Autor Wątek: Protest  (Przeczytany 17905 razy)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Protest
« dnia: Październik 15, 2003, 22:02:12 »
Zamysłem tej sądy jest sprawdzenie nastawienia braci strażackiej do protestu służb mundurowych w tym i straży zrzeszonych w MSWiA. Rzecz jasna nie udało się zawrzeć wszelkich możliwych odpowiedzi ale w miarę możliwości i innych możliwych odpowiedzi proszę o udzielanie ich na forum

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Protest
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2003, 21:23:10 »
A kto to wogóle wymyślił że mamy prowadzić strajki głodowe? Ja nie mam zamiaru się głodzić!!!!!!  :blink:  

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Protest
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2003, 19:31:29 »
sorka @aniołstróż o co chodzi z tym głodowaniem?? Mam nadzieję, że nie jesteś tak zdesperowany?? :):):)

Offline joker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
    • http://
Protest
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2003, 20:02:23 »
A może w końcu naprwdę się skrzyknąć i zrobić tak jak w Anglii. Nie wyjeżdżać do głupot typu: kotek na drzewie czy inne wymysły społeczeństwa. Jeździć tylko i wyłącznie do akcji uzasadnionych gdzie jest zagrożenie życia. Reszta jak pożar śmietników i inne tylko zabezpieczeć nic nie robiąc. W Angli wogóle nie wyjeżdżali ja nie będę tak drastyczny. Ale może takie postępowanie dałoby tym na górze coś do myślenia. Ale nie KW, KM, albo KP zaraz podnieśli by raban zawiesili kilku dowodców JRG i tak w kolo. Niestety szanowni koledzy dopóki dół nie dogada się z górą czyli zwykły szary strażak z Komendantem Wojewódzkim czy też Miejskim lub Powiatowym to nie dojdziemy do porozumienia. Musimy mieć ich poparcie. Co z tego jak go nie mamy.Z motyką na słońce. Od ilu lat obiecują te podwyżki. Zrównanie służb mundurowych. I co??? Policja dostaje cały czas. A dlaczego??? Bo tam jest jeden związek, który to ogarnia, a u nas................................. I nie moga się dogadać ze sobą. Każdy chce czegoś innego. Powodzenia życzę więc wszystkim naszym związkom w dążeniu do celu, a cel maja jeden poprawę życia owszem ale swojego i swoich pupilków.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2003, 20:05:37 wysłana przez joker »

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Protest
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2003, 21:24:37 »
Cytuj
o co chodzi z tym głodowaniem??

Ano słyszałem w wiadomościach że protest może przekszttałcić się w sposób "włoski" - czyli głodówka!!! STRASZNE!!! Ja na takie coś to napewno nie pójdę!!!  :P

Cytuj
W Angli wogóle nie wyjeżdżali ja nie będę tak drastyczny. Ale może takie postępowanie dałoby tym na górze coś do myślenia.

Oj tak to nie moglibyśmy zrobić - to byłoby sprzeczne ze złożonym ślubowaniem, a poza tym ja bym nie miał serce siedzieć jak ktoś potrzebuje pomocy.

Ale wyobraźmy sobie sytuację że w ramach strajku nie wyjeżdżamy do żadnego zdarzenia przez 24 h - czy wyobrażacie sobie co by się działo? To byłaby chyba globalna katastrofa!

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Protest
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2003, 11:38:27 »
cyt.
Policja dostaje cały czas. A dlaczego??? Bo tam jest jeden związek, który to ogarnia, a u nas.................................

Policja dostaje nie dlatego, że ma jeden związek ale dlatego, że każdy rząd który ma tak chore pomysły potrzebuje Policji do rozpędzania protestów innych?
A co dogadania się dołów z górą to zbyt często patrzymy na problemy z różnych stron.
 
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

zawodowiec

  • Gość
Protest
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 19, 2003, 11:53:39 »
PODOBNO ZWIĄZKI ZAWODOWE UCHWALIŁY VOTUM NIEUFNOŚCI DLA KOMENDANTA GŁÓWNEGO. CZY KTOŚ TO POTWIERDZI !!!!????  

