druki ( z roku na rok coraz bardziej komplikują)

Offline NERYNG

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Zakładowa OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2015, 09:11:49 »
Nic mi nie wiadomo abyśmy należeli do ZOSP RP ani żadnej innej organizacji. Osoba zajmująca się tym swego czasu twierdzi tak samo.  Gdzie i w jaki sposób mogę to sprawdzić , aby mieć pewność ? KRS, statut stowarzyszenia ?

Offline naczelnikosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Zakładowa OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2015, 21:33:54 »
Podstawowym pytaniem jest to czy jesteście stowarzyszeniem zarejestrowanym w KRS. Mówisz że macie statut. To tam są zapisane zasady organizacji tego tworu jakim jest zakładowa OSP. Daj więcej informacji.

Offline NERYNG

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Zakładowa OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2015, 08:15:25 »
Mamy wpis do KRS. Wprowadziłem w błąd wcześniej, należymy do ZOSP RP więc chyba sprawa rozwiązała się  ?  Niemniej jednak od momentu działalności nikt nie składał żadnych sprawozdań poza US......