Autor Wątek: Wstrzymane nabory  (Przeczytany 68403 razy)

piter74

  • Gość
Wstrzymane nabory
« dnia: Marzec 12, 2015, 15:49:25 »
Zgodnie z poleceniem służbowy KG PSP wstrzymano przyjęcia do służby w PSP dla kandydatów z wolnego naboru. W pierwszej kolejności przyjąć należy absolwentów szkół pożarniczczych.

Offline lotnik637

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2015, 19:41:28 »
Potwierdzona jest ta informacja ?

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2015, 20:22:46 »
Bajka, bajka, bajka.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2015, 20:32:32 »
A może by tak wstrzymać nabór na kształcenie dzienne w szkołach, a skupić się tylko na naborze z ulicy (kształcić potem zaocznie). Myślę, że nasza formacja by na tym skorzystała :)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2015, 20:35:37 »
A może by tak wstrzymać nabór na kształcenie dzienne w szkołach, a skupić się tylko na naborze z ulicy (kształcić potem zaocznie). Myślę, że nasza formacja by na tym skorzystała :)

Ta, skorzystałaby... na kształceniu ludzi z poparciem.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Żukkk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2015, 21:12:28 »
A może by tak wstrzymać nabór na kształcenie dzienne w szkołach, a skupić się tylko na naborze z ulicy (kształcić potem zaocznie). Myślę, że nasza formacja by na tym skorzystała :)

Ta, skorzystałaby... na kształceniu ludzi z poparciem.

Nic dodać, nic ująć.

Offline bosman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 12, 2015, 21:52:37 »
A może by tak wstrzymać nabór na kształcenie dzienne w szkołach, a skupić się tylko na naborze z ulicy (kształcić potem zaocznie). Myślę, że nasza formacja by na tym skorzystała :)

Ta, skorzystałaby... na kształceniu ludzi z poparciem.

Nic dodać, nic ująć.

 A teraz w szkołach dziennych to niby kto jest, plecak plecaka plecakiem pogania.

Offline lotnik637

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 12, 2015, 22:40:45 »
Przyjedź na testy w lipcu i zobacz ilu odpada na głupim drążku, bo ciężko 10 razy się dźwignąć a potem tacy, mają najwięcej do gadania w temacie o plecakach...

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 12, 2015, 22:56:43 »
A może by tak wstrzymać nabór na kształcenie dzienne w szkołach, a skupić się tylko na naborze z ulicy (kształcić potem zaocznie). Myślę, że nasza formacja by na tym skorzystała :)

Co formacja mogłaby zyskać? 5-cio miesięczną nieobecność na dzień dobry? Bo tyle chyba teraz trwa kurs. To jaka to korzyść jak gościa przez przez prawie pół roku nie ma.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 12, 2015, 23:24:06 »
Co formacja mogłaby zyskać? 5-cio miesięczną nieobecność na dzień dobry? Bo tyle chyba teraz trwa kurs. To jaka to korzyść jak gościa przez przez prawie pół roku nie ma.
W Szwecji chłopaka nie ma bite 2 lata. I co ? jakoś żyją, a do tego wyprzedzają nas o laaaaaataaaa świetlne.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 13, 2015, 08:53:44 »
Co formacja mogłaby zyskać? 5-cio miesięczną nieobecność na dzień dobry? Bo tyle chyba teraz trwa kurs. To jaka to korzyść jak gościa przez przez prawie pół roku nie ma.
W Szwecji chłopaka nie ma bite 2 lata. I co ? jakoś żyją, a do tego wyprzedzają nas o laaaaaataaaa świetlne.

Gdzie Rzym, gdzie Krym. Patrzmy na swoje podwórko. SGSP wypuści pewnie ponad 100 oficerów, SA P-ń, SA K-ów i CS Cz-wa po 60 każda. Gdzieś trzeba towarzystwo upchnąć. A mimo wielkich zapowiedzi nie było aż tylu chętnych do odejścia na emeryturę, a etatów się nie klonuje. Więc naturalną rzeczą jest zatrudnienie już wykształconych niż zatrudnianie świeżych i wyzbywanie się ich na pół roku. W Szwecji też lepiej zarabiają i co?
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2015, 08:56:52 wysłana przez strazak998 »

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 13, 2015, 20:14:37 »
Witam. Nabór z ulicy wstrzymany do sierpnia.