STRAŻOL

  • Gość
Protest
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2003, 18:14:55 »
temat: ankieta.
Drogi firemanie! Sądzę, że wycinając gości z uczestniczenia w niej popełniłeś błąd. Taka sonda jest mniej wiarygodna. Wielu moich kolegów nie mających swoich komputerów chciałoby zagłosować (korzystając z komputera służbowego). Rozumiem, że ankieta ma być anonimowa, więc szkoda, że nie dajesz im takiej możliwości.
Pozdrawiam.
STRAŻOL

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Protest
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2003, 13:57:46 »
@strażol sory za kłopoty nie były celowe nawet nie wiedziałem, że w ustawieniach ankiety ograniczyłem dostęp gościom. Nie było to moim zamysłem przepraszam za swą niewiedzę w tym temacie :) znajdę admina forum może on coś poradzi na dołączenie gości do głosowania. Dzięki za zwrócenie słusznej uwagi

Przypominam, że ze służbowych komputerów również można się zalogować i oddać głos w ankiecie pozostając w dalszym ciągu anonimowym strażakiem gdyż poznane dane przy logowaniu do serwisu to adres emial :)
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2003, 14:21:00 wysłana przez fireman »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Protest
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2003, 23:03:22 »
Witam.
Cytuj
Ano słyszałem w wiadomościach że protest może przekszttałcić się w sposób "włoski" - czyli głodówka!!!
Strajk włoski to nie głodówka.....to  np. "bardzo szczegółowe i przesadnie dokładne "wykonywanie  czynności np.prewencyjnych. Kiedyś coś takiego zrobili celnicy i były kolejki na granicy,sprawdzali szczegółowo każdy papierek, kontaktowali się z centralą nawet gdy sprawa była ewidentna i nie wymagała kontroli, powodowało to dość duże utrudnienia w funkcjonowaniu urzędów itp. W sumie my też mamy takie możliwości........... Nie wiem co Ci się skojarzyło to z głodówką.... czyżby włosi byli wychudzeni???? ;)
Cytuj
PODOBNO ZWIĄZKI ZAWODOWE UCHWALIŁY VOTUM NIEUFNOŚCI DLA KOMENDANTA GŁÓWNEGO. CZY KTOŚ TO POTWIERDZI !!!!????
Tak to prawda.
Uchwała nr.2
Cytuj
temat: ankieta.
Drogi firemanie! Sądzę, że wycinając gości z uczestniczenia w niej popełniłeś błąd. Taka sonda jest mniej wiarygodna. Wielu moich kolegów nie mających swoich komputerów chciałoby zagłosować (korzystając z komputera służbowego). Rozumiem, że ankieta ma być anonimowa, więc szkoda, że nie dajesz im takiej możliwości.
Masz rację, ale jest też druga strona medalu. Jeden gość ankiety mógłby oddać wiele głosów i wtedy to naprawdę nie byłoby wiarygodne. Myślę, że nie jest to tak duży problem zalogować sie, a w późniejszym czasie można przecież podyskutować na tym forum już nie jako gość, ale ciągle anonimowo.
Nawet z komputera służbowego.
Ad. Joker:
Cytuj
Policja dostaje cały czas. A dlaczego??? Bo tam jest jeden związek, który to ogarnia, a u nas.................................
 Też tak myślałem ale tak nie jest....
Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów
Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Policji
Związek Zawodowy Pracowników Policji
oraz
Związek Zawodowy Pracowników Cywilnych MSWiA (pracownicy cywilni Policji też w nim są)
a więc 3 i pół związku.......
i powiedz który  "jeden związek to  ogarnia"???
Kliknij to sam zobaczysz..;)
Cytuj
Powodzenia życzę więc wszystkim naszym związkom w dążeniu do celu, a cel maja jeden poprawę życia owszem ale swojego i swoich pupilków.

Rozumiem że jak się udaje czasem wywalczyć jakąś kasę to dostają tylko związkowcy...... [_[ bardzo ciekawe...
a kto jest tym pupilkiem????
Kolego napisz więcej szczegółów bo nie bardzo wiem jak akcja protestacyjna ma wpłynąć na polepszenie się życia tylko związkowców i kto to jest ten "pupil"?????
Wiesz przecież dobrze kto podzielił i jak podzielił wywalczone podwyżki kilka lat temu... i kto najwięcej na tym skorzystał. najwięcej "odgórnie" dostali Ci , którym te akcje z racji stanowiska nie są na rękę i oczywiście ich "pupilki"...  
Dwa razy przekręciłeś fakty......
Ad. Pielgrzym;
Cytuj
Policja dostaje nie dlatego, że ma jeden związek ale dlatego, że każdy rząd który ma tak chore pomysły potrzebuje Policji do rozpędzania protestów innych?
A co dogadania się dołów z górą to zbyt często patrzymy na problemy z różnych stron.
Zgadzam się całkowicie ,ale chyba najgorzej jak już na dole patrzymy na te problemy z różnych stron....a tak niestety jest.... :(






 

