Autor Wątek: Oznaki dla <18lat  (Przeczytany 6139 razy)

Offline Tasior

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Oznaki dla <18lat
« dnia: Kwiecień 29, 2006, 20:08:10 »
Witam

Mam 17 lat, jestem w OSP juz 5 lat, chciałbym się zapytac czy nalezy mi sie oznaka :huh: (np 5lecie lub brązowy medal). Biore czynny udział w OSP

Pozdrawiam

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2006, 21:38:01 »
kol. jeszcze nie ,ale sa odznaki mdp te pięć  lat bedzie ci się liczyło do stazu w osp .pozdrawiam

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2006, 21:43:20 »

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2006, 22:40:39 »
Czy jesteś członkiem OSP tylko dla odznaki. Mi się zdaje że odznaczenia to nie wszystko i raczej nie powinniśmy się o nie starać bo przecież nie o to w tej organizacji chodzi. Jak ktoś zasługuje to dostanie. Ja osobiście jestem członkiem OSP już 9 lat, w tym 8 lat w MDP i od 3 lat jestem bardzo aktywny w mojej OSP. Aktualnie jestem członkiem zarządu i jakoś nie upominam się o blachy. Mam tylko te z obozów MDP. Ale pewnie z czasem jakaś się pojawi.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2006, 22:49:02 »
z jakiego powodu on jest w osp to jego sprawa i jak ma rpawo do blaszki to czemu po nim jedziesz?
chcial sprawdzic bo moze chce sie przed dziadkiem pochwalic lub wnukom pokazac. nic w tym zlego-
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Tasior

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 29, 2006, 23:30:13 »
Ja w OSP jestem po to by czynnie w niej uczestniczyc, ale nie zdazylem jeszcze kupic ABC strazaka, a chce sie troche wiedziec; wiec nie rozumiem dlaczego piszesz ze jestem dla odznaki, ani mnie nie znasz ani nic. Chyba ze jestes dzieckiem neostrady :mellow:

Jutro mam zakonczenie szkolenia sierzanta, trzymajcie kciuki <3m sie>

Pozdrawiam druchów!!!

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2006, 10:07:44 »
Szkolenia sierżantów???!?!?! :huh: Coś takiego wogóle istnieje????

Nie spotkałem się jeszcze z taką terminologia w straży... :wacko:

Offline brydziu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
    • http://www.strazak.com
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2006, 10:59:11 »
Cytuj
Szkolenia sierżantów???!?!?! huh Coś takiego wogóle istnieje?Huh

Nie spotkałem się jeszcze z taką terminologia w straży... evil

Może chodzilo o szkolenie podstawowe szeregowców OSP, tyle ze chyba do odbycia tego szkolenie trzeba miec ukonczone 18 lat. ?
www.strazak.com
http://blog.strazak.com
www.ratownik.net
gg:1963560 email:brygada@strazak.com

Offline Tasior

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2006, 15:54:37 »
Oczywiscie szeregowców OSP, jak trzeba 18 jak ja mam papier juz w domu zdałem max punktów wszystkie pytania dobrze :PP sie pochwale, bede mial foty to dam linki :)) pozdrawiam

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 30, 2006, 16:35:50 »
kol. tasior mozesz miec ukonczony kurs szeregowcow ale swiadectwo powinienes otrzymac po ukonczeniu 18 lat. Co wiaze sie rowniez z twoimi wyjazdami do akcji . A ze zdałes na maxa to dobrze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pozdrawiam. :huh:

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 30, 2006, 17:15:02 »
Powiem Wam coś takiego! Sporo przed <Dniem Strażaka>  ZW OSP składa /z terenu/ wnioski "zapotrzebowanie" na medale, odznaki, różne odznaczenia - jadą po to do W-wy, a tam pytają, ile potrzebują? Można sobie przysłowiową "szuflą" nabierać do wora i później wg. uznania rozdzielać :angry: Często te medale itp... szczególnie w przypadku OSP ni jak się mają  do ewentualnych "zasług" ^_^ Wielu sobie z tego zdaje doskonale sprawę - nieliczni potrafia się do tego przyznać! Cóż... lubią mieć rózne "broszki" na mundurze :wacko: Przydają jakby nie było pewnego splendoru, powagi!
Temat  powyższy świadczy sam o sobie.
Pozdr.
Odnośnie:

Przez 27 lat - prawie służby w PSP nie dostałem  żadnej "broszki"  cóż - chyba nie zasłużyłem jeszcze? :wacko:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2006, 22:34:45 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 30, 2006, 18:16:50 »
Witam.
Ajax, co najmniej nie piszesz o woj. mazowieckim. Tu medali nie rozdziela się nie na worki, a limituje.
Zgodzę się z Tobą co do tego, że medale są za zasługi dla pożarnictwa, a za staż są wysługi lat.
Pozdrawiam.

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 30, 2006, 20:51:42 »
a ja uważam, że odznaczenia są czasem rozdawane bez sensu, niby ta osoba nic nie robi a blaszek jej przybywa. A inni zap*** czasem mocno i nic nie dostają ale jak to mówią na wszystko przyjdzie czas.
Ja dostałam brązową odznakę jak byłam w MDP i to było miłe bo doceniono moja pracę.( cieżka pracę)
karola998

Offline Spychowo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 01, 2006, 22:01:24 »
Lata w MDP liczone sa do odznaki Za wysługe lat. Czyli jak ktos byl np 4 lata w MDP i 1 rok w OSP to nalezy mu sie Odznak V Za wysługę.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 01, 2006, 22:58:42 »
Z tego co wiem to lata w MDP nie liczą sie do odznaki za wysluge lat w OSP.

