Autor Wątek: Ciekawe informacje z KPP  (Przeczytany 30391 razy)

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Ciekawe informacje z KPP
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 16, 2020, 19:18:26 »
Cytuj
2) posiada zaświadczenie, którego termin ważności upływa nie później niż na 3 miesiące od dnia egzaminu, o którym mowa w ust. 1, oraz jest zatrudniona w jednostkach współpracujących z systemem, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy, lub pełni w nich służbę, lub jest ich członkiem
to jest jeszcze pikuś, z nowych  wytycznych odnośnie egzaminu  KPP wynika, że komisja egzaminacyjna  składa się 3 osób jak kiedyś, tyle ze w skład  może wchodzić ratownik medyczny z 5 letnim stażem ratownik medyczny z 3 letnim stażem i  trzecia osoba jak dla mnie "hit" ratownik, bez żadnych wymogów, poza ukończonym kursem KPP. Jak dla mnie całe te egzaminy zejdą na psy  i za chwilę kurs KPP będzie postrzegany jak kurs pierwszej pomocy może i dobrze.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2020, 19:26:47 wysłana przez jgk »

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Ciekawe informacje z KPP
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 16, 2020, 20:28:20 »
Cytuj
2) posiada zaświadczenie, którego termin ważności upływa nie później niż na 3 miesiące od dnia egzaminu, o którym mowa w ust. 1, oraz jest zatrudniona w jednostkach współpracujących z systemem, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy, lub pełni w nich służbę, lub jest ich członkiem
to jest jeszcze pikuś, z nowych  wytycznych odnośnie egzaminu  KPP wynika, że komisja egzaminacyjna  składa się 3 osób jak kiedyś, tyle ze w skład  może wchodzić ratownik medyczny z 5 letnim stażem ratownik medyczny z 3 letnim stażem i  trzecia osoba jak dla mnie "hit" ratownik, bez żadnych wymogów, poza ukończonym kursem KPP. Jak dla mnie całe te egzaminy zejdą na psy  i za chwilę kurs KPP będzie postrzegany jak kurs pierwszej pomocy może i dobrze.
szczerze to jak dla mnie poziom egzaminów już i tak jest żenująco niski.

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Ciekawe informacje z KPP
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 17, 2020, 07:38:05 »
Mi bardziej chodzi o to, że osoby, którym ważność zaświadczenia kończy się w lutym są w dupie, bo nie zdążą przystąpić do egzaminu w tym terminie "3 miesięcy przed końcem ważności zaświadczenia"...

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Ciekawe informacje z KPP
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 17, 2020, 14:14:26 »
Mi bardziej chodzi o to, że osoby, którym ważność zaświadczenia kończy się w lutym są w dupie, bo nie zdążą przystąpić do egzaminu w tym terminie "3 miesięcy przed końcem ważności zaświadczenia"...
  A czy ten przepis nie dotyczy czasami tylko rat med którzy chcą przystąpić do egzaminu KPP bez kursu ?

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline skalpel_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Ciekawe informacje z KPP
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 17, 2020, 20:41:43 »
W tym momencie wszyscy ci, którym ważność wychodzi wcześniej niż 16 kwietnia nie mogą przystąpić do egzaminu - recertyfikacji KPP...
nie później niż na 3 miesiące od dnia egzaminu = nie później niż 3 miesiące po dniu egzaminu = egzamin w okresie ostatnich 3 miesięcy przed upływem terminu ważności

Więc jeżeli ważność kończy się 1 kwietnia, to od 1 stycznia możesz przystępować do egzaminu, nie wcześniej.
W razie wątpliwości patrz pdf z postu wyżej.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Ciekawe informacje z KPP
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 17, 2020, 21:07:08 »
a czy w PSP nie obowiązuje jeszcze zapis z rozporządzenia MSWiA i MON w sprawie szkoleń w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy?
"Zaświadczenie o zdaniu egzaminu potwierdzającego posiadanie tytułu ratownika jest ważne przez okres 3 lat od dnia jego wydania. Przed upływem tego terminu jest wymagane złożenie ponownego egzaminu potwierdzającego z wynikiem pozytywnym"

Offline strażak-ratownik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Ciekawe informacje z KPP
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 01, 2020, 07:56:23 »
a czy w PSP nie obowiązuje jeszcze zapis z rozporządzenia MSWiA i MON w sprawie szkoleń w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy?
"Zaświadczenie o zdaniu egzaminu potwierdzającego posiadanie tytułu ratownika jest ważne przez okres 3 lat od dnia jego wydania. Przed upływem tego terminu jest wymagane złożenie ponownego egzaminu potwierdzającego z wynikiem pozytywnym"
Tak. W MSWIA oraz MON póki co obowiązuje powyższy zapis. Póki co,  bo zapis ma zostać zmieniony (dostosowany do rozporządzenia MZ) niestety.