Autor Wątek: Studia Podyplomowe SPO  (Przeczytany 220357 razy)

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #375 dnia: Lipiec 12, 2019, 09:15:19 »
@lampard zrobiłbyś szkołę wikliniarstwa, to byś narzekał, że musisz ozdobić uroczystość na dzień strażaka. Robiąc jak Ty to mówisz "jedyną słuszną" nie wiedziałeś, że będziesz miał takie obowiązki? Jeżeli nie, to nie wiem skąd Ty się urwałeś...
Współczuje Twoim podwładnym, że mają takiego Dowódce, dla którego tak ciężko jest zrobić kilka rzeczy, które są jego obowiązkiem... nie wspominając o innych "nadprogramowych"

Normalnie tracę wiarę w ludzi.  :'(

:straz:

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #376 dnia: Lipiec 12, 2019, 12:32:14 »
Panowie Lampard tylko wspomniał, że dostał szefa zmiany przybyło mu obowiązków a kasa wcale nie taka rewelacyjna. I ja się z nim zgadzam. Różnice w grupach są zdecydowanie za male. Czy wy tego nie widzicie? Między starszym ratownikiem a dowódca zastępu jest 80 zł różnicy. Między dowódca sekcji a zastępca dowódcy zmiany jest też coś koło tego. Przecież to jest komedia jakaś .

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #377 dnia: Lipiec 12, 2019, 13:09:19 »
Panowie Lampard tylko wspomniał, że dostał szefa zmiany przybyło mu obowiązków a kasa wcale nie taka rewelacyjna. I ja się z nim zgadzam. Różnice w grupach są zdecydowanie za male. Czy wy tego nie widzicie? Między starszym ratownikiem a dowódca zastępu jest 80 zł różnicy. Między dowódca sekcji a zastępca dowódcy zmiany jest też coś koło tego. Przecież to jest komedia jakaś .

Między dowódca sekcji a zastępca dowódcy zmiany jest 15 zł brutto różnicy.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #378 dnia: Lipiec 12, 2019, 13:19:37 »
Czy to jest temat SPO2? Durne dyskusje to nie tutaj

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #379 dnia: Lipiec 12, 2019, 14:09:06 »
Panowie Lampard tylko wspomniał, że dostał szefa zmiany przybyło mu obowiązków a kasa wcale nie taka rewelacyjna. I ja się z nim zgadzam. Różnice w grupach są zdecydowanie za male. Czy wy tego nie widzicie? Między starszym ratownikiem a dowódca zastępu jest 80 zł różnicy. Między dowódca sekcji a zastępca dowódcy zmiany jest też coś koło tego. Przecież to jest komedia jakaś .
67 złociszy na rękę 😂😂😂😂
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #380 dnia: Lipiec 12, 2019, 18:01:00 »
Wypełniam swoje obowiązki na 100% i nie tylko toze się robi. Chodzi o żenadę typu płaca. Gdyby taki awans dawał chociaż tysia więcej to tak, czuć różnicę. Teraz to wstydzilem sie przyznacz żonie że studiowałem 4 lata za 300 zł :mellow:

Offline White Eagle

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #381 dnia: Lipiec 12, 2019, 21:15:02 »
Lampard również zrozumiałem co miałeś na myśli. Widocznie część udzielających się nie bardzo lubi używać opcji myślę co czytam.
Zdecydowanie powinny być skoki płacowe w tym zakresie nie po 15 zł a przynajmniej 200 na całej rozpiętości. Branie obowiązków na barki to jedno, trzeba je brać bo to cechuje dobrego oficera i każdego innego strażaka, który awansuje ale robienie czegoś za psi grosz to jest sprawiedliwe ? Tak jakbym dał ogłoszenie : zapraszam do siebie na działkę do czyszczenia mchu z ogrodzenia, płacę dniówkę 40 zł ;) są chętni ? Współczuję podwładnym strażaków , którzy jadą po chłopaku a nie potrafią sami dobrze coś przeczytać o co chodzi w wypowiedzi.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #382 dnia: Lipiec 13, 2019, 11:22:50 »
Panowie Lampard tylko wspomniał, że dostał szefa zmiany przybyło mu obowiązków a kasa wcale nie taka rewelacyjna. I ja się z nim zgadzam. Różnice w grupach są zdecydowanie za male. Czy wy tego nie widzicie? Między starszym ratownikiem a dowódca zastępu jest 80 zł różnicy. Między dowódca sekcji a zastępca dowódcy zmiany jest też coś koło tego. Przecież to jest komedia jakaś .
67 złociszy na rękę 😂😂😂😂
Ty od kiedy pamiętam to różnice na niższych grupach (3-10) w PSP były poniżej 100 zł.
Wypełniam swoje obowiązki na 100% i nie tylko toze się robi. Chodzi o żenadę typu płaca. Gdyby taki awans dawał chociaż tysia więcej to tak, czuć różnicę. Teraz to wstydzilem sie przyznacz żonie że studiowałem 4 lata za 300 zł :mellow:
Wiesz ciesz się że zyskałeś  :rofl: :rofl: i nie żartuje. Znam przypadek strat na poziomie 500 zł miesięcznie. Z-ca dowódcy zmiany przeniesiony do prewencji po ukończeniu SGSP. Strata w nadgodzinach i czasie dojazdu. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #383 dnia: Sierpień 26, 2019, 13:48:59 »
Brak słów, szczyt hipokryzji. Po raz wtóry- smutna organizacja ta PSP...

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline jaanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #384 dnia: Sierpień 26, 2019, 14:30:25 »
Podobno SPK rusza ale bardzo mała liczba miejsc

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #385 dnia: Sierpień 26, 2019, 15:24:36 »
Rusza spo i SPK. Dużo miejsc nie ma. SPK na cały kraj 30.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #386 dnia: Sierpień 26, 2019, 15:33:02 »
Nie wiem po co się podniecać, po co się pchać skoro można stracić tak jak piszą koledzy.
Panowie Lampard tylko wspomniał, że dostał szefa zmiany przybyło mu obowiązków a kasa wcale nie taka rewelacyjna. I ja się z nim zgadzam. Różnice w grupach są zdecydowanie za male. Czy wy tego nie widzicie? Między starszym ratownikiem a dowódca zastępu jest 80 zł różnicy. Między dowódca sekcji a zastępca dowódcy zmiany jest też coś koło tego. Przecież to jest komedia jakaś .
67 złociszy na rękę 😂😂😂😂
Ty od kiedy pamiętam to różnice na niższych grupach (3-10) w PSP były poniżej 100 zł.
Wypełniam swoje obowiązki na 100% i nie tylko toze się robi. Chodzi o żenadę typu płaca. Gdyby taki awans dawał chociaż tysia więcej to tak, czuć różnicę. Teraz to wstydzilem sie przyznacz żonie że studiowałem 4 lata za 300 zł :mellow:
Wiesz ciesz się że zyskałeś  :rofl: :rofl: i nie żartuje. Znam przypadek strat na poziomie 500 zł miesięcznie. Z-ca dowódcy zmiany przeniesiony do prewencji po ukończeniu SGSP. Strata w nadgodzinach i czasie dojazdu.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #387 dnia: Sierpień 26, 2019, 17:12:38 »
Brak słów, szczyt hipokryzji. Po raz wtóry- smutna organizacja ta PSP...
Możesz rozwinąć swoją myśl?
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #388 dnia: Sierpień 26, 2019, 17:35:13 »
Brak słów, szczyt hipokryzji. Po raz wtóry- smutna organizacja ta PSP...
Możesz rozwinąć swoją myśl?
za mało miejsc :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #389 dnia: Sierpień 26, 2019, 18:00:56 »
Czy osoba po trudnych studiach np chemii ma większą wiedzę niż po inz z kierunku w ogóle nie przydatnym w PSP? Czy człowiek z podziału który jest świetnym praktykiem nie powinien mieć możliwości kształcenia się bo nie jest w pionie operacyjnym? Nie pie***dolmy o brakach kadrowych w biurze bo to samo jest w podziale. Mam 9 etatów na podziale a w biurze 2. Myśli ktoś?

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #390 dnia: Sierpień 26, 2019, 20:17:59 »
Czy osoba po trudnych studiach np chemii ma większą wiedzę niż po inz z kierunku w ogóle nie przydatnym w PSP? Czy człowiek z podziału który jest świetnym praktykiem nie powinien mieć możliwości kształcenia się bo nie jest w pionie operacyjnym? Nie pie***dolmy o brakach kadrowych w biurze bo to samo jest w podziale. Mam 9 etatów na podziale a w biurze 2. Myśli ktoś?

... tylko chętnych na biuro brak, a na podział jest pelno

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #391 dnia: Sierpień 26, 2019, 20:24:59 »
Czy osoba po trudnych studiach np chemii ma większą wiedzę niż po inz z kierunku w ogóle nie przydatnym w PSP? Czy człowiek z podziału który jest świetnym praktykiem nie powinien mieć możliwości kształcenia się bo nie jest w pionie operacyjnym? Nie pie***dolmy o brakach kadrowych w biurze bo to samo jest w podziale. Mam 9 etatów na podziale a w biurze 2. Myśli ktoś?

Pion operacyjny to też JRG  :rofl:

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #392 dnia: Sierpień 26, 2019, 20:44:34 »
Właśnie, chyba ludzie nie za bardzo wiedzą, co czytają.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #393 dnia: Sierpień 27, 2019, 00:12:09 »
Przykro mi, że żal wam ściska żyć bo jesteście w biurze ale straż pożarna to właśnie bezpośrednie działanie. Później powstawały inne piony. Pion operacyjny to jrg?? Nie! Dzięki jrg jest pion operacyjny. To co się dzieje teraz w kraju to jedna wielka propaganda.
Mówi się i braku deficytu itp itd. Ok budżety np gmin mogą być nawet dodatnie ale bez inwestycji. Tak samo straż pożarna: "dzisiaj nie brakuje pieniędzy w straży pożarnej". Ok klammy... To czemu nie było pieniędzy na nadgodziny, sprzęt, wyposażenie osobiste itp. Ja wstaje rano i patrzę w lustro i mówię- jesteś sobą. A pewne osoby za parę srebrnikow sprzedają swoją rodzinę, honor oficera czy udają że się znają. Smutne. Panowie, głównie panowie- miejscie jaja a nie jajecznice w spodniach

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #394 dnia: Sierpień 27, 2019, 15:47:29 »
Czy wie ktoś ile jest teraz miejsc na SPO2 ogólnie i ile dostała Małopolska?

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #395 dnia: Sierpień 27, 2019, 17:41:08 »
 :pyt:znając życie podkarpacie i małopolska najmniej miejsc dostanie a sa one juz pewnie obsadzone

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #396 dnia: Sierpień 27, 2019, 21:50:59 »
Exactly!

Offline tuitam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #397 dnia: Sierpień 28, 2019, 08:43:53 »
Pytanie w imieniu kolegi, który nie ma tutaj konta.

Jest pracownikiem biurowym, z tytułem Technik Pożarnictwa i teraz jakby chciał dalej się rozwijać to SPO2 czy SPO4 ? Niestety nie jest w pionie operacyjnym... ale na SPO4 2 semestry są tylko po to aby zrównać wiedzę z tymi którzy skończyli Z.23 " 4 - semestralnej dla strażaków posiadających kwalifikacje w zawodzie strażak. Dodatkowe semestry nauki pozwolą na skompensowanie różnic programowych i uzyskanie efektów kształcenia przewidzianych w kwalifikacji Z. 23 w zawodzie technik pożarnictwa."

Czyli jak teraz? Jest w czarnej dupie i nie może nic zrobić ? Bo SPO2 jest dla operacyjnych, a SPO4 jest dla tych którzy nie mają technika pożarnictwa ... a on nie operacyjny i ma technika ;)
Uprzedzę : na 4 letnie studia nie ma zamiaru się wybierać.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #398 dnia: Sierpień 28, 2019, 10:36:13 »
SPO2 jest dla techników pożarnictwa zajmujących stanowiska aspiranckie. Wymóg bycia w pionie operacyjnym jest obecnym zarządzeniem KG. SPO4 jest dla tych co mają kwalifikacje strażaka Jop.

Offline guard1982

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #399 dnia: Sierpień 28, 2019, 12:12:30 »
Nie we wszystkich województwach poszły te pisma z KW do KP/KM...