Autor Wątek: Buty opinacze + spodnie od munduru galowego.  (Przeczytany 4028 razy)

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Buty opinacze + spodnie od munduru galowego.
« dnia: Kwiecień 24, 2015, 18:59:42 »
Witam, szybkie pytanie i szybka odpowiedź, jaką macie technikę na wkładanie spodni od munduru galowego do butów opinaczy?( takich wojskowych lata 80, z opinaczem na paski).

Btw. wiem że do tego powinny być spodnie delikatnie zwężane z gumkami na dole, ale no niestety muszą być zwykłe :)

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Buty opinacze + spodnie od munduru galowego.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2015, 19:11:52 »
Podejrzewam, że podobnie jak z spodniami z gumkami: po założeniu buta należy "odgiąć" opinacz w dół, zrobić z przodu spodni zakładkę (zaginamy do wewnątrz tak jakby, czyli prawą nogawkę w lewo a lewą w prawo), sznurówki ściągamy mocno i obwiązujemy dookoła nogi tak, żeby trzymały naszą zakładkę. No i potem opinacz z powrotem do góry i gitara.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Buty opinacze + spodnie od munduru galowego.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2015, 09:52:30 »
Można tak jak napisał kolega wyżej.
Jednak ja wolę zakładkę zagiąć z prawej i z lewej strony (tak jak na załączonym obrazku), przez co spodnie układają się bardziej symetrycznie. Co do wiązania buta bez zmian - mocne ściągnięcie sznurówek, dodatkowe obwiązanie golenia sznurówką tak, by ta dodatkowo trzymała uformowaną nogawkę na swoim miejscu i zapięcie opinacza.

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2015, 12:56:03 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Buty opinacze + spodnie od munduru galowego.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2015, 14:43:54 »
Dodam, że sposób który opisałem został nam przedstawiony przed podoficera Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego;)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Buty opinacze + spodnie od munduru galowego.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2015, 19:08:12 »
Dodam, że sposób który opisałem został nam przedstawiony przed podoficera Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego;)

To wyżej niż mój "nauczyciel", zatem mogę być w błędzie :rofl:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Buty opinacze + spodnie od munduru galowego.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2015, 22:55:00 »
Dodam, że sposób który opisałem został nam przedstawiony przed podoficera Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego;)

To wyżej niż mój "nauczyciel", zatem mogę być w błędzie :rofl:

Powiem tak- każdy sposób dzięki któremu nie robią się "balony" jest dobry;)

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Buty opinacze + spodnie od munduru galowego.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2015, 20:55:32 »
Witam, szybkie pytanie i szybka odpowiedź, jaką macie technikę na wkładanie spodni od munduru galowego do butów opinaczy?( takich wojskowych lata 80, z opinaczem na paski).

Btw. wiem że do tego powinny być spodnie delikatnie zwężane z gumkami na dole, ale no niestety muszą być zwykłe :)
Najprostrzym wyjściem jest zainwestowanie w przeróbkę spodni jeśli ma być to nie jednokrotny "występ.." Mnie kosztowałó to 25 pln u krawcowej i nie mam z tym kłopodu w trakcie udziału w poczcie bądź kompanii honorowej.
Ale tak na szybko to polecam spięcie spodni agrafkami po uprzednim ich uformowaniu i dopięciu gumy pod stopę ./ sprawdzone!!!/
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein