Autor Wątek: Najważniejsze są wspomnienia - zrzutka na sprzęt do nagrywania  (Przeczytany 1266 razy)

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
"Wspomnienia to najważniejsze co nam pozostaje. Zapamiętujemy te najbardziej wzruszające, płynące z głębi serca, zapisane do końca życia..."

https://zrzutka.pl/fjsugc

Chciałem tutaj zareklamować swój pomysł, który zrodził się jakiś czas temu. Jestem lokalnym społecznikiem i zawsze mnie interesowała historia mojego miasta i okolic. Niestety jest problem z dotarciem do jakichkolwiek materiałów z poprzednich dekad.

Co roku na walnym zebraniu i obchodach Dnia Strażaka spotykam się z honorowymi członkami, którzy pamiętają stare czasy pożarnictwa i opowiadają rok w rok jak to kiedyś było. I za każdym razem, gdy to opowiadają to mam nadzieję, że za rok też to usłyszę, ale niestety przyjdzie kiedyś taki rok, że nie będą w stanie móc opowiedzieć wydarzeń z tamtych lat. Dlatego wyszedłem z takim pomysłem, że chciałbym zapisać ich opowieści i wspomnienia na nośniki elektroniczne, by można było za kilka ładnych lat powrócić do czasów, kiedy chłopaki walczyli w Kuźni Raciborskiej, pożarach lasów i nieużytków, które były od czerwca do września dzień w dzień i wielu innych.

Mam nadzieję, że napisałem w miarę logicznie o co mi chodzi i mam też nadzieję, że ktoś zrozumie mój pomysł :)
Pozdrawiam