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 02, 2006, 22:33:50 »
jestem w OSP parenaście lat i wcześnmiej dostałem pare dyplomów za chorzów niż odznake na 5 lat :P przyzwycvzajaj się :) tak jak napisał ktoś wczęśniej jestes strażakiem dla oddznaki ? :wacko:

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 04, 2006, 20:22:45 »
ja nie jestem strażakiem tylko dla odznaki, ale chyba wszyscy przyznacie rację, że miło jak ktoś docenia waszą pracę?.
karola998

Offline BOLO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 05, 2006, 10:54:48 »
ja jestem w MDP od 12 roku życia i otrzymałem Odznakę za wysługę lat 5.
Dlatego uważam ,że członek młodzieżówki a członek czynny powinni być brani równo jeśli chodzi o odznaczenia.Każdy w jakiś sposób zasługuje na odznaczenie,dla każdego członka są określone zadania czy funkcje od spełnienia.Więc co w tym złego jeśli członek MDP wyróżnia sie ze swojej drużyny i otrzyma odznakę??chba w OSP wszyscy mają równe prawa
pozdrawiam

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 05, 2006, 11:20:32 »
Witam.

Moim zdaniem jest to tak:
odznaka za wysługę lat jest odznaką korporacyjną, za przynależność do organizacji, a nie za ilość ugaszonych pożarów, czy uratowanych osób (za to są medale za zasługi dla pożarnictwa),
do OSP można należeć od dwunastego roku życia, więc młodzierzówce staż płynie od momentu zapisania się do straży (jak każdemu).

Pozdrawiam.

Offline anka0805

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 05, 2006, 11:28:17 »
Medale dobra rzecz, wyraz uznania dla strazaka który pracuje sumiennie na rzecz strazy. Ale to ze sa czesto przyznawane bez sensu to fakt i dlatego u nas nie sa przyznawane regularnie i własciwie nie maja znaczenia. ostatnio nadawano naszym strazakom odznaczenia z okazji 100 lecia strazy w 2000r. Wtedy dostalam wzorke. Ale jak na Dniu Strazaka zobaczylam naszego wójta w mundurze strazackim obwieszonego medalami jak choinka ze Złotym Znakiem Zwiazku włacznie, które to odznaczenie zostało nadane tylko jednemu strazakowi w naszej jednostce i to w dodatku pośmiertnie... no chyba komentować nie trzeba  

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 10, 2006, 23:22:27 »
Odpowiedź na pytanie zawarta jest w regulaminie nadawania odznak i wyróżnień.
Regulamin obowiązuje  na podstawie uchwały nr 96/XI/2000 Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP

http://www.zosprp.pl/php/regulaminy/odznaczenia.pdf

Cytuj
42. Odznaka „Za Wysługę Lat” przewidziana jest dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz działaczy Związku OSP RP, wykazujących się działalnością przez co najmniej pięć lat. Odznaka uzupełniana jest w cyklu pięcioletnim oznaczeniem liczby lat działalności w OSP.

Na podstawie tego regulaminu, kolega Emil nie ma racji.

Cytuj
Z tego co wiem to lata w MDP nie liczą sie do odznaki za wysługę lat w OSP.

Tobie druhu Tasior, należy się odznaka wysługi lat V-lecie, możesz powołać się na cytowany powyżej regulamin odznak i wyróżnień.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 11, 2006, 07:13:20 »
A czy istnieją zapisy regulujący to czy odznaczenie mozna odebrac(chodzi mi o inne odznaki) , u nas na Dzien Strazaka odznake "wzorowego strazaka" dostal facet, ktory w tym dniu przyszedl po raz pierwszy od kilku lat do remizy, a na ostatniej akcji byl 5 lat temu wiec nie wydaje mi sie, aby takiemu osobnikowi nalezalo sie to odznaczenie

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 14, 2006, 14:46:52 »
Nie dla blachy jest sie Ochotnikiem ale dla satysfakcji. Lecz milo otworzyc szafke a w niej zobaczyc kawalek metalu ktory symbolizuje twoje zaslugi..
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline OSP Mogilno

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 11, 2008, 20:50:47 »
pytanie mam takie: jesli od 16 roku jestem i czynnie uczestnicze w celach statutowych naszej OSP (oczywiście bez wyjadów) jako jednoosobowa drużyna pożarnicza :mellow: to czy w wieku 21 lat mam prawo dostać medal za wysługe lat??...podkreslam ze moja działalność była pisana na walnych zebraniach jako uczestnik forum. a nie było nigdy oficjalnej MDP (bo niby dla samego jednego sensu nie ma,bym był sam sobie sterem żeglarzem okrętem jak pisał Mickiewicz ^_^ :rolleyes: )
małe OSP też wiele mogą : www.ospmogilno.pl

Offline Darek3xP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Oznaki dla <18lat
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 15, 2008, 14:16:06 »
Oczywiście "OSP Mogilno" że możesz otrzymać wysługę lat. Nie musisz być pełnoletni żeby otrzymać właśnie to odznaczenie.
Pozdrawiam. :rolleyes:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2008, 14:17:57 wysłana przez Darek3xP »