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Protest
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2003, 13:50:12 »
Witam !
Cytuj
Drogi firemanie! Sądzę, że wycinając gości z uczestniczenia w niej popełniłeś błąd. Taka sonda jest mniej wiarygodna.
To nie ustawienia firemana to ustawienia dobyślne forum. Nie zgadzam się, że że jest mniej wiarygodnie, wręcz przeciwnie.  
Są 2 podejścia - na onet - nieważne kto glosuje skąd, czy się zna czy tyklo dla hecy - tysiące głosów i tak pokaże prawdę; i podejście na - mały portal, gdzie każdy pojedynczy głos  ma ogrmne znaczenie.
Głosowanie anonimowe daje ogromne możliwości przekłamań,
Cytuj
Wielu moich kolegów nie mających swoich komputerów chciałoby zagłosować (korzystając z komputera służbowego). Rozumiem, że ankieta ma być anonimowa, więc szkoda, że nie dajesz im takiej możliwości.
Ja też oddałem głos z pracy, rejestracja w serwisie nie kłuci się ze statusem bublicznego komputera. Ważne jest żeby zawsze wylogować się ze strony i zeby wyłączyć w przeglądarce automatyczne zapamietywanie haseł. Wtedy można śmiało ~ANONIMOWO głosować. Anonimowości nie ma nie było i nigdy nie będzie (jaki to film ? :)  )
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Protest
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2003, 21:54:47 »
@dago dzięki za "usprawiedliwienie" teraz czuję się lepiej :):):)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Protest
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 25, 2003, 21:46:32 »
VOTUM NIEUFNOŚĆI
Niektóre "dziwne" powody: ;)
·        w sposób opieszały prowadzone są prace nad projektem zmiany ustawy
o Państwowej Straży Pożarnej w zakresie zmiany zapisu art. 35 dotyczącego wprowadzenia normatywu czasu służby oraz art.71 i art.72 dotyczącego wprowadzenia zasady urlopu należnego strażakowi liczonego w dniach roboczych nie zaś kalendarzowych, przez co nie realne staje się wprowadzenie tych zmian od 1 stycznia 2004 r. Wobec powyższego strażacy przez następny rok będą jedną
z nielicznych grup zawodowych (a być może ostatnią), których przepisy będą stały w sprzeczności z prawami obywateli zawartymi w Konstytucji RP;


Po co normatyw? Czas pracy jest regulowany wymogiem służby........za darmo....po co płacić za nadgodziny??,czwartej zmiany też nie wprowadzą bo skąd wziąźć 4000 etatów??

·       nie dokonano zmiany stawki świadczenia dopłaty do wypoczynku, pomimo zabezpieczenia środków w budżecie państwa na rok 2003, jak również pomimo tego, że 28 maja 2003r. Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ”Solidarność” wystąpiła z pismem w tej sprawie i przekazaniu opinii naszego Związku do projektu rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie rodzaju i zakresu świadczeń socjalnych i bytowych przysługujących strażakowi PSP 8 lipca 2003 r.

No cóż jak się kosi taką kasę to można zapomnieć o pewnych zmianach, a poza tym kto by się przejmował strażakiem i jego kasą za wypoczynek?? przecież oni nic nie robią tylko jedzą i śpią.......

·         nie przygotowano projektu nowelizacji rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby strażaków;
·        nie  opracowano regulaminów rozwinięć sprzętu używanego w Państwowej Straży Pożarnej, ani nie rozpoczęto prac w tym kierunku pomimo nadania temu zadaniu pilnego trybu;
·        nie powołano koordynatora ds. bezpieczeństwa i higieny służby w Państwowej Straży Pożarnej;


KG ma  tyle ważniejszych rzeczy na głowie, nie mamy przecież Księgi Zasłużonych....


·        nie wdrożono „koncepcji dialogu społecznego ze Związkami Zawodowymi działającymi w strukturach Państwowej Straży Pożarnej”;

a po co?? przecież KG ma monopol na wiedzę i jedynie słuszne poglądy, a tu jakieś związki się wpieprzają i jeszcze im się coś nie podoba......

·        brak nadzoru Komendanta Głównego PSP nad niewłaściwym działaniem komendantów wojewódzkich charakteryzujące się utrzymywaniem w mocy wadliwych decyzji administracyjnych, pozwalaniem na wykonywanie decyzji administracyjnych przed uprawomocnieniem;

No cóż ..."wolność Tomku w swoim domku...", rosną prywatne folwarki.....

·        pasywna postawa Komendanta Głównego PSP, wobec starań związków zawodowych o zwiększenie środków na  uposażenia dla strażaków w  2004 roku ;

Przecież chłop nie będzie się narażał.......od tego są związki....on może ewentualnie podzielic tę kasę.... :lol:

·        pasywna postawa Komendanta Głównego PSP wobec postulatu związków zawodowych zmierzających do zwiększenia w roku 2003 świadczeń socjalnych i zrównania ich  wysokości do poziomu innych służb resortu MSWiA, co pozwoliłoby w sposób częściowy zrekompensować niskie uposażenia.
 
j.w

W zakresie reakcji Komendanta Głównego PSP wobec działań nieetycznych wzięto pod uwagę:

·        przyzwolenie do nadużywania  uprawnień służbowych polegających na  wykorzystywaniu kadetów do zadań niezwiązanych z tokiem nauczania, niewłaściwego przykładu wychowawczego i moralnego kadry kierowniczej CS PSP w Częstochowie – stwierdzonej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, co stoi w sprzeczności z wprowadzoną przez Komendanta Głównego PSP z dnia 27 marca 2003 r. Kartą Polityki Jakości ISO-9001:2001, a szczególnie punktu o brzmieniu: „dążenie do osiągnięcia profesjonalizmu i wysokiego morale funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Komendy Głównej PSP.”

No cóż skoro u jednego mogą kadeci dom budować to u innego nie mogą do stołu podawać???
Zawsze ma to jakieś korzyści szkoleniowe.....w końcu moze kadeci będą kiedyś budować własny dom, lub przygotowywać jakąś dużą uroczystość rodzinną...... a więc to też im się przyda......












 

Offline rumia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
    • http://www.FotoPress.glt.pl
Protest
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 31, 2003, 21:23:14 »
A czy jest jakaś konkretna data i godzina, kiedy wszystkie służby mundurowe np. wyjadą przed swoją siedzibę i zaczną kilkuminutowe "przywoływanie władz do porządku" (przez kilka minut włączone wszystkie syreny).???

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Protest
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 02, 2003, 15:35:49 »
Być może do tego dojdzie, ale kiedy nie wiadomo......
To zależy jak będą się rozwijało zaostrzanie protestu.

Nick

  • Gość
Protest
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 23, 2003, 11:35:00 »
Od godz 10:00 16 grudnia 2003 - Torwar Warszawa. Zapraszam wszystkich. Czy to coś da czy nie nie wiem, ale jeśli nie będziemy protestować to napewno nic sie nie zmieni. Im więcej nas będzie tym lepiej - proponuje zabrać ze sobą : gwizdki, bębny, sygnalizatory bezruchu, tuby, syreny, trąbki, trąby, puzony, petardy a przede wszystkim kolegów. Na pewno nas usłyszą. DO ZOBACZENIA !!!  

Młodzik

  • Gość
Protest
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 23, 2003, 22:52:36 »
no niech slysza ! ;p tylko nie narozrabiajcie zabradzo!!  ;)  

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Protest
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 24, 2003, 19:19:08 »
Też się wybieram.....mam nadzieję że będzie nas więcej niż na pikietach przed Urzędami Wojewódzkimi.

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Protest
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 25, 2003, 00:37:52 »
I ja tam będę :lol:  
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Młodzik

  • Gość
Protest
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 25, 2003, 20:30:37 »
To moze zrobcie zlot forumowiczow? :P skoro bedziecie tam blisko :P

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Protest
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 26, 2003, 20:12:41 »
Myślę że to dobry pomysł........ :)  

Młodzik

  • Gość
Protest
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 26, 2003, 22:50:09 »
B) Tylko jak sie tam rozpoznacie? :P wiem moze kazdy forumowicz niech wezmie różowy balonik do lewej reki :P :P  

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Protest
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 27, 2003, 19:19:00 »
Dlaczego różowy ????? coś sugerujesz??? ;)
A tak poważnie to jeśli chce się ktoś z forumowiczów spotkać w Warszawie to przeciez żaden problem...
Ale czy wogóle ktoś z odwiedzających to forum wybiera się na tę demonstrację???
Rozumiem że Nick i Mark1 będzie, a jeszcze ktoś??
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2003, 19:20:49 wysłana przez Geddeon »

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Protest
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 28, 2003, 00:01:16 »
Myślę, że też się wybiorę, może porobię zdjęcia na forum i strazaka.... Po dzisiejszym salonie politycznym jedynki  nie mam złudzeń, że jesteśmy jednymi z głównych beneficjentów planowanych działań oszczędnościowych. Jeśli sami nie będziemy przypominać o naszej tragicznej sytuacji to kto zrobi to za nas?  
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Protest
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 28, 2003, 02:21:26 »
Jeśli sami nie będziemy przypominać o naszej tragicznej sytuacji to kto zrobi to za nas?

Nic dodać, ni ująć. święt prawda. Dlatego napewno będę w Warszawie.
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.