Autor Wątek: Studia Podyplomowe SPO  (Przeczytany 220578 razy)

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #350 dnia: Luty 20, 2019, 08:18:20 »
Tak zgadza się z tą różnicą że ja patrzę przez pryzmat PB...a dla tych  ludzi to ma tą chwilę ślepa droga... niestety znam komendy gdzie się proponuje takie rozwiązanie

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #351 dnia: Luty 20, 2019, 14:16:57 »
W takim wypadku to kompletnie bez sensu. Na Pb zostaje tylko zrobienie inż.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #352 dnia: Luty 20, 2019, 15:09:26 »
A jaki jest sens robienia inż. kilka lat przed emką. Żaden!!!  PB jak zawsze jest robiony w wała, a nie tak to powinno wyglądać!!!

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #353 dnia: Luty 20, 2019, 15:39:05 »
Chciałbyś dostać ** tylko dlatego że jesteś na PB i kilka lat przed emką? Warunki na ** zawsze były podobne, zrobisz cywilne studia i może coś kiedyś albo zrobisz SGSP i szansa będzie znacznie większa. Jakieś podyplomówki i inne cuda wianki po których można dostać **, albo nie, w zależności od dnia powinny zniknąć czym prędzej.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #354 dnia: Luty 20, 2019, 16:52:09 »
Benq2 nie w każdej KP/KM 20-25 lat temu strażacy z PB mieli możliwość pojscia do SGSP, takie były czasy,  robili studia cywilne. Albo jesteś tak młody, albo nie chcesz tego pamiętać!!!

WPL

  • Gość
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #355 dnia: Luty 20, 2019, 21:48:30 »
Podyplomówki powinny być i jak najszybciej powinno ruszyć SPK. W każdym zawodzie musi być możliwość rozwoju zawodowego. Jeśli ktoś pracuje latami w PSP, jest podoficerem lub aspirantem, a robi to samo co oficer tylko za mniejsze pieniądze, to dlaczego ma nie mieć możliwości dokształcenia się i dostania **. Przykład: osoby z PSK/MSK. Mają wyższe wykształcenie, inżynierskie czasem nawet po SGSP cywilnych na IBP. Lub inż. po chemii na podziale, gdzie wiedzę ma większą w dziedzinie chemii będąc podoficerem niż jego dowódcy z **. Jaki jest jest robienia przez takich ludzi jeszcze raz inżyniera na Głównej. Podyplomówka!!!

Offline strażakk998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #356 dnia: Luty 20, 2019, 23:12:54 »
Jak jest z tym SPO na PSK/MSK, po skończeniu rozumiem że wskoczysz na stanowisko oficerskie dyżurnego operacyjnego, a jak z ** ?

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #357 dnia: Luty 21, 2019, 08:24:41 »
Jak masz cywilnego inż. a nie lic. to szansa jest spora, ale czy KG popchnie akurat twój wniosek to nikt Ci nie odpowie.
Po moich obserwacjach widzę że ** najczęściej dostaje się w przypadku gdy ktoś ma inż. cywilnego i już zajmuje stanowisko oficerskie.

Offline strazak_lz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #358 dnia: Luty 21, 2019, 11:10:33 »
Guzik prawda, jedyny klucz jaki obowiązuje to brak klucza i jedynie widzimisię ...

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #359 dnia: Luty 21, 2019, 11:38:21 »
Podyplomówki powinny być i jak najszybciej powinno ruszyć SPK. W każdym zawodzie musi być możliwość rozwoju zawodowego. Jeśli ktoś pracuje latami w PSP, jest podoficerem lub aspirantem, a robi to samo co oficer tylko za mniejsze pieniądze, to dlaczego ma nie mieć możliwości dokształcenia się i dostania **. Przykład: osoby z PSK/MSK. Mają wyższe wykształcenie, inżynierskie czasem nawet po SGSP cywilnych na IBP. Lub inż. po chemii na podziale, gdzie wiedzę ma większą w dziedzinie chemii będąc podoficerem niż jego dowódcy z **. Jaki jest jest robienia przez takich ludzi jeszcze raz inżyniera na Głównej. Podyplomówka!!!
Boli.. boli.. boli.. Pewnie Ty jesteś Tym inż. chemii no i najlepiej otworzyć furtkę, żeby bezapelacyjnie bez zbędnych podyplomówek dawać ** inż. chemii. Bo w dziedzinie chemii są najlepsi na świecie. Ale to jest w pierwszej kolejności Straż Pożarna, a nie Chemiczna Służba Ratownicza. To może inż. mechaniki w grupach rat-tech też dawać **, ratownikom gopr/topr też po **, ratownikom medycznym również **. I będziemy chodzić jak straż miejska. Bo tam na pagonach szybko następuje szaleństwo.
A na temat SPK nadal cisza.. Puszczają SPO, a nie pozwalają zrobić ludziom następnego kroku.  :wall:
Czyli jednak już po SPO i czekasz na SPK.. Więcej samokrytyki i mniej wymagań.. A tak poza tym.. to jak tak dobry "inż. chemii" chce pracować w PSP za marne grosze.. Same nerwy.. na szkoły nie wysyłają.. mało płacą..
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #360 dnia: Luty 21, 2019, 13:45:07 »
Cytuj
Benq2 nie w każdej KP/KM 20-25 lat temu strażacy z PB mieli możliwość pojscia do SGSP, takie były czasy,  robili studia cywilne. Albo jesteś tak młody, albo nie chcesz tego pamiętać!!!
Jeżeli masz 20-25 lat służby to powinieneś na podziale być już co najmniej dowódcą zastępu, przy dobrych wiatrach i dowódcą zmiany. Ile podwyżki dostałbyś otrzymując **? Przy obecnych spłaszczonych stawkach w grupach i w zasadzie niewielkich różnicach w stopniach (nawet przy przejściu do kolejnego korpusu) jak wiele byś dostał? 100 złotych? I to tylko po to żeby odejść za chwilę na emeryturę? Pomyśl, czy podyplomówka ma być po to żeby szkolić ludzi którzy zaraz pójdą na emeryturę? Stać nas na to?
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #361 dnia: Luty 21, 2019, 14:34:54 »
Przepraszam bo jestem nie za bardzo w temacie podyplomówek.  SPK czy jak to tam się zwie wogule istnieje? Jest jakiś nabór? czy poprostu mydlenie  KG a może dla wybrańców