Offline michal0428

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 13, 2015, 20:24:10 »
A dlaczego nie do grudnia??? Przestańcie pisać te głupoty bo jeszcze ktoś w to uwierzy...

Offline given1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 13, 2015, 20:31:47 »
a od kiedy wstrzymany ? jak do tego ma się nabór w Krakowie i Iławie??

piter74

  • Gość
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 13, 2015, 21:39:02 »
Nabór rozpoczęty można przeprowadzić, tworzy się listę i .... niech czekają. W kraju jest nieoficjalnie około 70 wakatów a samych absolwentów wyjdzie około 290 w tym roku. Prosta matematyka.

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 14, 2015, 09:35:58 »
Czy wiadomo jak będzie wyglądało postępowanie w sytuacji, gdy nabór wyłonił przyszłych strażaków,  a Panowie zostali wysłani na kurs w zawodzie strażak przez urząd pracy?  Jest to częsta polityka komend po to by uniknąć  opłat za szkole,  a po ukończeniu kursu byli oni normalnie zatrudniani w poszczególnych komendach.  Teraz co,  gość wygrał nabór,  zwolnił się z pracy,  pupila wysłał go na kurs i po jego zakończeniu dowie się ze zatrudnia go może od sierpnia?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 14, 2015, 12:34:47 »
A nie jest tak, że komenda podpisuje umowę z UPem, że po zakończeniu kursu szkolony będzie zatrudniony?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 14, 2015, 12:58:57 »
Podejrzewam, że podpisuje taką umowę bo inaczej urząd by tego nie finansował. Mój kolega właśnie teraz kończy kurs i zaczyna się obawiać deczko. Pytam dlatego, bo nie wiem co jest w tych nowych zarządzeniach. Na logikę też mi się wydaje, że w takiej sytuacji powinien być to strażak normalnie przyjęty do służby.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 14, 2015, 15:39:15 »
Kp psp podpisuje taką umowę i mają obowiązek przyjąć osobę po kursie w okresie 3 miesięcy.

Strażak90

  • Gość
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 15, 2015, 16:50:38 »
Możecie podać źródło tej informacji ? Takie pisanie, bez konkretnego źródła, że wstrzymali jest mało wiarygodne. Z drugiej strony to co z osobami, które są na liście rezerwowej ?
Według mnie to powinni ograniczyć liczbę przyjęć do szkół (SA, CS) o połowę, a skierować do nich strażaków już w służbie stałej.

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 15, 2015, 18:04:19 »
dokladnie, jak wyzej, gdzie to jest napisane?

Offline blazej603544

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Cel : SA PSP POZNAŃ
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 15, 2015, 19:00:04 »
nie wiem jak jest z naborem ale w KP PSP które jest w mojej okolicy jest akualnie nabór na kierowce ratownika ( 2 miejsca)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 15, 2015, 19:03:46 »
Możecie podać źródło tej informacji ? Takie pisanie, bez konkretnego źródła, że wstrzymali jest mało wiarygodne. Z drugiej strony to co z osobami, które są na liście rezerwowej ?
Według mnie to powinni ograniczyć liczbę przyjęć do szkół (SA, CS) o połowę, a skierować do nich strażaków już w służbie stałej.

dokladnie, jak wyzej, gdzie to jest napisane?

Jest oficjalne pismo z KG PSP, dla niedowiarków do zobaczenia w swojej komendzie.  :kwit:
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2015, 19:07:21 wysłana przez grzela »

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 15, 2015, 20:06:10 »
Grzela. Mógłbyś przybliżyć mniej więcej co jest w tym piśmie i czy jest określony termin w którym komendy bedą mogły wznowić nabory?
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Wstrzymane nabory
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 15, 2015, 20:12:24 »
Oto treść:
Pismo z KW

Cytuj
Komendanci Powiatowi / Miejscy Państwowej Straży Pożarnej woj........... WSZYSCY

W związku z poleceniem służbowym otrzymanym podczas narady służbowej z Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej polecam Panom Komendantom wstrzymanie przyjęć do służby w Państwowej Straży Pożarnej dla kandydatów z wolnego naboru. Powyższe spowodowane jest tym aby w pierwszej kolejności przyjąć do służby absolwentów szkół pożarniczych.