WPL

  • Gość
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #362 dnia: Luty 21, 2019, 17:20:54 »
Kolego Zeroberto. Czytaj ze zrozumieniem! Napisałem, że POWINNY BYĆ podyplomówki na SGSP dla inż. po chemii, inż. bezp. poż. itp. żeby umożliwić takim ludziom rozwój zawodowy w naszej formacji! Nie jestem po chemii, mam już ** i jestem po cywilnych na SGSP + SPF.

WPL

  • Gość
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #363 dnia: Luty 21, 2019, 17:40:39 »
Co do dostawania ** po cywilnych to nie słyszałem, żeby ktoś teraz dostał bez podyplomówki. Chociaż kto wie.. Natomiast mam kolegów, którzy są po inż. i mgr inż.  na SGSP IBP i wiszą na 3 - 4 grupie na podziale bez możliwości awansu.. Dlaczego by nie dawać takim ludziom możliwości dokształcenia się.. Mają 7 - 9 lat służby, więc do emerytury daleko.. A co do inż. po chemii to wiedza takiego człowieka, a oficerów po SGSP w dziedzinie chemii to przepaść (mówię o osobach, które znam).

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #364 dnia: Marzec 06, 2019, 17:38:04 »
No i chyba coś się kroi w temacie SPK. Na stronie KG (w ostatnio dodanych) jest do pobrania "Formularz SPK". Wynika z niego, że we wrześniu 2019 coś ruszy.
Edit: https://www.straz.gov.pl/panstwowa_straz_pozarna/Podnoszenie_kwalifikacji
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2019, 20:56:24 wysłana przez Mroovka »
Si vis pacem, para bellum

Offline jaanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #365 dnia: Marzec 07, 2019, 16:24:36 »
Był link dot. SPK i już go nie ma. Czyżby temat byłby nieaktualny czy może ktoś się pośpieszył?

Offline endistrazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #366 dnia: Maj 07, 2019, 16:45:38 »
Czy coś wiadomo o SPO, czy coś ruszy na jesień ???

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #367 dnia: Lipiec 09, 2019, 21:15:11 »
Ponawiam pytanie, wiadomo coś w sprawie SPO2? Jakieś posty wpłynęły o komend?

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #368 dnia: Lipiec 10, 2019, 17:12:05 »
W tym tygodniu powinny wpłynąc do KW/KP rozdzielniki

Offline kubaJk2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #369 dnia: Lipiec 10, 2019, 18:41:30 »
Pytanie z innej beczki, a czy wpłynęły do waszych komend KP/KM decyzje (czy może rozdzielniki) kto został skierowany na zaoczną inżynierkę? U mnie w KM na Śląsku do tej pory już drugi rok z rzędu nie ma decyzji o skierowaniach na studia strażaków.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2019, 22:52:19 wysłana przez kubaJk2 »

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #370 dnia: Lipiec 10, 2019, 22:33:52 »
Mazowsze w tym roku bez zarzutów! Imienna lista zakwalifikowanych z danych Komend P/M.

Offline danielcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #371 dnia: Lipiec 11, 2019, 08:29:31 »
Przydziały na zaoczną SGSP juz były. Pierwszy nabór trwa do 19 lipca, drugi 12.08-13.09. Jesli chodzi o SPO i SPK - SPO2  i SPO4 rusza na jesieni tak jak i SPK. Każdy kurs po 30 osób. pozdrawiam

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #372 dnia: Lipiec 11, 2019, 09:03:12 »
30 osób na każdy z kursów SPO2, SPO 4 i SPK? to jakaś kpina? Ludzi brakuje na objęcie stanowisk, a oni dają taka ilość? Masakra

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #373 dnia: Lipiec 11, 2019, 21:03:05 »
Koledzy nie spinajcie się. Po co robić te szkoły. Bujałem się cztery lata do stolicy do jedynej słusznej. Dostałem awans na szefa zmiany z d-cy zastępu. Wypłata 300 zł w górę. A zaczęło się: nacisk na mnie, że zmiana ma być wyszkolona na cacy, grafiki płacz od podwładnych bo ten w niedziele chce do kościoła a ten wypić a kolejny obiadek u teściowej itd. Straszą biurem, gdzie musiałbym dołożyć do interesu bo dojazdy. W tej formacji skończyć jako podoficer na 7 grupie lub jako aspirant. Obecnie nie opłaca się robić jakieś szkoły a zwłaszcza słuszną. Żałuję jak nie wiem co. Tyle

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Studia Podyplomowe SPO
« Odpowiedź #374 dnia: Lipiec 12, 2019, 08:02:55 »
Przecież walczyłeś o awans -  jęczałeś na forum, że cię nie doceniają? A teraz płaczesz że są obowiązki? To są obowiązki na tych grupach. i umiejętność radzenia sobie z nimi. Ja pierdole... czemu psycholog błąd popełnił.... (za kilka lat się gościu przyzwyczai i będziemy słyszeć na forum, ze już ogarnął temat i chce być komendantem).

« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2019, 09:42:29 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza